PDA

צפייה בגרסה מלאה : שבירת מיתוסים בנושא שיפורי מנוע.

ניר ל
02-07-03, 13:28
פילטר פתוח.
פלאגים וחוטים ספליטפייר.
אגזוז פתוח.
מגנטים על צינור הדלק.
דיסטריביוטור דלקו HEI .
בטח יש עוד כמה קשקושים שאני לא זוכר....

תפסיקו לאכול את השטויות האלה !
הסיבה היחידה לשיפור ביצועי המנוע אחרי החלפה לאחד מהנ"ל, היא שהמקורי לא היה תקין ! מי ש"מרגיש" שיפור אחרי החלפת חלק תקין בחלק "משופר" מהסוג הנ"ל פשוט הוזה. אגזוז פתוח עושה יותר רעש, כנ"ל פילטר פתוח, הג'יפ שלכם לא יאיץ ולו סנטימטר בודד לשעה בריבוע. פלאגים ודיסטריביוטור עם ניצוץ מוגבר בתחת שלי, אז דוחפים לכם פלאש עם גרפיקה מרשימה, מי הוכיח שזה משפר משהו ?! שיראה בדיקה של דינמומטר עם מערכת תקינה מול מערכת תקינה !
יש הגיון בהחלפה לדיסטריביוטור HEI - הוא פחות מסורבל ודורש פחות חיווט בתא המנוע, אבל זה משתלם רק בתנאי שמערכת ההצתה המקורית עשתה את שלה.
אל תשכחו שדיסטריביוטור טוב כזה עולה 800 ש"ח וההסבה עוד 120 ש"ח, לא כולל חוטי הצתה יקרים.
בקיצור, הייתי כבר בכל הסרטים האלה, היה מיותר ויקר.

RINCEWIND
02-07-03, 14:14
אבל לא התייחסת בכלל לפס כסף

חוץ מזה שלפי היצרן (סביר להניח שהם בדקו את זה, בכל זאת צריך צריך קצת אמת בפרסום)אגזוז פתוח/פילטר פתוח משפרים את פליטת/זרימת האויר
וסביר להניח שכן משפרים במשהו את ביצועי המנוע.

כוולם פריארים?

חנן-ג'יפולוג
02-07-03, 14:50
כן.

חוץ מזה שלפי היצרן (סביר להניח שהם בדקו את זה, בכל זאת צריך צריך קצת אמת בפרסום)

הצחקת אותי. אני יכול לספר לך בתור מהנדס פיתוח שאת מה שאנשי השיווק, במילים ובפליירים מוכרים ללקוחות, עוד לפני שאנחנו שמענו על הצורך בפיתוח המוצר החדש, אנחנו לא יכולים לממש, גם אם מאוד נתאמץ.

ניר ל
02-07-03, 14:52
שלפי היצרן (סביר להניח שהם בדקו את זה, בכל זאת צריך צריך קצת אמת בפרסום)אגזוז פתוח/פילטר פתוח משפרים את פליטת/זרימת האויר

אני לא מטיל ספק בכך שפילטר פתוח מאפשר ספיקת אוויר גבוהה יותר (אני גם די משוכנע שהטרייד-אוף הוא יעילות סינון נמוכה יותר), אני גם לא מפקפק בכך שאגזוז פתוח מאפשר זרימת אוויר חפשית יותר.

וסביר להניח שכן משפרים במשהו את ביצועי המנוע.

למה סביר להניח ? מישהו בדק את זה עובדתית ? ואם כן אז בכמה משפרים ? האם הכמה הזה שווה בכלל כסף ? האם הוא שווה בלאי מואץ של המנוע? האם זה שווה את הרעש המעצבן ואת הבקפיירים ?

אני יכול לטעון כנגד ודי בצדק, שפילטר נייר רגיל מאפשר ספיקת אוויר גבוהה יותר מאשר הקרבורטור עצמו וכנ"ל לגבי אגזוז פתוח.
היו לנו את הדיונים האלה לגבי כל מוצר בנפרד, לכן אין טעם להמשיך אותם כאן. אני רק מציין בתור אחד שהתנסה בהם, לא הרגשתי ולא הצלחתי למדוד שום שינוי לטובה (צריכת דלק, תאוצה מומנט וכו') וזאת למרות הדיסוננס שנגרם עקב ההוצאה הכספית.

[/quote]

יוני5
05-07-03, 00:19
הצחקת אותי. אני יכול לספר לך בתור מהנדס פיתוח שאת מה שאנשי השיווק, במילים ובפליירים מוכרים ללקוחות, עוד לפני שאנחנו שמענו על הצורך בפיתוח המוצר החדש, אנחנו לא יכולים לממש, גם אם מאוד נתאמץ.[/quote]

חנן,

זה רק בגלל שאתם חרה של אנשי פיתוח שלא מסוגלים לייצר מה שהלקוחות דורשים. אתם יושבים ולא מבינים למה הלקוחות לא רוצים את מה שאתם חושבים שצריך. אבל אתם לא מבינים מה צריך, כי אם הייתם מבינים מה הלקוחות צריכים, הייתם מזמן אנשי שיווק.
וחוץ מזה, על מעגל מכירה שמעת? (סייקל מכירה). לוקח זמן מהצגת רעיון או מוצר ועד שהכסף מתקבל. זה בערך הזמן שלוקח לכם להביא מוצר לבטא. אם היינו מחכים שאתם תסיימו פיתוח, מזמן היה נגמר הכסף למשכורות עד שהרווחים ממה שפיתחתם היו מאפשרים לחברה לשלם לנו משכורת.
ובלי משכורות איך היינו מממנים את הג'יפים? את הדלק?

והרי לך תיאוריית הקשר בין תורת השיווק לג'יפולוגיה ב 3 דקות.

יוני5 (שיודע שלנדרוברים אמינים ואנשי פיתוח טובים יושבים בצוותא עם כיפה אדומה והרס"ר החכם - באגדות).

נמרוד
06-07-03, 21:00
סע יוני, סע לחו"ל, אתה וכל שאר אנשי השיווק. העיקר שלא תפריעו לעבוד.

אריק זמר
07-07-03, 17:22
בו אוסיף מזכרוני...
כבלים ופלאגים ספליט פייר, פילטר פתוח ודוד פתוח...לא זוכר מה עוד היה אצלי...אך שום דבר מאלה לא שיפר מאומה...חוץ מאולי את צריכת הדלק (בצמידות לניקוי הפילטר).

טדי
08-07-03, 00:22
ויכוח סרק .
לא בדקתם על דינמומטר אם זה כן שיפר או לא כך שבינתיים =====זה ויכוח סרק

נמרוד
08-07-03, 10:07
ויכוח סרק .
לא בדקתם על דינמומטר אם זה כן שיפר או לא כך שבינתיים =====זה ויכוח סרק

צודק במידה רבה.
אבל הוכחת השיפור נחה על מי שטוען שהוא קיים.
לדוגמא - פילטר אויר פתוח כלשהו במקום המקורי על סיקס רגיל - אני טוען שלא משפר כלום, ועד היום לא נתקלתי בנתונים שישכנעו אותי אחרת. פלאגים ספליטפייר, כנ"ל. חוטי הצתה תחליפיים כלשהם - כנ"ל. מגנטים ומערבבי אויר למיניהם - כנ"ל.

-->