PDA

צפייה בגרסה מלאה : בודי ליפט ונזקים לשילדה

erez g
30-05-05, 08:07
בוקר טוב,

סופה ובודי ליפט. איזה נזקים לחפש בבדיקה? תושבות? שילדה? מה יכול להיפגע והאם הורדת הבודי ליפט פשוטה/מסובכת מידי? (כמובן אצל מוסך שמבין...)

תודה,

ארז :idea:

מאיר רוטברג
30-05-05, 08:36
בודי ליפט לא גורם נזקים לשילדה
הוא עלול לגרום קרעים במרכב וזה נראה לעיין

זאבי
02-06-05, 19:20
ראיתי סופה עם הגבהות מפרופילים מרובעים RHS במקום בוקסות אוקולון.
האם למישהו יש נסיון בהגבהה מסוג זה ?

תיאורטית חיבור הפרופיל לבודי ללא גומיה ובורג נפרד וחיבור הפרופיל לשלדה באמצעות בורג קצר (מקורי+אום) ושימוש בגומיות אמור להגן מפני סדקים בבודי באופן יעיל יותר כיוון שהברגים קצרים והעברת מומנטים לבודי מכוחות צידיים קטנה משמעותית.

אשמח לשמוע דעות מבעלי נסיון.

מאיר רוטברג
02-06-05, 21:04
כן,זה מה שיש אצלי וזה קורע את המרכב בדיוק כמו הדראק השני
רק הרוקר פנלים שאבו שפם בנה לי הפסיקו את רעשי המרכב הקירקושים והקרעים

זאבי
03-06-05, 13:10
למאיר תודה,

מה זה "הרוקר פנלים" שהתקנת ?
איך זה נראה והאם יש יצרן ו/או מתקין.

זאבי
03-06-05, 13:16
בהמשך לענין ה- RHS שקלתי אפשרות התקנת קורה אחת רוחבית לשתי ההגבהות האחוריות של המרכב ועוד 2 קורות ארכיות (שמאל+ימין) להגבהות הצידיות מתחת הדלתות בנקודות ההגבהה.

כל קורה כנ"ל תחובר ע"י 2 ברגים למרכב ועוד 2 ברגים לשלדה להבדיל מהגבהה ב"קוביות" של RHS בלבד.
המטרה להשיג ניטרול טוב יותר של כוחות צד רוחביים (קורה אחורית) וכוחות צד ארכיים באמצעות 2 קורות אורכיות כנ"ל.

אשמח לשמוע דעות מבעלי נסיון.

six 4 life
03-06-05, 17:05
ראיתי לפני כמה ימים CJ 7 באיזור יחסית קרוב לבית, עם הפיתרון הכי מקורי שראיתי מעולם לבעיות תושבות הבודי.

אני אנסה לצלם בקרוב ולהעלות לכאן.

משהו בסגנון ששאולי הציע
רק מבוצע בצורה מצויינת.

-ארז 8) -

מאיר רוטברג
03-06-05, 21:51
http://www.jeeptrip.com/albums/sfgxlaah-6.jpg
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Albums&group=1&item=3944&a ction=GALLERY

skhaikin
07-06-05, 15:14
באותו נושא, עם טיפה סטיה: שמעתי (ואני מקווה שזה לא נכון) שבודי ליפט עם אוקולון לא עובר טסט, ואם כן אז רק אצל "מעכרים" (סליחה אם עשיתי שגיית כתיב....). אז נכון או לא ?

-סרגיי

six 4 life
07-06-05, 15:28
בעיקרון זה נכון, אבל בודי ליפט של אינצ' אחד יכול לעבור עם קצת מזל.
מצד שני בודי ליפט של אינץ' אחד לא יתן לך כמעט כלום גובה מהמקור...

-ארז 8) -

skhaikin
07-06-05, 16:21
יש לי בודי ליפט יותר מאינץ' ואני יודע שהאוטו עבר טסט לפני שנה (יומיים לפני שקניתי אותו)... אז מה עלי לעשות כדי שכן יעבור את הטסט ???

-סרגיי

six 4 life
07-06-05, 20:16
כפי שאתה יודע, יש דרכים רבות ומגוונות לעבור טסט. לכן- אם אתה אומר שהוא עבר טסט יומיים לפני שקנית אותו, לא מחייב הדבר שהטסט שהוא עבר הוא הטסט שאתה רוצה להעביר...

אם מתאפשר מבחינתך-
תן צילום של אחד מהאוקולונים, כאשר בתמונה רואים את תחתית הבודי והתושבת בשילדה, ובינהם את האוקולון.

אולי נדע לפי זה אם אכן תוכל לעבור טסט בצורה בריאה.

-ארז 8) -

skhaikin
07-06-05, 21:20
ארז תודה, אשתדל לארגן את זה בקרוב.

-סרגיי

asafk
07-06-05, 22:20
שום בודי ליפט לא עובר טסט בצורה קלה- לא בגלל שיש בזה בעיה בטיחותית, אלא בגלל שזה תופס את העין של הבוחנים בתור משהו לא סטנדרטי שאפשר לתזז אותך עליו.
עצתי לך- תן למישהו אחר לשבור על זה את הראש, ועל הדרך תוודא שהג'יפ באמת בטיחותי ותקין (כי הבוחנים לפעמים לא יודעים לבדוק מה שבאמת צריך, אלא נטפלים לשטויות)- קח את הג'יפ למוסך שאתה סומך עליו, שיבדוק אותו ויכין אותו לטסט, כולל תיקון כל הבעיות הבטיחותיות שהוא מוצא. בקש ממנו שגם ייקח את הג'יפ לטסט ויעביר אותו- בדרך כלל הם לא נטפלים למוסכניקים על דברים מטופשים כמו בודי ליפט. זו הדרך הנכונה והחוקית לעבור טסט עם ג'יפ- בלי מעכרים ובלי עניינים.
(זו, בערך, הסיטואציה היחידה שבה אני ממליץ להיכנס למוסך. פעם בשנה- לא נורא)

אסף.

skhaikin
08-06-05, 16:00
!!! עברתי טסט !!!

... עוד לפני שהספקתי לצלם את האוקולונים בשביל ארז, ארזתי אומץ ונכנסתי למכון XXXXXX בXXXXX. הבוחן עשה רושם של מקצוען כמכונאי, בדק היטב את כל המכלולים הבטיחותיים אבל אפילו לא הסתכל לכיוון הבודי ליפט. הכל היה בסדר, נאלצתי רק להוריד וו גרירה שלא רשום ברשיון ולהיפרד מהם בשלום עם ניירת חתומה...

יאללה עוד שנה ...

-סרגיי

six 4 life
08-06-05, 19:46
מזל טוב סרגיי!

כיף לשמוע! :)

-ארז 8) -

-->