PDA

צפייה בגרסה מלאה : תחושה רעה סוזוקי ג'ימני 2002 אוטומט מנוע 1300 סמ"ק 173 אלף ק"מ

idan-keiman
24-09-13, 20:28
שלום לכולם, רכשתי לא מזמן סוזוקי ג'ימני 2002, תחילה הכל היה זוהר, הבדיקה יצא נקי, גיר משופץ. עם אחריות.
אחרי שבוע הגיר נכנס למצב חרום נורה בקרה מנוע דולקת. גררתי תרכב למוסך שבוא תיקנו את הגיר אחרי שלושה ימים יצא הרכב, לפי טענת המוסכניק המוח עבר שיפוץ. בלי חיוב, מסתבר שהמוכר לא רצה להשקיע וכך הוריד במחיר של השיפוץ גיר.
הרכב נסע נהדר היום הביתה, עד שבעמידה התחיל להתחמם ובנסיעה שוב מתקרר הגיר התחיל שוב להשתולל, עצרתי בצד. פתחתי מכסה מנוע אין סימני מים, החלטתי לתת למנוע להתקרר ולפתוח את מכסה הרדיאטור, המים היו במקומם, מה שהפתיע אותי שנשמע שלא היה לחץ במערכת לא שמעתי כלום הפקק נפתח מבלי התנגדות. הנעתי את הרכב לראות שהמים זורמים, זרימה חלשה לא נראה, לא כמו בסמוראי שהיה לי. סגרתי את הכל המשכתי הביתה.
יש לי שאלה המערכת קירור, בזמן עמידה המאוורר של המזגן צריך להיכנס לפעולה? בכדי לקרר את הנוזל קירור? או ש 850 RPM מספיק לו?.
כמו כן הרכב לא מעשן אין סימני מים בשמן.

מחר אני מתכוון לפתוח הטרמוסטט לראות מה הולך שם ואם הוא נקי ועובד חלק, אני אבדוק את החיישן
מה אחרי זה? הרדיטור חדש, גם הפאן קלאץ חדש, יכול להיות שהמשאבה של המים לא מסחררת את המים?

או בכלל אולי הגיר הדפוק מרתיח את השמן ואת מים של הרדיאטור...

וואלה עובד עצות...

offroad_beast_ alek
25-09-13, 07:44
"וואלה" אל "תעבוד" קשה בשביל העצות פה, מקבלים אותן בחינם :)

ואתה מתפלא איך כל זה קורה לרכב שלך?
כנס קצת לפורום חיית שטח סוזוקי בפייסבוק, ותבין איך הרכב שלך ורבים אחרים מגיעים למצב הזה של התעללות ע"י ילדים זבי חוטם, שחושבים שמבינים במשהו ועוד נותנים עצות שם אחד לשני איך להמשיך ולהרוס את הרכבים האלה.
ושאח"כ עוד מוכרים את הרכבים השחוטים שלהם לאנשים תמימים כמוך.
תבדוק אולי הרכב שלך הגיע מאחד מחברי הפורום הצדיקים שם ואז הכל יסתדר לך.

idan-keiman
25-09-13, 08:11
בוקר טוב.
אני לא מבקש עצות האמת שאני מקווה שליאור או מורי יתנו את דעתם אם הייתי גר קרוב כבר הייתי הולך אליו.
בכל מקרה היום אני מפרק את מערכת הקירור בתקווה לא למצוא שום דבר שהמערכת פשוט מזייפת

יום מצויין

raanan
25-09-13, 08:28
תגיד, יש אפשרות שתנסח את ההודעה המקורית שלך בסדר כרונולוגי עם מרווחים, פיסוק ושורות חדשות ?
פשוט אתה לא מובן. כמו המשפט הזה :

בכל מקרה היום אני מפרק את מערכת הקירור בתקווה לא למצוא שום דבר שהמערכת פשוט מזייפת
אני במקומך דווקא הייתי מקווה למצוא הבעיה !

רענן

סוזי המשתוללת
25-09-13, 09:13
רכב מתחמם בעמידה ומתקרר בנסיעה - תבדוק את הפאן קלאץ
איך ?
מיד אחרי שהרכב חם כבה אותו ונסה לסובב את המאוורר ביד - אתה צריך לחוש התנגדות לסיבוב
בצע שטיפת רדיאטור חיצונית , יכול להיות שהצטבר בוץ /אבק /קש שמקשה על הרדיאטור
לפני השטיפה במידה וניתן בצע ניקוי באמצעות לחץ אויר ורק אחר כך שטוף היטב חיצונית
תפריד את קירור הגיר מקירור המנוע על ידי התקנת רדיאטור גיר חיצוני (מומלץ בכל מיקרה )
בגדול המאוורר החשמלי של המזגן אמור לעבוד רק כאשר מפעילים מזגן ורק כאשר לחץ המערכת עולה מעל ערך מסויים
המוסכניק ששיפץ את הגיר - פושע
לא משפצים גיר מבלי לשפץ את המח
למעט שריפת גיר כתוצאה מטעות נהג , נניח ניסיון היחלצות משקיעה ב 4 hi ... ,מרבית תקלות הגיר היום בגירים מפקדי מחשב הינן תקלות פיקוד
הזנחת תקלות פיקוד (מחשב , צמה, סולנואידים , שסתומים ) תביא בסופו של דבר להרס הגיר ולשיפוץ הגיר
זיהוי הבעייה בזמן ,על פי רוב תסתכם בשיפוץ המח ולא בשיפוץ הגיר עצמו , כך שלשפץ גיר בלי לשפץ מח זה פשע ולא עוון !!!
גם הבדיקות הבסיסיות לא מסובכות וכתובות בספר היצרן
1)צבע וריח השמן
2)הסטוריית החלפת שמנים / מסננים
3)הסטוריית תיקונים קודמים (כולל חיישן tps במנוע שמשפיע ישירות על הגיר)
4)בדיקת חנק (מפורטת בספר ולא מצריכה כלים מיוחדים כלל )
5)בדיקת לחצים - מצריכה שעון לחץ ואת הנתונים שכתובים בספר ....
6) בדיקה חשמלית של הסולנואידים של הגיר - מצריכה את הנתונים מהספר , את נקודות הבדיקה בקונקטור המחשב , ואוומטר

כמו שאתה רואה באמצעים די פשוטים והמון לימוד עצמי ניתן לאבחן גיר אוטומטי בצורה יותר מעמיקה ממרבית המכונים ולחסוך שיפוצים מיותרים

מהיכן אתה ??

idan-keiman
25-09-13, 10:10
קודם כל תודה על התגובות ועכשיו נעמיד את הדברים על דיוקם.

קניתי תרכב לפני שבועיים עשיתי בדיקה אישית, ושל מכון בדיקה ( בדרך כלל אני לא עושה), הרכב יצא נקי חוץ מכמה ריג'קטים תושבות מנוע בולמים, רעש מהמותחנים.

הרכב נקנה עם אחריות לגיר חצי שנה. אחרי שבוע הגיר החליט שלא מתפקד מקרטע, נתקע על הילוך חירום נורת ביקורת מנוע נדלקת.

יום למחרת הרכב נלקח ע"י גרר למוסך מורשה איפה שתיקנו את הגיר, הרכב ישב שלושה ימים במכון, אמרתי לו תסתכל גם שהרכב לא מתחמם יש לי תחושה שהוא

מתחמם, כי השעון חום משחק מעלה ומטה, הוא אמר לי שהשעון מזייף היא לא מתחממת.

אחרי השלושה ימים המוח עבר שיפוץ ללא תשלום, בטענה שלדעתו המוח הזה לא יחזיק מעמד, ואין מוח חליפי.

הציע לי לעבור לגיר ידני 6 וחצי אלף, אמרתי אני מקווה ומאמין שעשית עבודה טובה ויצאתי לדרכי.

בדרך כמובן, הגיר השתגע שוב, התקשר אמר תכבה תרכב תניע, ואז זה יסתדדר.

משם בדרך אחרי נסיעה ארכה על כביש ישר, היה פקק לפני והתחלתי להאט, ולאט לאט אתה רואה את השעון מטפס למעלה, ובתאוצה יורד. עצרתי בתחנת דלק.

בדקתי שמן מים הכל תקין, פתחתי מכסה רדיאטור, לא נשמע הקול של הלחץ, הפסססס הזה.

נתתי למנוע לעבוד בלי הפקק, חיכתי שהטרמוסטט יפתח. מרגיש שנפתח הצינור העליון רותח, הצלחתי לגעת בו ולא שרפה לי היד.

לא רואים זרימה של מים זרימה חלשה כזאת.

סגרתי הכל המשכתי הביתה החום המשיך לשחק לעלות לרדת, הגיר התחיל להשתגע שוב.

זה סדר האירועים.

לא הייתי קונה תרכב מבלי האחריות לגיר לא היה סיכוי כזה.

אני חושב לגשת לגיראומטיק בקריות לקבל חוות דעת על הגיר לראות מה אומרים ואז אם הבדיקה לגשת אליו ולעמוד מולו.

דיברתי עם המוכר הוא אמר שהוא גם ידבר איתו, וידרוש תיקון מלא, או את הכסף בחזרה, או שהוא יעזור לי במקרה ואני יחליט לתבוע אותו.

מה רציתי כולה ללכת להנות מהטבע, איזה בלאגן אגב אני מהקריות.

raanan
25-09-13, 10:31
על פניו לפי הסיפור שלך, המוסך לא מקצועי או רמאי (אולי שילוב של שניהם גם יחד).
ההצעה להסב הרכב לגיר ידני לאחר שיפוץ גיר, חשודה ביותר !

לפני שאתה רץ לשפוך כסף, ממליץ שתפנה לעו"ד שיוציא מכתב אזהרה לפני תביעה למכון הבדיקה.
תתחיל לתעד ולהקליט את כול החבורה (המכון, המוסך, המוכר וכו ...) .
אגב, האם יש ברשותך החשבונית תיקון/שיפוץ שביצע המוסך ?
האם ידוע מי בפועל שיפץ הגיר (אם בכלל) ?
תנסה למצות התיקון (במסגרת האחריות) באותו מוסך, למרות שלא תולה תקוות שהפעם לשם שינוי יוציאו את הרכב תקין לחלוטין.
במידה ולא מסתדר, חפש מוסך מקצועי ואמין.

בכול מקרה, אתה מתאר שני תקלות שונות שייתכן שיש קשר בינם (התחממות מנוע, גיר "משתגע" ונכנס למוד חירום).

בהצלחה
רענן

idan-keiman
25-09-13, 11:08
רענן תודה.

אני חושב שהמוכר לא קשור לאיזה קומבינה הוא דווקא הציע לי שהוא יתעמת עם המוסך וידרוש תיקון מלא לגיר.

המכון בדיקה לא יכל לעלות לבדיקה למה הרכב פשוט נסע נהדר לא קפיצה אפילו לא קטנה. והחום מנוע גם היה תקין.

יכול להיות אבל שהגיר ממש מחמם את הרדיאטור ואת המנוע? כאילו יש אפשרות כזאת?

idan-keiman
25-09-13, 11:24
עכשיו נעשה שוב שיחה טלפון עם המוסך, "המוכר אמר לי תקן תרכב בכמה שיותר זול רק בשביל להעיף אותו" בגלל שהמוח לא בסדר החזרתי לו גם כסף, יש אחריות בתנאים מגבילים, התקנה קולר חיצוני, והחלפה של המוח, נשמע הגיוני?

שאלתי אותו אם יכול להיות סיכוי שרכב עם חלקים מקוריים בשימוש סביר לא יעמוד בלחץ?

ובנוסף הוא אמר שהוא מחפש לי מוח חדש.

דיברתי עם המוכר, אמר לי לא היה מעולם, לא הייתי עושה דבר כזה יום ראשון אני אתה והמוסך בשיחת ועידה מסדרים את זה. המוסך נתן לי אחריות חצי שנה על הגיר ללא תנאים.

ilan.sch
27-09-13, 20:32
שלום לכולם :rolleyes:

לא קראתי את כל הסיפור.. לדעתי תנסה להציל את מצבך. תחתוך הפסדים.

לך למכון בדיקות, לך למוסך, תדרוש כספך בחזרה, תנסה להציל מה שנשאר, תשתדל באמת להקליט, לצלם, להגיד שתפנה למי שצריך, מומלץ לבוא עם עו'ד או משהו כזה.

הצעד הבא יהיה ללכת למישהו מקצוען בסוזוקי (אני אישית מכיר את ליאור על האחרים רק שמעתי) ופשוט לתת בהם אמון ולתקן את האוטו.

גיר של ג'ימיני 02 הוא חלש ביותר, לא מפתיע אותי הפוסט שלך. אבל מומלץ להתרחק מכל הכנופיה שהסתובבת איתם בעת קניית הרכב...

idan-keiman
28-09-13, 22:37
אילן תודה רבה על התגובה.
כנופייה? זה לא מילה קשה קצת? הרכב נבדק ע"י ( הנדסאי רכב) הייתי מרוצה, נבדק ע"י מכון יצא בדיקה כאילו הרכב פרייבט, הלכתי לחוות דעת שלישית המוסכניק זה שהציל ולימד אותי עוד כמה דברים בנוסף על מה שאני יודע, אמר לי תקנה תוריד ותקנה. התיקון פשוט לא החזיק מעמד. אם אתה שואל אותי אני חושב שיש בעיה במערכת קירור, הנוזל הידראולי מתחמם מאבד מהתכונות שלו, ואז התיבה משתגעת.
בכל אופן מחר שיחת בירור אני מוסך סוזוקי והמוכר. נבדוק מה ביקשו בתיקון ומה בעצם תיקנו, ומי בעצם אחראי על כל זה. יש לי כמה דברים נגד המוסך מהתיקון אופן התשלום. אני לא דואג.

יש לנו מדינה מופלאה שצריך על כל דבר לעמוד על שלך.

עידן

-->