PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכישת ג'יפ - לאדה או סמוראי

Anonymous
30-05-05, 16:42
שלום לכולם.
אני ג'יפאי מתחיל, היה לי בעבר, מזמן, סוזוקי ג'ימני שמאוד נהנתי ממנו ומכרתי, והיום אני מחפש מחליף הולם.
עיקרי הדברים שחשובים לי:
ג'יפ קטן וזריז, לא טנק מרכבה.
טווח מחירים - בין 15K (פחות מזה נראה לי כבר מפחיד) ועד 45K אם יהיה משהו ששוה את זה.
נוחות נסיעה - לא חשובה במיוחד, אבל חשוב לי שיהיה מזגן.
מנוע חזק יחסית. מנוע ה- 1300 של הג'ימני הספיק לי בד"כ אבל לא תמיד.
תחזוקה ושיפורים - כמו כולם, רוצה מינימום תקלות, אבל גם לא מתכנן על הוספה של שיפורים, לפחות לא בשנתיים הראשונות.

עד היום הייתי נעול על סמוראי (רבים המליצו לי על ויטארה, אני יודע שהוא מצויין, פשוט לא מתחבר, אין קליק), אולם נתקלתי בלאדה חדשה יחסית במצב לא רע ובמיוחד קורץ לי המחיר הנמוך.
אשמח אם משתתפי הפורום המנוסים יוכלו להשוות בין האופציות מבחינת הדברים שחשובים לי:
א. האם המנוע החזק יותר של הלאדה מאבד מיתרונו בגלל שגם הרכב עצמו כבד מאוד ?
ב. האם העובדה שהלאדה היא 4X4 קבוע היא יתרון/חיסרון (בטיחות,כביש,שטח,צריכת דלק)?
ג. בג'ימני לא הייתה נעילת דיפרנציאל והסתדרתי עם זה (אמנם בקושי) האם העובדה שאין נעילת דיפרנציאל בלאדה בעייתית יותר כי זה רכב כבד יחסית ?

אשמח לקרוא את התגובות, ומתנצל על הטקסט העמוס בפרטים.

yoav
31-05-05, 07:00
לא שהיתה לי ניבה.....אבל לחבר יש (היתה- עכשיו דיסקאברי) וטיילנו הרבה יחד כך שיצא לי לסוע גם בשלו. גם שלו היתה מהשמורות שראיתי וטופלה באהבה רבה. הלאדה היתה נוחה יותר מהסמוראי גם בכביש וגם בשטח, אם כי בכביש הנסיעה בסמוראי שלי מאפשרת שיחה סלולרית נעימה ויחסית שקטה, ואצלו הרעש היה מרשים. המנוע הגדול יותר לא היוה יתרון משמעותי, כנראה כי היא כבדה יותר. ביצועי השטח היו טובים בעיקר מפני שאפשר לשים גז בלי חשש (מה כבר יקרה- כל האוטו לא עולה 10 K....). יכולת העמסת הציוד היתה גדולה באופן משמעותי בניבה. הן גגון רחב יותר והן תא מטען אמיתי (ולא הרווח המיקרוסקופי בין המושבים האחוריים לדלת אצלי בסמוראי).
אבל..... במכשולים בהם הסמוראי לא טרח אפילו לפהק, הלאדה היתה צריכה לפעמים להתאמץ ולפעמים לנסות שוב, היתה לה נטיה להכבות בזויות לא כ"כ נעימות למנוע מדומם, והיה איזה קטע מעצבן שהחיבור בין דוושת התאוצה והמנוע הוא לא דרך כבל אלא סדרת מוטות מתכת, דבר שלא איפשר משחק עדין עם הגז, במיוחד בעליות שדרשו כזה משחק.
בסיכומו של דבר: בשום טיול לא נתקענו בגללה- ההיפך- לא פעם היא היתה המחלצת (לא של הסמוראי השם ירחם...של טראנו לעומת זאת כן- ויש הוכחות מצולמות :twisted: ), יכולת השיפורים בה היתה מוגבלת ולא כ"כ זמינה, הטיפולים היו זולים להחריד, וההנאה של החברה ממנה היתה רבה. ולשאלתך- לא. לא הייתי בחיים קונה את הניבה במקום הסמוראי :lol:
קנה ג'ימיני. אתה כבר מכיר את זה.

אלון_ק
31-05-05, 11:17
הנה כמה קישורים שדנים בניבות:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=7379
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=2198&highlight=%F0%E9%E1 %E4

לשאלותיך:
א. לדעתי זה משהו בין זה שהמנוע עתיק לבין זה שהאוטו כבד, אבל התוצאה הסופית היא רכב גלמוני. פחות מסמוראי, אבל לא בהרבה.
ב. לדעתי זה דווקא יתרון.
ג. זו נקודה עצובה, כי בסמוראי/ג'ימיני אתה יכול להחליט שאתה רוצה אחת והופ! לקנות ולהתקין. בניבה אין לך שום שוק שיפורים שהוא. לא צמיגים, לא מתלים, לר רכבת הינע, לא סרנים... כלום. גם אין לך פורום שלם שתומך בך טכנית (לא שלא ננסה אבל בכ"ז יש הבדל), עשרות מוסכים שמכירים את הרכב, ספרות זמינה וכו' וכו'.

בקיצור: מטעמים פרקטיים בלבד, סמוראי.

ד ו ר ו ן
31-05-05, 12:49
א. לדעתי זה משהו בין זה שהמנוע עתיק לבין זה שהאוטו כבד, אבל התוצאה הסופית היא רכב גלמוני. פחות מסמוראי, אבל לא בהרבה.
מנוע גמיש יותר ממנוע של סמוראי,מושך את הרכב כשבאמת מכירים את הרכב והתגובות שלו גם בסל"ד קרוב לסרק.
ב. לדעתי זה דווקא יתרון.
ג. זו נקודה עצובה, כי בסמוראי/ג'ימיני אתה יכול להחליט שאתה רוצה אחת והופ! לקנות ולהתקין. בניבה אין לך שום שוק שיפורים שהוא. לא צמיגים, לא מתלים, לר רכבת הינע, לא סרנים... כלום. גם אין לך פורום שלם שתומך בך טכנית (לא שלא ננסה אבל בכ"ז יש הבדל), עשרות מוסכים שמכירים את הרכב, ספרות זמינה וכו' וכו'.
יש שיפורי מתלים, בעיקר הפשוטים שבינהם -החלפת קפיצים בולמים שמיועדים לרכב הזה ספציפית-TJM למשל מייצרים קיט לניבה.
יש שיפורי מנוע, הכל עניין של רצון,זה שם, אפילו בארץ.
בקיצור: מטעמים פרקטיים בלבד, סמוראי
תכנס לקישורים שנתנו לך ותחפש עוד כמה,יש כאן דיונים מלאי תוכן, אני כבעל ניבה לשעבר לא הייתי מתקרב היום לניבה, אין ניבה בארץ שהיא פחות מ8~ שנים על הכביש והזמן ממש לא עושה טוב לרכב תפרנים שכל מי שקונה\קנה אותו עשה זאת לרוב כי לא היה לו כסף למשהו אחר ובד"כ חסך גם על טיפולים ואחזקה וזה רכב שבלי תחזוקה שוטפת יהיה מקור בלתי נדלה לצרות וכאבי לב וכיס..

אלון_ק
31-05-05, 13:47
דורון, אל תשכח להשוות לסמוראי עם מנוע מוזרק. זה בהחלט בתקציב שלו. עם כל הכבוד - ויש הרבה, אני דווקא מאוד אוהב ניבות - אין על מה לדבר. ההפרש בסחיבה בכל תנאי בין סמוראי מוזרק מהחדשים (96+) לבין ניבה שואף לכלום, לעיתים גם לטובת הסמוראי (שיפועים).

שיפורי מתלים? בחייך. כשתדבר על שינויים שהם לא מינוריים (אין כאלו לניבה. המתלה הקדמי דופק אותך. לויטארה, לדוגמא, יש) אז נקרא לזה שיפור, עד אז זה עוד חור בכיס בלי סיבה. מה יותר מכך, מערכת המתלים שלו מגיעה לא רעה בכלל, אני לא רואה שום סיבה לשנות שם משהו אלא אם אתה מתכוון להכניס צמיג נורמלי - ואז מה עושים עם יחס ההעברה?
הנקודה העקרונית היא שאין שוק שיפורים לניבה בהשוואה לסמוראי, שעל זה הוא מדבר.

שיפורי מנוע? שוב, תשווה לסמוראי. שוב, הניבה מפסידה.

המהנדס
31-05-05, 15:45
יואב גרמת לניבה להראות משו משו ... :twisted:
אף אחד לא הזכיר צריכת דלק של ניבה מול סמוראי.

רוני לדעתי אתה צריך ללכת על סמוראי 96.
א) בגלל שתיהיה לך עזרה פה בפורום כמו שאלון(נקסוס) אמר
ב) עניין הנוחות בעיר ( אמרת לי שתסע בעיקר בתוך תל אביב ) הסמוראי קטן מימדים ונכנס לכל חנייה בלי לחשוב פעמיים.
ג) יתרון לסמוראי בשטח.
ד) סמוראי 96 מוזרק - מנוע יחסית חזק ונוחות דומה לג'ימיני שאתה כבר מכיר.
ה) חדש יותר - אמרת שאתה לא רוצה להכנס יותר מידי למוסכים (ת'אמת יש יתרון לניבה כי יש מוסכים שיגרשו אותך ברגע שתכנס עם ניבה ... :lol: )
ו) רכב יותר פופולרי עם שוק גדול יותר במכירה.
ז) אמינות : מה לעשות ... יפני מול רוסי ....

היתרון היחידי לניבה שאני מסוגל לחשוב עליו הוא המחיר (ההתחלתי כמובן :D ) .

בכל מקרה שווה לך להכנס לפורומים של סוזוקי ושל רוסיה כדי להתרשם .

עידן.

asafk
31-05-05, 23:12
לי כן היתה ניבה. חוויה מדהימה. גרוטאה מדהימה.
הרכב נוח יותר מרוב הג'יפים. המתלים מצויינים- גם נוחות וגם מהלך (ויש לפחות ניבה אחת מסתובבת בארץ עם "דרופ-קיט"). אפשר לשפר גם את המתלה הקדמי, אבל זה מוגבל, בערך לאותם נתונים של הקיטים לויטארה, רק שזה לא קיט קלמיני, אלא קיט כל-מיני. הניבה הסטנדרטית יכולה לקבל צמיגים גדולים יותר ממה שהסמוראי יכול לחלום עליהם- וזה מאושר בלי בעיה. 7X15, 7X16, 205R16, ועוד כל מיני. אם אתה מכונאי חובב- אין לך שום בעיה להחזיק לבד ניבה, בחצר של הקולחוז, בעזרת שני מפתחות בלבד. חלקים צריך לחפש, אבל כשמוצאים זה בזיל הזול, ובמקרה הכי רע קונים בEBAY בגרושים.

הבעיה עם ניבה היא למצוא אחת לא רקובה מהיסוד. אם מדובר בשנתונים המתקדמים יותר, יש- אבל קח בחשבון שניבה בת יותר מ,נגיד, 12 שנה- בדרך להיות רקובה ללא תקנה, פרט לפרטים בודדים ששרדו באורח פלא בלי חלודות עומק.

שורה תחתונה- בחירה טובה רק אם ממש אין לך כסף. אם יש- עזוב אותך משטויות, קנה סיקס. או, אם אתה ממש מתעקש על חלפים במחיר מטורף, קפיצים של מלגזה על משקל זבוב, מרווח פנימי שמכריח אותך להוציא הכל מהכיסים לפני שאתה מתיישב, ואמינות של גרוטאה בת 20 (כי זה מה שאפשר לקנות בסכום שיש לך)- אז תתחיל לחפש סמוראי במחיר מופקע (כי עשו מהם רכב פלאי, מה שמשפיע על הביקוש, וכיוון שההיצע הולך וקטן- מה לעשות, הם מזדקנים בחוסר כבוד- המחיר עולה על כל דמיון).

אסף.

lior_b.s
01-06-05, 09:26
קודם כל הניבה הרבה יותר אמינה ממה שחושבים הרכב לא מתפרק , מי שיקנה גרוטאה יקבל אמינות בהתאם לא משנה ניבה , סמוראי או סיקס .
אם כבר דובר על הזרקה יש גם ניבות מנוע 1700 מוזרק משנת 95-96 בחצי מחיר של סמוראי מאותו מודל.
בנוחות הניבה לוקחת בגדול ויש שיפורים רק צריך לדעת לחפש וכמובן לעשות את השיקולים אם מחיר השיפור שווה ביחס למחיר הרכב.
אסף כתב שיש ניבה אחת עם דרופ-קיט, אז בכל ניבה יש את הקונוס מעל הקפיצים ואם מחליפים לבולם ארוך יותר הוא מתפקד כדרופ-קיט לכל דבר (מניסיון, בדוק ועובד מצויין)הדבר היחיד שמגביל את המהלך מאחורה הוא הבולם.

לגבי השוואה בין ניבה לסמוראי , קטונתי . . . :roll:
אני קניתי את הניבה פשוט בגלל נוחות ומרווח פנימי וכן היא מספיקה בהחלט לאופי הטיולים שלי
ולא מחוסר תקציב, ועוד דבר אין בעיית חלקים מכל סוג למי שחושש...[/img]

lior_b.s
01-06-05, 09:26
קודם כל הניבה הרבה יותר אמינה ממה שחושבים הרכב לא מתפרק , מי שיקנה גרוטאה יקבל אמינות בהתאם לא משנה ניבה , סמוראי או סיקס .
אם כבר דובר על הזרקה יש גם ניבות מנוע 1700 מוזרק משנת 95-96 בחצי מחיר של סמוראי מאותו מודל.
בנוחות הניבה לוקחת בגדול ויש שיפורים רק צריך לדעת לחפש וכמובן לעשות את השיקולים אם מחיר השיפור שווה ביחס למחיר הרכב.
אסף כתב שיש ניבה אחת עם דרופ-קיט, אז בכל ניבה יש את הקונוס מעל הקפיצים ואם מחליפים לבולם ארוך יותר הוא מתפקד כדרופ-קיט לכל דבר (מניסיון, בדוק ועובד מצויין)הדבר היחיד שמגביל את המהלך מאחורה הוא הבולם.

לגבי השוואה בין ניבה לסמוראי , קטונתי . . . :roll:
אני קניתי את הניבה פשוט בגלל נוחות ומרווח פנימי וכן היא מספיקה בהחלט לאופי הטיולים שלי
ולא מחוסר תקציב, ועוד דבר אין בעיית חלקים מכל סוג למי שחושש

נמרוד
01-06-05, 14:43
שורה תחתונה- בחירה טובה רק אם ממש אין לך כסף. אם יש- עזוב אותך משטויות, קנה סיקס. או, אם אתה ממש מתעקש על חלפים במחיר מטורף, קפיצים של מלגזה על משקל זבוב, מרווח פנימי שמכריח אותך להוציא הכל מהכיסים לפני שאתה מתיישב, ואמינות של גרוטאה בת 20 (כי זה מה שאפשר לקנות בסכום שיש לך)- אז תתחיל לחפש סמוראי במחיר מופקע (כי עשו מהם רכב פלאי, מה שמשפיע על הביקוש, וכיוון שההיצע הולך וקטן- מה לעשות, הם מזדקנים בחוסר כבוד- המחיר עולה על כל דמיון).

אסף.

אסף, תקרא שוב את השאלה - יש לו כסף לסמוראי משנתון מתקדם, סמוראי עם קפיצי סליל, או סופה טובה.

מתלבט - שכח מהניבה, אין שום טיעון הגיוני כלשהו בעד הניבה, תאמין לי אני מנסה לחשוב על משהו אחד ולא מצליח. וזה לא משנה, תיאוריות באויר, כי "ניבה-שהיא-לא-גרוטאה" נדירה כמו הרס"ר החכם. תנו לשאריות האחרונות של האימפריה הסובייטית לשקוע לתהום השיכחה.

asafk
01-06-05, 17:30
ולכן,

אם יש- עזוב אותך משטויות, קנה סיקס. או, אם אתה ממש מתעקש על חלפים במחיר מטורף, קפיצים של מלגזה על משקל זבוב, מרווח פנימי שמכריח אותך להוציא הכל מהכיסים לפני שאתה מתיישב, ואמינות של גרוטאה בת 20 (כי זה מה שאפשר לקנות בסכום שיש לך)- אז תתחיל לחפש סמוראי במחיר מופקע (כי עשו מהם רכב פלאי, מה שמשפיע על הביקוש, וכיוון שההיצע הולך וקטן- מה לעשות, הם מזדקנים בחוסר כבוד- המחיר עולה על כל דמיון).

אני לא מצליח לחשוב על סיבה טובה לקנות סמוראי. CJ, סופה (אם רוצים ג'יפ איתי ולא ג'יפון), אפילו קאיה ספורטאג' (אם מתעקשים על ג'יפון), רחמנא ליצלן. אני לא מתחבר להגיון של המחירים המופקעים של כל מה שקשור בזוקים הקטנים (קניה ואחזקה)- סמוראים או ויטארות.

אסף.

אלון_ק
01-06-05, 21:09
אסף, סיבה אחת (ואחת בלבד. בגללה אני מחזיק סמוראי):

אם אתה נוסע 60 ק"מ ביום, אין שום דבר יותר זול לאחזקה. לא CJ, לא סופה, לא דיפנדר, לא ניבה ולא היילקס.

המהנדס
02-06-05, 01:19
אסף שכחת שהוא מחפש רכב קטן לעיר ולטיול לא אתגרי בשטח פעם בשבועיים- לא סיקס ובטוח לא סופה.
עוד משהו קטן . הוא לא רוצה להתעסק עם מכונאות.

itayhi
02-06-05, 03:34
ולכן,

אם יש- עזוב אותך משטויות, קנה סיקס. או, אם אתה ממש מתעקש על חלפים במחיר מטורף, קפיצים של מלגזה על משקל זבוב, מרווח פנימי שמכריח אותך להוציא הכל מהכיסים לפני שאתה מתיישב, ואמינות של גרוטאה בת 20 (כי זה מה שאפשר לקנות בסכום שיש לך)- אז תתחיל לחפש סמוראי במחיר מופקע (כי עשו מהם רכב פלאי, מה שמשפיע על הביקוש, וכיוון שההיצע הולך וקטן- מה לעשות, הם מזדקנים בחוסר כבוד- המחיר עולה על כל דמיון).

אני לא מצליח לחשוב על סיבה טובה לקנות סמוראי. CJ, סופה (אם רוצים ג'יפ איתי ולא ג'יפון), אפילו קאיה ספורטאג' (אם מתעקשים על ג'יפון), רחמנא ליצלן. אני לא מתחבר להגיון של המחירים המופקעים של כל מה שקשור בזוקים הקטנים (קניה ואחזקה)- סמוראים או ויטארות.

אסף.

אני מניח שהפניה נעשתה אלי... :roll:
אז אני עוזב רגע את נושא התחזוקה בצד ואחזק את דבריו של אלון.
סתם דוגמא של אחד כמוני, שהפרייבט שלו זה הסמוראי ונוסע איתו 13K ק"מ בשנה בממוצע (הרכב אצלי כבר כמעט 3.5 שנים).
ואין! אין התקפי לב בתחנת דלק!!!
אני אפילו אחמיר עוד יותר ואומר שבקרוב אני מקבל רכב עם דלקן מהעבודה ועדיין הסמוראי ישאר.
למה? כי גם בטיולים לא בא לי לשפוך 600 ש"ח על דלק.
כן גבירותי ורבותי, בדיוק חצי מצריכת הדלק של הסיקס (במקרים סטנדרטיים).
זהו! אין תירוץ אחר
דלק. נקודה.

איתי

asafk
02-06-05, 23:06
מה המחיר של סמוראי משנתונים מתקדמים? ושל ספורטאז'?

אסף.

סוזי המשתוללת
08-06-05, 00:32
אסף
מה אתה משווה ספורטאז לסמוראי?
סמוראי סטנדרטי עושה בית ספר מספורטאז' בכל יום בכל שעה
סמוראי חרא של אוטו אבל הוא עשה אצלי ב10 שנים מה שהרבה רכבים יכולים לחלום ועדיין בתחזוקה בסיסית הרכב נוסע כל יום למעלה מ100 ק"מ בצריכת דלק ממוצעת של 10 לליטר
הבלאי של הרכב הוא נמוך משמעותית יחסית לרכבים אחרים בגלל נתוני הפתיחה שלו ולכן הוא כל כך מבוקש
הרכב בלתי ניתן להשמדה :twisted:
חוצמזה כל הצמיגים שהזכרת בניבה הם במידה 29-30 שזה בדיוק מה שיש לי על האוטו (ברשיון וללא קומבינות)
בשני הרכבים הצמיגים הנ"ל גדולים מדיי ללא שינוי יחסי העברה אבל הניבה סובלת יותר מהצמיגים הנ"ל
אין ספק שבידיים הנכונות הרכב עביר ביותר כסטנדרט אבל הוא הרבה פחות אוטו מהסמוראי בכל תחום ולכן ההפרש המוצדק במחיר
כמה פעמים צריך להגיד לך "הגודל לא קובע " (יאללה תנחית :P )

סוזי המשתוללת
08-06-05, 00:34
אגב
בסמוראי לא צריך משכנתא בשביל שיפורים :twisted:
1000 דולר יסדרו לך סמוראי עביר ביותר וזה ניקרא best value for money

tzagi
08-07-05, 06:02
The fact that you ask that question is quite amazing

I talked to many Canadians.....they claimed its quite possably the worst car they ever seen
AHAY.....

in the 80's
Lada were imported into Canada

Lada joke:
why do Ladas come with a rear window defroster?
to keep your hands warm while you are pushing...

-->