PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול צפוני לחול המועד

omp
21-09-13, 18:38
אהלן,
אני רוצה לעשות טיול יומיים עם קצת מים באזור הצפון.
ליום הראשון חשבתי על המסלול שעובר בתל עזז ובעין מימון ויורד דרומה וליום השני חשבתי על המסלול שפורסם כאן באתר "פרידה מנחל דישון".

1. אני רוצה לוודא, המסלול שמתואר בכתבה על נחל דישון: http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2879 נגיש לג'יפים ולא חסום, נכון?

2. הייתי שמח לשמוע חוות דעת על המסלול של היום הראשון (מצורף בקובץ).

נזכרתי בעוד משהו, הלינה מתוכננת להתבצע בכינרת, אפשרי? ישים? יש משהו יותר קרוב שאפשר להתמקם בו ללילה בשטח?

תודה וחג שמח,
עומרי

XDR
22-09-13, 00:07
אהלן,
לגבי המסלול ליום הראשון, קח בחשבון ש 20 ק"מ בשביל פשוט יחסית ייגמרו מהר מאוד. סביר להניח שיישאר לך זמן להסתובב בעין מאמון, דרבשיה ועין א-תינה (הכל דרומית לנקודת הסיום של המסלול). מציע לך להיכנס גם לחרבת עמרית (נמצא בין תל עזזיאת לגבעת האם) אם ארכיאולוגיה ושחזור יפה מעניינים אותך.

לגבי מסלול מרות-דישון שאתה מתכנן ליום השני, המסלול כפי שהוא כתוב בסיפור הדרך נגיש, אבל תשים לב שזה כולל 3 ק"מ הליכה רגלית בקטע הסגור...הקטע של הדישון בין כביש 886 לכביש 899 סגור לרכב.

לא ציינת כמה כלי רכב, מה ההעדפות וכו' אז קצת קשה להמליץ על מסלול אבל בעונה הזו לא הייתי נכנס לדישון, במיוחד עם הסגירה, אלא הייתי ממשיך דרומה לאורך הירדן, עד הירדן ההררי ואולי עולה איפשהו על דופן הרמה, לטיול של כמה בריכות.

omp
23-09-13, 16:38
מאכזב לשמוע שאתה אומר שזה יגמר מהר מדי, חשבתי שבגלל הבזלת זה יאט אותנו מאוד.
אנחנו נהיה כ-6 ג'ימני/ויטרה, המסלול אמור להיות בעבירות קלה בינונית לא מחפשים אתגרים אלא לראות נופים ולטבול במים קרירים.

אם התוכנית לא נשמעת מוצלחת אשמח להמלצות אחרת למלא את הזמן.
תודה

XDR
24-09-13, 00:30
לא צריך להתאכזב.
הנה שני מסלולים אפשריים שכוללים גם מים, במיוחד היום השני.

לינה יכולה להיות בכינרת, או בקמפינג באחד המושבים שמסביב.

8007380074

שרון בן ארי
27-09-13, 01:06
אהלן,
שים לב שזה כולל 3 ק"מ הליכה רגלית בקטע הסגור...הקטע של הדישון בין כביש 886 לכביש 899 סגור לרכב.

בעונה הזו לא הייתי נכנס לדישון, במיוחד עם הסגירה, אלא הייתי ממשיך דרומה לאורך הירדן, עד הירדן ההררי ואולי עולה איפשהו על דופן הרמה, לטיול של כמה בריכות.

מצטרף להמלצה זו. את המסלול החוויתי של הדישון הייתי שומר לדצמבר - אפריל.
יש עוד שפע מעיינות ואטרקציות בין עין מימון לירדן ההררי, למשל, עין חשק, בריכת הקצינים בג'ילבון, הפג'ר הקטן, עינות נוטרה, בית הקברות הישן של משמר הירדן!!. ייתכן שנכון ליצור שם רצף כזה בין עין מימון לאזור שפרטתי (מלא באטרקציות רבות נוספות)ץ

-->