PDA

צפייה בגרסה מלאה : תחילת סוף המאבק ברשות השידור ובאגרה ה@#$%@% שלהם ...

אמיר ב.א
01-09-13, 11:15
כמובן שזה ניגמר בתביעה יצוגית , והעם ניצח !

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4424693,00.html

מי שאין לו ממיר דיגיטלי שיכול לקלוט את השידורים - לא צריך לשלם יותר.

כמובן שהם עדיין עושים בעיות בכל מיני צורות ...

האם אני חייב באגרת טלוויזיה?כל אדם שיש לו מסך/טלוויזיה וכן ממיר דיגיטאלי חיצוני או מובנה בתוך המכשיר או אדם שיש לו כבלים או לווין חייב באגרת טלוויזיה.

איך אני יודע אם יש לי ממיר דיגיטאלי?ממיר דיגיטלי יכול להיות חיצוני (ואז ברוב המקרים רכשת אותו ביודעין) והוא גם יכול להיות מובנה בתוך מכשיר הטלוויזיה/המסך. ניתן לברר עם היצרן/היבואן של המכשיר ו/או באתר האינטרנט האם המכשיר מכיל ממיר מובנה. כמובן שמנויי כבלים ולוויין מחזיקים ברשותם ממיר דיגיטלי.

אם שילמתי עבור אגרה בגין התקופה שבין יולי 2011 ליולי 2013 או חלק ממנה, האם אני זכאי להחזר כספי?במידה ויש לך אסמכתאות (בכתב/הקלטה) שמחית בפני רשות השידור ו/או מי מטעמה על חיוב באגרה למרות שאין ברשותך ממיר, אתה יכול להוריד מאתר רשות השידור את טופס ההחזר ולחתום עליו בתצהיר בפני עורך דין ולשלוח אותם לרשות השידור בהתאם להוראות המפורטות בו. בכפוף לאמור, הזכות להחזר היא רק למי שיפנה תוך 135 יום מיום פרסום טופס הנספח באתר האינטרנט של רשות השידור.רק אז תוכל לקבל החזר התשלום ששילם כולל האגרה והתשלומים הנלווים שנדרשת לשלם כגון קנסות והוצאות גבייה וכן הפרשי הצמדה וריבית בגין הסכום ששילמת מהמועד ששולם ועד למועד השבתם אליו. הסכומים יושבו לחשבון הבנק שלך תוך 60 יום מיום שטופס תקין יתקבל אצל רשות השידור.

אם פתוחים וקיימים כנגדי הליכי גבייה (כגון הוצאה לפועל) בגין האגרה, ואין לי ממיר, מה ביכולתי לעשות?אתה יכול לשלוח לרשות השידור את טופס ההצהרה בהתאם להוראות והליכי הגבייה יפסקו תוך 10 ימי עבודה.

אם אין לי ממיר דיגיטלי וקיבלתי מרשות השידור דרישה לתשלום מה עלי לעשות כדי לקבל פטור?עליך להוריד מאתר רשות השידור את טופס ההצהרה, למלא אותו ולשלוח אותו לרשות השידור בהתאם להוראות המפורטות בו. את טופס ההצהרה על היעדר ממיר יש לשלוח חתום. שימו לב שבטופס יש הסכמה לבדיקת האמור על ידי נציג רשות השידור בחצריו וכן הצהרה כי החותם מודע לסנקציות כלפי מצהיר שקר. הפטור יינתן על אותה שנת אגרה או מחצית השנה (אם שלח את הטופס לאחר סוף חודש יוני). על מנת להמשיך לזכות בפטור בעתיד, על המבקש למלא את הטופס בגין שלוש שנות אגרה רצופות ולאחר מכן הוא יהיה פטור ממילוי טופס שנתי ורק יהיה מחויב להודיע אם ישתנה המצב ויהיה ברשותו מסך יחד עם ממיר דיגיטאלי.

האם עלי לשלוח את טופס ההצהרה בכל שנה מחדש כדי לקבל פטור?לאחר מילוי ושליחת טופס ההצהרה בגין שלוש שנים (שנות אגרה) רצופות, אין חובה למלא טופס שנתי, אך עליך ליידע את רשות השידור אם ישתנה המצב ויש ברשותך מסך יחד עם ממיר דיגיטלי שאם לא כן תיחשב למצהיר שקר ורשות השידור תוכל להפעיל כנגדך את הסנקציות המפורטות בטופס.

תוך כמה זמן עלי ליידע את רשות השידור אם אני מקבל לידי ממיר דיגיטלי?תוך 30 יום.

האם מותר לי להוציא מחזקתי את הממיר הדיגיטלי שלי וכך לזכות בפטור?כן, לאחר הוצאת הממיר מחזקתך, אתה יכול לשלוח לרשות השידור את טופס ההצהרה.

האם אני יכול לתבוע את הרשות על נזק?כיוון שמדובר בהסדר חדילה ולא בפסק דין - יחידים יכולים לתבוע את הרשות.

asafk
01-09-13, 11:18
אבל אין בזה חידוש.
לי אין ממיר דיגיטלי או אמצעי קליטה אחר.
שלחתי מייל.
קיבלתי אישור שלא צריך אגרה.
פשוט וקל.
כבר לפני 3 שנים.

אסף.

אמיר ב.א
01-09-13, 13:22
אולי במקרה שלך זה היה בסדר - היו הרבה אחרים שלא הצליח להם מה שאתה עשית,
והרשות לא הסכימה לבטל להם את התשלום.
כולל משפטים והוצל"פ.

ולכן גם הייתה התביעה היצוגית.
החידוש - התביעה הצליחה.

דרור ברלי
01-09-13, 15:40
מעט מדי, מאוחר מדי.
רשות השידור היא מוסד אנכרוניסטי ומפגר שהפך מגוף שתפקידו לספק שידור ציבורי ראוי, לעוד ממצצת כספים ממשלתית שתפקידה העיקרי לספק ג'ובים פוליטיים מרופדים היטב במשכורות עתק ל"אנשי שלומנו" ללא שום תמורה לציבור שמממן אותה.

מעללי רשות השידור ראויים כבר שנים רבות לתגובה הולמת בדמות מחאה ציבורית אקטיבית ואפילו אלימה - אין להם שום זכות קיום, אין שום הצדקה לעשוק את הציבור כדי לממן את אוכלי החינם האלה. רוצים להתקיים? תספקו חומרים באיכות ראויה, שיזכו לרייטינג ולפירסום הולמים שיממנו אתכם.

אבל בישראל כמו בישראל - כמו עם מחירי הדלק, מחירי המזון, מחירי הדיור - האדישות מנצחת. הקופה תמשיך לצלצל.

Pageup
01-09-13, 16:02
בוא נראה אותך עושה את זה בכזאת קלות תוך יום. גם תוך שבוע לא יהיה קל לעשות את זה.
לא יענו לטלפון. תשלח פקס והוא לא יתקבל על ידי אף אחד. תגיע ותחכה בתור חצי יום וכו וכו וכו

asafk
01-09-13, 17:58
שמע... זה לא שאני מגן עליהם ועל שיטות הגביה הנלוזות שלהם...
אבל שלחתי מייל וקיבלתי תשובה תוך יום.
אותו דבר בשנה אחרי כן.

לא רע.

אסף.

Pageup
02-09-13, 00:24
אסף למה היית צריך לשלוח פקס שנה אחרי?
זה בדיוק העניין. הם מציקים כי הם יכולים.

אני שילמתי אגרה וקיבלתי מכתב מחברת עו"ד
שלא שילמתי.
נתתי להם את מספר העסקה והם לא ידעו אפילו
מה לעשות עם המספר הזה. ועכשיו לך תתקשר
שלא עונים בשעות שהם אמורים לענות.
ותשלח פקסים שלא מקבלים עליהם תשובה
ועוד כהנה וכהנה.

זאביק
03-09-13, 23:20
אצלי היה תהליך דומה לשל אסף.
שלחתי מכתב רשום, קיבלתי תשובה שיבוא פקח לוודא שאין טלויזיה (בתאום מראש). לא בא פקח, ומאז לא קיבלתי דרישה לתשלום.
זה היה לפני 7 שנים.

אגב, אתם יודעים שאין קשר בין אגרה לבין ערוץ 1, נכון ?
שזה מס שקם אחרי מלחמת יום כיפור, כדי לצמצם את הגירעון?
ובעיקר, תחת האמתלה המוכרת "שהעשירים ישלמו" ? מוכרת לכם הדרישה הזו היום ?

-->