PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ לפני קנית גרנד צרוקי WJ

lm110
07-09-13, 09:08
הי
לאחר חיפושים רבים מצאתי גרנד צרוקי שנת 2000 שנסעה רק על כביש (יד 1, ק"מ נמוך, רכב בובה) רציתי לדעת לאיזו הוצאה כספית אני צריך להתכונן לצורך שדרוגים להכנת הרכב לשטח (מיגונים, הגבהה, צמיגים.....)
תודה

רוכברודאו
07-09-13, 09:37
ברוך הבא

תגדיר במדויק את הדרישות שלך מהרכב ונגיד לך לאיזה הוצאה לצפות.
זה יכול לנוע בין 2000 ל 20000 ש"ח ואף יותר תלוי במה הרכב אמור לעשות.
טיפ חשוב: מפתה ככל שיהיה - אל תרוץ לבצע "חבילת שדרוגים" לרכב בבת אחת. קח את הזמן, למד את הצרכים שלך ותתחיל לשדרג לפי הצורך לאט לאט. לרכב הזה יש יכולות גבוהות וייתכן ותגלה שבהשקעה צנועה (למשל הגבהה של 2") הרכב יבצע 100% מהדרישות שלך..
בהצלחה

lm110
07-09-13, 10:17
המטרה היא טיולי שטח (מדבר, צפון) לא רכב פעלולים. בנוסף הוא ישמש גם רכב ליום יום כך שאי אפשר להגזים
דרך אגב לגבי גפ"מ לרכב זה, בעד? ננגד?

sos4u
07-09-13, 10:18
תכנון מקדים. זו מילת המפתח. סע עם האוטו ללא שדרוגים. תראה מה הוא יודע לעשות ואח"כ תתכנן לאן אתה רוצה להגיע ותשדרג רק את מה שצריך.
ממליץ לך לעבור על פרויקטים שנעשו פה, ללמוד מהן האפשרויות ומה ההשלכות של כל שדרוג. לפעמים שדרוג "פשוט" של הגדלת גלגל גורר אחריו רצף של נושאים שצריך לטפל בהם. או לחילופין תגלה שלשתול נעילה זה לא רק עלות הנעילה .. ושווה לבדוק אפשרות של החלפת הסרן קומפלט.

ולגופו של עניין, מיגונים ? מיותר, לרכב שני סרנים חיים. אין צורך במיגון.
אני הייתי מתחיל ביישור קו מכאני, אצל מוסך שמתמחה בכלים הללו, ויש לו ראייה נכונה לצרכי השטח. החלפת צינורות גומי , החלפת נוזל בלמים, שמנים בסרנים. מסוג הדברים שמי שנוסע רק על כביש לא ייתן את ליבו אליהם.

רק בשלב שני , הייתי מתחיל לשדרג.

בהצלחה

lm110
07-09-13, 10:29
תודה על התגובות המהירות.
נראה לי שהשדרוגים הם חלק מהחוויה.
המלצות על מוסכים?

sos4u
07-09-13, 10:54
בהחלט חלק מהחוויה למי שחובב את הז'אנר.

מאיפה אתה בארץ ?

lm110
07-09-13, 11:01
עמק חפר

sos4u
07-09-13, 12:34
יש לך את ארנון בפרדס חנה, אישית לא מכיר אותו אבל שמעתי רק דברים טובים.
בנוסף אני יכול להמליץ לך עם הרבה נסיון, ממש של שנים רבות
על מוסך הייטק מוטורס ברעננה, אולי נסיעה קצת ארוכה יותר, אבל שווה כל ליטר דלק שתבזבז..

מקצועי, אמין עם ראש פתוח, והכי חשוב ג'יפאי /מבין את צרכי הג'יפאים.

בהצלחה

lm110
07-09-13, 13:33
תודה על העזרה

יואב פולס
07-09-13, 14:07
מצטרף להמלצה על יניב מהייטק מוטורס ברעננה.

lm110
07-09-13, 14:51
למשהו נסיון עם גפ"ם, ראיתי בשרשורים בנושא דעות שונות

sos4u
07-09-13, 15:03
מספר התגובות, כמספר העונים.
לשיטתי, רק אתה תוכל לדעת מה אתה מוכן להקריב בתמורה לעלות נמוכה לק"מ.

תפתח אקסל, ותתחיל לחשב בעד ונגד, כמה תשלם בבנזין, בצריכה שוטפת, בטיפולים,
עכשו תבדוק בצד השני, מה הריווח בשימוש בגז, כשאתה לוקח בחשבון, את עלות המערכת, את הנזק האפשרי למנוע, [ וסיכוי להחליף מנוע אחרי כ 120-130 א' ק"מ ]
את תוספת העלות מטיפול במע' הגז, [ החלפת פילטרים, כיוון, ועוד כל מה שתחשוב מראש ]

ותשווה בסוף, ועכשו תבדוק האם החיסכון שווה לך ג'יפ בלי תא מטען.

אני יכול לספר לך שבזמן שנסעתי עם גז, השיקולים שלי היו, כלכליים, ומקום בתא המטען. ונכון לזמנו הגז ניצח.
מזה מס' שנים שאני נוסע עם הג'יפ רק לטיולים, והנפח בתא המטען חשוב יותר, אז אני מוכן לשלם את ההפרש במחיר.

lm110
07-09-13, 15:48
טוב, מאוד מעניין
לפי תשובתך אני מבין שבסוף הגז זול יותר (גם פחות מזהם למרות שאני לא מחבק עצים) ובגלל שאני צריך את הרכב גם לנסיעות ביום יום כנראה שהוא יקבל מערכת גפ"ם

לביא
07-09-13, 23:07
ה WJ פחות מסתדר עם מערכת הגז. תרים טלפון למוסך אודי מזרחי. החליף כמה וכמה מנועים עקב נזקי מערכת כזו.

omribe
08-09-13, 10:26
אצלי ב-WJ יש מערכת גז עם משמנת שהותקנה ע"י הבעלים הקודמים אצל ניר-גז. כ-30,000 ק"מ ללא תקלות בינתיים. ימים יגידו לגבי אמינות המנוע.
בשטח אני נוסע על בנזין, גם בשביל לשמור על המנוע וגם כי המנוע מרגיש מעט יותר נמרץ על בנזין.

עלות הטיפולים לא גבוהה.
את הפילטרים המפורסמים (2 במספר אצלי) אפשר להחליף לבד ב-2 דקות עבודה ולחסוך 400 שקל.
שמן למשמנת עולה כ-100 שקל לליטר. צריכת השמן, לפי הוראות יצרן המשמנת, עומדת על 1 מ"ל שמן לליטר דלק. מה שמביא אותנו לליטר שמן כל 5000 ק"מ.

החסכון בדלק מאוד משמעותי. מניסיון של כחצי שנה, בתחנות הזולות (ואין הרבה כאלו) מחיר הגז הוא כ-40-45% ממחיר ליטר בנזין.
צריכת הגז אמורה להיות מעט גבוהה יותר. כך שיחד עם השמן מגיעים לחסכון של כמחצית מעלות הדלק.
כמובן שאם הולך מנוע אז כל החסכון הולך לפח ויוצאים במינוס...

ולסיום, מיכל הגז באמת תופס חלק נכבד מהבגאז'.
אנחנו זוג, אז אין בעיה של מקום. אבל משפחה תהיה חייבת גגון.

דעתי על שיפורים -
אני קניתי את הרכב עם צמיגים מוגדלים (כ-31") ועם מגיני סף.
מגיני הצד כבר חטפו כמה מכות, אז אני ממליץ להתקין כאלו לפני הכניסה הראשונה לשטח.
בנוגע להגבהה, אני עוד לא עשיתי כזו, הצמיגים הגדולים מרימים את הרכב מספיק לשטח בינוני פלוס (גירדתי את האגזוז פעמיים).
עם צמיגים מקוריים אני מאמין שהגבהה היא חובה.
אני מתכנן לקנות קיט של קפיצים ובולמים 2". אלא אם אתה הולך לטחון סלעים, אני ברושם שצמיגים גדולים, קיט 2", מגיני סף ו-Vari-lok תקין הם כל מה שהרכב צריך.

בהצלחה,
עמרי

sos4u
08-09-13, 10:55
אצלי ב-WJ יש מערכת גז עם משמנת שהותקנה ע"י הבעלים הקודמים אצל ניר-גז. כ-30,000 ק"מ ללא תקלות בינתיים. ימים יגידו לגבי אמינות המנוע.
בשטח אני נוסע על בנזין, גם בשביל לשמור על המנוע וגם כי המנוע מרגיש מעט יותר נמרץ על בנזין.

עלות הטיפולים לא גבוהה.
את הפילטרים המפורסמים (2 במספר אצלי) אפשר להחליף לבד ב-2 דקות עבודה ולחסוך 400 שקל.
שמן למשמנת עולה כ-100 שקל לליטר. צריכת השמן, לפי הוראות יצרן המשמנת, עומדת על 1 מ"ל שמן לליטר דלק. מה שמביא אותנו לליטר שמן כל 5000 ק"מ.

החסכון בדלק מאוד משמעותי. מניסיון של כחצי שנה, בתחנות הזולות (ואין הרבה כאלו) מחיר הגז הוא כ-40-45% ממחיר ליטר בנזין.
צריכת הגז אמורה להיות מעט גבוהה יותר. כך שיחד עם השמן מגיעים לחסכון של כמחצית מעלות הדלק.
כמובן שאם הולך מנוע אז כל החסכון הולך לפח ויוצאים במינוס...

ולסיום, מיכל הגז באמת תופס חלק נכבד מהבגאז'.
אנחנו זוג, אז אין בעיה של מקום. אבל משפחה תהיה חייבת גגון.

דעתי על שיפורים -
אני קניתי את הרכב עם צמיגים מוגדלים (כ-31") ועם מגיני סף.
מגיני הצד כבר חטפו כמה מכות, אז אני ממליץ להתקין כאלו לפני הכניסה הראשונה לשטח.
בנוגע להגבהה, אני עוד לא עשיתי כזו, הצמיגים הגדולים מרימים את הרכב מספיק לשטח בינוני פלוס (גירדתי את האגזוז פעמיים).
עם צמיגים מקוריים אני מאמין שהגבהה היא חובה.
אני מתכנן לקנות קיט של קפיצים ובולמים 2". אלא אם אתה הולך לטחון סלעים, אני ברושם שצמיגים גדולים, קיט 2", מגיני סף ו-Vari-lok תקין הם כל מה שהרכב צריך.

בהצלחה,
עמרי

אני חייב לחלוק על חלק מדבריך,
שים לב שגם אם ויילך מנוע [ וזה לחלוטין לא מוכח ] אזי התוצאה היא תוספת הוצאה של כ 10000 ש"ח [ במקרה הגרוע ] לתחשיב.
תעשה חשבון כמה ק"מ נסועה יש לך ב 10K ש"ח, ותראה שגם אם יילך מנוע כל 3 -4 שנים המצב לא כ"כ נורא.

מצד שני, עם מנוע כזה אין סיבה לנוע גם בשטח עם גז, ההבדל כמעט ולא מורגש.

בהצלחה !

נמרוד - מערד
08-09-13, 15:00
לי הלך מנוע, בפרוש מהשימוש בגז, המשמנת רק דוחה קצת את הקץ, המנוע הזה לא יודע לעבוד עם גז.
נמרוד

sos4u
08-09-13, 18:23
לי הלך מנוע, בפרוש מהשימוש בגז, המשמנת רק דוחה קצת את הקץ, המנוע הזה לא יודע לעבוד עם גז.
נמרוד
נמרוד,
אני אזרום איתך, בעקבות השימוש בגז המנוע הולך אחרי 100 א' ק"מ. ולא אחרי 250-300. עכשו תוסיף עלות החלפת מנוע למשוואה.
אין ספק שזה משנה את התמונה, וצריך נסועה גבוהה יותר, כדי "להצדיק" שימוש בגז, ועדיין, זה חסכוני יותר ...
שלא לדבר על "ירוק" .

רק שתדע לך שכשנסעתי עם מנוע מונע בגז, הרגשתי הרבה יותר טוב, רצתי יותר מהר ואפילו הדופק שלי היה יותר נמוך. אהה, זה היה לפני כ 8 שנים ... ו20 ק"ג פחות ... :)

boaz avrahami
08-09-13, 19:12
יוסי,
אתה עם מנוע אחר מהם...

JEEP Grand Cherokee ZJ V8 98
IR 3.5"

נמרוד - מערד
08-09-13, 19:57
יוסי
חשבון לא טוב, הרכב נסע פחות מחמישים אלף על גז, לא כלכלי, מנוע עולה באזור ה15K לפני עבודה.
נמרוד

שטח איתן
08-09-13, 23:18
די עם הגז הזה, אנשיפם השתגעו מזה שום חברה בעולם לא מייצרת רכב עם מנוע גז!!!
מדוע טיוטה או משהו מהיפנים לא מייצר רכב עם גז? מדוע האמריקאים לא מייצרים מנוע עם גז?!! כי זה לא אמין ורוב מי ששמעתי הרכב נהרס עד 50 ק"מ
שמעתי על שמון נקודית שמיון מסילה ועוד אבל בסופו של דבר מכניסים עוד גורם לקלקולים וגם ככה משהו מכני זה לא נצח.
גם אם הרכב שלי צורך דלק 1 ל6 בעיר ו 1 ל 8 במחוץ לעיר במקרה הכי טוב עדיין איני רוצה להכניס שום מערכת לרכב שלי נקודה.
ככה יצרו אותו וככה הוא נשאר. טיפולים בזמן ו הכל מקורי כמובן הכל מחול.
הרכבים חזקים ואין צורך לנוסע מעל ל 1500 -2000 סלד.
ככה אני חושב.
( אם בא לכם כסח רציני דרופים קפיצות וסלעים בשביל זה יש אופני שטח ורוכבים חזק אז מה עם כל רכיבה יש פנצר ולפעמים איזה גלגל מתעקם זה כולה אופניים) :-)

klam
09-09-13, 10:49
מנוע ה 4.7 הוא עם ראשי אלומיניום - לא אוהב גז. המנועים הקטנים יותר עם ראש ברזל מסתדרים טוב יותר.
אגב, בדוק היטב את ה"אוטו בובה" שמצאת - הסתובב פה אחד עם סדק בשלדה לא מזמן..
בהצלחה

berdi
10-09-13, 00:16
מנוע ה 4.7 הוא עם ראשי אלומיניום - לא אוהב גז. המנועים הקטנים יותר עם ראש ברזל מסתדרים טוב יותר.
אגב, בדוק היטב את ה"אוטו בובה" שמצאת - הסתובב פה אחד עם סדק בשלדה לא מזמן..
בהצלחה
הסדק בשלדה היה שנתון נמוך מקסריה! לא דגם wj

amihayday
11-09-13, 14:40
האם קנית את הרכב?

-->