PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחז'ש צירייה דנה 30

MMR
27-09-13, 12:52
WJ 2002 עם arb קדמית- על אף שהוחלף מחז'ש ציריה ימנית על ידי הבעלים הקודם לפני כמה חודשים, עדיין יש נזילה קלה ומעצבנת בנסיעה רגילה. כאשר הנעילה מופעלת המצב מחמיר ולא ברור לי למה... האם החלפת המחז”ש הנ”ל מסובכת?

omri_t
27-09-13, 13:31
אולי ה ARB מנפח את כל הביצה וגורם לדליפה?

six 4 life
27-09-13, 13:47
יכול להיות שהציריה באיזור מחזיר השמן כבר חרוצה ברמה שהמחזיר לא מצליח לאטום עליה (לא חריג, אין לוקרים ברכב הזה והק"מ שהאוטו עושה גם הציריות הקדמיות עושות).
אופציה אחת היא להחליף אותה או לקחת אותה לבעל מקצוע שימלא חומר ויחרוט אותה חזרה למידה המקורית
אופציה שניה היא להחליף מחז"ש, כשבחדש מקטינים את הקפיץ קצת לפני התקנה.
החלפה של המחז"ש המדובר דורשת פירוק של כל הסרן עד הדיפרנציאל (ברקסים, נאבות, ציריות, ודיפרנציאל החוצה).

MMR
28-09-13, 07:16
יכול להיות שהציריה באיזור מחזיר השמן כבר חרוצה ברמה שהמחזיר לא מצליח לאטום עליה (לא חריג, אין לוקרים ברכב הזה והק"מ שהאוטו עושה גם הציריות הקדמיות עושות).
אופציה אחת היא להחליף אותה או לקחת אותה לבעל מקצוע שימלא חומר ויחרוט אותה חזרה למידה המקורית
אופציה שניה היא להחליף מחז"ש, כשבחדש מקטינים את הקפיץ קצת לפני התקנה.
החלפה של המחז"ש המדובר דורשת פירוק של כל הסרן עד הדיפרנציאל (ברקסים, נאבות, ציריות, ודיפרנציאל ה
חוצה).

לגבי ה arb, אני אוודא שהנשם פתוח.
לרתך את הציריה באיזור המחז'ש?? נשמע לי בעייתי מאוד, זה לא יחליש אותה?

eysham
28-09-13, 10:32
אהלן מורן,

מצטער לשמוע שזה עדיין לא מאחוריך.

להזכירך, החלפתי את המחזש פעמיים.
אחרי שהתחיל לנזול, החלפתי בפעם הראשונה וחשבתי שנפתרתי מהעניין.
אחרי זמן לא רב זה חזר וחשבתי שאולי המחזש היה דפוק או נפגע בזמן ההרכבה אז החלפתי שוב.

כידוע, גם זה לא החזיק הרבה זמן... :( למרות שקיצרתי מעט את הקפיץ...

אולי יש משהו לעניין השחיקה של הצרייה כמו ש-SIX 4 LIFE כתב.
לגבי מילוי בריתוך של ציר ולאחר מכן חריטה זה משהו שעושים. לא המצאה חדשה ואין עם זה בעיה.

איל
(ולאות הזדהות גם ה-JK הראה בטיול האחרון סימני שמן קלים בגלגל הקדמי ימני... :mad: )

yoav21
28-09-13, 10:48
אני מאמין שזה דומה לזה http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=28958
בנוסף ראה את ההמלצות של ערן
בהצלחה
יואב

MMR
28-09-13, 17:48
נשמע לי מאוד לא בריא לרתך ציריה גם מבחינת החלשתה וגם מבחינת סכנה לעיוותים סביב הציר הישר, אבל נשקול בכל זאת :-)

six 4 life
28-09-13, 18:16
זה לא באמת ריתוך, זה פיקים קטנים לאורך כל היקף החריץ מאחר ולא צריך למלא בו כמעט חומר והריתוך לא נושא עומס, וגם כך רובו יורד במחרטה.
אם מבוצע בדרך הזו עם CO זה לא יזיז לציריה.

eysham
28-09-13, 18:49
זה הכי ריתוך שיש. עושים את זה בצירים בתעשיה באופן שוטף.
ואם עושים את זה כמו שצריך (לא עם רתכת על המדרכה) אז אין שום עיוותים והציר נראה כמו חדש.

http://youtu.be/OCAsjrNGg3g

דרור ברלי
28-09-13, 21:48
אל תפסלו אפשרות של מחז"ש באיכות ירודה.
הזבל הסיני כבר מזמן משתלט גם על עולם החלפים ל-Jeep

-->