PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה לגבי מכשירי קשר מוטורולה ובכלל

NRG
11-09-13, 13:06
שלום,

עזרה בעניין מכשירי קשר,
מעוניין לרכוש מכשירי קשר ניידים קטנים,

בדגמי מוטורולה, ע"פ מה שראיתי בחטף
יש את "משפחת" TLKR-T4/T6/78 לטווחים עד מקסימום 10 ק"מ
עלות של כ - 600 ש"ח לטווח 10 ק"מ

ויש "משפחות" אחרות כדוגמת דגם MR350R לטווח של 56 ק"מ
עולה גם כ - 600 - 700 ש"ח

א. איך יכול להיות ששני הדגמים עולים אותו דבר וטווח גדול פי 5?
ב. האם שניהם מתאימים לערוצי גיפים? האם הם שונים בפרמטר אחר כלשהו?
ג. מה הפרמטרים שיש לקחת בחשבון בקניית מכשיר קשר כאמור.
ד. מה המלצתכם למכשיר קשר טוב לטיולי גיפים?
וכו' וכו'

תודה למבינים ולעונים

ניר

sos4u
11-09-13, 15:43
למה לך מוטורולה ?
מה תדירות השימוש ?
מה התקציב שלך ?

יש מכשיר ידני קטן ונחמד שנקרא BAOFENG
הספק שידור של 5W, תומך ב UHF / VHF - שזה אומר כל תדרי הג'יפים, וגם כוחות ההצלה [ מד"א , מכבי אש ] וגם רשת חדשה שלא קיימת במקסטרק [ יתרון עצום ]

ובמחיר שווה לכל נפש. תוכל אפילו להזמין ישירות בEBAY , במידה ותרצה פרטים נוספים פנה בפרטי.

לא יודע איזה מכשירים ראית שתומכים בטווח של 56 ק"מ, אבל עוצמתם של מכשירי קשר לא נמדדת במרחק אלא בהספק שידור.
מקסטרק משדר 25W או 45W תלוי בסוג המכשיר.
מכשירי מוטורולה ידניים 4/5W
מכשירים קטנים שנמכרים בזוגות, בד"כ לא יותר מ 1/2W.

וזה מהסיבה שאין דין שידור על שפת הים, כשאין שום דבר מפריע לבין ציר הררי , או שטח בנוי. שבו הטווח של כל מכשיר מתקצר בצורה משמעותית.

בכל מקרה ממליץ לך לקרוא את מדריך ג'יפולוג למכשירי קשר (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1135-jeepolog-archive), ממצה ומסכם את כל מה שצריך בתחום בצורה מצויינת.

שנה מוצלחת !

NRG
11-09-13, 15:50
אהלן,
תקציב?, המוצר צריך להיות טוב ואמין לאורך זמן רב,
במידה ויש מכשיר שעונה על זה וגם זול ממוטרולה (שלהבנתי עונה על הפרמטרים האלו) אז לא שולל,
איזה דגם אתה מכיר, ממליץ?
זה סיני?
מה הטווח?

דידין
11-09-13, 15:55
אנסה לעזור ולהבהיר כמה דברים למרות שאני קצת "הדיוט" בנושא.

אנ'לא מכיר מכשיר קשר נייד קטן בעל טווח של יותר מ3 ק"מ (וזה במקרה הטוב ללא מיסוך גיאוגרפי , (אם רשום על המכשירים טווח השידור שלהם ,זה כמו רישום צריכת הדלק במכונית -- של היצרן .)
בפועל, בעת טיול שטח המרחק בין 2 כלי רכב הוא לא יותר מ ק"מ עד ק"מ וחצי- כך שכמעט כל מכשיר יתגבר על טווח זה .

אין דבר כזה ערוצי ג'יפים- יש מכשירים שעובדים על טווח תדרים אירופאי ויש מכשירים שעובדים על טווח תדרים אמריקאי, (אין יכולת קומיניקציה בין שני סוגי התדרים), איזה מכשירים יותר נפוצים ברכבי שטח אין לי מושג.
רק להבהרה, כשיש לך את המכשירים (לא משנה אם הוא אירופאי או אמריקאי) בוחרים אוטונומית את התדר הספציפי שעליו יהיו המכשירים מכוילים ע"מ שתוכלו לשמוע אחד את השני.

ההבדלים העיקריים שאני מכיר בין סוגי המכשירים (תדרים אירופאים או אמריקאים) השונים היא במידת ההפרעה החיצונית (כמה אחרים באזור שלכם משתמשים באותו תדר).

בעת רכישת מכשירים (יש לוודא שכולם עובדים באותה שיטת שידור/תדרים) כדאי לשים לב לפרטים הבאים.
מכשירים מחברות ידועות ואמינות עם מרכזי שירות בארץ
רצוי ש...האם המכשירים יכולים לעבוד בשני סוגי התדרים (אירופאי ואמריקאי) .תכונה חשובה אם מצטרפים לחבורות אחרות.
כדאי לברר אם יש אפשרות סריקה תדרים במכשירים שאתה רוכש
האם הסוללות הן ניטענות או לא ? אם כן היש אפשרות לרכוש מטען (עריסה) טעינה לרכב ?.

ההמלצה שלי מניסיון (במידת האפשר) לרכוש מכשיר נייח עם שני סוגי שיטות השידור .

itt8
14-09-13, 11:44
למה לך מוטורולה ?
מה תדירות השימוש ?
מה התקציב שלך ?

יש מכשיר ידני קטן ונחמד שנקרא BAOFENG
הספק שידור של 5W, תומך ב UHF / VHF - שזה אומר כל תדרי הג'יפים, וגם כוחות ההצלה [ מד"א , מכבי אש ] וגם רשת חדשה שלא קיימת במקסטרק [ יתרון עצום ]

ובמחיר שווה לכל נפש. תוכל אפילו להזמין ישירות בEBAY , במידה ותרצה פרטים נוספים פנה בפרטי.

לא יודע איזה מכשירים ראית שתומכים בטווח של 56 ק"מ, אבל עוצמתם של מכשירי קשר לא נמדדת במרחק אלא בהספק שידור.
מקסטרק משדר 25W או 45W תלוי בסוג המכשיר.
מכשירי מוטורולה ידניים 4/5W
מכשירים קטנים שנמכרים בזוגות, בד"כ לא יותר מ 1/2W.

וזה מהסיבה שאין דין שידור על שפת הים, כשאין שום דבר מפריע לבין ציר הררי , או שטח בנוי. שבו הטווח של כל מכשיר מתקצר בצורה משמעותית.

בכל מקרה ממליץ לך לקרוא את מדריך ג'יפולוג למכשירי קשר (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1135-jeepolog-archive), ממצה ומסכם את כל מה שצריך בתחום בצורה מצויינת.

שנה מוצלחת !
מכשירים בעלי הספק 5W הוגדרו לא לשימוש אזרחי ולא חוקיים בארץ, אם תזמין את המכשיר בדואר מ ebay הוא יעצר במכס ויוחרם, לשיקולך ...

hadtomer
14-09-13, 12:04
מכשירים בעלי הספק 5W הוגדרו לא לשימוש אזרחי ולא חוקיים בארץ, אם תזמין את המכשיר בדואר מ ebay הוא יעצר במכס ויוחרם, לשיקולך ...
צר לי, אך שלי הגיעו לפני חודש, מוטורולה נייד בהספק 5W ומקסטראק (אה הא, לשלם אלף שקל בישראל על מכשיר בן 20, באיזה סרט אנשים כאן חיים). לא הוחרמו כלל- תוכנתו נצרבו, הותקנו כבר.

itt8
14-09-13, 18:25
צר לי, אך שלי הגיעו לפני חודש, מוטורולה נייד בהספק 5W ומקסטראק (אה הא, לשלם אלף שקל בישראל על מכשיר בן 20, באיזה סרט אנשים כאן חיים). לא הוחרמו כלל- תוכנתו נצרבו, הותקנו כבר.
תתחדש, על איזה פירמה ודגם מדובר? מהיכן הזמנת ? כמה עלה?

IlanG
14-09-13, 18:25

מזל טוב היה לך מזל שלא נעצר במכס , עדיין לא משנה את העובדה שהמכשירים אסורים ביבוא .

נמרוד
02-10-13, 08:36
אפשר המלצות ספציפיות, ורצוי קישורים, למכשירים המומלצים באיבי?

boaz avrahami
02-10-13, 09:02
אתה מתכוון לקבוע או לנייד?

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

נמרוד
02-10-13, 09:30
קבוע.

sos4u
02-10-13, 09:57
נמרוד
אם זה לא דחוף, ממליץ לך להמתין.
יצאה גרסת BETA של BAOFENG לרכב , מכשיר מעניין מאד, עם 50W הספק, תמיכה ב VHF / UHF במכשיר אחד.

אם אתה יכול להמתין - שווה.

boaz avrahami
02-10-13, 10:10
על רגל אחת בצמצום...
אני יוצא מנקודת הנחה שאתה מכיר את מגבלות היבוא.

יש כמה חברות עם מוניטין - מוטורולה, קנווד Yaeusu היפני.
למוטורולה תהיה כנראה סחירות יותר טובה בארץ אבל שלושתן טובות.

חפש מכשיר בתחום uhf שתחום התדרים שלו מכסה לפחות בין 446-470 .
שים לב הייטב שאלו שמתחילים ב 450 לא יכסו את כל תדרי הגיפאים.
הספק של 40 וואט לפחות.
לפחות 32 ערוצים.
יש מגוון עצום ואין טעם לדעתי להתמקד במודל ספציפי.

יש דגמים שניתן לפצל בין המכשיר ליחידת הפיקוד.
היתרונות ברורים וכדאי לרכוש כזה מראש.

לא לשכוח שצריך גם מעד אנטנה וכבל חשמל.
מצד שני זה עלול להפיל את המשלוח כולו אז אולי לפצל או לרכוש בארץ.

אנטנות יש ארוכות וקצרות.
תלוי בטווח שאתה רוצה ולנוחיות של ההתקנה.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

motorica.net
02-10-13, 17:19
ממליץ מאד על מכשירים מתוצרת kenwood,yaesu
אני עם Yaesu דואל בנד ופאנל מפוצל , תענוג של מכשיר.

מכשירי ה Mobile הסיניים נכון להיום נראים דרעק ועולים קרוב מדי למחיר של מכשיר ממותג רציני כמו Yaesu.
בניידים זה סיפור אחר , המחירים מאד זולים ותחרותיים, אבל גם שם זה לא ברמה של המותגים המובילים.

-->