PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעוניין לרכוש רוביקון ארוך כרכב משפחתי !?

ערן טרופר...+six
04-09-13, 22:23
איך הרוביקון בכביש במצב סטנדרטי (יחסית )? האם הוא גניב כמו הסופה (יש לי 3סנדלים)? כמה דלק אוכל ביחס לרודיאו שלי שאוכל 1:5,6 ? והאם הוא נוח למשפחה (אשה +2)?
אשמח לדעות מבעלי גיפים זהים כרכב יום יום ( במינימום שיפורים) , תודה .

KOOKE
05-09-13, 01:15
בעלים של רוביקון ארוך שנת 2007 מזה כחודשיים.

משמש כרכב יום יומי. משופר קלות - הגבהה של 2 אינצ׳ בלבד על ידי קפיצים ובולמים - בילשטיין.

הרכב נוח ומרווח מאד גם מאחור למעט עניין זווית גב המושב האחורי שאינה נוחה לנסיעות ארוכות למבוגרים. ניתן לשיפור בקלות ראה בפורומים בחו״ל.
שתיין דלק לא קטן ובממוצע כשמרבית הנסיעה היא עירונית מגיע ל 6.5 ק״מ לליטר. רגל ימין שלי קצת כבדה אבל לא משתולל. מניח שבנסיעה קצת יותר רגועה ובעיקר במהירויות שיוט צריחת הדלק יכולה להגיע אפילו ל-8 לליטר.
תא המיטען גדול ומספק. נוחות נסיעה מצויינת למעט רעש ורעידות בגלל צמיגי השטח הדיי גמורים שלי. בכל מקרה יש גם רעש רוח אבל לא נורא.
מבחינת ביצועים זה לא רכב למירוצי רמזורים אבל בהחלט משתלב יפה בתנועה ובעל תאוצות בכלל ותאוצות ביניים בפרט סבירות ומעלה. לטעמי הוא גם דיי מצטיין בהתנהגות הכביש ביחס לרכבי שטח גדולים אחרים. יציב, ניהוג קליל עם זווית גילגול נמוכה יחסית (לשלי יש גם ספייסרים שהרחיבו את בסיס הגלגלים).
לא יודע עד כמה גניב- מאד מקווה שלא גניב. אבל הוא לא גניב כמו סופה.
אם יש שאלות נוספות אשמח לענות מתוך הניסיון הקצר שיש לי עם הרכב.

אם יש לך יכולת ממליץ בחום לרכוש מדגם 2012 ומעלה. רכב אחר לגמרי - מנוע שונה וטוב בהרבה מהדור הקודם ותא נוסעים גם הוא שודרג פי כמה וכמה.

yoni_0000
05-09-13, 04:36
בכביש הוא כמו כל SUV מודרני.. שום דבר חריג.
המושבים הקדמיים מאוד נוחים. האחוריים פחות, אבל לילדים זה לא ממש רלוונטי, הם לא ירגישו.
צריכת דלק גבוהה.. כ-6 ק"מ לליטר בעיר..בקשר לגניב? אישית לא שמעתי על רנגלר גנוב..
ו..כן, המנוע החדש טוב בכמה רמות מהישן...

KOOKE
05-09-13, 10:46
אני לא סבור שרוביקון בכביש הואכמו כל suv מודרני... הוא קצת גרוע יותר מהממוצע. לא מבחינת נימוסי הכביש אלא מבחינת איכות החיים בתא הנוסעים.

גג הפיבר הפריק אומנם נותן יתרון ענק של נסיעה topless אבל יש לו חסרונות לא מעטים - רעש רוח ניכר יותר מאשר ברכבים מקבילים אחרים, מקרין חום ישר לקרחת שלי, בעצמו מצקצק ומרעיש בחיבורים.
תא הנוסעים ספרטני יחסית ועם הנדסת אנוש לקוייה בכל מיני פיצ׳פקס קטנים אך מרגיזים: אין כיוון חשמלי למראות ( צריך שניים כדי לכוון מראה ימנית), מיקום כפתורי החשמל לחלונות מוזר ובאמצע הדש בורד ולא בדלתות, התיבה המרכזית בין המושבים הקדמיים קצת נמוכה וכדי להישען עליה צריך להטות את הגוף שמאלה ועוד ....

זה נשמע קטנוני אבל אלו דברים מציקים בשימוש יום יומי ושלא אמורים להיות קיימים ב- suv מודרני וכל כך יקר. בדגמי 2012 רוב בעיות הנדסת האנוש וגימור תא הנוסעים אכן שופרו ונפתרו.

גם ליתר הבעיות יש פיתרונות אפטר מרקט לא יקרים.

בין השידרוגים הראשונים שעשיתי היה לרכוש סט של ריפודי גג שמבודדים מצויין מחום וגם משפרים במקצת את הבידוד האקוסטי מרעשי החוץ. לדעתי הסט הזה הוא חובה במזג האויר הים תיכוני אם לא רוצים לבשל את הראש בכל נסיעה.

balmog
05-09-13, 11:46
תא הנוסעים ספרטני יחסית ועם הנדסת אנוש לקוייה בכל מיני פיצ׳פקס קטנים אך מרגיזים: אין כיוון חשמלי למראות ( צריך שניים כדי לכוון מראה ימנית), מיקום כפתורי החשמל לחלונות מוזר ובאמצע הדש בורד ולא בדלתות,.

ה"בעיות" הללו הן לא כדי לאפשר נסיעה ללא דלתות ?

דרור ברלי
05-09-13, 12:47
ה"בעיות" הללו הן לא כדי לאפשר נסיעה ללא דלתות ?

יכלו לבנות לכל דלת ריתמת חשמל מבודדת היטב עם חיבור תקע/שקע מסיבי שיאפשר דלת עם חלון חשמלי ומראה חשמלית ועדיין ניתנת לפירוק.
לחילופין, יכלו לשים מראה שנשלטת מכנית עם ידית קטנה, כמו שהיו בשנות ה-80 בהרבה מכוניות. זה היה אפילו בסופות הסגורות. זה עובד וזה יעיל.
יכלו גם לרפד מבפנים את גג הפיבר מלכתחילה בחומר מבודד חום. מה, באמריקה אין מדינות שבהן הקיץ הוא נוראי יותר מאשר אצלנו?
רק בקיץ האחרון היו יותר מ-50 מעלות בקליפורניה ואנשים התבשלו למוות, תרתי משמע.
יכלו ויכלו אבל לא רצו.

העדיפו לחסוך כמה דולרים, ושהלקוח יעשה שופינג משלים של דברים הכרחיים מהקטלוג של Mopar.

tal64
05-09-13, 12:51
בעלים של רוביקון 2012 יבוא אישי מזה שנה +
הרבה דברים ניכתבו ועוד ידוברו
על העליונות בשטח מיותר לדבר,ומה שנישאר לדסקס זה רכב ביום יום
אני אם 28000 מיל שזה כמעט 50000 קמ
כל יום מברך על ההחלטה
(היו ברשותי ועדיין מגוון של כל רכבי 4x4 ;סיקס,טרופר,פרדו,קינג,לנדקוזר)
במודל 2012 פתרו כמעט את כל הבעיות שניכתבו כאן:קודם כל מנוע וגיר
הרכב חזק ואם יורשה לי להגיד חזק מאד
הישיבה מקדימה נוחה מאד -מאחורה ספיסרים והמושב מקבל הטייה קטנה וזה פתר את כל הבעיות(ילדים ומבוגרים)
קונסולה אמצעית הוגבהה במקורי-נוח מאד
אצלי בכל אופן מראות מתקוננות חשמלי ימין ושמאל
גג גג גג ידובר רבות לאחר ניסיון של שנים במואב גג -קבינה שחורה =חום והרבה חום (יש בידודים כמה עוזר?)
אצלי הגג -קבינה לבן הגיפ עומד יום שלם בשמש יולי אוגוסט הגג מבפנים וגם הרכב עצמו קריר -ובנוסף המזגן ממש חזק
אחרי כל זה יש הרבה אפטרמרקט גם לנוחיות וגם לשיפורי ביצועים
לסיכום :אני מאד מרוצה ממליץ

landY
05-09-13, 13:12
מעל שנתיים עם הרוביקון, מרוצה עד הגג כולל הגג.
ה"ברזנט" (זה לא באמת ברזנט, זה גג רך מודרני ואטום) שמגיע במקור זה לטעמי הדבר הכי טוב שאפשר לעשות לרנגלרים. 15 שניות לפתיחת חצי גג, דקה וחצי להוריד לגמרי.
עוד משהו, הגיר הידני עושה גם את מנוע ה3.8 זריז וחזק.

ofiredri
05-09-13, 13:13
אם לא היו issues קטנים כמו אילו שהוזכרו לעיל, לא היינו קוראים לו יותר JEEP, ואפילו היינו מתלוננים על כך. לפחות חלקינו.

ולהמחשת הנקודה, אני אישית לא הייתי קונה רכב כזה שהולך והופך ל SUV כל כך טיפוסי.
הספרטניות של הרכב והבאגים שונים באיכות הגימור, הם אילו שגורמים לנו להגדיר אותו כג'יפ.

דרור ברלי
05-09-13, 13:31
אל תתבלבלו בין "רמת גימור" ל"איכות גימור".

רמת גימור = אבזרים, צעצועים וגאדג'טים למיניהם.
איכות גימור = כמו שזה נשמע. רמת טיב הפיניש של האוטו.
כל מיני איטלקיות יוקרתיות של פעם כמו האלפות והלנצ'יות הגדולות - הצטיינו ברמת גימור מאד גבוהה אבל באיכות ששואפת לאפס.
הכל עבד רק באולם התצוגה. שבוע אחר כך הפסיק לעבוד ואחרי עוד שבועיים התחיל לנשור.

אוטו יכול להיות ספרטני לגמרי ועדיין בעל איכות גימור גבוהה. ראה טויוטה 73.

אני לא מסכים שמה שהופך ג'יפ ל"אמיתי" זה כל הבאגים האלה כפי שאתה מגדיר אותם.
עניין המראות ב-JK הראשונים זו פשוט שגיאה גסה שמקורה בקמצנות נטו (או בנסיונות להרוויח עוד כמה דולרים על הלקוח). כמה פעמים אתם מפרקי םדלתות? אולי פעמים בודדות. אנחנו לא אמריקה שלכל אחד יש גראז' לאחסן בו דלתות וגג. אשתך נוסעת באוטו ואתה נוסע אחריה? לך תכוון מראה ימנית...

הגג הפריק - בישראל (אבל גם בקליפורניה ובאריזונה ובניו מקסיקו וכו' וכו'...) בידוד חום זה ברמת ה-MUST. לא חשבו על זה? אני בטוח שכן. אבל כנראה שזה הלך מיד לרשימת האבזרים המשלימים. מה יש, שישלמו.

המושב האחורי - שמשותף לעוד כמה דגמי קרייזלר כמו פטריוט וקומפאס ודודג' ג'רני - זה מושב שהוא פשוט אסון.
לפרק מושב ולהכניס מתחת לרגליים שלו ספייסרים, זה אילתור שמתאים כשיש לך סופה בת 18, לא ברוביקון חדש של 300K.
אפילו בתע"ר עם הסטנדרטים ה"גבוהים" שלהם, הזדעזעו מהמושב הזה והחליפו אותו.

מה הדבר הראשון שהכי חסר לי ב-JK?.... אתם תתפלאו, אבל מפריע לי שאי אפשר לקפל את החלון הקדמי.
אם כבר Jeep אמיתי הארדקור - זה הפיצ'ר שחסרונו הכי צורם לי.
אני משוכנע שבקטלוג של Mopar יש גם בראקטים עם צירים לכבוד זה, אבל זה כבר מתחיל להיות סיפור של יותר מדי פירוקים והרכבות. אבל שום דבר שסדנא רצינית שמכירה את ה-JK (ויש לפחות אחת כזו בארץ, אולי אפילו כמה) לא יכולה לפתור עם קשת קדמית נורמלית.

וכמובן - גיר ידני. ואז זה יהיה אוטו מושלם.

landY
05-09-13, 14:54
דרור,
למה אי אפשר להוריד שמשה קדמית?
אפשרי עניין של כמה ברגים.

ofiredri
05-09-13, 17:03
דרור, מאיפה הקרצת את העובדה שאי אפשר להוריד את החלון הקדמי ב JK ? ברור שאפשר. ההבדל היחיד הוא שהוסיפו שני ברגים נוספים לחיזוק החלון.
ג'יפ לא שוברים מסורת:
http://www.youtube.com/watch?v=EzhDjt41GXI

ואיך אתה אומר שפירוק הדלתות לא נחוץ כאשר הדבר הראשון שחסר לך ב JK הוא הורדת החלון קדימה ? סתרת את לעצמך ןגם סתרת :-)
פירוק דלתות נפוץ מאוד בארץ המוצא של הרנגלר ולאחרונה אפילו בארצינו הקטנטונת. העובדה שאנחנו גרים במדינה חמה אף מעצימה את הנטיה להפשיל את הגג ולפרק את הדלתות. לאחרונה נכנסו לא מעט ג'יפים על גג ברזנט או שני גגות. בצפון קליפורניה לדוגמא (סן פרנסיסקו והסביבה), ההבדל בין היום ללילה עומד על כ 10 מעלות. משמע, נסיעה בלילה הופכת לפעמים לחוויה לא נעימה.

בנוגע לרמת הגימור והאיכות, אתה שוכח שלהבדיל מישראל, בארה"ב ייעוד הרנגלר הוא לאזרח הממוצע, כולל סטודנטים, ולא לעשירים בלבד. דגם ה X לדוגמא יצא בזמנו רזה באביזרים על מנת להצליח להציע את הרכב בפחות מ $20K. מה גם שה JK הושק בתקופה כלכלית קשה בארה"ב ולכן איכות הגימור בשנים הראשונות נמוכה. רק חיפשו איפה לחסוך ולשתף מכלולים - מנוע, גיר, מושבים אחוריים ועוד.
אי אפשר גם פאר וגם עלויות נמוכות. זתאמרת אפשר, אבל זה לא מוכר.

JustDoB
05-09-13, 21:12
דרור, מאיפה הקרצת את העובדה שאי אפשר להוריד את החלון הקדמי ב JK ? ברור שאפשר. ההבדל היחיד הוא שהוסיפו שני ברגים נוספים לחיזוק החלון.
ג'יפ לא שוברים מסורת:

קליל. ממש מחבר מהיר.

KOOKE
05-09-13, 21:20
ריפוד הגג זה הכרחי ובהחלט עושה את העבודה. כמו שציינתי זה בין השידרגים הראשונים שעשיתי לרכב. אני הזמנתי את המוצר שבלינק ומרוצה עד הגג תרתיי משמע.

http://hotheadheadliners.com/

דרור ברלי
05-09-13, 21:36
ג'יפ לא שוברים מסורת:
http://www.youtube.com/watch?v=EzhDjt41GXI

ואיך אתה אומר שפירוק הדלתות לא נחוץ כאשר הדבר הראשון שחסר לך ב JK הוא הורדת החלון קדימה ? סתרת את לעצמך ןגם סתרת :-)
פירוק דלתות נפוץ מאוד בארץ המוצא של הרנגלר ולאחרונה אפילו בארצינו הקטנטונת. העובדה שאנחנו גרים במדינה חמה אף מעצימה את הנטיה להפשיל את הגג ולפרק את הדלתות. לאחרונה נכנסו לא מעט ג'יפים על גג ברזנט או שני גגות. בצפון קליפורניה לדוגמא (סן פרנסיסקו והסביבה), ההבדל בין היום ללילה עומד על כ 10 מעלות. משמע, נסיעה בלילה הופכת לפעמים לחוויה לא נעימה.

בנוגע לרמת הגימור והאיכות, אתה שוכח שלהבדיל מישראל, בארה"ב ייעוד הרנגלר הוא לאזרח הממוצע, כולל סטודנטים, ולא לעשירים בלבד. דגם ה X לדוגמא יצא בזמנו רזה באביזרים על מנת להצליח להציע את הרכב בפחות מ $20K. מה גם שה JK הושק בתקופה כלכלית קשה בארה"ב ולכן איכות הגימור בשנים הראשונות נמוכה. רק חיפשו איפה לחסוך ולשתף מכלולים - מנוע, גיר, מושבים אחוריים ועוד.
אי אפשר גם פאר וגם עלויות נמוכות. זתאמרת אפשר, אבל זה לא מוכר.

סתרתי?.........
נקרעתי מצחוק כשצפיתי בסרטון הנ"ל שרק מחזק את מה שאמרתי.
זה ממש פירוק של הג'יפ.

בשיטה הזו אני יכול גם לפרק את הדלתות מהפוקוס שלי ולנסוע בלי דלתות, כמו בג'יפ.
אני שוקל לעשות תחרות מול בעל JK - מי יעשה את זה מהר יותר - הוא את מסגרת החלון הקדמית שלו או אני את הדלתות מהפוקוס.
יודע מה? כדי שזה יהיה יותר הוגן לזה שאמור לפרק את ה-JK, המשימה בפוקוס תכלול גם את פירוק הדלתות האחוריות + הרכבת שרשרות, כמו שיש לי בסופה הפתוחה, "למען הבטיחות" כמובן, וכדי ששוטרים לא יציקו....
ואחר כך עוד תחרות - הרכבה של הכל בחזרה...

רק תראה כמה שלבים יש כאן.

1. ראשית כל - כמו בספר בישול למרוקאיות: קודם כל - להירגע!
2. אחר כך להצטייד במברגה, מבחר בוקסות וביטים טורקס במידות הנכונות. הרבה סבלנות.... ו.... לעבודה:
3. פירוק מגבים.
4. פירוק הבראקטים שמחזיקים את החלון.
5. פירוק סכי השמש.
6. פירוק המוטות הקדמיים של ה"ספורט באר" ממסגרת השימשה.
7. קפל את השימשה. לא, עוד לא סיימת.
8. פרק את המוטות הקדמיים של ה"ספורט באר" מהקשת המרכזית.
9. מזל טוב - יש לך JK עם שימשה קדמית מקופלת ופיסות דיפון וריפוד פנימיות שמתנפנפות ברוח
10. אני מקווה שאספת את כל החלקים והבראקטים וחתיכות הריפודים וסכי השמש והמגבים וכמובן את כל הברגים, בקופסא אטומה, ואחר כך כשתנסה להרכיב הכל בחזרה, לא יחסר לך משהו. חקו מרפי אומר שכשתסיים להרכיב הכל, תגלה שיש לך בורג מיותר אחד ביד. תפרק ותרכיב שוב, ותגלה שנשארו לך שני ברגים מיותרים, או שלושה. בוא ונאמר שאם תפרק ותרכיב מספיק פעמים, יצטברו לך מספיק ברגים וחלקים בצד כדי לבנות לעצמך JK נוסף. פצצה!

11. רצוי להשיג מיכל תרסיס קטן של הצבע המקורי של הג'יפ, שתוכל לצבוע את כל ראשי הברגים שפצעת עם הבוקסה בזמן שפירקת אותם.

תענוג. מהיר וקל. קלי קלות. ממש כמו ב-CJ וב-YJ וב-TJ....
ברור לי שכל בעל JK כבר מתורגל בזה ומפרק בכל סופ"ש לפני שהוא יוצא לשטח.
כשיהיה לי JK מתישהו, גם אני ארוץ מיד לפרק. ואז אפשר יהיה לעשות מזה מדריך טכני שלם שיופיע כאן בעמוד הראשון.

ofiredri
05-09-13, 21:43
כתבת שהפיצ'ר אינו קיים אבל הוא כן קיים. זה שלוקח הרבה זמן - גם נכון.
אישית, אני לא רואה בהפלת החלון קדימה פיצ'ר מעניין. הוא אפילו מסוכן, בכל הג'יפים, למעט אם מורכב כלוב התהפכות. הפיצ'ר נועד בעיקר למטרות צייד.

סתרת שכתבת שפירוק דלתות פחות חשוב מהפלת החלון קדימה ושזה הפיצ'ר הכי חסר ב JK. נו באמת.

zviki
05-09-13, 21:47
דרור,להצטייד במברגה-כבר יש לך. אגב איך יצא? או שעוד נרקבת אצל שימי בחצר?

דרור ברלי
05-09-13, 21:47
דיברנו על Jeep אמיתי כמו פעם.
Jeep אמיתי הוא פתוח.
הפיצ'ר של מסגרת שימשה קדמית מתקפלת זה הדובדבן שעל הקצפת בג'יפ פתוח. מסוכן או לא, שכל אחד יחליט לעצמו. מסוכן גם בלי דלתות. מסוכן גם בלי גג. בכלל מסוכן לנסוע בשטח, אתה יודע. הכי בטוח בתוך נגמ"ש או מרכבה סימן 4.

אם זה התהליך שצריך לעבור כדי לקפל מסגרת חלון קדמית, כלומר לפרק את כל הג'יפ = אז לא תודה. מבחינתי אי אפשר לקפל.

דרור ברלי
05-09-13, 21:57

עובדת פצצה.
אני רץ לקנות JK ולהתחיל לכתוב מדריך פירוק לחלון הקדמי.

zviki
05-09-13, 22:07
שמח לשמוע ואם אנבור בג'נקיאדה יש סיכוי טוב למצוא גם משקפי אבק יעודיים שקופים,לשמש,לאבק,ברחשים, תקן צבאי.רק תן לי סיבה לחפש.

yes1952
05-09-13, 22:22
עופר

"אישית, אני לא רואה בהפלת החלון קדימה פיצ'ר מעניין. הוא אפילו מסוכן, בכל הג'יפים, למעט אם מורכב כלוב התהפכות. הפיצ'ר נועד בעיקר למטרות צייד."
ראשית אתה טועה-הורדת החלון הינה לתפעול פנסי קסנון -לא יורים בצייד מקדימה,עומדים מאחור ויורים מעל ראש הנהג,
כעיקרון מטרתו של חלון שניתן להוריד הינו להציב מקלע,תול"ר וכו,(נזקי המלחמות לג'יפים מגוייסים בעבר,
אני אישית נוהג קבוע עם חלון מורד כבר עשרות שנים-היום זה תחליף לאופנוע-ולכן כשהייתי צריך לבחור בין הסופה שלי לרנגלר עם חלון בלהות,קניתי את הסופה,
\צביקי צלול לערימת הג'אנק שלך-אשמח להתהדר במשקפי אבק של פעם
וכן גם עם סגירת החורף ניתן יהיה אצלי להוריד את השמשה-חלון קידמי
התעייפתי מלכתוב אז זהו

zviki
05-09-13, 22:32
חלון מורד ושמשות פתוחות גורם בין היתר למעבר מהיר של האבק הנכנס מקדימה,תלוי גם במהירות הנסיעה.
זה שחטפתי אבן בול לפרצוף כשהחלון היה מורד לפני עקיפת משאית-זה כבר סיפור אחר.

בוזי
05-09-13, 23:08
הפיצ׳ר של החלון המתקפל - מקורו הוא לא למטרות ציד, לא פנסי קסנון ואפילו לא מקלע... שום דבר התקפי, אבל בהחלט קשור למלחמות.
חידה: מי יודע למה לג׳יפים יש (בעצם היה) חלון קדמי מתקפל?

zviki
05-09-13, 23:28
הפיצ׳ר של החלון המתקפל - מקורו הוא לא למטרות ציד, לא פנסי קסנון ואפילו לא מקלע... שום דבר התקפי, אבל בהחלט קשור למלחמות.
חידה: מי יודע למה לג׳יפים יש (בעצם היה) חלון קדמי מתקפל?

בעיות שינוע?

בוזי
05-09-13, 23:32
צביקי, אתה בכיוון.

דרור ברלי
05-09-13, 23:39
כשארזו את הוויליסים MB לתוך ארגז עץ, קיפלו להם את החלון, פירקו את הגלגלים ואת עמוד ההגה.
ככה יכלו לצמצם את גובה הארגז ולהעמיס על האוניה יותר ארגזים.
וכל השאר הסטוריה.

מצד שני, גם בקובלוואגן הגרמני יכלו לקפל/לפרק את החלון, ככה שזה כנראה לא היה ייחודי לג'יפ.

אני נוסע ככה בכביש רק בעיר. חס וחלילה לנסוע בלי חלון במהירויות גבוהות...
ואין - אין כמו לטייל בשטח עם חלון מקופל. (בתנאי שאתה מוביל את השיירה....)

zviki
05-09-13, 23:40
אני השתמשתי בחלון מורד למתיחת רגליים

בוזי
06-09-13, 00:35
טוב, שכחתי לציין שהשתתפות היסטורג׳יפים ובני משפחותיהם - אסורה.

כמובן שדרור צודק, במלחמת העולם השנייה, שלחו את הג׳יפים לחזית מעבר לים, בהתחלה בתוך ארגזים. אבל שיטה זו דרשה הרבה חלקים וזמן של פירוק והרכבה, ולכן החלו לערום את הג׳יפים, זה על זה, חזית על אחור. כלומר גלגלים קדמיים על הכנפיים האחוריות וגלגלים אחוריים על הכנפיים הקדמיות.
כך חסכו מקום באונייה.
הרבה פרטים ותמונות כאן: http://olive-drab.com/od_mvg_jeeps_overseas_shipping.php

ofiredri
06-09-13, 09:23
לסיכום, פירוק דלתות והורדת החלון קדימה חשוב לחלק מאיתנו. לחלק הנותר שמתחיל את הרומן שלו עם JEEP JK, כנראה יהיה חשוב בהמשך.
שני הפיצ'רים אמנם יותר מסובכים לתפעול, לדוגמא פירוק 4 דלתות במקום 2 באנלימיטד :-) , אבל זמינים ב JK וחשוב שישארו זמינים בעתיד.

האם מותר לנהוג עם חלון קדימה בכביש ? ;-)

דרור ברלי
06-09-13, 12:27
אם מותר לנהוג עם חלון קדמי מקופל?.... האמת, לא שאלתי ולא ביררתי. ארבעה ג'יפים היו לי בחיי - שלושה מהם פתוחים ושלושתם נסעו/נוסעים בקיץ עם חלון מקופל כל הזמן. היתקלויות רבות עברנו עם שוטרים ובוחנים. הם מחטטים בצמיגים, בגובה וכו' אבל אף פעם לא אמרו כלום על החלון המקופל. כנראה כי בג'יפים הישנים יותר, קל לראות שזה פיצ'ר מקורי של האוטו. מעניין מה יגידו על JK שנוסע ככה וממש אפשר לראות שהוא מפורק...

אפשר לחפש בקובץ תקנות התעבורה. אני מהמר שאין שום סעיף שמתייחס לזה (אז מה, גם לצמיגים שבולטים מהמרכב ולכנפונים אין סעיף רלוונטי ובכל זאת אוכפים את זה).

JustDoB
06-09-13, 13:05

אפשר, אגב, לחבר מברגה למצבר 😉
חג שמח

דרור ברלי
06-09-13, 22:40
מה אתה אומר....
המברגה הישנה שלי, אחרי שנים של השבתה וצבירת אבק, קיבלה חיים חדשים בידי צביקי. חיבור עם תנינים למצבר. הפכה חלק בלתי נפרד מהג'יפ וחוסכת לי לא מעט זיעה.

zviki
06-09-13, 23:08
כפי שכתבתי כבר בעבר-יכולה לשמש גם כטסטר חשמלי במידה ואין נורת ביקורת בנמצא מתחת ליד.

OFF-RoaD
06-09-13, 23:26
אפשר לספר לנו איך עושים את זה? יש לי מקיטה ישנה עם סוללה מתה, שאשמח להסב.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk 4

zviki
06-09-13, 23:38
כנס לשרשור"רעיון אדיר" בחיפוש מתקדם

zviki
07-09-13, 05:08
עופר

"אישית, אני לא רואה בהפלת החלון קדימה פיצ'ר מעניין. הוא אפילו מסוכן, בכל הג'יפים, למעט אם מורכב כלוב התהפכות. הפיצ'ר נועד בעיקר למטרות צייד."
ראשית אתה טועה-הורדת החלון הינה לתפעול פנסי קסנון -לא יורים בצייד מקדימה,עומדים מאחור ויורים מעל ראש הנהג,
כעיקרון מטרתו של חלון שניתן להוריד הינו להציב מקלע,תול"ר וכו,(נזקי המלחמות לג'יפים מגוייסים בעבר,
אני אישית נוהג קבוע עם חלון מורד כבר עשרות שנים-היום זה תחליף לאופנוע-ולכן כשהייתי צריך לבחור בין הסופה שלי לרנגלר עם חלון בלהות,קניתי את הסופה,
\צביקי צלול לערימת הג'אנק שלך-אשמח להתהדר במשקפי אבק של פעם
וכן גם עם סגירת החורף ניתן יהיה אצלי להוריד את השמשה-חלון קידמי
התעייפתי מלכתוב אז זהו

יוסי,נברתי, מצאתי במצב ריקבון מתקדם "לא ראויה למאכל אדם" לצערי

Ranvahaba
08-09-13, 02:42
נוסע כבר חמישה חודשים על רוביקון 2013. 5000 ק"מ לחודש עם צריכה משולבת של 7.5 ק"מ לליטר. בכביש הרכב מתנהג מעולה מבחינת יציבות, מנוע שעושה את העבודה, החיסרון היחיד בכביש הוא שמרגישים קצת יותר את השיבושים בכביש בגלל העדר מתלים נפרדים, אבל היתרון האדיר בשטח עולה על החיסרון בכביש. מבחינת הנדסת אנוש ותכנון תא הנוסעים, שדרוג אדיר לעומת השנתונים הישנים יותר. בדיוק חזרתי מטיול במעלה ורדית והר כרכום, 400 ק"מ של נסיעה משולבת ונהנתי מכל שנייה. אחרי שנים עם פייב, פאג'רו 98 והאנטר, מבחינתי הרוביקון הוא הרכב האחרון שלי.. אם התקציב מאפשר לקנות שנתון 2012 והלאה אז אני ממליץ בחום. אתה תהנה מכל רגע עם הרכב..
לדעתי לא צריך אף שיפור לשטח מלבד צמיגים, אלא אם אתה חובב אקסטרים קיצוני. אני עליתי את ורדית, עשוש, זיק ועוד רבים בלי טיפת מאמץ..

-->