PDA

צפייה בגרסה מלאה : WJ 4.7 2000 יש ברכב 2 ונטות ,וונט קלאץ וונטה חשמלית שאני לא יודע מתי היא אמורה להכנס

yoavshmueli
06-09-13, 22:02
אתמול עליתי את המוחרקה , מזג האויר בחוץ היה 35 מעלות ובסוף העליה הרכב התחמם והמד הגיע כמעט לאדום.

כמובן שהוונטקלאץ עבד אך לא הבנתי למה הוונטה החשמלית לא נכנסה לעבודה ואם במצב כזה היא לא נכנסה מתי היא כן אמורה לעבוד.
כמו כן אני רוצה לציין שבבדיקה שעשיתי הוונטה במתח ישיר עובדת .
היום כבר ביצעתי ניקוי לראדיאטור + החלפת טרמוסטט ליתר ביטחון .
האם הנושא מוכר למישהו שיכול לעשות לי קצת שכל ?

שטח איתן
06-09-13, 23:12
בטח מוכר הוונטה צריכה לעבוד לאחר מזמן קצר אחרי הפעלת המזגן.
גם אם עשית ישיר זה לא בהכרח שהוא תקין
פשוט הפחמים סיימו את אורכם פעם יש מגע ופעם אין.
אל תשחק עם זה , כל עוגן בתל אביב עולה 230 ש"ח החלפת פחמים או וונטלרטו בבשן רדיאטורים אחרי הנחה עולה 440 ש" בתנאי שיש בדיוק כמו שלך.
בהצלחה

yoavshmueli
07-09-13, 01:39
איתן תודה .
אם אני מבין נכון יש לך את אותו הדגם , מה שמוזר לי שבמורשה אמרו לי שהוונטה החשמלית עובדת במקרים קיצוניים.
ובמידה ומה שאתה אומר זה באמת זה האם זה יפתור לי את בעיית ההתחממות שלמען האמת עד אתמול לא עבר את ה-105/110 מעלות?

שטח איתן
07-09-13, 10:00
אייל שלום
לא אין לי את הדגם שלך( יש לי 4 ליטר) עם וינטלטור אחד שעושה שתי פעולות ,אבל הופתעתי להבין שאם הפחמים נשחקו מהירות הסיבוב יורדת ., לפעמים מפסיק לגמרי לעבוד ולפעמים עובד טוב, אכן מחוג החום משחק ולא מצליחה לקרר את הרכב.
המכניות שלנו לא חדשות והפחמים הם לא לנצח.
דבר נוסף יש לבדוק גם את מכסה הרדיאטור שאם הוא קצת קרוע או הקפיץ כבר חלש יש בריחת מים וגורם להתחממות הרכב.
מקווה שנתתי נקודות .
בברכה וחג שמח

yoavshmueli
08-09-13, 19:17
טוב חברים הבעיה נפתרה .

מתחת לפנס ימין יש בית מפלסטיק שמתחת לו יושב רילאי מקורי שנדפק ולא העביר פקודה לוונטה .
הרילאי עולה בחברה 700K ובמקומו החלפתי רילאי רגיל עם פקודה שלקחתי מהמדחס עם + נוסף כי זה לא עבד כנראה שהממסר המקורי יש בו טרנזיסטור למתח גבוה ובחליפי ששמתי אין ולכן נאלצתי לקחת מתח גבוה מחיבור ליד המדחס.
לסיכמו של עניין הכל עובד .
תודה על העזרה בכל מקרה צירפתי לינק לצפיהhttps://www.youtube.com/watch?<wbr>v=E5K1D1iEQO8&feature=youtube_<wbr>gdata_player (https://www.youtube.com/watch?v=E5K1D1iEQO8&feature=youtube_gdata_player)

נמרוד - מערד
08-09-13, 19:46
איל
שים לב מנועי ה7\4 לא אוהבים להתחמם, אטם הראש לא מחזיק מעמד ונפרץ, בגלל ראשי אלומיניום דפוקים, תבדוק עם מכשיר שמריח גזים מהרדיאטור, רק ליתר ביטחון.
נמרוד

-->