PDA

צפייה בגרסה מלאה : ארוע תחרותי לא אחראי בנ.ג. 186 - שמישהו יעצור את זה כבר!

boaz avrahami
30-08-13, 01:42
הגיע לידיעתי שב-20 לספטמבר יהיה ארוע בנ.ג בארגון דרך השטח ספורט עממי.....
כמו שאני תופס את זה זה עלול להסתיים בכי רע.
לא שאני ממש מרחם על מי שהגיע לשם מבחירה ונפצע או נהרג אבל אני חרד שזה ישפיע על החרות שלנו בעתיד.
כמו חופי הים וכו'.

אני יודע שיש פה אנשים שקשורים לתחום האכיפה והייתי שמח אם הם היו דואגים לסכל את הארוע.

OFF-RoaD
30-08-13, 09:32
תן לאבולוציה לעשות את שלה...

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk 4

ishc
30-08-13, 10:09
אם תיתן לאבולציה לעשות את שלה יש סיכוי שתראה הצעת חוק שלא מאפשרת לכלי רכב לרדת לשטח.

lior_b.s
30-08-13, 11:48
ואם עידו/נועם היימן/מיקי יוחאי היה מארגן אירוע כזה זה בסדר?
בחייאת מספיק כבר..
אני לא מחסידי "דרך השטח" וחיים8 וחבורתו, אבל באמת חאלס, אין ספורט מוטורי וכמו שזה נראה גם לא יהיה בעשור הקרוב, אז כל מה שנשאר לעשות זה ב"מחתרת", זה שהם לא צובעים את הג'אנטים שלהם בשחור ומעדיפים מראות ניקל ולא מראות טרנספורטר זה אומר שצריך לעצור אותם?
זה כבר מתחיל להראות כאילו כל מי שלא "ברוח ג'יפולוג" הוא לא ג'יפאי, אין לו זכות לרדת לשטח והוא בכלל לא מבין מה הוא עושה.. אז טובי הג'יפאים שאני מכיר בכלל לא רשומים לאתר, לא מעניין אותם בלבולי ביצים ושאר קשקושים, הם יוצאים ועושים את מה שהם אוהבים וזהו..
לבוא וליילל כל פעם שמישהו אחר עושה משהו שלא נראה לכם זה כבר בדיחה.. לפתוח שרשור ולהגיד "שמישהו יעצור את זה" זה פתטי.. רוצים לעצור את זה? תהיו גברים ותלכו למשטרה תגישו תלונה ותעמדו מאחוריה , תגיעו לשם עם המשטרה ותצביעו על אנשים שאתם כ"כ רוצים לעצור ויהרסו את עתיד השטח בארץ..
זה לא משנה אם יקרה משהו באירוע של דרך השטח או של עידו או כל אחד אחר, את הרצון של הגופים הירוקים למגר את תופעת הג'יפים לא מעניין מי מארגן מה, הם יעשו הכל כדי למנוע כמה שיותר נסיעה בשטח וזה הכל..
"דרך השטח" מארגנים תחרויות, אנשים הולכים לראות ולהנות ואי אפשר להתווכח עם זה, לשבת מאחורי המקלדת ולחכות שיהיה אירוע חוקי ומסודר זה כמו לשים שן מתחת לכרית ולחכות לפיית השיניים..
רוצים לעזור תעזרו, לא רוצים להיות חלק אל תלכו ואל תהרסו, אבל לא לעשות כלום ולא לתת לאף אחד לעשות זה כבר חזירות..
אין לי קשר ל"דרך השטח" מעולם לא יצא לי להיות באירוע שלהם וגם אני לא אוהב את ההתנהלות וצורת הדיבור, אבל חאלס לא צריך לקפוץ כל פעם או לחכות בפינה להגיד "אמרנו לכם" חושבים שצריך לעשות אחרת, תיפגשו איתם ותציעו הצעות.. בינתיים ה"עמותה" החוקית לא עושה כלום, אז מה עדיף? כלום או שום דבר?

ליאור

boaz avrahami
30-08-13, 12:50
עזבו אתכם מוויכוחים, ממילא אף צד לא ישכנע את השני.
מי שיכול שיסכל את זה בלי הרבה דברי רהב.

JEEP Grand Cherokee ZJ V8 98
IR 3.5"

טלסקופ
30-08-13, 23:33
אני חושב שעצם הפרסום פה כבר יביא את הכחולים.
וחוצמזה, למיטב זכרוני, ה"נ.ג." זה בעצם "נ.ט.".

ishc
31-08-13, 10:38
ליאור,
האירועים שלהם כן עושים נזק ועד שלא מגיעים לאחד או שניים לא מבינים. יש את הנזק הסביבתי (טונה של פסולת מפוזרת אחרי כל אירוע של בלוקישיין), יש את הסיכון/הפגיעה הפיזית (במלך הסלעים נדרס אחד המרשלים מול העיניים שלי בגלל נהג שלא מוכן לחכות כמה דק׳ שיפנו את הקהל מהמסלול) ויש את הפגיעה בנו כבעלי רכב שטח (עד לפני ״מלך הבור״, הבור בת״א היה נק׳ מפגש מעולה לקפה של שישי אחה״צ + קצת משחקים עם האוטו. אחרי אותה תחרות הוכרז כי אסור להכנס לשם עם רכב ושפקחים יתנו דו״חות. זה שלא מסתובבים שם פקחים כל היום ורושמים רפורטים זה נכון אבל זו דוגמא למקום שנסגר בפנינו מבחינה חוקית. מה ישרה שאחרי התחרות הבאה גם הר חורשן יסגר?)
חיים וחבורת דרך השטח מנסים לארגן אירועים ברמה העממית וזה אחלה. אפשר לעשות את זה טוב כדוגמת אירועי העבירות של מיקי יוחאי (ואין מה להשוות את רמת האירועים בכל האופנים במיוחד ברמת בטיחות הקהל) ומרוצי הראלי ספרינו של אשקלון אי שם לפני 25 שנים.
ככל שכמות האירועים האלו תגדל כך תקום יותר ויותר זעקה ציבורית עד שלאט לאט נהפוך לגרמניה שם מותר לנסוע רק בשבילי כבושים בשמורות סגורות כמו בגן חיות. זה לא יקח יום או יומיים אבל בסוף זה יקרה ויקבור את התחביב שלנו. מה יש לעשות בנידון? קטונתי.

lior_b.s
31-08-13, 13:50
צחי
אני לא מצדיק את האירועים ואני לא בעדם, אם תבדוק טוב את השרשורים הקודמים לא פעם ולא פעמיים כתבתי נגד, אבל חאלס לבוא להתבכיין בפורום ולצעוק שמישהו יעצור את זה ובאותו זמן לא לעשות שום דבר ולא לתת אלטרנטיבה, נכון הם עממיים, נכון הם עושים לא מעט נזק לתדמית שלנו, אבל זה מה יש כרגע ואנשים מגיעים בהמוניהם (ועובדה שגם אתה היית), היללות כאן בפורום זה לא מה שיעצור את זה, גם לא מיילים לאתר המשטרה או הרשט"ג, , עד שלא תלך ותגיש תלונה רשמית ותהיה מוכן לעמוד מאחוריה עד הסוף זה ישאר בגדל אכלו לי שתו לי שמישהו יציל אותנו...אני לא משווה אותם למיקי יוחאי אבל אם מיקי היה מארגן אירוע היו עשרות מתנדבים מהאתר עצמו רק כדי לעזור באירגון ובניקיון במידה והיה מבקש, אם זה מה שמפחיד אותך תארגן "מבצע" ניקיון ואני הראשון שבא איתך , ותוכל להנות מה'מופע'...

אשר צור
31-08-13, 21:29
ליאור,
האירועים שלהם כן עושים נזק ועד שלא מגיעים לאחד או שניים לא מבינים. יש את הנזק הסביבתי (טונה של פסולת מפוזרת אחרי כל אירוע של בלוקישיין), יש את הסיכון/הפגיעה הפיזית (במלך הסלעים נדרס אחד המרשלים מול העיניים שלי בגלל נהג שלא מוכן לחכות כמה דק׳ שיפנו את הקהל מהמסלול) ויש את הפגיעה בנו כבעלי רכב שטח (עד לפני ״מלך הבור״, הבור בת״א היה נק׳ מפגש מעולה לקפה של שישי אחה״צ + קצת משחקים עם האוטו. אחרי אותה תחרות הוכרז כי אסור להכנס לשם עם רכב ושפקחים יתנו דו״חות. זה שלא מסתובבים שם פקחים כל היום ורושמים רפורטים זה נכון אבל זו דוגמא למקום שנסגר בפנינו מבחינה חוקית. מה ישרה שאחרי התחרות הבאה גם הר חורשן יסגר?)
חיים וחבורת דרך השטח מנסים לארגן אירועים ברמה העממית וזה אחלה. אפשר לעשות את זה טוב כדוגמת אירועי העבירות של מיקי יוחאי (ואין מה להשוות את רמת האירועים בכל האופנים במיוחד ברמת בטיחות הקהל) ומרוצי הראלי ספרינו של אשקלון אי שם לפני 25 שנים.
ככל שכמות האירועים האלו תגדל כך תקום יותר ויותר זעקה ציבורית עד שלאט לאט נהפוך לגרמניה שם מותר לנסוע רק בשבילי כבושים בשמורות סגורות כמו בגן חיות. זה לא יקח יום או יומיים אבל בסוף זה יקרה ויקבור את התחביב שלנו. מה יש לעשות בנידון? קטונתי.

לייק

הדסופה
21-01-14, 22:49
עדכון 4 חודשים אחרי:
אז כמה ימים אחרי שיכולנו כולנו לצפות בסרטים המרשימים מההתחרעויות על 186, הלכנו ואספנו את ערמות הזבל שנשארו מאחור. כמות מכובדת של שקיות זבל, דרך אגב.
"הלכנו ואספנו" מתייחס לכמה חברים מרמות מנשה, שלא תבינו מזה שמישהו מהמארגנים חזר בטעות לנקות.
כמובן שתוך כדי הניקוי הסתובבו שם כמה ZRZ-ים וג'יפים שהסתכלו עלינו במבט מתפלא - מי זה הפראיירים שמנקים. אף אחד לא חשב להצטרף או לעזור.

בשבת, במסגרת טיול ט"ו בשבט של היישוב, ניצלנו את ההזדמנות לעבור שוב דרך הנק' הזו וכל המטיילים קבלו שקיות זבל לאיסוף. צריך לציין שלאחר הארוע והסרטים מתאספים בכל צהרי שבת עד עשרות כלים שמנסים את כוחם בעליה (ומימין, ומשמאל...), ויש אפילו דרוזי שפתח דוכן בנק' הזינוק. אז כמובן, הנקודה מטונפת שוב, השבילים למעלה רחבים ורבים מאי-פעם, וגם השדות לא קופחו והתחדשו בכמה שבילים חדשים באמצע, ובצורת עיגולים.לגבי אחד מהשדות... בספק אם יש טעם לקצור. דברים שלא היו קיימים לפני שנה או שנתיים
לגבי לטייל שם ברגל או באופניים בשעות האלה ...סכנת נפשות. מי שמכיר מה הולך לידי נחל השופט בשבתות בשנים האחרונות, אותו דבר.

אז נכון, אני הולך, רוכב וגם, ישמור השם, נוסע ב RZR באיזור הזה. אם תשאלו אותי, רק חסימה של האזור לכלים ממונעים תציל אותו מהשמדה (וחינוך ואכיפה, רבאק, מדינה של אפסים) .

היה פה קודם דיון אם הארוע גורם נזק או שזה לגיטימי. היום אפשר כבר לסכם אותו.

הד

asafk
21-01-14, 23:12
הד
תקן אותי אם אני טועה. אבל השטח שייך לקיבוץ. אז למה בעל השטח מאפשר לכאלו אירועים להתקיים?

אסף.

boaz avrahami
21-01-14, 23:30
אסף, אתה לדעתי טועה.
אם כבר, המועצה היתה אמורה למנוע קיום של זה.
בבואך לארגן ארוע אתה נדרש על ידי המשטרה להחתים טופס טיולים בין כל הגורמים בסביבה.
לא נראה לי שהיה לארוע רשיון והם ניסו להתחכם שזה בכלל לא ארוע אלא מפגש ספונטני.

פישלה של גורמי האכיפה לדעתי.
בעניין הזבל:
אחרי 4 חודשים, כמות של אנשים שמפרנסת גזלן, אני לא בטוח אם הזבל מהאירוע עצמו.

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

הדסופה
22-01-14, 00:10
זה לא שטח של הקיבוץ אני חושב, למעט חלק השדות שהושחת. אני לא בן קיבוץ, ד"א, אלא תושב הרחבה ולא מכיר את מפת הבעלות על שטחים בדיוק.
נראה לי שזה יותר לכיוון אחריות המועצה. כמובן שאין לה שום סמכות או יכולת אכיפה והיא אמורה להודיע למשטרה. לדעתי גם אם זה היה מופעל לא היית רואה אכיפה בשטח.
לגבי הזבל -ציינתי שסמוך לאחרי הארוע ניקינו פעם ראשונה, ובשבת האחרונה ניקינו שוב (ולא יכולנו לנקות הכל)

תדמיינו RZR נוסע באיטיות עם 15 שקי זבל קשורים מאחורה.

boaz avrahami
22-01-14, 00:25
החוק הוא אחר.
אתה מבקש במשטרה אישור לקיים ארוע ומקבל טופס תנאים ( שרותים, סדרנים, ביטוח אישור מבעלי הקרקע ועוד).
בעלי הזכויות שהיו צריכים להסכים הם הישובים שבתחום המשבצת שלהם התקיים הארוע והמועצה האזורית,

יש להניח שהאירוע לא היה ברישיון ולכן המשטרה היתה צריכה למנוע אותו.
בפעם הבאה צריך פשוט להזמין או להתלונן במשטרה.

פסקה שלישית מלמטה-
http://www.police.gov.il/contentPage.aspx?pid=403

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

-->