PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנסיונכם איזו הגבהה נותנת את התמורה הכי גבוהה לכסף ? 2" , 3" ,4"

caspi
31-08-13, 15:18
וכן חשוב לי לעבור טסטים , וכן חשוב לי לשמור על רמת בטיחות ברכב .
אם יש המלצות לקיטים מומלצים אודה .
ואם יש כבר שרשור מסודר כזה אז אני מתנצל , לא מצאתי משהו מסודר . נא להעביר .

klam
31-08-13, 15:57
אני מניח שאתה מתכוון ל WJ. אכן יש כמה וכמה שרשורים.
עקרונית, "התמורה הגבוהה למחיר" היא לא מונח ג'יפאי. נהפוך הוא: לגבי מרבית החברות/ים כאן, הרעיון הזה נוגד לגמרי את אופן המחשבה וההתנהלות.
באף אחד מהסטים אין בעיית רישוי רצינית. לא שזה חוקי, אבל מכון הרישוי לרוב לא מתעסק עם זה, משום שקשה להוכיח שהרכב מוגבה.
ובקצרה: סט הכניסה הוא אולדמן 2" - פשוט, אמין, נוח וקל יחסית להרכבה. הבעיה היא שכניסה לשטח טכני, מחייבת הרכבה של קפיצי HD בסט הזה והמשמעות היא ויתור על רכות הנסיעה בכביש (אם כי התנהגות הכביש הכוללת משתפרת).
אך אם מותרים על הרכות (יש שיאמרו "הנדנוד" ויש שיכנו אותה "נוחיות"), מדוע בעצם לא להמשיך לסט גבוה יותר, שמאפשר מרווח טוב, זרועות רדיוס מתכווננות, פנהרד מתכוונן ואפילו הגדלה מסוימת של צמיגים? וכאן השמיים הם הגבול: החל מסטים פשוטים (שיכולים להיות אפילו זולים מהאולדמן) של RC, IR או רוביקון אקספרס, ועד הסטים היקרים של קלייטון - כל אחד לפי תקציבו. האקסטרים בתחום הם הסטים של הלונג-ארם, שמשמעותם היא ממש שינוי מבני של הרכב (וכאן עלולה להיות בעיה חוקית). אגב, בכל הגבהה מומלץ להחליף את הדרייבשאפט הקדמי לצלבים, במקום הפעמון שיש לך.
בהצלחה, חן

ד ו ר ו ן
31-08-13, 18:06
המינימום שמאפשר לך את הגלגל הכי גדול שאתה רוצה להכניס+נעילות.
ככה תשמור ככל הניתן על מרכז הכובד, תרוויח עדיין איכות נסיעה טובה יותר בשטח, ולא תכניס את המערכת לסדרה של שינויים נדרשים כמו גלי-הינע, הארכות ותיקוני היגוי למיניהם.

הנעילות יתנו לך את העבירות יותר מאשר עוד 2-3 אינצ׳ של גובה או מהלך.

caspi
31-08-13, 18:26
אני מניח שאתה מתכוון ל WJ. אכן יש כמה וכמה שרשורים.
עקרונית, "התמורה הגבוהה למחיר" היא לא מונח ג'יפאי. נהפוך הוא: לגבי מרבית החברות/ים כאן, הרעיון הזה נוגד לגמרי את אופן המחשבה וההתנהלות.
באף אחד מהסטים אין בעיית רישוי רצינית. לא שזה חוקי, אבל מכון הרישוי לרוב לא מתעסק עם זה, משום שקשה להוכיח שהרכב מוגבה.
ובקצרה: סט הכניסה הוא אולדמן 2" - פשוט, אמין, נוח וקל יחסית להרכבה. הבעיה היא שכניסה לשטח טכני, מחייבת הרכבה של קפיצי HD בסט הזה והמשמעות היא ויתור על רכות הנסיעה בכביש (אם כי התנהגות הכביש הכוללת משתפרת).
אך אם מותרים על הרכות (יש שיאמרו "הנדנוד" ויש שיכנו אותה "נוחיות"), מדוע בעצם לא להמשיך לסט גבוה יותר, שמאפשר מרווח טוב, זרועות רדיוס מתכווננות, פנהרד מתכוונן ואפילו הגדלה מסוימת של צמיגים? וכאן השמיים הם הגבול: החל מסטים פשוטים (שיכולים להיות אפילו זולים מהאולדמן) של RC, IR או רוביקון אקספרס, ועד הסטים היקרים של קלייטון - כל אחד לפי תקציבו. האקסטרים בתחום הם הסטים של הלונג-ארם, שמשמעותם היא ממש שינוי מבני של הרכב (וכאן עלולה להיות בעיה חוקית). אגב, בכל הגבהה מומלץ להחליף את הדרייבשאפט הקדמי לצלבים, במקום הפעמון שיש לך.
בהצלחה, חן

תודה חן , וצדקת זה אכן WJ ,אני מניח שהכיוון הכללי שלי לפי מה שהבנתי ממך ,זה " סט גבוה יותר ,שמאפשר מרווח טוב , וכו ..."(שיכולים להיות יותר זולים מהאולדמן),אני מניח 4" אם אפשר דוגמא לסטים הפשוטים ? כמובן שאני לא תופס אותך במילה אלא רק כדי להתחיל להכיר שמות ,כמו למשל מה זה קפיצי HD ? תודה .

caspi
31-08-13, 18:30
המינימום שמאפשר לך את הגלגל הכי גדול שאתה רוצה להכניס+נעילות.
ככה תשמור ככל הניתן על מרכז הכובד, תרוויח עדיין איכות נסיעה טובה יותר בשטח, ולא תכניס את המערכת לסדרה של שינויים נדרשים כמו גלי-הינע, הארכות ותיקוני היגוי למיניהם.

הנעילות יתנו לך את העבירות יותר מאשר עוד 2-3 אינצ׳ של גובה או מהלך.

היי דורון
חשבתי על הקטע של נעילה ,אבל הבנתי שהציריות ב WJ , לא ממש קשוחות , ואם הם נגזרות אז יכול להיות לא נעים , ואני מתלבט אם להיכנס לעניין הזה , בעיקר בגלל שאני גם לא מכיר את הסרן הזה , אבל סיפורי גבורה עוד לא שמעתי עליו . אז אני קצת סקפטי לגבי העומס שאני רוצה לבחון עליו .
אני מניח שאפשר גם להחליף ציריות ? אבל שוב לא מכיר את זה ..
תודה על המידע .

grand
31-08-13, 19:02
קפיצים של אולדמן בגרסת HD נוחים ומעולים!!, הם בפירוש אינם קשים, הם מעניקים הגבהה ששווה למה שקיט 3" של איירון-רוק נותן, אם מוסיפים עוד ספייסר קטן של פחות מאינץ' אחד מקבלים מה שאיירון-רוק 4" נותן. וזה לדעתי הגבול העליון למה שניתן להגביהה מבלי לשנות זרועות, עדיין יש להחליף בולמים, פנהרד קידמי, מוטות מייצבים ( עדיף להחליף למנתקים), מאריכים לבמפ-סטופ, ספייסר לזרוע A.
קיט כזה בשילוב עם צמיגי שטח מלא במידה נורמלית כמו 245/75/16 והכי חשוב... מערכת הורי-לוק המקורית במצב תקין נותנים לך עבירות של כל מסלול בארץ.
לא צריך להשקיע בנעילות, וגם אין מבחר לסרן האחורי שלך (D44A) ב WJ הציריות חזקות, לא שמעתי על מישהו שגזר ציריה כזו עד היום.

ד ו ר ו ן
31-08-13, 19:04
מה יעזור לך ג׳לוב ענק בלי אחיזה?
לכל מתלה יש את הגבול שלו, הצלבה ועמידה במקום.
ואז רכב עם פחות הגבהה ונעילה/בקרת אחיזה יעבור היכן שהג׳לוב יעמוד.
רוצה לומר, הגבהה באה לשרת משהו-שיפור יכולת בשטח, אלא אם כל העניין הוא הופעה ואז תשכח מכל מה שאמרתי..

היא באה לשפר יכולת עבירות בשטח, ולפעמים לשפר את איכות הנסיעה.
בקיצור,
לפני שאתה מחליט איזה גובה/קיט, תגיד מה המטרה של ההגבהה/החלפת הקפיצים.

caspi
31-08-13, 19:34
קפיצים של אולדמן בגרסת HD נוחים ומעולים!!, הם בפירוש אינם קשים, הם מעניקים הגבהה ששווה למה שקיט 3" של איירון-רוק נותן, אם מוסיפים עוד ספייסר קטן של פחות מאינץ' אחד מקבלים מה שאיירון-רוק 4" נותן. וזה לדעתי הגבול העליון למה שניתן להגביהה מבלי לשנות זרועות, עדיין יש להחליף בולמים, פנהרד קידמי, מוטות מייצבים ( עדיף להחליף למנתקים), מאריכים לבמפ-סטופ, ספייסר לזרוע A.
קיט כזה בשילוב עם צמיגי שטח מלא במידה נורמלית כמו 245/75/16 והכי חשוב... מערכת הורי-לוק המקורית במצב תקין נותנים לך עבירות של כל מסלול בארץ.
לא צריך להשקיע בנעילות, וגם אין מבחר לסרן האחורי שלך (D44A) ב WJ הציריות חזקות, לא שמעתי על מישהו שגזר ציריה כזו עד היום.

לגבי מה שרשמת , אני מבין שיש הרבה וואריאציות , רק תיקון קטן , למיטב ידיעתי אין לי ורי- לוק , זה דגם 4.0 טורי.ככה שאולי נעילה תוסיף ..
אבל אני שמח לשמוע שמה שאומרים על הצריות הוא לא בהכרח נכון .ואם כבר נעילה אז אוטומטית פשוטה לא ? הן מתאימות לא ?

klam
31-08-13, 19:35
הציריות בסדר גמור. הבעיה היא בסרן הקדמי שנוטה "לחייך" במשך הזמן. כדאי לחזק אותו. דבר עם ארנון או רפי מרוקסוליד, או לחילופין, עם יניב מהייטקמוטורס, ותקבל את העצות הטובות ביותר עם כל האופציות והמחירים.

caspi
31-08-13, 19:37
מה יעזור לך ג׳לוב ענק בלי אחיזה?
לכל מתלה יש את הגבול שלו, הצלבה ועמידה במקום.
ואז רכב עם פחות הגבהה ונעילה/בקרת אחיזה יעבור היכן שהג׳לוב יעמוד.
רוצה לומר, הגבהה באה לשרת משהו-שיפור יכולת בשטח, אלא אם כל העניין הוא הופעה ואז תשכח מכל מה שאמרתי..

היא באה לשפר יכולת עבירות בשטח, ולפעמים לשפר את איכות הנסיעה.
בקיצור,
לפני שאתה מחליט איזה גובה/קיט, תגיד מה המטרה של ההגבהה/החלפת הקפיצים.

המטרה היא להישאר חוקי, לנסוע ברוב המקומות המוגדרים כהגיוניים , לא מקומות אתגריים , ולא לטפס סלעים , טיולי סבבה בכיף עם המשפחה , לא אקסטרים ,גובה שיתן לי את המרווח המספיק כדי לא לגרום נזק לרכב .תודה

אגב אני חושב כמוך לגבי נעילה ,רק פחדתי בגלל שאמרו שהציריות בעייתיות ..

ד ו ר ו ן
31-08-13, 20:36
המטרה היא להישאר חוקי, לנסוע ברוב המקומות המוגדרים כהגיוניים , לא מקומות אתגריים , ולא לטפס סלעים , טיולי סבבה בכיף עם המשפחה , לא אקסטרים ,גובה שיתן לי את המרווח המספיק כדי לא לגרום נזק לרכב .תודה

אגב אני חושב כמוך לגבי נעילה ,רק פחדתי בגלל שאמרו שהציריות בעייתיות ..

אם כך,
לא הייתי עובר את ה-3 אינצ׳.

boaz avrahami
31-08-13, 20:58
בשביל מה שאתה מחפש שני אינץ' על גבי אקולונים שחורים יהיו מספקים ובלי לפגום כמעט בהתנהגות הטובה של הרכב על הכביש וכמובן זול.
אולי במקום ספיסרים תחליף לקפיצים ארוכים מהמקור בכשני אינץ'.
צעבר לזה אלו קיטים יקרים שמכוונים למשחקי עבירות.
אם הבנתי אותך אז זה לא מה שאתה מחפש...

eysham
31-08-13, 21:02
מסכים עם רמי לגבי האולדמן HD. זה מה שהיה לי (עם ספייסר נוסף של 2") והייתי מאוד מרוצה.

לפי מה שאני מבין ממך מספיק לך רק הקפיצים ובולמים טובים ואתה מסודר.
לא חושב שיהיה צורך בכל הדברים הנוספים שרמי כתב כל עוד לא מוסיפים ספייסרים.

לגבי נעילה אחורית. זה שיש לך סרן פתוח רק עושה את החיים יותר פשוטים. בעלות יחסית נמוכה (אתה יכול לדחוף לסרן שלך נעילה אוטומטית (OZZI LOCKER או SPARTAN) בלי שום שונויים נוספים.

http://www.ebay.com/itm/Spartan-Locker-for-Jeep-Grand-ZJ-WJ-Dana-D44A-D44HD-Rear-Axle-w-30-Spline-/251269307009?pt=Motors_Car_Truck_Parts_A ccessories&hash=item3a80d15a81&vxp=mtr

גם ההתקנה של זה היא יחסית פשוטה - לוקח שעתיים-שלוש אם לבד או במוסך אפילו פחות.

JustDoB
31-08-13, 21:03
+1. אל תעבור את ה 3 אינץ בלי סיבה טובה. זה יחייב עוד שינויים היקפיים שחבל להיכנס אליהם בלי סיבה מוצדקת, זה ישפיע על איכות הנסיעה ועל יציבותה ואם כבר להיכנס לזה - באופן מפוכח.
בהצלחה.

six 4 life
31-08-13, 21:36
אצל כספי יש דנה 35 מאחורה אז לפני המלצות על לנעול כדאי לדעת את הנתון הזה.

eysham
31-08-13, 21:50
אצל כספי יש דנה 35 מאחורה אז לפני המלצות על לנעול כדאי לדעת את הנתון הזה.

אתה בטוח?? אם כן אז זה בהחלט נתון חשוב... :)

https://lh5.googleusercontent.com/-6D-JgaLO80M/TheGrMRsefI/AAAAAAAACfU/qdTe2IE9Hb4/w800-h480-no/2011-07-08+10.58.03.jpg

caspi
31-08-13, 22:33
טוב ,אז לגבי ציריות ,ונעילה נחליט בהמשך

caspi
31-08-13, 22:48
תודה לכולם על התגובות , ואני אקשיב לנסיון שלכם , ואלך לכיוון המינימלי ..

foxy
01-09-13, 21:20
ערב טוב אני ירשום מניסיון שלי יש לי wj 2004 הגיפ עבר שינוים רצינים מאוד כמו קיט זרועות 6.5 הגבהה של אירון רוק בולמים של פוקס תיבת העברה סרנים של רוביקון נעולים ויחיסי העברה 4.88 צמיגים 33 שטח מלא הגיפ מרגיש הרבה יותר כבד אבל מרגיש הרבה יותר יציב מהמקור אם כבר אתה משקיע תעשה את הכי טוב שאתה יכול ולגבי בעל מקצוע אני ממליץ בחום על אורן מאורן מערכות הבן אדם מיקצוען ברמות ישר הגון וניראה לי שהוא בעל הניסיון הכי גבוה בכללי לגבי הwj ובכלל אז אם אתה רוצה להיתרשם אני יחרוג ממנהגי ואין לי בעיה שתבוא ליראות ולנסות בהצלחה

shahav
09-09-13, 06:31
ציינתה שיש לך את הדגם ללא ה ווארי לוק, זכיתה!
אתה יכול להוסיף נעילה אוטו' במחיר קטן יחסית וזה יתן לך הרבה מעבר לכל תוספת גובה\צמיג...

אני לא אגיד לך שנעלה אוטו' ברכב עם 4X4 קבוע זה תענוג על הכביש, אבל בשטח הרכב יתנהג בהתאם.
כרגע, עם הציריות הפתוחות שלך, הרכב שלך לא מתקרב להיות גיפ בשטח. מצבך בכי רע, כמו שציינו כאן, כל רכב אחר יעבור איפא שאתה תתקע.

שם לב, בדגמים עם הווארי לוק, תוספת נעילה אוט' כרוכה בהחלפת ציריות שמאוד מייקרות. אצלך המצב לא כך!

אם תתחרט, אז לחזור מנעילה אוטו לקייס פתוח זה דיי פשוט, עיניין של כמה מאות שקלים בלבד, רק תשמור את הספיידר המקורי.

דבר אחרון, לא רוצה להגיד שאתה חסר נסיון, כי אתה מעדיף "גודל" על "קשיחות" :-), כי באמת ב WJ שלך יש שתיי בעיית אמיתיות: גובה נמוך וסרן פתוח כמו *ונה. אבל עצתי לך סע מעט בקונסטלציה הנוכחית, לפחות עונת טיולים אחת, ככה תדע במה עדיף לך להשקיע בתחילה.

רבין

eysham
09-09-13, 07:44
ציינתה שיש לך את הדגם ללא ה ווארי לוק, זכיתה!
אתה יכול להוסיף נעילה אוטו' במחיר קטן יחסית וזה יתן לך הרבה מעבר לכל תוספת גובה\צמיג...
רבין

רבין... Pay Attention... :)

לפי פרסומים זרים יש לו דנה 35 מאחור.

-->