PDA

צפייה בגרסה מלאה : לקח אחריות, הבחור (סיפור חיובי על מוסך)

atelem
30-05-05, 15:06
ויטארה 93: גומיה של ציריה ימנית קרועה = כשלון בטסט.

העובד במוסך החליט לפרק את הלוקר (הידני) כדי לפרק את הציריה.
על הדרך פירק גם את הלוקר השמאלי וגירז את שניהם.
החזיר את השמאלי למקומו, הרכיב את הציריה עם הגומיה וכשבא להרכיב את הלוקר הימני הוא נפתח לו.
ישבו החברה במוסך כמה שעות (על פני יומיים) וניסו לחבר מחדש את הקפיצים הפנימיים של הלוקר.
לא הצליחו והגיעו למסקנה שהקפיץ (הגדול) נשבר.
במכשירי תנועה יש רק לוקר קומפלט. אתם לא ממש רוצים לדעת כמה עולה.
הלכו לחפש לוקר משומש. עוד יומיים-שלושה חיפושים מצאו וקנו (עלה יותר מהלוקר של קלמן. בכל מקרה, קלמן, תודה).
הרכיבו את הלוקר החדש, מסרו לי את הישן המפורק (חלקי חילוף).

בלי סיפורים (כמו: הקפיץ היהשבור או בבל"ת אחר) גבו כסף רק על החלפת הגומיה.

בספר שלי זה נקרא "לקחת אחריות".

כל הכבוד!!!

אגב המוסך הוא "עאהד" מבשמת טבעון, ופרט לזה שאני לקוח ותיק שלו - אין לי חלק (לצערי) ברווחים שלו.

חנן-ג'יפולוג
30-05-05, 15:17
אם הייתי מוסכניק והייתי נתקל בלקוח שיצא מבסוט מכך שלקח לי יומיים להחליף לו גומיית ציריה, ואפילו לא היה מבקש ממני פיצוי, הייתי מפרסם כאן הודעת תמיכה בלקוח :wink:

atelem
30-05-05, 15:25
הגומיה הוחלפה במקום והטסט החוזר נעשה עוד באותו יום.

פשוט לא היה 4X4 במשך כמה ימים.

אבל אהבתי את ההומור שלך.

אלון_ק
30-05-05, 18:26
בספר שלי זה נקרא "לקחת אחריות".

בספר שלי זה נקרא חוסר מקצועיות מחריד, עם נטיה קשה לאימפוטנציה (תפתח ספר רכב - הכל כתוב שם). אבל כן, על הגינות הם מקבלים ציון 110.

תמיד טוב שיש מוסך הגון שאין לו מושג מה הוא עושה. במיוחד כשאני משלם לו בהנחה שהוא יודע.

איציק - 4X6ZH
30-05-05, 19:08
של איזה יצרן הלוקר ?
איציק

נמרוד
30-05-05, 20:03
איציק, בדרך כלל הלוקר הוא בסוזוקי הוא מתוצרת AISIN, כמעט זהה ללוקרים של ההילקס.

אם מפרקים אותם לגורמים בלי לדעת מה עושים או בלי ספר עם תמונות - ההרכבה חזרה, ושזה גם יעבוד, היא סוג של פאזל :wink:

סוזי המשתוללת
30-05-05, 21:33
אם היה להם שכל הם היו מפרקים את השני מסתכלים עליו ורואים איך להרכיב נכון
אם היה להם יותר שכל הם היו גולשים בג'יפולוג ושואלים אותנו 8) :P
מצד שני הגינות זה דבר חשוב מאד מה גם שיש סיכוי טוב שהלוקר "השבור" בעצם תקין אז אם תביא אותו אליי אעזור לך להשמיש אותו

איציק - 4X6ZH
30-05-05, 22:15
כן זה מה שחשבתי
למרות שבהחלט יכול להיות מצב שהקפיץ הגדול נשבר לו הקצה . ( מה שניתן לתיקון בקלות ) .
אבל אנחנו זורקים תשובות מבלי שיש תמונות .....
איציק

atelem
31-05-05, 00:58
לא רוצה להתווכח על המקצועיות, קטונתי. אבל כמה הערות בכל זאת:

1. המוסך הזה לא מתמחה דווקא בסוזוקי ואין להם (ולי) ספר רכב של ויטארה.
2. המוסכים שכן מתמחים קצת רחוקים לי.
3. נכון, להרכיב לוקר ללא תמונות זה באמת פאזל.
4. לא יכלו לקחת דוגמא מהלוקר השני בעיקר בגלל שהוא כבר היה מורכב על הרכב שכזכור היה אצלי לצורך טסט ושימוש כרכב פרטי חיוני גם אם ללא 4X4(חסר לוקר, זוכרים?)
5. נשבר הקצה של הקפיץ הגדול
6. ייתכן והיו צריכים להגיד לי מראש "בזה אנחנו לא מתעסקים" ולשלוח אותי לחפש מוסך אחר. מבחינה כלכלית זה בוודאי היה יותר נכון. מצידם.
7. אולי היו צריכים להגיד את זה אחרי שהלוקר נשבר?
8. אולי היו צריכים לגבות ממני את מחיר הלוקר?

שוב, איני בא לסנגר על המקצועיות. יש פנים לכאן ולכאן.
מקריאה בפורומים עולה שגם מוסכים שמומלצים כאן תדיר לא תמיד פותרים בעיות בקלות, ולפעמים אף, שומו שמים, טועים.

נקודת המוצא שלי היא שכל אדם, גם ואולי בייחוד בעל מקצוע, טועה מפעם לפעם. לפעמים גם לומד on the job.
לא כולם נולדו כשהם יודעים את כל התורה כולה (כמו אחדים מהחברים כאן. סתאאאם... לא אישי).
השאלה היא איך מתנהגים כשטועים.
ובמבחן הזה, לטעמי, הם עמדו בכבוד!!!

atelem
31-05-05, 01:27
נ.ב.
שמוליק תודה על הצעת העזרה.
מתי יש לך זמן שאקפוץ אליך (רגלית) לראות מה אפשר לעשות עם ערימת הקפיצים והטבעות שהיו פעם לוקר?

נמרוד
31-05-05, 09:42
תבין, הבעייה של "פירקתי לוקר איסין ונשארתי עם הזין ביד" כל כך מוכרת... וכל כך פשוטה לפתרון - בספר של היינס או כל ספר טיפולים אחר יש תמונות והסברים ברורים מאד.

נקודת המוצא שלי היא שכל אדם, גם ואולי בייחוד בעל מקצוע, טועה מפעם לפעם. לפעמים גם לומד on the job.
לא כולם נולדו כשהם יודעים את כל התורה כולה (כמו אחדים מהחברים כאן. סתאאאם... לא אישי).

כאן ההבדל שאמור להיות בין "כל אדם" - אני, אתה, אלון, סוזי - שעושים שטויות ומשלמים עליהם ולומדים מנסיון, אבל עושים את זה על הרכב שלהם או של חברים בתור תחביב. לבין "מוסך", "בעל מקצוע" - שלא אמור ללמוד מנסיון על הרכב שלך!!! הרי אתה משלם לו בשביל המקצועיות, בגלל שהוא יודע לאתר ולתקן תקלות מהר, בזול, ועם אחריות. איך הוא אמור לדעת? כמו כל מקצוע אחר - הוא למד כה שנים, עבר כמה בחינות, קורא ספרות מקצועית!!!!, עובד כשוליה מתחת למומחה גדול יותר... הוא אמור להיות בעל מקצוע, שלוקח את עצמו ברצינות! המוסך שלך, כנראה לא, לפי המקרה הזה. אבל לפחות הוא באמת הגון, הרבה מוסכניקים אחרים באמת היו דוחפים לך לוקר חדש במחיר מלא, או לחלופין מרכיבים את זה ככה, בלי להגיד לך, ורק בטיול הבא הייתה מגלה שיש לך בעייה בלוקר ואז זה כבר לא בעייה שלהם.

מקריאה בפורומים עולה שגם מוסכים שמומלצים כאן תדיר לא תמיד פותרים בעיות בקלות, ולפעמים אף, שומו שמים, טועים.

איזה מוסכים מומלצים כאן תדיר? נראה לי שאתה מתבלבל עם פורומים אחרים... :wink:

בכל מקרה, אל תיקח את מה שכותבים כאן (או בכל מקום אחר) יותר מדי ברצינות. מצאת מוסך הגון וישר, וגם זה שווה הרבה מאד.

אלון_ק
31-05-05, 10:46
עמוס, רק למען ההבהרה: זה שאני חושב שמקצועיות המוסך לוקה בחסר, לא אומר לרגע שלא הייתי חוזר לשם אם הייתי אתה. הבנאדם הגון, זה יותר ממה שיש לרוב האנשים (שלא לומר מוסכים).
לי היה חשוב להבהיר לך שיש כאן משהו לא בסדר. אני לא אומר שזה חרא של מקום ולא ללכת לשם לעולם, להפך. אני רק אומר שזה עצוב שמקום כזה נחשב יוצא דופן לטובה - זה רק מוכיח כמה מצבנו גרוע.

אני מכיר מקום, כאן לידי, שבסמוראים עוד לא מצאתי לו שני. עודד יודע מי זה (אם לא, שישאל את גיל או אותי). אם אתה רוצה, אני מוכן לחבר אותך אליו.

איציק - 4X6ZH
31-05-05, 11:04
המצב הרבה הרבה יותר גרוע ממה שאתם חושבים
וזה רק מתחיל לצאת החוצה .
אין מערכת לימודים מקצועית \ טכנית . פשוט אין גורנישט הכל נסגר !!!!
המכללות הפרטיות כל מה שמענין אותם כסף !!!
תכניס ללוקר הזה קצת אלקטרוניקה ותראה מה יקרה . :)
הלוקר האוטומטי שיש לו חצי צינור ואקום לא יודעים איך לאכול אותו .
:( :( :( :( :(
יש מוסך שהוא צדיק גם זה חריג ( לצערנו )
ולא צריך לזלזל ברמה המקצועית שלו בגלל הלוקר . כל מי שמכיר את הלוקרים האלה יודע שאפשר להסתבך .
איציק

סוזי המשתוללת
01-06-05, 13:28
עמוס
תתביש תתבייש ושוב תתבייש
תרים לי טלפון בכל ערב אחרי 10 ואני אגיד לך באותו הרגע אם לקפוץ או לא
חבל רק שלא עשית זאת לפני כן

0508648712

atelem
01-06-05, 16:48
אוקיי, התביישתי וגם עמדתי בפינה 5 דקות.

מאיפה לי לדעת שטלפון אחרי 22:00 לא מהווה הטרדה? :? :shock: :o

גיא
01-06-05, 21:32
עמוס, רק למען ההבהרה: זה שאני חושב שמקצועיות המוסך לוקה בחסר, לא אומר לרגע שלא הייתי חוזר לשם אם הייתי אתה. הבנאדם הגון, זה יותר ממה שיש לרוב האנשים (שלא לומר מוסכים).
לי היה חשוב להבהיר לך שיש כאן משהו לא בסדר. אני לא אומר שזה חרא של מקום ולא ללכת לשם לעולם, להפך. אני רק אומר שזה עצוב שמקום כזה נחשב יוצא דופן לטובה - זה רק מוכיח כמה מצבנו גרוע.

אני מכיר מקום, כאן לידי, שבסמוראים עוד לא מצאתי לו שני. עודד יודע מי זה (אם לא, שישאל את גיל או אותי). אם אתה רוצה, אני מוכן לחבר אותך אליו.

להרכיב את הלוקר הזה בלי ספר זה לא כל כך קשה. אם אני הצלחתי בחושך לבד ..אז זה אומר שאפשר.
לעניין המומחה של אלון... אלון, ... בבקשה. קח אותו בערבון מוגבל. תעשה לי טובה. גם הוא לא יודע הכל ויש לו טעויות ... מאוד יקרות לפעמים. על חשבון הלקוח.

ולגבי המומחיות של המוסך.... מוסך שמר מומחה לסוזוקי מישהו מכיר פה ? אני למשל הצלתי את הלוקר שלי משבירה רק אחרי ריב ומדון עם הפועל שניסה עם פטיש להכניס אותו חזרה למקום ... ותחת איומים נתנו לי להרכיב אותו לבד על הליפט שלהם.

בני איש יקר ונחמד אבל הפועלים לא תמיד יותדעים מה הם עושים. וזה מוסך הרשת ......

בקיצור, אחלה מוסך מצאת. תשמור אותו.

-->