PDA

צפייה בגרסה מלאה : נקודה למחשבה- מי בכלל צריך רוביקון?

yoni_0000
11-09-13, 23:27
ישבתי וחשבתי... ההבדל בין ספורט לרוביקון:
ברוביקון יש שתי נעילות מקוריות, בספורט אין
ברוביקון מוט מייצב מתנתק חשמלית
ברוביקון יחסי ההעברה בסרנים נמוכים יותר מאשר בספורט.
ברוביקון הצמיגים המקוריים גדולים יותר והם צמיגי M/T (רלוונטי בדגמים עד 2010).
ברוביקון הLOW "נמוך" יותר, תיבת העברה שונה
ברוביקון דנה 44 מקדימה, בספורט 30
בארצנו, הרוביקון (חדש מהניילון), עולה 50K יותר מהספורט
אה.. ויש לרוביקון מדבקה גדולה ויפה על מכסה המנוע

מצד שני- מדובר באותו גיר, אותו מנוע, אותו איבזור פנימי (הבדלים מינוריים..) ובגדול באותו רכב.

עכשיו לחלק המעניין:
אם קניתי רוביקון ואני רוצה לשפר אותו:
הנעילות המקוריות אמינותן מפוקפקת ונוטים להחליף אותן (אם לא כשהן חדשות, אז כשהן מתחילות לעשות בעיות).
מוט המייצב? המנגנון לא אמין במיוחד וברגע שמגביהים אז הקיט מגיע אם זרועות מתנתקות ידנית...( ד"א, המנגון החשמלי עובד רק כשאר הרכב בLOW במהירות נמוכה מ25 קמ"ש...)
צמיגים? כנראה תגדיל ותחליף בכל מקרה..
יחסי העברה בסרנים? ברגע שהגדלת צמיגים החלפת.. גם בספורט וגם ברוביקון.
התיבת העברה? בעלות נמוכה אפשר לשנות יחסי העברה בספורט לכזו של הרוביקון וגם לנמוכה יותר ( המהדרין בכלל מחליפים לתיבה של אטלס...)

ועכשיו אני שואל- לא שווה לקנות ספורט ו"להפוך" אותו לרוביקון?
התקציב 50K
שתי נעילות של OX או ARB עולות כ-20K והרבה יותר טובות מהמקוריות.
ליפט קיט של 2.5 אינץ' עם מוטות מתנתקים ובולמים של פוקס- עוד 10K.
כבר עברת את הרמה של הרוביקון, אבל בחלקים הרבה יותר טובים, וחסכת 20K ליחסי העברה נמוכים יותר, צמיגים גדולים יותר ועוד..

אם אתה משפר ברמה גבוהה, אז גם את הסרן תחליף לסרן של דיינה טראק ותשים צמיגי 35 לפחות...

ולשאלה הסופית- בשביל מה לשלם עוד 50 אלף שקל על דברים שכנראה תשנה או תחליף? לא שווה יותר לשפר ספורט לרמה של רוביקון?
גם למטייל שפוי שלא מתכוון לקרוע את הרכב בשיפורים זו נקודת התחלה טובה יותר מרוביקון.

נ.ב- אני מדבר על אנשים שקונים אחד חדש מהניילון.. ברור לי שעוד 10 שנים רוביקון סטנדרטי יהיה הרבה יותר מבוקש ואטראקטיבי מספורט סטנדרטי...

KOOKE
12-09-13, 00:16
יוני

אתה קצת אופטימי לגבי עלויות קיט ההגבהה עם בולמי פוקס.

על פי החשבון שלי לשפר ספורט לרמת רוביקון יעלה יותר מ 50k ₪.

שיקול נוסף מעבר לעלויות הוא גם זמן וריצות לסדנאות כאלו ואחרות כדי לשפר ספורט לרמת רוביקון וגם הסיכוי של פגמים בהתקנת השיפורים שלא בהכרח יכוסו על ידי אחריות מתאימה.

ברוביקון יש לך את הכל מותקן ומוכן כבר מהניילון עם אחריות מקיפה של היבואן.

אז אם לוקחים בחשבון שזמן וכאב ראש הכרוך בשיפורים שווה כסף עדיין כף הכדאיות נוטה לרוביקון.

yoni_0000
12-09-13, 00:32
סתם לעצם העניין.. ארבעה קפיצי אולדמן 2.5 הגבהה, 4 בולמי פוקס (בלי מיכל חיצוני) 8500 אלף כולל התקנה.
קיט לניתוק מייצב של רוביקון אקספרס- 1400 כולל התקנה.
זה המערך שמותקן אצלי

דניאל מאירי
12-09-13, 15:33
איפה ההתייחסות לכיתוב ?
RUBIKON

דניאל

eysham
12-09-13, 15:43
השאלה היא כמה אתה היית משפר רוביקון אם היית קונה כזה.
אם אתה משאיר אותו סטנדרטי, אז אין ספק שהוא עדיף על הספורט.

אבל ברגע שאתה גם ככה מגביה אותו, מגדיל צמיג ויחסי העברה, כל מה שנשאר לך מהיתרון של הרביקון זה 2 נעילות (או אחת שם יש לך אחורית) מייצב קדמי חשמלי (או שכבר יש לך) דנה 44 קדמי וטראנספר 4:1. אהה.. והמדבקה.
מעבר לזה הם זהים. כל אלו לא יגיעו ל-50K.

ה-"בעיה" היחידה תהיה כשתרצה למכור אותו, ויהיה לך קשה לקבל את אותו הסכום, על אותו הג'יפ בדיוק, רק בגלל המחסור במדבקה.

ולגבי משומשים...
כשאני קניתי את ה-JK, חשבתי על רוביקון והייתי די בכיוון. ההפרש היה בסביבות 60-70K
על רוביקון 2008 רצו 190-200K מי שמכר באותו הזמן. אולי הייתי מצליח לסגור ב-180K שלא עמד בתקציב ההנהלה.
את ה-X קניתי ב-120...
בינתיים מרשימת החוסרים לרוביקון השלמתי 2 נעילות חשמליות של EATON ושיניתי יחסי העברה. ואני עוד רחוווווווווווווקקק מ-180...

איל

landY
12-09-13, 16:36
לדעתך יש הבדל בין רכב שיצא מהמפעל לבין רכב שהחלפת לו 70% מהחלקים בסדנאות מקומיות?

אם אתה מתכוון להחליף סרנים וטרנספר בכל מקרה- לך על ה-X.

הגבהה לא רלוונטית להשוואה. שניהם נמוכים.

eysham
12-09-13, 16:52
זה לא 70%. ההבדלים הם סרן קדמי, יחסי העברה בסרנים ובטראנספר, 1 או 2 נעילות ומייצב קדמי מתנתק.
גם אם הייתי מזמין את כל אלה BOLT ON - כלומר מקורי של רוביקון משומש מארה"ב לא הייתי מגיע למחיר שרצו כאן על רוביקון.
להביא מפירוק מאמריקה ולהרכיב שני סרנים של רוביקון (כבר נעולים ועם יחסי העברה 1:4.10), טראנספר ומייצב מתנתק עם כל האבוג'ראס לא היה מגיע ל-50K.
ועוד מדבקה ב-20$...

itayt
12-09-13, 17:08
לדעתי, מי שמחפש מפלצת עבירות עם צמיגים גדולים, יחסי העברה נעילות ושאר הטובין, עדיף שירכוש דווקא דגם ספורט ולחסוך את הכסף בקניה וישקיע (אפילו יותר מההפרש) בשיפורים.
מי שרמת העבירות שהוא מחפש היא בינונית פלוס פלוס, עדיף שירכוש את הרוביקון ולא יגע ולא ישפר כלום.

grand
12-09-13, 17:09
אייל,
אולי מנסיונך תבנה לי "רשימת קניות" + עלות משוערת.

לצורך העניין נניח שיש אנלימיטד 2008 בתול.

קפיצים + בולמים 2.5"
צמיגים 33 או 35"
2 נעילות.
מנתקים מכניים מקדימה
יחסי העברה
מה עוד צריך?
למה לצפות?
תודה.

eysham
12-09-13, 17:21
רמי,

למה לצפות??? לכיף!

מן האצבע...

אנלימיטד 2008 (ו-2009) שהובא לארץ ביבוא סדיר כבר כולל נעילה אחורית ומייצב מתנתק חשמלי.
נעילות OX בארץ בסביבות 7-8K כל אחת - אפשרי עם מזל וסבלנות גם חצי מזה מאיביי כמו שאני קניתי את ה-EATON ואפשר אוטומטית ב-2K....
צמיגים זה צמיגים.. 5K - 6K.... תלוי איזה ואם 4 או 5, אם מיקי טומפסון או מקסיס...
יחסי העברה עוד איזה 8K
מנתקים מכאניים זה זניח. כמה מאות.

מעבר לזה, הגבהה פשוטה של בולמים וקפיצים זה עוד איזה 10K אבל יכול להיות גם פי 3 ויותר אם עושים את זה כמו שצריך עם קיט יותר טוב כמו פולטראקשן או טראפלקס, בולמי פוקס עם מיכל חיצוני...
מיגון וכו... תלוי איפה ומה, גם כן כמה אלפים...

מעבר לזה, כידוע לך השמיים הם הגבול. מידיות אחיזה, תושבות , שפצורים, מתקונים, פגושים, כננת.... אין לזה סוף...

sgill
12-09-13, 17:46
לעניין המדבקה שהזכרתם (RUBICON), דווקא זה החלק הכי זול להוסיף ;););)

http://www.ebay.com/bhp/rubicon-hood-decal

צום קל (לצמים) וגמר חתימה טובה לכולם

yoni_0000
12-09-13, 17:54
גם אם אתה מטייל "שפוי", יותר זול לקחת ספורט ולשים לו 2 נעילות והגבהה..
הרי את הסרן הגדול מקדימה אתה לא חייב, הדנה 30 יכול להחזיק צמיגי 33" בשקט.
ומנסיון עם המנוע החדש, הספורט זוחל יפה מאוד (אם לא מספיק לך אז שים רוביקרולר ב15K..). כל השאר לא רלוונטי...

zik5
12-09-13, 17:54
ללא שיפורים נוספים הרביקון יהיה חוקי למהדרין על הכביש.
ספורט משודרג נכנס לתחום האפור.
גם שקט נפשי בשבילי שווה כסף.

eysham
12-09-13, 18:00
ללא שיפורים נוספים הרביקון יהיה חוקי למהדרין על הכביש.
ספורט משודרג נכנס לתחום האפור.
גם שקט נפשי בשבילי שווה כסף.

מה כאן אפור?
בהנחה שאת שניהם אתה לא מגביה ולא מגדיל גלגלים אין שום דבר אפור.
רוביקון זה לא דגם שונה של רכב. זו רמת איבזור.

zik5
12-09-13, 18:04
במקרה של...תא....שתגרם עקב התקנה מקומית של.....חלק לא מקורי...
היצרן מכיר ומאשר את arb? ולא נמשיך...

eysham
12-09-13, 18:09
לעניין המדבקה שהזכרתם (RUBICON), דווקא זה החלק הכי זול להוסיף ;););)

http://www.ebay.com/bhp/rubicon-hood-decal

צום קל (לצמים) וגמר חתימה טובה לכולם

גם דרגות רב-אלוף אפשר לקנות בריקושט...

http://f.nanafiles.co.il/Upload3/112004/israblog/36705/posts/946325.gif

אבל זה לא עושה אותך רמטכ"ל...

klam
12-09-13, 18:45
לגבי הישנים אתה צודק: כדאי לקנות ספורט ולשדרג. לגבי החדשים (מ 2012), זה קצת סיפור אחר - הנעילות (בינתיים) מעולות וכך גם הניתוק. עלויות השיפורים גבוהות יותר והצורך בהן משתנה; קיימת גם אפשרות סבירה להשאר בתצורה המקורית זמן משמעותי יותר ולטייל בראש שקט. אגב, המדבקה אכן זולה, אבל לשנות ברשיון..

יריב קלר ברוך
12-09-13, 18:49
במקרה של...תא....שתגרם עקב התקנה מקומית של.....חלק לא מקורי...
היצרן מכיר ומאשר את arb? ולא נמשיך...
למה להפחיד ? ARB ועוד נעילות מאושרות להרכבה ע"י משרד התחבורה ומורשות להרכבה ברכב !
ועם מישהו התרשל זו בעייה אחרת זה קורא גם אצל היצרנים !
שנה טובה וגמר חתימה טובה ולמי שצם צום קל !
ומעל כל זה אני מבקש סליחה ומחילה מכל חברי האתר עם פגעתי או כל דבר שגרם למישהו אי נוחות אז סליחה.
ואני במידה והיה משהו מהצד שלי אז אני מוחל או כמו שאומרים מחול מחול מחול .

asafk
12-09-13, 20:01
לפני זמן מה לקחנו מה שקראו במכשירי תנועה "סופה 3 לייט" - למעשה הרנגלר אנלימיטד הכי זול בקטלוג, עם הגבהה של קצת יותר מ2 אינצ', מיגונים ופגושים, וצמיגים במידה נורמלית.
בתור רכב טיולים, עם הבקרת אחיזה המקורית - ואם היתה לה נעילה אחורית בכלל טוב - אני לא חושב שהג'יפ הזה היה פחות טוב מרוביקון לא משופר. בטוח יותר זול.
על זה אפשר להמשיך, כאשר הייתרון הכי גדול שאני רואה לרוביקון הוא הסרן הקדמי החזק יותר - וסרן גיבור אפטרמרקט עולה הרבה מאוד. למידה 33 ומעלה - הסרן המקורי מתחיל להיות גבולי - כלומר עם 33 הוא כנראה לא יישבר, אבל כבר צריך לנהוג יותר בעדינות.

אסף.

רפאל
12-09-13, 20:33
ואני בכלל אומר.......

אם כבר אז ........
רוביקון 2012........
שני סרני דיינטרק פרורוק 60 נעולים .......
מנוע LS3 עם המון המון סוסים ......
טרנספר אטלס
מוטות מייצב ארוכים .........
קיט לונג ארמס .........
צמיגים 35 ועוד כמה דברים בקטנה .........

אבל הכי הכי חשוב .........
דלתות קיץ :)

זה כבר משהו לדבר עליו :confused:

נמרוד - מערד
13-09-13, 06:55
רפי
סעיף חשוב לא רשמת
אבא מיליונר

ofiredri
13-09-13, 09:20
השיקול שלי בזמנו היה בין TJ משומש בין 3-4 שנים + שיפורי אפטרמרקט או רוביקון חדש ושיפורים בהדרגה. לא חשבתי לרגע בין X חדש לרוביקון חדש.
הלכתי על אופציה ב' ואני לא מצטער לרגע. אין לכם מושג כמה נעים ואמין שהרוב מגיע מקורי מהיצרן ואין צורך לפרק חצי אוטו בחוסר ידיעה איך יורכב חזרה.
לגבי אמינות הנעילות, למה סתם לכתוב משהו שאין לו בסיס? הנעילות אמינות מאוד, למרות שמופעלות ע"י וואקום. ב JK שודרג לחשמל, מה שאף מעלה את רמת האמינות.
גם עניין הטרנספר שציינת חסר כל בסיס - הטרנספר ברוביקון מאוד מאוד חזק ואמין, ולא באופן יחסי. לעומת זאת קיט ההפחתה Teralow סובל מבעיות אמינות קשות ומגבלות שונות ומשונות כדגומת איסור לעבור הילוך שלישי וכו'. חברים שהתקינו את הקיט הזה בטרנספר הרגיל מצטערים על הרגע. אטלס עולה לפחות 20K ש"ח.
בקיצור, מה שנראה כהתחכמות לפתרון זול יותר, עלול לעלות הרבה יותר בשילוב חוסר שביעות רצון + תסכול מהתקנות כושלות, נזילות, נעילות עם בריחות אוויר, ידית OX לא משלבת, טרנספר רועש, סרן קדמי שביר, ועוד. ותמיד תשאלו את עצמכם לפני קניית הג'יפ והתחלת פרוייקט שיפורים מה אתם מצפים מהרכב עכשיו ובעוד מספר שנים.
או בקיצור Do it once, do it right
לא סתם מכירות הרנגלר עלו משמעותית מאז השקתו של דגם הרוביקון.

rantop
13-09-13, 10:14
מחזק את הטענות הקודמות- אם אתה רוצה להרכיב 35", סרן דנה 30 זה גבולי.

ofiredri
13-09-13, 11:01
לגבי צמיגים 35״ על סרן דנה 30, ניתן לשדרג נעילות וציריות ל 30 שיניים מבלי להחליף housing.
יש שרוכשים נעילות 27 שיניים ומרכיבים צמיגים 33״ ואחכ ״כשנזכרים״ שבעצם רצו צמיגים 35״ על הג׳יפ, צריכים להיפטר מהנעילות ומיחסי ההעברה ולקנות חדשים.
זו דוגמא נוספת לתכנון השיפורים מראש בהתאם לדרישות מהרכב.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

yoni_0000
13-09-13, 12:42
לא אמרתי שהתיבה של הרוביקון גרועה, אמרתי ששל הספורט לא רעה בכלל ומספיקה למטייל השפוי.
אני לא יודע מה המצב בTJ, אבל בJK הנעילות המקוריות לפעמים נתקעות. על כך יעידו כמה וכמה מחבריי הפורום וגם לי יצא להיתקל בזה בשטח.
פעם לא משלב פעם לא מתנתק, והחבר'ה הרציניים מחליפים אותן..
זה לא נעים לחזור ממעלה ורדית למרכז כל הדרך עם דיפ' אחורי נעול...

asafk
13-09-13, 13:36
לגבי הנעילות הלא מתנתקות - זה מעניין.
מה הסיבה?
כשל בפיקוד (קל לפתור) או עומס על הנעילה שמונע ממנה להשתחרר (גם פתיר אבל מסובך יותר)?

אסף.

ofiredri
13-09-13, 14:20
אני מחזיק מעצמי ומהג'יפ שלי רציניים. עד כה, 11+ שנה (מספיק רציני בשבילך?) על אותו ג'יפ, לא מצאתי סיבה להחליף את הנעילות.
גם אם יצא לי לחלום על החלפה, לא נגלה לי בחלום לאיזו נעילה אמינה עדיף להחליף.
הנעילות ב TJ וב JK כמעט זהות לחלוטין.
מה שהשתנה זו שיטת ההפעלה שנחשבת ב JK קצת יותר אמינה. אכן מתג ההפעלה החכם עלול להיות הסיבה - בגד בי פעם כשהייתי במואב ב 2006. שמחתי לגלות שהבעיה במתג ולא בנעילה עצמה.
החסרון היחיד בנעילות האילו שהן בגדר קופסא שחורה. הלך ספיידר ? אין חלק חליפי לרכישה. צריך להחליף את כל הנעילה.
כשתכננו את הרוביקון (שיחה אישית פנים אל פנים עם הבחור שתכנן), בדקו גם OX ו ARB. שניהם נפסלו והנעילה היפנית לבסוף נבחרה לפתרון הטוב והאמין ביותר. התכנון שלה כל כך פשוט שקשה להאמין ש ARB הלכו על מערכת אוויר כל כך מסובכת ובעייתית.

asafk
13-09-13, 14:25
אופיר,
אני נוטה לחשוב שבקרב בעלי רוביקונים - JK רוביקונים באופן ספציפי - יש נטיה למירוץ חימוש שכל כולו קניית צעצועים. בהרבה מקרים מיותרים, ובלי להבין, פשוט כי יש את זה בקטלוג / ראיתי על ג'יפ אחר / המליצו בסדנה / היה כתוב באינטרנט / באה עם זה מדבקה נורא יפה.
יכול להיות שגם עניין הנעילות הוא מאותה סיבה?

אסף.

ofiredri
13-09-13, 14:35
מסכים איתך ב 100% בפרט ובכלל.
ג'יפ הצליחו להשיג את המטרה בשווק הרנגלר לקהל "רחב" יותר של לקוחות.
לא תמיד קונים מה שצריך אלא מה שמגניב או ירשים את החבר'ה.
בסוף לא יישאר עודף למתג הבוגדני :-)

yoni_0000
13-09-13, 15:19
לגבי הנעילות הלא מתנתקות - זה מעניין.
מה הסיבה?
כשל בפיקוד (קל לפתור) או עומס על הנעילה שמונע ממנה להשתחרר (גם פתיר אבל מסובך יותר)?

אסף.

כנראה כשל בפיקוד, אבל לא קל כלכך לפתור מסתבר..
החברה במוסך נשר לא הצליחו לתקן במאה אחוז.

asafk
14-09-13, 22:35
אני מציע לפתוח דיון חדש בנושא, אבל בינתיים כדאי לשים לב לחיישן שיש על הנעילה בתור נקודת כשל שלא קל לאתר אם לא יודעים שהוא שם.

אסף.

landY
15-09-13, 22:10
זה לא 70%. ההבדלים הם סרן קדמי, יחסי העברה בסרנים ובטראנספר, 1 או 2 נעילות ומייצב קדמי מתנתק.
גם אם הייתי מזמין את כל אלה BOLT ON - כלומר מקורי של רוביקון משומש מארה"ב לא הייתי מגיע למחיר שרצו כאן על רוביקון.
להביא מפירוק מאמריקה ולהרכיב שני סרנים של רוביקון (כבר נעולים ועם יחסי העברה 1:4.10), טראנספר ומייצב מתנתק עם כל האבוג'ראס לא היה מגיע ל-50K.
ועוד מדבקה ב-20$...
הטרנספר שונה. זה לא רק יחסי העברה.
הסרנים של הרוביקון צריכים גם צמה.
יכול להיות שהיה יוצא לך 29.5K במקום 50 אחרי הובלה קומבינציות והרכבה. אז חסכת 10-20K וקיבלת אוטו לגו.
אם מוציאים את ההגבהה מהמשוואה - אז המתלים המקוריים של הרוביקון גם עדיפים.

לא אמרתי שהתיבה של הרוביקון גרועה, אמרתי ששל הספורט לא רעה בכלל ומספיקה למטייל השפוי.

למעשה, JK סטנדרטי הוא יותר ממספיק למטייל השפוי.

בסופו של יום, רוביקון זה רנגלר עם ביצים גדולות.

eysham
16-09-13, 08:00
הטרנספר שונה. זה לא רק יחסי העברה.
.
אין ויכוח. כתבתי שאפשר להרכיב טראנספר של רוביקון

הסרנים של הרוביקון צריכים גם צמה.

נכון. למרות שמעשית אם היה לי רוביקון, אחד הדברים הראשונים שהייתי עושה זה מבטל את המגבלות של המחשב במתי ואיך אני נועל.

יכול להיות שהיה יוצא לך 29.5K במקום 50 אחרי הובלה קומבינציות והרכבה. אז חסכת 10-20K וקיבלת אוטו לגו.

אני לא ב-100% מסכים לגבי משמעות הלגו. כל עוד (ולא שאני עושה את זה, אבל לצורך הדיון) משתמשים בחלקים BOLT-ON של מופאר, אין לזה משמעות שונה משמעותית מפירוק והחלפת חלק כלשהו שעושים לך במוסך.

אם מוציאים את ההגבהה מהמשוואה - אז המתלים המקוריים של הרוביקון גם עדיפים.

צודק. אבל לא רלוונטי בהנחה שגם אם היה לי רוביקון הייתי מגביה

למעשה, JK סטנדרטי הוא יותר ממספיק למטייל השפוי.
בסופו של יום, רוביקון זה רנגלר עם ביצים גדולות.
ביצה אחת גדולה... :)

ובסופו של יום, אני לא בא ואומר ש-JK רגיל עדיף על רוביקון.
אם ההפרש היה הגיוני - כלומר אם בחדש ההפרש הוא 50K, "הגיוני" שבמשומש 2008 ההפרש היה 20K -30K ואז לא הייתי חושב פעמיים.
בינתיים אין לי תקציב לא לרוביקון (בטח לא לחדש מהניילונים) ואפילו לא לרבקן את שלי עם חלקי רוביקון מקורייים, כך שהכל דיון תיאוטי....

איל

ofiredri
16-09-13, 08:23
חשוב שתכללו את עלויות העבודה במשוואה. לא רק חלקים.
עלות יבוא סרן קדמי + עבודה לדעתי לא פחות מ 20K אחרי הנחת ג'יפולוג.

-->