PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולמים אחוריים לפורסטר 2006

עמרי לבני
13-09-13, 17:23
שלום לכולם,
יש לי פורסטר 2006. הלך לי בולם אחורי. החלפתי לבולמים של KYB, וכעת הרכב נמוך בכ 3 ס"מ מאחור. הרכב מוגבה ע"י ספייסרים, כך שהגבהה נוספת ע"י קפיצים כפי שמוצעת בכל הפורומים לא באה בחשבון. האם למישהו יש רעיון לפתרון?

yaronp
14-09-13, 21:05
מאד רצוי בפורסטר להחליף גם קפיצים. למעשה הגובה לא נקבע על ידי הבולם אלא על ידי הקפיצים - וסביר שהם "התעייפו" וירדו (בחלק מהמקרים הקפיץ "מתעייף: והבולם "עובד" נמוך יותר ומתחיל לנזול). אני החלפתי יחד עם הבולמים (התקנתי מונרו) קפיצים אחוריים מחוזקים ומעט מוגבהים של IRONMAN האוסטרליים - ואני מרוצה.

לא חושב שיש פיתרון ראוי למעט החלפת קפיצים.

YoavR
14-09-13, 22:45
גם אני היתי צריך להחליף בולם אחורי לא מזמן ולאחר ברור שעשיתי רכשתי בולם מקורי. זו, לדעתי, האופציה הנכונה והאיכותית ביותר.
אפשר לקרוא את הרשמים שלי כאן:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=64798&p=527658&viewfull=1#post527658

למעשה הגובה לא נקבע על ידי הבולם אלא על ידי הקפיצים
זה נכון ברוב המקרים אבל לא כאן. לפורסטר, בבולם האחורי, מערכת ששומרת על גובה המרכב (Self Leveling). הבולם עצמו הוא נושא עומס והקפיצים המקוריים הם בעלי קבוע נמוך ורכים מאוד. אם מחליפים לבולם תחליפי חייבים להחליף גם קפיצים לא בגלל שהמקוריים "התעייפו".

כמו שכתבתי בקישור, אין בנמצא בולמים תחליפיים ארוכים מהמקוריים לכן אם מגביהים את הרכב באמצעות קפיצים מהלך המתלה נפגע. כל עוד מדובר בהגבהה מינורת של ס"מ או 2 זה לא נורא אבל הקפיצים בשוק מספקים הגבהה של 5 ס"מ +. אני לא הייתי מוכן לסבול פגיעה כזו ביכולות הדינמיות של המתלה. יש אנשים שזה לא מפריע להם... (כל זאת בלי להזכיר קושי ונוחות נסיעה). בהקשר הזה מאחור המצב טכנית אולי נסבל אבל מלפנים מגיעים די בקלות למצב שהבולם מגיע לסוף מהלך הפתיחה שלו והוא דופק (ולבסוף יהרס די מהר).

מאחר וכבר החלפת בולמים ההמלצה שלי היא לחפש ברשת קפיצים אחוריים מקוריים שמיועדים לדגם ללא בולמים עם מערכת ייצוב (Self Leveling).

יואב

עמרי לבני
15-09-13, 00:12
תודה לכל המגיבים. אז ביררתי עוד קצת ואכן יואב צודק. בדיקה בקטלוג של קפיצי קינג מגלה שקיימים שלושה דגמים של קפיצים לפורסטר: מנמיכים, מגביהים ו"סטנדרטים" שאינם משנים את הגובה. אלו מיועדים לרכבים ללא מנגנון ה (SELF LEVERING). בארץ לא מצאתי כאלה, אז בדקתי את האפשרות ליבא. מחירם של זוג קפיצים אחוריים ב ebay הוא 237 $ (אמריקאי) כולל משלוח מאוסטרליה. לאחר מיסים וביחד עם הבולמים של KYB זה יוצא משהו כמו 2600 ש"ח לפני עבודה. למיטב הבנתי הפתרון הזה לא נותן הגבהה, ולא פוגע במהלך של הבולם.

-->