PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת הג׳יפ

faitn11
22-09-13, 09:05
יש לי ספורטאז 2002 (אחלה אוטו אני מאוד אוהב אותו) הבעיה שלו היא צריכת הדלק הגבובה מחוץ לשטח (1:7 בערך בנזין)

הבעיה הכי קשה היא שאישתי לא סובלת את האוטו (״הצורה שלו״) הבעיה השנייה שהיא משתמשת בו באמצע השבוע ועכשיו החליפה עבודה וכנראה שתצטרך לנסוע יחסית הרבה כ-30000 ק״מ בשנה.

חשבנו על פג׳רו דיזל 2001, מה עתם אומרים ?

האוטו שאנחנו מחפשים הוא: זול אחזקה, אמין, צריכת דלק נורמלית ככל האפשר, מרווח, בעל עבירות גבוהה בשטח, בטוח ונעים לנסיעה יומיומית בכביש ובשביל אשתי-צורה קרבית (״שיראה כמו ג׳יפ. . . ״). דרך אגב לקיה יש הכל חוץ מצריכת דלק ומראה.
הטיולים שלנו הם בינוני +
כמות המטיילים באוטו זוג +2 (גדולים -17 ו 13).
כמות הטיולים בשטח -בממוצע (שאיפה אחד לשבועיים שלושה).
עלות עד 40,000 ₪
בתודה מראש

ishc
22-09-13, 10:09
פרג'רו דיזל או כח SUV גדול אחר יעשה סביב ה-1:8 אבל אל תשכח בדיזל לרוב הטיפולים מורכבים יותר והאחזקה יקרה יותר. ברוב המקרים אלו רכבים שנקנו בימי הזוהר של הדיזל ולכן יהיו עם ק"מ גבוה ולעיתים "קצת" עייפים. מעבר לאלו אפילו אם מצאת אחלה רכב עם אחלה ק"מ עדיין הביטוח והטסט יקרים יותר אז בסופו של דבר תעמוד על אותן עלויות ורוב הסיכויים שהן רק יגדלו.

asypeer
22-09-13, 10:50
תראה.
ישנן כמה שאלות שאתה צריך לשאול את עצמך לפני כל מהלך שעלול להשאיר לך חור בחשבון הבנק:

1. מה השווי של הרכב הנוכחי במצבו? (אני מאמין ש-20 אלף ש"ח זה ערך ריאלי ואף אופטימי)
2. כמה תצטרך להשקיע בכדי להעמיד רכב אחר, כולל יישור קו. קח בחשבון שרכב דיזל בשנתונים האלה מסתכל על ה-200/250 אלף ק"מ מלמעלה. זה לא מעט (לאו דווקא למנוע, אבל למכלולים מסביב) החלפים של הפג'רו אינם זולים (משאבת סולר עולה כמה אלפים טובים, כל חיישן מלמיליאן)
3. פג'רו 2001 דיזל, שזה כבר הצורה החדשה,הוא לא ממש רכב שטח כמו קודמו המרובע וגם הרבה פחות מהקאיה( שגם היא בתצורתה המקורית לא ממש לועסת סלעים..) הוא יעשה לך 1:9 בכביש מהיר, 1:7 בעיר. עם מחירי הסולר היום והאחזקה כפי שצחי אמר - הרבה לא תחסוך, אם בכלל. בשביל לשפר אחד כזה (הגבהה, מיגונים) צריך גם להשקיע איזו עשיריה. הרכב פשוט נמוך מאוד בצורתו המקורי. מה שכן, יש לו נעילת דפרנציאל מקורית שזה יתרון (לפחות בדגמים המאוחרים יותר). אבל אם אתם מטיילים שבילים עם הקאיה, גם ככה לא תזדקק לה (וגם לקאיה יש אם באמת רוצים להשקיע..)
4. האם שקלת הסבה לגז? תמורת 7-8 אלפי ש"ח תוכל להוריד את עלות הדלק בכמעט חצי. אני לא יודע איך הקאיה נוסעת על גז. שווה לברר שמוותרים על רכב שאתה יודע מה עבר ואיך טופל. אם יש לך קאיה ארוכה - אז יש לך גם מקום למיכל.
אני לא האמנתי שג'ימני יכול לנסוע על גז והופתעתי לגלות שדווקא לא רע אם דואגים למשמנת אלקטרונית ומשקיעים במערכת טובה.
5. לגבי המראה של הרכב והדעה של האישה - בקרוב יהיה קצת בוץ. תכסה את האוטו בבוץ והיא לא תדע אם זה ג'יפ עם רוביקון אקספרס או רנו אקספרס :)

אסף

avishon
22-09-13, 12:07
...יש לי ספורטאז 2002 ...הבעיה שלו היא צריכת הדלק הגבובה מחוץ לשטח (1:7 בערך בנזין)...
...אישתי לא סובלת את האוטו (״הצורה שלו״)...
...חשבנו על פג׳רו דיזל 2001...
...האוטו שאנחנו מחפשים הוא: זול אחזקה, אמין, צריכת דלק נורמלית ככל האפשר, מרווח, בעל עבירות גבוהה בשטח, בטוח ונעים לנסיעה יומיומית בכביש
ובשביל אשתי-צורה קרבית (״שיראה כמו ג׳יפ. . . ״). דרך אגב לקיה יש הכל חוץ מצריכת דלק ומראה...
...עלות עד 40,000 ₪...

כמה הערות ממי שגם כן מחזיק ספורטאג' 2002 :

לעניות דעתי , אתם (אשתך :confused: ?) חיים באיזושהי אשליה - וכדאי שתחשבו היטב לפני שאתם עושים מעשה שיעלה לכם ממון רב...

לגבי העלות שציינת : יש לי הרגשה שאינך יודע שעל הספורטאג' שלך תוכל לקבל 25-20 אלף ש"ח לכל היותר :(...

האם עשית השוואת עלויות ביטוח וטסט בין ספורטאג' 2002 לבין פאג'רו דיזל 2001 ? יש לי הרגשה שלא :(...

אשתך רוצה רכב "שייראה כמו ג'יפ" ?
עם כל הכבוד , תסביר לה שתיאור הרכב שאתם מחפשים , מחד , והעלות שעליה אתם מדברים , מאידך - לא "נכנסים" באותו משפט...

חלילה לי מלהכנס לך לארנק - אבל אני ממליץ לעשות "שעורי בית" ו- "לעשות חושבים" לפני נקיטת צעד כלשהו...

וחשוב לי לציין שאיני מחזיק מעצמי פסימי - אלא ריאלי :cool:...

שבוע טוב !

raanan
22-09-13, 12:27
אבישון,

אני חושב כמוך. אבל, למה להוציא לו את הרוח מהמפרשים ...
אולי ימצא הג'יפ שיתן מענה לקהילה שלמה (גדול, מרווח, חזק ועביר, צריכת דלק נמוכה, אחזקה זולה) .

רענן
נ.ב - בוודאות קינג לא עונה על הדרישות מבחינת עלות אחזקה.

nirs
22-09-13, 18:26
אבישון,

אני חושב כמוך. אבל, למה להוציא לו את הרוח מהמפרשים ...
אולי ימצא הג'יפ שיתן מענה לקהילה שלמה (גדול, מרווח, חזק ועביר, צריכת דלק נמוכה, אחזקה זולה) .

רענן
נ.ב - בוודאות קינג לא עונה על הדרישות מבחינת עלות אחזקה.

שכחת את האמין...

asafk
22-09-13, 19:10
נראה לי הוא לא שכח... רק לא רצה להגזים...

אסף.

raanan
22-09-13, 20:13
שכחת את האמין...
מגולם כבר באחזקה הזולה ...

ועכשיו ברצינות, נראה לי שהפתרון של ג'יפ (גדול וזללן) רק לטיולים בנוסף לפרייבט חסכוני, זה הפתרון שיותר ויותר מתכנסים אליו .

רענן

שי קרנצלר
22-09-13, 21:09
מגולם כבר באחזקה הזולה ...

ועכשיו ברצינות, נראה לי שהפתרון של ג'יפ (גדול וזללן) רק לטיולים בנוסף לפרייבט חסכוני, זה הפתרון שיותר ויותר מתכנסים אליו .

רענן

1 +

asypeer
22-09-13, 21:12
לדעתי האופציה של הסבה לגז בקאיה היא הפיתרון מאשר למכור רכב אחד שגם ככה השוק שלו "לא להיט" ולקנות שני רכבים אחרים.

faitn11
23-09-13, 06:49
חבר'ה הרגתם אותי קצת רחמנות . . .

faitn11
23-09-13, 07:01
עכשיו ברצינות קודם כל תודה על התשובות
חשבתי על הסבה לגז אבל אומרים שזה הורס את המנוע (מחזיק כ 50000 ק״מ עד שהולך מנוע)

לגבי בי עלויות אכן אני לא מכיר את עלויות הפגרו ועל כן שאלתי

asypeer
24-09-13, 10:21
לגבי הסבה לגז, ממליץ לך לשוחח עם ערן המסוקס,
052-373-2306. מאמין שעברה אצלו ספורטאז׳ אז הוא יוכל לתת לך חוות דעת כנה ומקצועית.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m?id=1)

JustDoB
24-09-13, 10:29
אני רק רוצה לומר שאם אשתך רוצה גיפ שייראה כמו גיפ - אשריך.

ד ו ר ו ן
24-09-13, 10:55
עם מחירי הסולר היום
אסף
צאו מהמיתוס של מחיר רשמי יקר יותר.
בפועל, ליטר סולר במקרה הרע עולה כמו ליטר בנזין, ובמקרה הטוב כחצי שקל פחות, וזה אם אתה מתדלק בתחנות נורמליות.
החיסכון הוא גם בתצרוכת נמכוה יותר, כ- 20%~, וגם מחיר נמוך יותר בהרבה מקרים.

asypeer
24-09-13, 11:07
צודק לגבי עניין המחיר והתצרוכת.
התסכים עימי שבנסועה ממוצעת ברכב בן 10 שנים עם מנוע דיזל, האחזקה והתיקונים בסולר יקרים יותר? (במיוחד שמדובר ברכב עם חלקים יקרים כמו פג׳רו אל מול רכב מונע בנזין כמו קאיה)

ד ו ר ו ן
24-09-13, 12:08
צודק לגבי עניין המחיר והתצרוכת.
התסכים עימי שבנסועה ממוצעת ברכב בן 10 שנים עם מנוע דיזל, האחזקה והתיקונים בסולר יקרים יותר? (במיוחד שמדובר ברכב עם חלקים יקרים כמו פג׳רו אל מול רכב מונע בנזין כמו קאיה)

כל מקרה לגופו, והרבה מאד תלוי במה עבר על הרכב.
אני אתן דוגמא מרכב שאמור להיות הסמן הימני של אמינות רכבים, היילקס ישן:
אתה יכול למצוא רכבים בני 15 עם הרבה חלקים מקוריים כי הם עדיין מתפקדים,לא כי הרכב מוזנח, ויש מעט מה לעשות כיישור קו, ״להניע ולנסוע״.
ויש לא מעט נבלות סרוחות ומטפטפות.. שנראה שלנו ליד לנדרוברים יותר מידי זמן ואין קשר בינהן ובין קרדיט אמינות המיתולוגי של הדגם.

בשנתונים המתקדמים עם המחשבים בכל פינה ברכב, לדעתי, המשוואה גם מתחילה להתהפך, כי התחזוקה של הרכבים ה״טפשים״ הישנים הרבה יותר פשוטה וזמינה ביחס לרכבים שחייבים דיאגנוסטיקה ממוחשבת שמחייבת מוסכים ספציפיים, וחלפים יקרים מאד.
וזה כבר נכון גם לבנזין.

אז נכון שמשאבת סולר זה דבר יקר, אבל כמה כאלו הולכות?

faitn11
24-09-13, 22:12
זה נשמע כיף שאישתי רוצה ג'יפ שנראה כמו ג'יפ, אבל זה עד שהוא מתחיל להתקלקל ואז יושבים עליך תותחים עד שאתה נשאר ללא כלום. אין ספק שהמראה של הקיה לא מלבב וצריכת הדלק שלה כמו ג'יפ גדול (1:7/8) אז מה שאנחנו חושבים זה: למכור את הקיה בכ25000 ₪ להוסיף עוד כ- 15000 ₪ ולקנות ג'יפ שאפשר להשתמש בו כרכב נוסעים במשך השבוע וג'יפ טיולים בסופ"ש, ולא למות מכל נסיעה בכביש (עלות הדלק). לחברים שלי יש (האחד ניסן טראנו והשני יונדאי גלופר) שניהם צריכת הדלק שלהם מחוץ לשטח היא כ- 1:10/11 וזה מה שאני מחפש, רכב עם צריכת דלק נורמלית ויכולת עבירות כמו של ניסן טראנו דיזל מוגבהת ובעלת עילת דפרנציאל שכל זה = מצובישי פג'רו. טעיתי ?

faitn11
24-09-13, 22:21
אני רוצה לתת דוגמא למחיר: טיול בסתם שבת של 200 ק"מ נסיעה מנהלתית (מהשטח ועד השטח 100 ק"מ הלוך ו- 100 ק"מ חזור) עולה בקיה כ- 200 ש"ח ובנין טראנו (לדוגמא: 140 ₪), שזה 30% פחות בצריכת הדלק, עכשיו תוסיפו לזה את הנסיעות בכביש היומיומית ואתם מבינים למה אנחנו חושבים להחליף את הקיה. חייב לציין שאני מאוד מרוצה ממנה מהביצועים שלה בשטח ומהעלות הרכישה הנמוכה שלה, שזה גם שיקול (25000 ₪ אל מול 40000 ₪).

asypeer
25-09-13, 08:31
נניח ואכן תשקיע 15 אלף ש״ח בשדרוג הרכב, למרות שבפועל עם יישור קו סיכוי טוב שזה ייגמר ב20.
נניח ואתה נוסע 2000 קמ בחודש (אני מאמין שפחות)
2000/8=250 ליטרים במחירי הדלק היום זה סביב 1900 ש״ח (8 צריכה משולבת?)

נניח תעבור לטראנו,
תיסע 2000 קמ, קשה לי להאמין שהוא עושה 1 ל10 אבל נזרום - 200 ליטר דלק בחודש, בכסף זה 1400₪

ז״א - מבחינת דלק תחסוך 500₪ בחודש,

20 אלף שקל השקעה, שזה אומר שרק לאחר 40 חודשים תתחיל להרוויח מהעניין.
איפה ריבית אלטרנטיבית על הכסף ששמת?
איפה אחזקת רכב דיזל שהינה ברוב המקרים יקרה יותר?

אתה יכול לעשות חישוב דומה בגז כשההשקעה היא 8 אלף ומחיר הגז הוא חצי מהבנזין.
ושם התחזוקה נשארת זהה, שלא יקשקשו לך על מנועים שמתים, דבר עם מישהו ששם קודם.

raanan
25-09-13, 08:41
אסי, אני כמעט בטוח שאתה לא נשוי.

האישה רוצה להחליף, זהו זה , נגמר הסיפור !
אפילו האמר H2 לא תצליח לשכנע שהוא לא חסכוני (אם היא רוצה אותו כמובן).

רענן

klam
25-09-13, 15:39
אסי, אני כמעט בטוח שאתה לא נשוי.

האישה רוצה להחליף, זהו זה , נגמר הסיפור !
אפילו האמר H2 לא תצליח לשכנע שהוא לא חסכוני (אם היא רוצה אותו כמובן).

רענן

רענן, אתה כמובן צודק לגמרי. האישה לא אוהבת את האוטו ובזה נגמר הסיפור.
אם זה המצב, כדאי להתמקד ברכב שיש לו את המראה הנכון: גראנד שירוקי wj דיזל - לא קל למצוא אחד מתוחזק כראוי, ויתכן שתהיה חריגה בתקציב ובתחזוקה, אבל חסכוני בדלק, שווה כל שקל ואין מצב שהאישה תסתייג..
חן

foxy
25-09-13, 18:16
רענן, אתה כמובן צודק לגמרי. האישה לא אוהבת את האוטו ובזה נגמר הסיפור.
אם זה המצב, כדאי להתמקד ברכב שיש לו את המראה הנכון: גראנד שירוקי wj דיזל - לא קל למצוא אחד מתוחזק כראוי, ויתכן שתהיה חריגה בתקציב ובתחזוקה, אבל חסכוני בדלק, שווה כל שקל ואין מצב שהאישה תסתייג..
חן

חחחחחח סיפור מצחיק היה לי ספורטז משופר צמיגים 31 היה נחמד מאוד החלטת להיתקדם עברתי לגראנד 2004 ושיפרתי אותו המון והיום אישתי טוענת שהוא לא ניראה כמו גייפ חחחחחחחחחחח בסיכומו אין גיפ שיענה על מה שהוא ביקש לא קיים

klam
25-09-13, 18:21
חחחה. באמת סיפור נחמד.
אם כך השרשור הזה עובר מיעוץ לג'יפים לייעוץ נישואין..

foxy
25-09-13, 18:38
חחחה. באמת סיפור נחמד.
אם כך השרשור הזה עובר מיעוץ לג'יפים לייעוץ נישואין..

אתה לא מבין הצירוקי ניראה מפחיד פשוט מפחיד בהמה והיא אומרת שהקאיה ניראה יותר קרבי חחחחחחחחחחח

faitn11
25-09-13, 20:36
אתם רואים עכשיו התחלתם להבין את המצוק שלי עם נשים אין מה לדבר על היגיון (חסר לי שהיא תקרא את זה. . . )

foxy
25-09-13, 20:49
אתם רואים עכשיו התחלתם להבין את המצוק שלי עם נשים אין מה לדבר על היגיון (חסר לי שהיא תקרא את זה. . . )

חחחח תעשה מה שאני עושה תביא רכב שעונה על הדרישות המשפחתיות כמו מזגן ומרווח ו..............................זהו כול השאר החלטה שלך חחחחחחח

raanan
25-09-13, 21:07
יש לי הרגשה שאני יודע למה היא מכוונת, לנדקרוזר ! (משום מה אני רואה בכביש שנוהגים עליו יותר נשים)
סה"כ צריך להוסיף עוד 100K ש"ח לתקציב ...

רענן

klam
25-09-13, 22:56
לנדקרוזר זו ההתחלה. אחר כך יש Q5, מרצדס, ולבסוף ריינג'-רובר ספורט..

faitn11
27-09-13, 21:13
האם משהו יכול לתת לי הערכת מחיר ל:
ביטוח חובה, צד ג', מקיף, עלות אגרת טסט של:
פג'רו 1999-2001
ניסן טראנו 1999- 2003
בתודה מראש
נפתלי

-->