PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת מונחים

nirzi3
31-05-05, 18:52
אלה כמה מונחים ששמעתי ואני לא יודע מה זה, וחיפשתי ולא מצאתי פירוש או שלו הבנתי אותו:

סרן חי/מת/צף/חצי צף ואם יש עוד

קינג פין

מה ההבדל בין מומנט לכוח סוס

טרנספר

מעגל חלוקה

בסיס גלגלים

וזוית קמבר וקסטר אם מישהו יסביר לי אותם אני יודה לו מאוד.

חנן-ג'יפולוג
31-05-05, 18:53
אני מבין שזה לאחר ששוטטת במילון מונחים בפורום מתחילים?

nirzi3
31-05-05, 19:42
כן חיפשתי שם וראיתי מונחים שאני לא מכיר היה שם גם למשל קינגפינים אבל לא בדיוק הצלחתי להבין מה זה.

nirzi3
31-05-05, 21:46
אוקיי בכל זאת קראתי שוב את המילון מונחים והבנתי מה זה סרן חי ומת אבל לא מה זה סרן צף וחצי צף פשוט לא הבנתי את ההסבר והבנתי מה זה קינגפין ומה זה טרנספר אבל הדברים שעדיין לא הבנתי זה: מה זה סרן צף וחצי צף, מה ההבדל בין מומנט לכוח סוס, מה זה מעגל חלוקה הכוונה בהקשר של גלגלים, מה זאת אומרת כשאומרים בסיס גלגלים, ומה זה זויות קמבר וקסטר.
בבקשה שמישהו יענה לי תודה.

חנן-ג'יפולוג
01-06-05, 00:26
בסרן חצי צף הציריה נתונה גם בפיתול וגם בכפיפה. המשקל של הרכב עובר מהסרן, דרך שני מיסבים, לציריה, לנאבה ולגלגל. כל המשקל עובר דרך הצירייה הצירייה. כולל נחיתה מקפיצה, ההלם של הנחיתה שגדול בהרבה ממשקל הרכב, עובר דרך הציריה, המיסב החיצוני שלה ומיסבי הדיפרנציאל שתומכים אותה.

בסרן צף, הצירייה נתונה בפיתול טהור, ללא כפיפה. המשקל של הרכב עובר מהסרן, לנאבה לגלגל. יש הפרדה ברורה בין מיסבי הגלגל, לבין מיסבי הצירייה והדיפרנציאל שלא משתתפים בכלל בנסיעת המשקל של הרכב. לא משנה כמה תעמיס וכמה תקפוץ ותנחת, הצירייה והמיסבים שלה, מעבירים רק מומנט פיתול.

ציריה חצי-צפה היא איחוד של פונקציות שונות למכלול אחד, פשוט יותר, קל יותר, כמובן זול הרבה יותר לייצור, וטוב מספיק בשביל כלי רכב קלים - עובדה שרוב הסרנים האחוריים הקלים הם חצי צפים. לשימושים כבדים, מעבר לטנדרים ומשאיות קלות מאד - כמעט תמיד משתמשים בצירייה צפה.

אם אתה מסוגל להרים משקולת של 75 ק"ג, אז זה הכוח שיש לך, אבל אנחנו עדיין לא יודעים מהו ההספק שלך. אם יסתבר לנו שאתה מסוגל להרים את 75 הק"ג האלה במהירות של מטר ושניה, אז נאמר שיש לך כוח סוס אחד.

כנ"ל מבחינת מומנט והספק, רק במונחים סיבוביים:
מומנט של קג"מ אחד זה כוח הפיתול שמופעל על בורג, או ציר כלשהו, כאשר מנסים לסובב אותו עם ידית כוח אופקית שאורכה מטר אחד ובקצה שלה תלויה משקולת של ק"ג אחד.

על מנת להפיק הספק נהיה חייבים לסובב את הידית הזו במהירות סיבובית כלשהי, וככל שהמהירות הסיבובית תגדל כך ההספק יגדל כי: ההספק שווה לכפולה של המומנט במהירות הסיבובית.

מעגל החלוקה זה המעגל הדמיוני שעובר דרך הברגים בגלגל. יש בו שני נתונים שמעניינים אותנו: הקוטר שלו, ומספר הברגים. בסיקס למשל, קוטר המעגל הוא 5.5 אינטשים ויש חמישה ברגים במעגל הזה.

בסיס גלגלים זה המרחק בין מרכז הגלגל האחורי ומרכז הגלגל הקדמי.

-->