PDA

צפייה בגרסה מלאה : נחל סמך

itt8
18-09-13, 12:46
האם נחסמה הגישה לנחל סמך ותוואי ההטיה מכיוון מערב מרמות ע"י שער נעול?

boaz avrahami
18-09-13, 17:04
אם סגור עם מנעול אז תרגיש חופשי לשבור.
כנגד בריונות סגירת שבילים מותר להתנהג בבריונות.

JEEP Grand Cherokee ZJ V8 98
IR 3.5"

itt8
18-09-13, 18:59
מישו היה באיזור לאחרונה ויכול לעדכן האם השביל חסום?
חג שמח

oferg22
19-09-13, 16:30
היי,

היינו שם לפני כחודש. יצאנו דרך שער פתוח ברמות.
בכל מקרה ניתן להגיע דרך השביל הירוק שמגיע מכיוון כביש כורסי-בני יהודה לאותו מקום ולהמשיך משם.

עופר

itt8
19-09-13, 16:41
היי,

היינו שם לפני כחודש. יצאנו דרך שער פתוח ברמות.
בכל מקרה ניתן להגיע דרך השביל הירוק שמגיע מכיוון כביש כורסי-בני יהודה לאותו מקום ולהמשיך משם.

עופר
ידוע! זה לא מה ששאלתי.
השאלה הייתה האם יש שער נעול חדש יחסית בכניסה לשביל סמ"ש שחור מספר 1540 - הכניסה המערבית לעיקול תוואי ההטיה באגן נחל סמך

hadtomer
19-09-13, 17:16

JEEP Grand Cherokee ZJ V8 98
IR 3.5"
בועז, לכלכת. היתי שם לאחרונה, הסגירה בוצעה עקב עבודות שחזור שמתבצעות בבריכה שהוקמה לזכרו של חייל שנפל במלחמת לבנון.

amirk
20-09-13, 00:19
בכניסה לסמש שציינת אין שער נעול.

ישנו שער נעול על השחור מערבה יותר ממש לפני מושב כנף.
מציע לא לטעות ולפרוץ שערים באזור גם אם על סמש. הרבה מן הכותבים לעשות כך פועלים על סמך בורות ותו לא.

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

boaz avrahami
20-09-13, 08:07

מציע לא לטעות ולפרוץ שערים באזור גם אם על סמש. הרבה מן הכותבים לעשות כך פועלים על סמך בורות ותו לא.

אתה מוכן בבקשה להסביר מה הבורות בנוגע לפריצת שערים?

תרשה לי להזכיר שאפילו בת״תחום המחנה״ במושבים וקיבוצים לא חוקי לשים שער נעול.
זה המרחב הציבורי ששיך לכולנו ואין לאף אחד זכות לנכס אותו גם אם הוא נפגע מגנבים או מרעש... אלא אם מדובר בשטח פרטי.

בקיצור, אני חוזר על טענתי הראשונה.
הדרכים הם מרחב ציבורי ששיך לכולנו.
אסור לחסום אותם ואם חסמו לפחות שיספקו ציר עוקף למטיילים.

אם סתם גזלו לנו את המרחב אפשר לפרוץ את השער. זה לגיטימי ואפילו רצוי.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

amirk
20-09-13, 08:40
תמשיך בבקשה.
אתה רק מחזק מילה אחר מילה את את בורותך המוחלטת בנושא.
המונחים קו כחול וישוב קו עימות אומרים לך משהו?
צא ולמד,

boaz avrahami
20-09-13, 10:01
אתה גולש לפסים אישיים ורק מדגיש את בורותך שלך.
המושגים ועדת בניה אומרים לך משהו?
תראה לי שער אחד שאושר על ידי ועדת בניה.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

amirk
20-09-13, 11:56
אהבתי את ההתעלמות הלא ככ אלגנטית ממה ששאלתי. ועדת בניה אתה אומר .... ראה תמונה מצורפת הטלפון של ועדת הבניה המקומית מופיע מטה: http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=75124&d=1369924776 . אני סיימתי,

dice2
20-09-13, 11:57
בועז בוקר טוב
גם אני פעם חשבתי כמוך שלסגור דרכים ציבוריות אסור וצריך לפעול בנושא, אולי לא הייתי נחרץ כמוך אבל חשבתי שזה לא תקין לסגור אזורים בצורה שרירותית
מאז עברתי לגור במושב ודעתי השתנתה לחלוטין אחרי עונה אחת שראיתי מה "עם ישראל" ובפרט חוליגנים עם רכבי 4X4 מעולל לחקלאים שעמלים חודשים וביום שבת עם מזג אוויר יפה אחד הכל נמחק,
כניראה שאתה יוצא רק לטייל וכמונו יש עוד רבים, הבעיה קומץ אנשים שצריך להוקיע ומאוד קשה עד בלתי ניתן לפעול נגדם אלא ע"י חסימת הגישה שלהם לביתם של אחרים
החקלאים הם לא אנשים רעים שבאים להפריע למטיילים הם אנשים שמנסים לשמור על פרנסתם, לראיה בין העונות כל השערים פתוחים
אז נכון שזה לא בסדר ומפריע אבל למטבע יש צד שני וצריך גם לכבד גם את עמלם וכספם של אחרים

בועז

boaz avrahami
20-09-13, 12:10
בועז,
לשם האיזון, אני בן מושב כבר דור שלישי...
למרות הנזקים ופרנסתם החשובה של החקלאים, אין להם את הזכות לסגור שום דרך.
הם יכולים לשמור, לגדר את החלקה שלהם אבל לא להפקיע את המרחב הציבורי.

רק לאחרונה הפסידו ארסוף במשפט שבו הם גידרו את הישוב שלהם ומנעו כניסה אליו.
אצלנו במושב יש גן משחקים ובאים לנפוש בו לא אחת מחוץ לישוב - לרוב בני מיעוטים ומשאירים זוהמה.
אתה חושב שאפשר למנוע מהם כניסה?
אז זהו שלא...
מרגיז אבל זה המצב.

הטבע הוא משאב ציבורי ואני מוכן להילחם על זכותי לטייל בחופשיות ואנתץ כל מנעול בשימחה רבה ובהרגשה צודקת.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

Tourist
20-09-13, 13:26
ה״חוליגנים״ אינם קומץ. הם הרוב.
קהילת ג׳יפולוג היא הקומץ. כמו כל דבר טוב.

boaz avrahami
20-09-13, 15:44
אהבתי את ההתעלמות הלא ככ אלגנטית ממה ששאלתי. ועדת בניה אתה אומר .... ראה תמונה מצורפת הטלפון של ועדת הבניה המקומית מופיע מטה: http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=75124&d=1369924776 . אני סיימתי,

אמיר,

אני לא כל כך מבין מה אתה מנסה לומר.
אם יש לך טיעונים אמור אותם במפורש ונהל דיון בלי לרדת לפסים אישיים.

לעניין התמונה-
אני רואה שלט על בנית דרך ולא של הצבת שער...
תנסה להסביר מה הקשר בין השניים?

סולי
20-09-13, 15:51
null

++1

itt8
20-09-13, 16:43

תודה על התשובה !
חג שמח
איתי

dice2
20-09-13, 17:26
ארסוף רצו לבדל את עצמם מהשאר
והיצור החקלאי שלהם מסתכם בגזם

בועז

ד ו ר ו ן
20-09-13, 18:22
אתם צריכים להפריד בין דרכים בתוך שטח חקלאי, שנועדו לשירות החקלאי, ולרוב נפרצו על ידו, ואותן הוא יכול לסגור באותה המידה שפתח אותן.
לעומת דרכים ציבוריות בישובים וכו׳.

בגלל שאין לכם דרך לדעת מה סטאטוס כל שער, לא בטוח בכלל שעצות כמו של בועז לא יסבכו אתכם בהשגת גבול ופגיעה ברכוש.

amirk
21-09-13, 13:09
בועז,
אנסה לעזור לך עם יצרת קשרים: (אין כל כוונה לפגוע חלילה)
ועדת בניה מקומית = רשות/מועצה מקומית
בניית דרך = אתר בניה

נמשיך,
בא אדם/ישוב מקים עסק מגדר, סולל דרך אל העסק, כל יום בסוף יום עבודה נועל את השערים, עד שיום אחד מגלה שסימנו לו בשטח סמש. ובנוסף לגנבים הזבלים שפורצים לו לעסק, עכשיו גם מטיילים (זבלים) פורצים לו לעסק ואבל רק כי הם בטוחים שעצם הסימון הופך את השטח לציבורי.

מקווה שתשנה את דרכיך,

boaz avrahami
21-09-13, 14:11
ומהו אותו העסק שפורצים אליו?
דרך כמעט תמיד מוגדרת כשצ״פ ( שטח ציבורי פתוח) ולכן לא מסתדר לי עם ההגדרה של פריצה לעסק.
גם אם הדרך היא בתחום הקו הכחול / תחום המחנה.

האם מה שמתוכנן באזור שם דומה למה שעשו לנו בעמק המעיינות?

ד ו ר ו ן
21-09-13, 14:26
ומהו אותו העסק שפורצים אליו?
דרך כמעט תמיד מוגדרת כשצ״פ ( שטח ציבורי פתוח) ולכן לא מסתדר לי עם ההגדרה של פריצה לעסק.

ואיך אתה יודע בוודאות מה הסטאטוס של השער שאתה שובר?

מה אם השטח היה נטול דרכים לפני פתיחת השביל עבור העסק?
בשדות שעבדתי בהם לפני 25 שנה, השבילים נפרצו לחלקות ומתקני השירות בגלל אילוצי הצנרת והצורך לעבוד=חלק מהעסק, לא דרך ציבורית.
בחלק מהשנים הדרכים נחרשו ובוטלו כי לא היה בהן צורך.
זה לא מנע מחכמולוגים לנסות לעבור בהן גם ברטוב ולשקוע בשדות ולגרום נזק לציוד שהיה מונח על או ליד השביל.
זה גם לא מנע ממנהל השטח להגיש תלונות במשטרה על השגת גבול, פגיעה ברכוש ובמקרים מסוימים גם תביעת נזיקין.

השוטרים שהוזמנו לא פעם ולא פעמיים קיבלו את התלונות בלי שום השגות.

boaz avrahami
21-09-13, 14:49
השטח שייך לציבור.
אם אין דרך עוקפת אז כנראה שמישהו השתלט על הדרך.

יש כמה תביעות בעניין בינהן אחת נגד ארסוף שהצליחה.
אני מצרף פה לינק לכתבה בנושא.

אם חשוב לכם שהטבע ישאר שלנו ושיפסיקו להפקיע אותו מאיתנו פשוט תצטרפו לקבוצות האלו וגם תשברו את השערים בשטח.
השטח הוא שלנו ולא של העסקנים שמנסים להתעשר על גבנו ומשתלטים על המרחב הציבורי כאילו היה שלהם.
פה צריך להחזיר מלחמה.

http://www.teva.org.il/?CategoryID=1698&ArticleID=1748

ד ו ר ו ן
21-09-13, 14:52
בועז,
להבנתי הדלה, אתה מערבב נושאים שאינם קשורים אחד לשני.

מקרה ארסוף לא דומה למעבר בשטח חקלאי.

boaz avrahami
21-09-13, 14:54
אסור גם לחסום דרכים בשדות.
אם יש חלקה אחת שגידרו אותה מסביב ובאמצע השאירו דרך שרת זה בסדר אבל לחסום דרך שמובילה ממקום למקום כמו שיש בכנף זה אסור.

למיטב הבנתי גם שער כניסה בלתי מאוייש וסגור הוא אסור על פי החוק

ד ו ר ו ן
21-09-13, 16:05
הדרך שירות בשדה/מטע שלי, שפרצתי אותה בעצמי, חוצה את השטח מצד-לצד, מי אתה שתגיד לי אם לסגור/לבטל אותה?

ד״א בהרבה ישובים כפריים יש שילוט חוקי של מע״צ שמציין כי מנקודה זו והלאה השטח אינו בשיפוט ואינו באחריות מע״צ, מה שאומר לך בדיוק שזו לא דרך ציבורית.

בקיצור,
העולם לא שחור-ולבן, ולא כל שער או גדר הם לא חוקיים או בריונות של מישהו.

amirk
21-09-13, 19:52
דורון, עזוב מקרה אבוד של חוסר ידע ובהבנה שמעורבת בעודף ביטחון עצמי.
ואגב,
מדובר בעבודות פיתוח שמטרתן הנגשת האתר לכלל הציבור. נראה לך סביר שבזמן שבאגרים וגריידרים עובדים שם הדרך תשאר פתוחה?

אני מציע ניסוי, אני מכיר שער על סמש שנסגר כל ערב ונפתח בבוקר, בועז אתה מוזמן לבוא ולפרוץ אותו, אני אזמין משטרה ונראה היכן תסיים את הערב?
תגיד מתיי.

boaz avrahami
22-09-13, 21:41
אמיר אני לא אכנס איתך לוויכוח ולא אגרר אחריך לתת רמה אבל-
אני אפרוץ כל שער שמנכס שטח ציבורי פתוח בלי להתבייש.
לא אפרוץ שער שחוסם גישה לאתר בניה שבו סוללים כביש ציבורי מסיבות מובנות.
יכולת מראש לומר שמדובר באתר בניה ולחסוך דיון כללי על חקלאים שגוזלים את הטבע מהציבור.

דורון - גם כביש פנימי בישוב הוא שטח ציבורי פתוח ואין שום קשר לטיפול ואחריות מע״צ.

ד ו ר ו ן
22-09-13, 21:54
בועז,
נסכים שלא נסכים.. ואני מאחל לך שלא תפרוץ את השער הלא נכון.

boaz avrahami
22-09-13, 22:25
אתה יכול לא להסכים אבל מדובר על עניין ברור וחד. על מנת שהנושא יהיה ברור לכלל הציבור אני ממשיך את הדיון הדביק הזה.

לישוב אסור לחסום את הכניסה.
אתה מוזמן לקרוא את הפסיקה להלן-

http://www.lawyer-lawyer.co.il/lawyers112057.html

ד ו ר ו ן
22-09-13, 23:17
אני לא חולק עליך שיש חסימות לא חוקיות- בהחלט יש.
אני כן חולק על הקביעה שלך שכל חסימה היא לא חוקית, ושאתה מצהיר קטגורית שאתה תשבור כל מנעול שחוסם דרך.

לא כל דרך היא כביש/שביל שעובר במושב, ובמיוחד לא דרכי שירות בשטחים חקלאיים שלא קשורות לשום תכנית מתאר או בניין עיר (כי זה לא עיר), אלא לצורך בשטח של החקלאי.
ואז, במקרים מסוימים- אתה כן משיג גבול, גם אם אין גדר- זה החוק (פריצה אינה משמעותה הפעלת אלימות, אלא עצם הכניסה לנכס שאינו שלך שלא ברשות).

ומניסיון עבר, של הגשת תלונות כנגד מי שנכנסו וגרמו נזק, אני מציע לך לבדוק בציציות לפני שאתה פורץ (זאת ההגדרה) למישהו לנכס/שטח/בית/ישוב.

amirk
23-09-13, 10:26
בועז,
הלכה למעשה, הרמה הנמוכה הייחידה שהופגנה בשרשור הזה חתומה על שמך:

כפי שכתבתי את פועל מתוך בורות (סליחה, "חוסר ידע"), בתחילת השרשור כתבת על סמך "חוסר ידע" שיש לפרוץ את השער המדובר

לאחר שגילת למה משמש השער, שינת את דעתך לגביי פריצת השער:

לא אפרוץ שער שחוסם גישה לאתר בניה שבו סוללים כביש ציבורי מסיבות מובנות.
יכולת מראש לומר שמדובר באתר בניה ולחסוך דיון כללי על חקלאים שגוזלים את הטבע מהציבור

אני מתנצל שאני לא עוטף את דבריי בדבש על מנת שיהיה לך יותר קל לבלוע אותם, אבל העובדות ברורות.

בנוסף, אם התגובה הראשונה שלך הייתה לפרוץ את שער, כיצד אני יכול "לומר מראש"? כלומר, המלצת לבחור לפרוץ את השער לפני שידעת מה הסטטוס שלו ולמה הוא משמש.
(בסטנדרטים שלי זה לא רמה גבוהה במיוחד, אבל יכול להיות שהבעיה היא איתי. לא בטוח)

מתנצל פעם נוספת, הפעם על זה שלא נחסך ממך הדיון על חקלאים שחוסמים דרכים, אך, בעייני הדיון הוא אחר וחשוב לא פחות - האם כדאי? \ מותר? לפרוץ שערים. ואם לא היה קורה במקום לפני כחודש מקרה בו רכב שעקף את המחסום כמעט שנפגע מכף של בגאר לאחר שהדביל עבר עם רכבו בסמוך לכלי בזמן שהוא עובד, לא הייתי טורח לענות לך כלל.
מקווה שהבהרתי את כוונותיי, וכפי שכתבתי מקווה שתשנה את דרכיך (כבר נראים ניצנים מעודדים).

וכשאתה באזור אתה מוזמן לקפוץ לקפה,
אמיר

hadtomer
23-09-13, 16:50
האם נחסמה הגישה לנחל סמך ותוואי ההטיה מכיוון מערב מרמות ע"י שער נעול?

אהלן. הינו שם בשבת. מהגשר הסורי אתה עולה כקילומטר ומגיע לשער בקר. השער סגור על שרשרת בלבד ואינו נעול. בשער קח שמאלה - המשך עם השביל ואחרי כשבעה קילומטרים תסיים במושב רמות.

זיו
27-09-13, 17:15
סתם עדכון מהחג האחרון (בלי להביע דיעה אישית):

מגיעים בבוקר לכניסה לכנף, במטרה לסע בסמ"ש לכוון ה"גשר הסורי". מרחוק רואים את השלט שמסביר שהדרך סגורה, שיפוצים וכו'. מצד שני, השער פתוח אז הלב מתרחב. צמוד לשער השאירו נער מבולבל עם טרקטורון " הדרך למעיין (=עין עזיז) סגורה, אלא אם כן אתם לארוע. כן, יש פה בר מצווה פרטית ורק המוזמנים יכולים להכנס לשביל... אתה רוצה לדבר עם האחראית על הארוע? ...".
אחסוך מכם את הדברים שהוחלפו שם, הכל בנימוס ואדיבות.
בשורה התחתונה: כן ניתן להגיע למעיין (ואח"כ להמשיך לכוון נחל סמך), אבל לא לסתם אנשים אלא רק למוזמנים. השלט שמודיע שהדרך סגורה לרגל שיפוצים וכו' לא תקף בזמן ארועים פרטיים.
לא התעמקתי של מי הארוע ולא חפשתי את האחראית. פשוט חסכתי לעצמי עצבים ונסעתי בדרך אחרת.

באופן מעשי: ישנה דרך לרדת לנחל סמך ול"גשר הסורי" מהשביל שמקיף את המטעים של כנף.

-->