PDA

צפייה בגרסה מלאה : עוד אשכול ג'יפון VS ג'יפ

gkope
28-09-13, 02:39
היי,
צריך קצת עזרה לבחור את הכלי הכי מתאים לי. אני צריך רכב גבוהה 4*4, 75% נסיעת בכבישים בין עירוניים, 22% שטח חקלאי ו3% (אולי פחות גם) נסיעה בעיר. תקציב עד 50 אלף.
בגלל גודל (משפחה עם ילדים) ואמינות המועמד המוביל הוא ראב4 שלפי התחקיר יעשה לי 1:10 בצריכת דלק ברוב הנסיעות שלי (בין עירוני לא יותר מ100 קמש) אבל מלחפור בפורום אני מבין שגם ג'יפים כגון רקסטון, טראנו וסורנטו יכולים להגיע ל1:10. אם זה נכון מאוד מפתה לקחת משהו יותר גדול עם יכולת 4*4 אמיתי.
אז השאלות:
- עלות אחזקת ג'יפ יחסית גבוהה לאומת ג'יפון, גם כאשר נוסעים רגוע, מאת מאוד שטח קשה (טיולים) וכו'?
- כמה עולה ביטוח לרכבים האלו?

נושא העלויות מתריד אותי ולא רוצה לקפוץ מעל הפופיק ולהתעורר עם מפלצת ששותה כסף ....
אשמח לתגובות

גבריאל

klam
28-09-13, 08:35
גבריאל,
רקסטון, סורנטו וכד' הם לא בדיוק הדוגמה לרכבי שטח "אמיתיים". הם לא קשוחים בהרבה מהראב4, למרות שאפשר להגיע איתם רחוק (גם עם הראב, תלוי בשנתון).
אם אתה רוצה לעבור קטיגוריה מג'יפון לרכב-שטח, עליך לכוון למקומות אחרים (לנד קרוזר ישן, פאג'רו, גרנד-שירוקי, פטרול, טרופר, לנדרובר: או טנדר רציני כמו היילקס).
וכן, עלות האחזקה גבוהה יותר, גם צריכת הדלק.
חן

gkope
28-09-13, 13:41
חן שלום ותודה על תגובתך.
הבעיה שאני רואה ברכבים שברשימה שלך היא שטויוטה, פגרו וטנדרים ישנים ביותר ממה שאני יכול לקנות ראב4\רקסטון והם עם המון ק"מ .... טראנו וטרופר כן נכנסים לשנתונים יותר חדשים אבל עדיין קשה למצוא עם פחות מ180 או 170.
אבל אולי לא הייתי ברור, יש 2 שאלות עקרוניות לפני שאני בוחר בין טרופר לסורנטו ...
1) רקסטון (מנוע 2.7) או סורנטו או טראקאן יכולים לעשות 1:10 או 1:11 בנסיעה בין עירוני?
2)עלות תחזוקה של ג'יפים אלו גם יקרה כאשר רוב השטח שיסעו הוא שטח חקלאי?

גורם המקביל זה $$$ (כן כן גם הפעם ) אני לא רוצה לקנות אוטו שמסתם לנסוע בכביש 6 כל היום עושק אותי בטיפולים יקרים, חלקים בכו'.
למה אני די נעול על רקסטון: אני לא צריך "חיית שטח", גם בטיולים שאני אעשה לא יהיו דרגת קושי קשה. בנוסף עשיתי 2 טיולי שטח על רקסטון וממש היה סבבה. לצערי כיום אין סורנטו יד2 עם פחות מ180 ק"מ.
אשמח לתשובות ותיקונים
גבריאל

gruyon
28-09-13, 14:01
אולי רכב קצת יותר דומה לראב 4 רק עם קצת יותר יכולות שטח ואפשרויות שיפור כמו גרנד ויטרה . תקבל גם אמינות וגם גמישות ובסכום הזה תוכל גם להגביה .

klam
28-09-13, 14:13
הרקסטון הוא בהחלט רכב חביב ונעים למשפחה. ממש לא לשטח קשה. חשוב למצוא מוסך שמכיר ויודע לטפל, במיוחד בדגם הדיזל; ידוע לי מנסיון של אחרים שיש לפעמים בעית חלפים אבל מבחינת המחירים זה בסדר - וכן, הרקסטון דיזל 2.7 (הישנים יותר, 2.9 לא מומלצים) יעשה 1:10, הבנזין ממש רחוק מזה.
אני לא יודע למה אתה מתכוון "שטח חקלאי" - אצלי האסוציאציה היא בוץ ושקיעות בחורף (לא ממש מתאים לג'יפונים); שבילים קלים עם נגרר כבד בקייץ (אין בעיה).
הבלאי גבוה יותר מכביש וההוצאות בהתאם, אבל מול הראב4 אני לא חושב שזו בעיה: התחזוקה שלהם רחוקה מלהיות זולה למרות מיתוס האמינות. הביטוח של הרקסטון בערך באותה עלות. אתה יכול קבל מושג ב www.carcost.co.il (http://www.carcost.co.il) . החישוב שלהם סביר ותוכל להשוות, (במיוחד אם אתה מוותר על סעיף "ירידת ערך" שמעוות את התמונה).

gkope
28-09-13, 22:14
gruyon, תודה על תגובתך. ויטרה עוד לא פסולה אם כי עניין המקום ודלתות בעיקר קצת מפריע מול ראב4 ארוך.

חן, אולי לא הייתי ברור כי המחשבות אצלי בראש עוד לא סגורות. אני נותן שירותים למגזר החקלאי, כשאני מדבר על "שטח חקלאי" זה ממש לסועה בשדה, פרדס, מטע בכו'. דווקא בחורף עם הגשם והבוץ העבודה יורדת אבל לא לאפס לכן אני עדיין צריך 4*4 ורכב גבוהה . הרכב יהיה רכב עבודה ואני לא רוצה לקנות חייות שטח כמו פג'רו ישנות מאוד וסיכוי/סיכון לבילוי הרבה ימים במוסך ולא בעבודה. טנדרים בתקציב שלי לצערי מה שיש היום ביד2 (הרוב) הם דברים שלא באים בחשבון כי הם גמורים. שוב אני אומר אני לא קונה אוטו לטייל פעמיים בחודש אלה אוטו לעבודה,זה יהיה המשרד שלי בשנים הקרובות. בגלל זה רוצה מינימום סיכונים בתקציב הקיים. טרופר וטראנו זה אולי אבל ככל שאני קורא יותר , יותר סגור על רקסטון במידע שזה לא ג'יפון.

אני רוצה לשאול שוב: האם מהרבה נסיעות כביש בין עירוני (6 לרוב) וקצת בשטח חקלאי ללא נגרר הבלאי עדיין יהיה גבוהה או בלאי גבוהה נובע בעיקר מטיולים "קשים", מכות וכו'?

למה ג'יפון לא מתאים לבוץ? ראיתי הרבה סרטונים ביוטוב שנוסעים יפה :confused:

לראב4 ובני משפחתו תחזוקה יקרה?

תודה
גבריאל

klam
29-09-13, 07:50
רקסטון יכול לנסוע בבוץ. גם טנדר סוברו ישן יכול..בשטח חקלאי יש הרבה מצבי שקיעה וחילוץ - אתה צריך לוודא שיש לך נקודות עיגון/גרירה, אולי גם להחליף פגושים ולשים כננת, וכמובן, לעבור לצמיגי שטח מלא יעודיים - לא זוכר את המידות של צמיגי הרקסטון שמגיע במקור עם צמיגי כביש, אבל די בטוח שכדי למצוא צמיגי בוץ טובים צריך להחליף מידה ועליך לתכנן הוצאה של כמה אלפי ש"ח (כנ"ל לגבי הראב4 וכל ג'יפון אחר). בתחזוקה נכונה הכל יהיה בסדר ועם קצת שיפורים הרקסטון יעשה את העבודה, אבל צריך להקפיד - למשל, על ניקוי, שטיפה, גירוז וייבוש כל המכלולים אחרי כל נסיעה בבוץ, וכד'. וכן, לטויוטה (חוץ אולי מהיילקס ישן), התחזוקה אינה זולה כלל ועיקר, בודאי לרכב עבודה שנדרש לטיפולים מעבר לממוצע.

gkope
29-09-13, 09:39
תודה רבה

dorobo
05-10-13, 01:53
נראה דווקא שלעבודה שלך מתאים טראנו הוא יחסית צר לעומת הרקסטון (מתאים לעבודה בפרדס)
אמין , רמת עבירות גבוהה יותר, וצריכת דלק של 1/10 בדיזל
אבל יש גם חסרונות, חלפים יקרים , טיפה צפוף יותר מהרקסטון ופחות נוח בכביש

אמנון

gruyon
06-10-13, 21:47
לא ידעתי שראב 4 ארוך גדול יותר מגרנד ויטרה 2.0L.
אבל מעולם לא נסעתי בראב 4 אז אני באמת לא יודע .

אורי.ר
06-10-13, 22:43
ע"פ הנתונים שניתנו לא באמת יודע בדיוק איזה רכב להמליץ, אבל ההשוואה גיפון ראב 4 (ג'יפון) לגיפ בגודל בינוני כגון רקסטון או סורנטו עם סרן חי , הילוך כוח מידת גלגלים סבירה (245/70/16 , 29" ) לא ממש רלוונטית. אם אלו הצרכים של השואל אתן לך קצת מספרים (מתאימים לסורנטו דור ראשון 2006 ) :
1. צריכת דלק 1:9
2. ביטוח מקיף כ - 3000 ש"ח חובה 2000 ש"ח
3. טסט 2300 (מילואימניק פעיל 1850 )

-->