PDA

צפייה בגרסה מלאה : חזרתי עצוב מטיול בסלובניה

thebips
29-08-13, 19:34
ראשית הטיול היה מדהים סלובניה ארץמדהימה אם אנשים כמו שאנחנו הינו בשנות השבעים (אני לא בן 90)
המחירים שם כול כך זולים 30-50% פחות מישראל (מדבר אל אוכל טוב)
המדינה כול כך נקיה
אז למה חזרתי עצוב משום שבאמת אני לא מבין מה יחזיק את הילדים שלי בארץ

סתם משתף אותכם במחשבות שלי

polar bear
29-08-13, 20:10
אנטישמיות.

ד ו ר ו ן
29-08-13, 20:46
כי אתה אף פעם לא תהיה באמת בן-בית שם, או באף מדינה אחרת.

boaz avrahami
29-08-13, 20:53
תספר להם שבשנות הארבעים רצחו של כמעט את כל המשפחה של סבא שלי רק בגלל שהם היו יהודים.
הוציאו אותם לרחוב כינסו והרגו לתוך קבר אחים.

מהמשפחה שלו נשארו רק 3 מתוך כמה עשרות.

אנחנו נלחם לשפר פה את מה שצריך אבל נמשיך להילחם על הבית ולספר לאלו שקצת שכחו, למה אין לנו ארץ אחרת.

יואב פולס
29-08-13, 21:14
אבל בועז, זול שם באיזה 30% או 50% ממה שבארץ, אז אולי בכל זאת ניתן להם צ'אנס נוסף?

boaz avrahami
29-08-13, 21:29
צודק.
הגויים תמיד אמרו שליהודים יש רק עיקרון אחד - כסף.
הם גם האשימו את היהודים שהם תמיד סוחרים.
לכן סבא שלי עלה לארץ להיוץ היהודי החדש - עובד אדמה.

היו לנו פעם עקרונות - מכרנו את כולם

thebips
29-08-13, 23:33
צודק.
הגויים תמיד אמרו שליהודים יש רק עיקרון אחד - כסף.
הם גם האשימו את היהודים שהם תמיד סוחרים.
לכן סבא שלי עלה לארץ להיוץ היהודי החדש - עובד אדמה.

היו לנו פעם עקרונות - מכרנו את כולם

והשאלה היא איך חוזרים להיות יהודי חדש ולא מדינה שאתה פותח את העיתון (איזה מדור שתרצו ) ובא לך להקיא

talw
29-08-13, 23:45
יש לי רעיון גאוני,!!!
אולי נקים ישובים שמתפרנסים מגידולי שדה או אפילו ממפעלי הייטק , כל ההכנסות יועברו לישוב עצמו,לאזרחים/עובדים לא תהיה משכורת כלל ושום מגע עם כסף,הישוב ידאג לכל צרכיהם,הם ידאגו בעבודתם לישוב,כולם למען אחד ואחד למען כולם.
אההה.. רגע....דה ז'ה וו....לא משנה,עזבו.

IlanHadar
29-08-13, 23:47
כל מי שנוסע מכיר את ההרגשה שאתה מתאר, הטיול מדהים ואז אתה חוזר ושואל את עצמך:
1. למה המוצרים בסופר כל כך יקרים.
2. למה המסעדות יקרות.
3. למה נראה שגם בגדים / ריהוט/ חשמל וכו׳ יקר.

איך הילדים יקנו דירה? למה נראה שאנשים במעמד שלי חיים הרבה יותר טוב שם....

הכל נכון, אבל אתה חוזר כתייר ממדינה אחרת ונקודת המבט שלך מוטה.

בכל העולם יש בעיות, לא את כולן רואים כתייר (משבר כלכלי, אבטלה, פשע, מחירי שירותים ועוד...)

יש לנו מדינה אחת הטובות, יש בעיות שחייבים לתקן, אבל בואו לא נצא מפרופורציות.

נעם1
29-08-13, 23:52
והשאלה היא איך חוזרים להיות יהודי חדש ולא מדינה שאתה פותח את העיתון (איזה מדור שתרצו ) ובא לך להקיא
בגלל שהעיתון כל כך גרוע, אין בעיה לעשות ממנו שקית הקאה. ובלופ הזה נפתרה הבעיה.
ובחו"ל, כמו בלונדון, הכל יותר טוב. רק שאני מעדיף לחיות כאן ולא שם. אני מעדיף לשלם מיסים כאן, אני מעדיף לעשות מילואים כאן, אני מעדיף לדבר עברית כאן, אני מעדיף להתבכיין בעברית כאן, אני מעדיף לקטר בעברית כאן ועל כאן ואני בהחלט מעדיף להקיא כאן.

boaz avrahami
30-08-13, 00:04
יש לי רעיון גאוני,!!!
אולי נקים ישובים שמתפרנסים מגידולי שדה או אפילו ממפעלי הייטק , כל ההכנסות יועברו לישוב עצמו,לאזרחים/עובדים לא תהיה משכורת כלל ושום מגע עם כסף,הישוב ידאג לכל צרכיהם,הם ידאגו בעבודתם לישוב,כולם למען אחד ואחד למען כולם.

בניגוד אליך אני כבר לא כל כך בטוח כפי שהייתי לפני שנים שהקפיטליזם הוא פתרון כל כך טוב והסוציאליזם כל כך רע.
שכנעו אותנו בקלות גדולה שהכסף עדיף על העקרונות
מה שבטוח ששילוב של תשלום מיסים כנהוג במדינה סוציאליסטית וקבלת שרותים לאזרח כמו במדינה קפיטליסטית זה נראה כאילו דפקו אותנו משני הצדדים.

אני גם מוכן לחיות ברמה פחות גבוה ולהקטין את הפערים הכלכליים בין המעמדות ולהסתפק בפחות אבל עם יותר אידיאולוגיה.

talw
30-08-13, 00:14
בועז,אל תטעה,אני ממש לא קפיטליסט,נהפוך הוא, אני חושב שרעיון הקיבוץ הוא רעיון חברתי גאוני,לא סתם כל העולם "הנאור" בזמנו התפעל ממפעלנו פה בארץ היהודים "החדשים", הבעיה זה לא הרעיון והשיטה ,אלא האנשים, ובכלל טבע האדם...

sos4u
30-08-13, 00:17
בגלל שהעיתון כל כך גרוע, אין בעיה לעשות ממנו שקית הקאה. ובלופ הזה נפתרה הבעיה.
ובחו"ל, כמו בלונדון, הכל יותר טוב. רק שאני מעדיף לחיות כאן ולא שם. אני מעדיף לשלם מיסים כאן, אני מעדיף לעשות מילואים כאן, אני מעדיף לדבר עברית כאן, אני מעדיף להתבכיין בעברית כאן, אני מעדיף לקטר בעברית כאן ועל כאן ואני בהחלט מעדיף להקיא כאן.

ובגלל זה אני לא קורא עיתונים ישראליים, רק עיתונאות זרה.
איזה כיף לקרוא ולשמוע פרשנות של עיתונאות אנטישמית, לשיטתם, פה בישראל - גן עדן, כולם הכי עשירים בעולם, וליהודים יש את כל כספי העולם, ואנחנו גם קובעים לאובמה מה לעשות... לעומת זאת אתה פותח YNET, WALLA, או כל שיקוץ אחר, וכל מה שאתה קורא, זאה אונס / שוד/ נוכלות / ותככים...

בשבילי רק עיתונאות זרה, וככל שהיא אנטישמית יותר = ככה יותר טוב !!

thebips
30-08-13, 00:22
יש לי רעיון גאוני,!!!

ואולי נחזור לימים שרקפת הייה שם של פרח ולא שם של חזיר, ובן דוב היה גור דובים ולא של ספר, ותשובה היתה מה שענינו למורה ולא שם של מהמר שמהמר בפנסיה שלנו ?

Tourist
30-08-13, 00:29
מוזר, אני מרגיש בדיוק הפוך.
יצא לי לתייר לא מעט.
יצא לי לחיות בחו״ל (ארה״ב, ניגריה, דרא״פ).

בין כתייר, בין כתושב, אני תמיד מרגיש שם כ״כ זר.
ואני כ״כ מאושר לחזור ה-ב-י-ת-ה !
ואם הייתי קצת פחות ביישן, הייתי שר בקולי קולות ״הבאנו שלום עליכם״ בנחיתה ומנשק את הבטון בירידה מכבש המטוס (אני יודע... כבר אין כבש ובטרמינל לא רואים בטון....).

אולי אתה צריך להחליף משקפיים ?

ולגבי הילדים ? זה קצת תלוי יותר בך ופחות בעיתונים... (ובכלל, תצרוך פחות חדשות, תרגיש יותר טוב)

סתם דוגמא קטנה -
הילדים שלי לא זורקים לכלוך על הריצפה.
לא בגלל שזה לא מנומס ולא בגלל ״איכות הסביבה״, אלא כי סבתא (חמותי היקרה שעלתה ממרוקו בגיל 20) חופרת להם ש״את ארץ ישראל אסור ללכלך כי זו מתנה״.

מאידך, אני גם מחבב את חמותי, אז אולי אני סתם פסיכי....

thebips
30-08-13, 00:34
בועז,אל תטעה,אני ממש לא קפיטליסט,נהפוך הוא, אני חושב שרעיון הקיבוץ הוא רעיון חברתי גאוני,לא סתם כל העולם "הנאור" בזמנו התפעל ממפעלנו פה בארץ היהודים "החדשים", הבעיה זה לא הרעיון והשיטה ,אלא האנשים, ובכלל טבע האדם...

וזה גם הבעיה בשיטה הקפטלסטית

talw
30-08-13, 00:36
בדיוק

tzagi
30-08-13, 07:06
המדינה כול כך נקיה
אז למה חזרתי עצוב משום שבאמת אני לא מבין מה יחזיק את הילדים שלי בארץ

אם מזרח ארופה כזה מציאה, מדוע בשליש ממדינת ישראל מדברים רוסית?
אולי הם יודעים משהו שאתה לא?
אומנם נולדתי באוקראנה לפני...הרבה שנים אבל אם יש לי משהו חיובי להגיד על ההורים שלי, ואולי אפילו היחיד. זה שבהתחלת שנות ה70 הם קמו ועזבו את הגהנום הזה,
והיום, בגדול הייתי מעדיף לעלות למדינת ישראל (שלא יקרה) מלחזור לארץ המולד, פשוט ככה.
וחוץ מזה... לישראלים יש בעיה עם T רך, לכן אין סיכוי שתצליח לבטא "בלאט" כמו שצריך ... אז איך תתאקלם?

tzagi
30-08-13, 08:03
אם כבר על הנושא, ולכולל החובבי התרבות המזרח ארופאית.
יש ערוץ מעולה ביו טיוב, פשוט מדהים ומסביר הרבה על (חוסר) תרבות.
להנאתכם: http://www.youtube.com/user/SerbianFailBlog?feature=watch

-->