PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה במסלולון בים המלח

opl
27-09-13, 20:19
היי
חשבתי לקפוץ מחר לים המלח, הרבה זמן לא הייתי ואני מתגעגע.

http://www.gpsies.com/map.do?fileId=dkaapfrjxciapaun
הרעיון הוא לעלות ממצוקי דרגות לאיזה תצפית או שתיים ולרדת. משהו בעבירות קלה כי אני לבד ולא מחפש הרפתקאות. האם לדעתכם המסלול מתאים? יש עוד משהו באיזור שווה להוסיף?

לאחר מכן חשבתי להחנות בחניון של המחסון ולרדת ברגל לחוף, שווה? יש רעיון יותר טוב ?

asafk
27-09-13, 21:02
אפשר קודם כל לעלות לתצפית של המנחת במצוקי דרגות .
משם לראש חצצון או מצפה מכוור. לא רחוק ואין עבירות.

אסף.

opl
27-09-13, 21:45
תודה!, למישהו יש מידע לגבי החוף שליד המחסום?

opl
30-09-13, 08:38
יש דרך נוחה יחסית להגיע ממצוקי דרגות לתצפית על מרסבא?

taylorh
30-09-13, 09:41

לגבי החוף תחת המחסום במצוקי דרגות כנס לעמוד ענן וחפש חוף שאנטיוכוס

opl
30-09-13, 10:27
תודה. ניקח את זה כאופצייה. כרגע התכנון הוא לספא עין גדי

נמרוד
30-09-13, 12:39

בוודאי שיש דרך, ברורה ומסומנת (שחור ואחרי זה כחול למיטב זכרוני) וגם יפה. עבירות בינונית- אין מעלות ראויים לשם אבל הדרך מעניינת ולא מהירה, זה טיול של חצי יום ממצוקי דרגות למרסבה וחזרה או החוצה לכיוון נבי מוסה או מישור אדומים.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4

opl
30-09-13, 19:27
סימנתי שתי אופציות -
אופציה א - נראה שלזו התכוונת:
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=wsmqzritwpgmctya
עוברת דרך - "סיבוב המוות" אחלה שם... יש שם אתגר ?

אופציה ב -
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=hggabxldxeydlmww

יותר מזרחה, עוברת דרך מצפה נחליאל

איזו קלה יותר? איזו "שווה" יותר מבחינת נוף? מה הייתם משנים? צריך תאום בטחוני לאיזור המנזר?

חרבת הוריקנה, שווה ביקור?

נמרוד
30-09-13, 20:32
אתה עם פאג'רו כמדומני, ולא נולדת אתמול. לא תהיה לך בעייה עם "סיבוב המוות". יש עוד מדרגות וחריצים כאלו ואחרים בדרך, כולל בדרך הכחולה שמטפסת לתצפית על דיר מרסבה . שום דבר ברמה שיעצור או יסכן אותך, מקסימום אתה עוצר לפני להסתכל או מוריד מכוון קרקעי ליתר בטחון.

לגבי הדרכים - אתה צודק,אני כיוונתי לדרך הראשית, השחורה, "דרך בורות המים" - תביא בקבוק או דלי עם חבל ויהיו לך מקלחות (לא בטוח שכל הבורות מלאים עכשיו בסוף הקיץ). אני אוהב אותה. ואפשר כמובן לבחור בדרך המסומנת אדום לאורךהמצוק ואז יש הרבה דרכים שחותכות מערבה לבקעת הורקניה. הדרך לא באמת על המצוק, אבל אפשר לשלב בה תצפית או שתיים לים המלח. אני מניח שדרך המצוק יהיה יותר קצר בזמן.

לא צריך תיאום בטחוני כדי לבקר במנזר, מדובר על שטח C. אבל זה לא שטח שיש בו צבא. לצאת דרך עבידיה לא אפשרי, זה שטח A. הביקור במנזר חוויה מרתקת. הנשים יכולות להישאר לשמור על הרכבים, לא יכולות להיכנס למנזר :) אבל אפשר גם להסתפק בתצפית+קפה מול המנזר אם חוששים או לחוצים בזמן.

scheinery
30-09-13, 20:38
שלוש אופציות עיקריות:
1. ממצוקי דרגות על השביל הירוק, בסיבוב של המשאש ממשיכים לכחול לכיוון דרגה עליון ואז עולים צפונה לשחור דרך סיבוב המוות. האם לעשות אותו בעלייה נחשב עבירות קשה? עד היום מתווכחים על זה אצלנו, בפעם האחרונה שעליתי אותו, טרופר קצר, ופראדו עלו בלי בעיה בעוד ההיילקס התקשתה, אנחנו האשמנו את הנהג. משם עד לכביש בקעת הורקניה ומערבה בכחול לכיוון המרסבא. דרך ללא הרבה נוף מרשים. יותר קצרה אבל מצריכה הכי הרבה עבירות מתוך השלוש.

2. השביל האדום שנוסע צפונה לאורך המצוק, ממליץ ליסוע עד ראס פשחה, לעצור שם לתצפית כי משם גם רואים את עיינות צוקים וזאת אחת התצפיות היפות ומשם לפנות מערבה לכביש בקעת הורקניה דרך השביל השחור, אין עבירות אבל שביל קליל בתוך ערוץ נחל ומאוד חביב. משם כמו בהסבר הקודם למרסבא.

3. הסיבוב הגדול- נכנסים כמו בראשון אבל במקום לפנות צפונה לשביל השחור לסיבוב המוות ממשיכים עם הכחול את כל הסיבוב של דרגה עליון, הנחל עצמו מאוד יפה ויש כמה נקודות תצפית נחמדות עליו מלמעלה, על השביל הכחול בנ.צ 230227/617237 עץ שיזף בודד וגדול, מקום אידאלי לעצירה. ממשיכים עד לעיקול והמפגש עם השביל האדום ומסתובבים איתו חזרה צפון מזרחה לנחל גורפן, דרך מאוד עבירה, לקראת סוף השביל ממש כורכר מהודק ונוח, הנחל יפה ולכל אורך הדרך אפשר למצוא בורות מים. שוב מגיעים לכביש של בקעת הורקניה ועושים את הפניה מערבה למרסבא בכחול.

אין צורך בתיאום בטחוני למנזר אבל לדעתי הרבה יותר מרשים להגיע לתצפית בצד השני של הנחל ולראות אותו ממול מאשר להיכנס לתוכו. יש לשים לב לפניה שמאלה לשביל לא מסומן לפני שהשביל מתחיל לרדת לכיוון הנחל.

לגבי חוף השאנטי- פינת חמד מעודפת להרבה אנשים= סופשבוע די מפוצץ שם, אפשר לרדת עם רכב 4X4 ממש עד החוף אבל לא מעט מתחפרים שם והמחלצים בסביבה לא זולים כך שאם אין לך חבר לחילוץ באיזור שקול בזהירות. מהחניה ליד המחסום זה בערך 20 דקות הליכה עד למים, יש שני מעיינות עיקריים של מים מתוקים (אחד קטן בסבך, אחד גדול יותר דרומה ממש על קו המים) החוף הוא גם מעין חוף נודיסטים לא רשמי.

קח בחשבון שאם מגיעים מכיוון ירושלים אפשר לעשות גם את כל המסלול הפוך, אפילו להיכנס מאיזור קידר/מישור אדומים, לעלות למונטר, משם למרסבא ומשם למצוקי דרך אחת הדרכים הנ"ל. זה כבר יום טיול ארוך אבל אם מסיימים בחוף/ספא נראה לי אחלה.

בהצלחה

opl
30-09-13, 20:39
המון תודה!
לא נולדתי אתמול אבל הנסיון שלי בנהיגת שטח הוא מצומצם. בוא ונגיד שהפאגרו מסוגל כרגע הרבה יותר מהנהג שלו.
אם ככה, אז כנראה שנשלב הגעה באחת הדרכים וחזרה בשניה כדי להינות מעוד מקומות ונופים.

מי היה בחוף מינרל ויכול להמליץ?

נמרוד
30-09-13, 21:11
3. הסיבוב הגדול- נכנסים כמו בראשון אבל במקום לפנות צפונה לשביל השחור לסיבוב המוות ממשיכים עם הכחול את כל הסיבוב של דרגה עליון, הנחל עצמו מאוד יפה ויש כמה נקודות תצפית נחמדות עליו מלמעלה, על השביל הכחול בנ.צ 230227/617237 עץ שיזף בודד וגדול, מקום אידאלי לעצירה. ממשיכים עד לעיקול והמפגש עם השביל האדום ומסתובבים איתו חזרה צפון מזרחה לנחל גורפן, דרך מאוד עבירה, לקראת סוף השביל ממש כורכר מהודק ונוח, הנחל יפה ולכל אורך הדרך אפשר למצוא בורות מים. שוב מגיעים לכביש של בקעת הורקניה ועושים את הפניה מערבה למרסבא בכחול.

ה

ואללה איך שכחתי את הדרכים כבר... זו הדרך למה שהיה מחנה תקוע. היו שלישיה של חורים שכוחי אל עיקריים באזור, תקוע, חצצון, ונבי-מוסה. רק נבי מוסה עוד פעיל היום. האחרים, נמחקו באמצע מתישהו בסוף שנות ה90. נשארו משטחי בטון במקרה הטוב. השבילים הטובים האלו שבשולי האזור המיושב טובים כי אלו היו דרכי הרס"פים של אז.

opl
30-09-13, 21:37
כשאני תופר את כל העצות שלכם זה מה שיוצא לי:
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=arxuhutfoajxkoga

הגיוני?

scheinery
30-09-13, 22:18
נראה הגיוני, אני בכל זאת הייתי ממשיך עוד קצת לתצפית בראס פשחה, הנוף שם יותר יפה לדעתי כי רואים יופי את כל הירוק של עין פשחה ואני יותר אוהב את השביל השחור.
לגבי הסיבוב למרסבא אני לא בטוח לגבי מה שסימנת, אנחנו תמיד נכנסים וחוזרים חזרה באותו שביל. אני יכול לחפש לך נ.צ מדוייקים אם אתה רוצה.

וחוף מינרל- כמו כל החופים באיזור, הליכה ארוכה מהחניה עד לקו המים עצמו לאורכן של הרבה סוכות מציל שהפכו לא רלוונטיות עם הנסיגה (שמעתי שהתחילו כבר לעשות שאטלים עם מיולים עד לקו מים.
אם זה שיקול- בכל החופים הצפוניים (קליה, ביאנקיני, נוה מדבר, מינרל) משלמים כניסה פר אדם, משהו בסביבות ה60 ש"ח ובעין גדי משלמים רק על חניה לרכב, משהו בסביבות ה15 ש"ח לפי דעתי.

opl
30-09-13, 22:23
יעזור לי הקו המדוייק למנזר. הכוונה היא רק לתצפת.

לגבי עין גדי. הכוונה הייתה לספא ולא לחוף. עלות הספא 100 ש"ח לאדם. היינו שם כמה פעמים וזה אחלה מקום.

נמרוד
30-09-13, 22:49
סימון שבילים כחול ברור במפה ובשטח מוביל מהאספלט שחוצה את בקעת הורקניה לכיוון המרסבה - התצפית היא מהשלוחה של נ.ג. 268. הכחול ממשיך לחציה של נחל קדרון.

80237

opl
05-10-13, 22:44
80493

תודה לכל מי שעזר - היה מושלם

opl
14-10-13, 20:32
מותר לבצע את המסלול בלילה או שהוא עובר בתוך שמורת מצוקי ההעתקים?

הרעיון הוא להתחיל בחושך ולסיים בתצפית עם זריחה

scheinery
14-10-13, 21:07
החלק היחיד במסלול המתואר הוא חלקו של המסלול הכחול בתוך שמורת "נחל דרגה עילי". כל עוד לא יורדים מהמסלול האדום מזרחה לאחד המצפים על המצוק אתה נמצא מחוץ לגבול שמורת מצוק ההעתקים. הוא מסומן מאוד בבירור בשטח בהרבה עמודים של "גבול שמורת טבע"
אפשרי לתפור מסלול בין המרסבא ומצוקי דרגות בלי לעבור בשמורת טבע אם נמנעים מסיבוב המוות, נחל גורפן ודרג'ה עליון.
אבל לא חבל להפסיד את כל הנוף?

opl
14-10-13, 22:25
איזה נוף? זה לילה... נוף נראה בדרך חזרה כשיהיה אור.

scheinery
15-10-13, 00:17
זאת בדיוק הייתה הכוונה

-->