PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרדאו קצר VS פאגרו קצר VS ג'ימני

oferziv1
28-09-13, 11:22
אהלן,

לא מצליח לקבל החלטה לגבי מה לרכוש,
אשמח לעזרתכם.

התקציב שלי הוא עד 60,000

ההתלבטות היא בין לנד קרוזר פראדו קצר (צורה ישנה) מיצובישי פגארו (צורה ישנה) או סוזוקי גימני.

אני צריך גיפ לשטח 60 אחוז וכביש 40 אחוז. עם מקום לטיולים של 1-2 לילות, בעיקרון ל 2-4 אנשים,

אילו מהגיפים הנ"ל הוא הבחירה הטובה ביותר?
אשמח לכל המידע שתוכלו לתת לי

תודה,

עופר

gruyon
28-09-13, 14:07
לדעתי ולא מניסיון . ג'מיני לשני אנשים זה מספיק אבל ל-3 או 4 זה צפוף בטירוף .
אני חושב שאם התכנון הוא לטייל עם יותר משני אנשים בצורה קבוע באוטו תוריד את הג'ימיני .

אם נסיעה עם יותר משני אנשים היא נדירה אז ג'מיני יהיה בשנתון הרבה יותר גבוה וקמ הרבה יותר נמוך ויהיה קנייה בטוחה יותר מבחינת אמינות .

oferziv1
28-09-13, 14:43
תודה רבה,

ג'ימני הייתה בהתחלה הבחירה הראשונה שלי אבל אז התחלתי להסתכל על הצורך של לפעמים כן מצטרף עוד 1-2 לטיול וכבר צריך קצת ציוד, וכל זה. וחוץ מזה שגם הפראדו וגם הפגארו קצת יותר מאסיביים ועמידים.

אשמח לכל מידע שיש לכם,

תודה,

עופר

dorobo
28-09-13, 17:50
בשביל שני אנשים הג'ימיני הוא קלאסי אמין מאוד לא שותה דלק בקיצור לא מפונק
שמדובר ביותר משני אנשים זה כבר צפוף ואין מקום לציוד
אני הייתי ממליץ לך על הפראדו חזק אמין מרווח הרבה מקום לציוד ועבירות מצויינת בשטח

אמנון

six 4 life
28-09-13, 18:21
פראדו.
רק תשקיע בחיפושים ותנסה לאתר אחד שמור כי אלו בד"כ רכבים עם לא מעט ק"מ וידיים.

landY
28-09-13, 18:23
הג'ימני קטן וקל גם באחזקה. השניים האחרים יעלו יותר בשוטף.
60% שטח? מאיפה המספר הזה?

oferziv1
28-09-13, 18:52
הג'ימני קטן וקל גם באחזקה. השניים האחרים יעלו יותר בשוטף.
60% שטח? מאיפה המספר הזה?

הנתון של ה 60% זה שערוך, מכיוון שלעבודה ביום יום אני לא נוסע עם הרכב (אופניים חשמליים), לכן מדי פעם אני נוסע ברכב בעיר, פעם בשבוע בערך נסיעה לביקור הורים בערך 40 קמ וכל השאר מתוכנן על 1-2 טיולים בחודש, שזה מרבית הקילומטרים.

מה עם הפאגרו שנים 98-2000 אין המלצות?

לגבי הפראדו, אכן קשה מאוד למצוא משהו עם מספר קילומטרים נמוך, מישהו יכול לתת לי אומדן מה נחשב נמוך?

תודה רבה,

עופר

raanan
28-09-13, 19:03
הנתון של ה 60% זה שערוך, מכיוון שלעבודה ביום יום אני לא נוסע עם הרכב (אופניים חשמליים), לכן מדי פעם אני נוסע ברכב בעיר, פעם בשבוע בערך נסיעה לביקור הורים בערך 40 קמ וכל השאר מתוכנן על 1-2 טיולים בחודש, שזה מרבית הקילומטרים.
הכותרת היתה דיי לא "מחוברת" (פראדו/פאג'רו וג'ימני באותה נשימה).
מהנסיון של רוב הג'יפאים, ההערכה שלך לאחוזי השטח ממש ממש דמיונית !

המלצה שלי, אל תבצע קיצורי דרך. תענה על השאלות כאן :
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=28546
תוסיף כמה שיותר פרטים על עצמך והדרישות/צרכים/מגבלות/פנטזיה שיש לך לרכב השטח.

כך תוכל לקבל יעוץ הכי אוביקטיבי שתואם לך.

בהצלחה
רענן

landY
28-09-13, 19:24
גם כשנוסעים עם הרכב רק לטייל, עדיין 95% זה כביש.
הגימני יושב בקטגוריה של רכב פרטי מבחינת עלויות אחזקה ואפילו דלק.
אבל בהתחשב בתנאים שציינת, אני לא הייתי פוסל רכב גדול ושתיין עם מנוע בנזין.

elad.wg
28-09-13, 19:30
לדעתי אין מקום להשוואה בין הקטגוריות (פראדו/פאג'רו VS ג'ימיני), בהוצאות אין מה להשוות פראדו וגימיני.פראדו משמעותית יקר יותר בהכל.
אבל יש תמורה לאגרה, גם בביצועים גם בנוחות הנסיעה ובאפשרויות העמסה, בטח כשמדובר במס' נוסעים מעל 2.
אם אתה סבלני אתה יכול למצוא פראדו באזור ה- 180 אלף קילומטר, כנראה שהיא תהיה מחוץ לתקציב כ- 10,000 בהערכה גסה. (אם היא שמורה כמובן)
אם השיקול הוא עלות אחזקה אין ספק שסוזוקי ייצג את עלות התועלת הגבוהה ביותר. אם מדובר בנוחות וביצועים אני נוסע על פראדו וממליץ בחום! (הוצאות גבוהות)
בנוסף לשאלות שמוצגות בקישור למעלה, כשאתה משווה בין פאג'רו לפראדו יש שאלה מרכזית שאם אתה חובב נהיגה עליך לשאול - איזה רכב ייצר את הנאת הנהיגה הגבוהה ביותר. הפאג'רו היא בעלת הנעה אחורית מה שמגביר בעיניי משמעותית את ההנאה בנהיגת שבילים וגם קצת פחות זללני בדלק, לעומת הפראדו שמונעת 4X4 כל הזמן.

בהצלחה

oferziv1
28-09-13, 23:24
קודם כל תודה על כל מי שענה,

ראשית אשמח בכל אופן מסכים עם רענן ואעשה על כמה שאלות כך שתוכלו אולי לכוון אותי טוב יותר אז:

1. כמה אתם רוצים להשקיע?
השקעה בסביבות 55000+-

2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע?
הרכב הוא ברובו יהיה פנאי לסופ"ש, וכן מדי פעם גם לנסיעות בינעירוניות

3. מי נוהג בו?
נהג יחיד- אני (מתחיל- בלי ניסיון בגיפים)

4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות?
כמות האנשים היא 2-4, 2 הבסיס עם נלווים מדיי פעם לטיולים (מניח שלרוב יהיו נלווים)

5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה?
15000

6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'.
אין תנאי סף מלבד מחיר

תודה לכולם על התשובות, טוב שיש מקום כזה.

elad.wg
29-09-13, 06:15
פראדו דיזל 2001 - תהיה סבלני תמצא אחתשמורה שלא היתה הרבה בשטח 200, 000 ק"מ בערך. אתה תהיה מבסוט עד הגג.
בהצלחה

מוני אורבך
29-09-13, 08:20
מנסיון (חיפוש ממושך אחר פראדו 2002 2001) אין חיה כזו פראדו 2001 או אפילו 2003 עם 200K
מה שיש מתחיל ב 250 וגם אז לרוב מדובר ב"החזרה אחורנית של הקילומטרים" בצורה לא כול כך ישרה (והמבין יבין).
מדובר על השנים של הסולר הזול ואז אנשים שקנו את הרכב נסעו 40 אלף בשנה וגם יותר.
רק מ 2005 אפשר כבר למצוא רכבים סביב ה 200 אלף.
אבל הקילומטרים הם ממש לא הפרמטר שצריך לחפש, רכב שמור ומטופל בידים אוהבות, זה המטרה.
ראיתי כבר רכבים עם מעט קילומטרים (יחסית) מוזנחים מאוד.

אשר לשאלת פתיחת השירשור, מדובר על שלושה רכבים שונים מאוד.
הפראדו והפאגרו הם פחות או יותר באותה קטגוריה, אבל הגימיני בכלל לא בר השוואה אליהם.
מדובר על רכבים גדולים וחזקים, שגם הדגם הקצר יכול לקחת בקלות 4 אנשים לטיול ארוך.
הגימיני לעומת זאת מאוד מאוד קטן, ומתאים לזוג עם דרישות מאוד מנמליות וגם אז צפוף.
נסיעה מהירה וגימיני לא באים באותו המשפט...
מבחינת עבירות, הגימיני יחסית לגודלו בסדר גמור, אבל אם תרצה להביא אותו לרמת עבירות של פראדו סטנדרטי תהיה חיב לשפר אותו בכבדות.
הגבהה רצינית נעילה אחורית לפחות וצמיגי שטח מלא, והוא מתחיל להתקרב לפראדו.
גם אם סתם תרצה לנסוע בשבילי טיול רגילים, גימיני סטנדטי מאוד נמוך ופגיע.
תמצא את עצמך כל הזמן מסתכל קדימה ומחפש את האבן הבאה שעלולה לפגוע לך בקרקעית )-: מבאס.
עם הגבהה אתה כבר מתחיל לנשום קצת יותר, אבל עדין..
פאגרו 2001 הוא נמוך ובלי סרן אחורי, תצתרך לשפר מאוד מאוד כדי להגיע לרמות של פראדו סטנדרטי.
פראדו הוא רכב גבוה במקור עם מנוע מעולה (חזק מאוד) סרן אחורי חי עם נעילה מקורית, וצמיגי 30 אינץ.
כבר במקור הוא מאוד מפנק מאוד עביר ומאוד חזק.
תוסיף הגבהה של 2 אינץ + נעילה קידמית, ואתה מקבל רכב לעבירות קשה, שיכול לנסוע בכול מסלול שטח שהוא (גם בעבירות קשה).
אבל המחיר... עולה הרבה בקניה וצריכת הדלק 1 ל 9 במשולב (לעומת גימיני 1 ל 12).
אין מה לעשות, על הנאות משלמים, זו עובדה אונברסלית.

oferziv1
29-09-13, 09:05
אלעד ומוני תודה רבה!

מספר שאלות נוספות:

1. פראדו- מבחינת השנים האם יש איזושהי הבדל מבחינת לדעת קצת פרטיםהרכב בין השנים 99-2003?
2. פראדו- מבחינת אמינות הגיפ אפשר לדעת מניסיון של אנשים האם בשנים האלה הרכב אמין\ רואה הרבה מוסך?
3. פאג'רו- אנשים יכולים לתת לי המלצות\ חוו"ד לא טובות?

וכל מידע נוסף על ההבדל בין הפראדו לפאגרו יתקבל בברכה

נ.ב ואם מישהו מכיר מישהו שמוכר משהו טוב אני אשמח לשמוע

תודה רבה,

עופר

מוני אורבך
29-09-13, 09:24
עד 2001 המנוע שונה חלש יותר עם 125 כוח סוס.
מ 2001 מנוע עם 163 כוח סוס, חזק ובועט. דגם 90
שנת 2003 דגם 120 אותו מנוע אבל גוף שונה ועוד מספר שיפורים קוסמטיים.
אין נעילת דפרנציאל מכנית אלא אלקטרונית (עם היתרונות והחסרונות שלה).
אמינות, טויוטה...
5 חודשים אצלי וטפו טפו שום דבר מהותי.

לפאגרו אין סרן חי מאחורה, וזה מבחינת עבירות מוריד אותו ברמה.
המנוע הוא באותה עוצמה פחות או יותר

oferziv1
29-09-13, 09:35
עד 2001 המנוע שונה חלש יותר עם 125 כוח סוס.
מ 2001 מנוע עם 163 כוח סוס, חזק ובועט. דגם 90
שנת 2003 דגם 120 אותו מנוע אבל גוף שונה ועוד מספר שיפורים קוסמטיים.
אין נעילת דפרנציאל מכנית אלא אלקטרונית (עם היתרונות והחסרונות שלה).
אמינות, טויוטה...
5 חודשים אצלי וטפו טפו שום דבר מהותי.

לפאגרו אין סרן חי מאחורה, וזה מבחינת עבירות מוריד אותו ברמה.
המנוע הוא באותה עוצמה פחות או יותר

סליחה על הבורות אבל מה זה סרן חי?

לפי יד 2, התקציב שלי לא ממש מתקרב לשנים 2001-2003, הפראדו יקרה משמעותית בשנים אלו, זה נראה כאילו מתחת ל 70,000 לא ניתן לקנות משהו נורמלי.

תודה רבה,
עופר

מוני אורבך
29-09-13, 09:52
תעשה חיפוש באתר, בעשרות מקומות יכתבו הרבה יותר טוב ממני מהו סרן חי.
אשר למחיר, צודק..
אנשים מבקשים הרבה מעל המחירון, וכנראה שגם מקבלים (ולראיה רכבים מסוג זה לא עומדים הרבה מאוד זמן)
אבל אני מאמין שאפשר למצוא גם בפחות ממה שמפורסם, תלוי ברצינות שלך, ביכולת המיקוח וכן גם סבלנות
אין מה לעשות צריך לכתת רגלים ולחפש רכב טוב עם מחיר שמתאים לך.
גם לי לקח לא מעט זמן למצוא את הרכב שלי.
אני שילמתי 12 אלף מעל המחירון (אבל הרכב לא סטנדרטי, הוא משופר עם הגבהה פגושי ברזל ונעילה קידמית)
האמת לא התמקחתי, זיהיתי רכב טוב ומטופל באהבה עם כל השיפורים שאני רוצה, וקניתי.

פלג_
29-09-13, 10:45
אני עם פראדו 2002 קצר.
כרגע הוא עם 370 אלף ק"מ והנתון הזה לא מתריד אותי בכלל, הרכב אצלנו כבר 4-5 שנים.
חי ובועט לא פחות מלאנד קרוזר שאצל אבא שלי שהוא עם 140 אלף.

כמו שמוני אמר, חפש אחת שמורה ומטופלת זה הרבה יותר חשוב מנתון הק"מ.

oferziv1
29-09-13, 10:59
תודה רבה,

תוכלו לתת לי בבקשה דגשים חשובים לבדיקת של פראדו יד 2, מה השאלות שצריך לשאול, מה הדברים שצריך לבדוק בהסתכלות לפני בדיקת מוסך.
בבדיקת מוסך האם יש לכם המלצות למקום לבצע את הבדיקה?

תודה רבה,

עופר

מוני אורבך
29-09-13, 11:29
בשנים הללו הסיכוי נמוך שמשהו יעשה טיפול תקופתי במוסך מורשה (או כל טיפול אחר לצורך הענין)
הם בדרך כלל יקרים פי שנים ממוסכים לא מורשים (ובדרך כלל ללא שום סיבה טובה)
כך שמועטים הם הסיכוים לתיעוד מפורט של הסטורית הטיפולים.
מה שכן אתה יכול לבקש הם קבלות על חלקים שנקנו להוכחה שהם היו טויוטה מקוריים.
כמו כן המוסך הקבוע שבו טופל הרכב.
מבחינת בדיקת הרכב, בדוק שהכול (אבל הכול) עובד.
בפרדו הכול צריך לעבוד כולל חימום קירור, נעילה אחורית מראות חשמליות ועוד.
בדוק שההלוכים עוברים טוב ושאין רעידות (ברכב תקין גם במהירות 140 אין רעידות)
שאל אם ומתי הבול גוינטים התחתונים נבדקו ואם הם הוחלפו האם הוחלפו למקורים של טויוטה (חשוב בטיחותית).
בדוק שאין נזילות שמן הגה ממסרק ההגה (בעיה די אופינית).
בדוק שאין נזילות מהמנוע גיר טרנספר וסרן אחורי (שוב מדובר על טויוטה ברכב תקין אין נזילות, נקודה)
בדוק שפילטר השמן מקורי (ניתן לראות אותו בקלות) ואיזה סוג שמן הוכנס.
בדוק את איכות נוזל הקירור ומתי הוחלף.

אילו הם הבדיקות השטחיות שאתה יכול לעשות לרכב, יותר מקיף מזה מצריך ידע יותר מקיף במכונאות רכב.
הכי חשוב, תראה עד כמה נראה לך המוכר ועד כמה הוא אמין בעינך, אל תתפתה לקילומטר נמוך באופן חריג.
בהצלחה.

oferziv1
29-09-13, 11:42
בשנים הללו הסיכוי נמוך שמשהו יעשה טיפול תקופתי במוסך מורשה (או כל טיפול אחר לצורך הענין)
הם בדרך כלל יקרים פי שנים ממוסכים לא מורשים (ובדרך כלל ללא שום סיבה טובה)
כך שמועטים הם הסיכוים לתיעוד מפורט של הסטורית הטיפולים.
מה שכן אתה יכול לבקש הם קבלות על חלקים שנקנו להוכחה שהם היו טויוטה מקוריים.
כמו כן המוסך הקבוע שבו טופל הרכב.
מבחינת בדיקת הרכב, בדוק שהכול (אבל הכול) עובד.
בפרדו הכול צריך לעבוד כולל חימום קירור, נעילה אחורית מראות חשמליות ועוד.
בדוק שההלוכים עוברים טוב ושאין רעידות (ברכב תקין גם במהירות 140 אין רעידות)
שאל אם ומתי הבול גוינטים התחתונים נבדקו ואם הם הוחלפו האם הוחלפו למקורים של טויוטה (חשוב בטיחותית).
בדוק שאין נזילות שמן הגה ממסרק ההגה (בעיה די אופינית).
בדוק שאין נזילות מהמנוע גיר טרנספר וסרן אחורי (שוב מדובר על טויוטה ברכב תקין אין נזילות, נקודה)
בדוק שפילטר השמן מקורי (ניתן לראות אותו בקלות) ואיזה סוג שמן הוכנס.
בדוק את איכות נוזל הקירור ומתי הוחלף.

אילו הם הבדיקות השטחיות שאתה יכול לעשות לרכב, יותר מקיף מזה מצריך ידע יותר מקיף במכונאות רכב.
הכי חשוב, תראה עד כמה נראה לך המוכר ועד כמה הוא אמין בעינך, אל תתפתה לקילומטר נמוך באופן חריג.
בהצלחה.

וואו, הפחדת אותי מאוד.
יש איזה שירות של אנשים שבאים איתך שמבינים בכל העסק הזה?
כי אני ממש לא.

את כל הבדיקות האלה בבדיקת הרכב במוסך לא בודקים?

תודה,

עופר

klam
29-09-13, 12:00
לא לא בודקים.
אם אתה מאזור המרכז, אל תתעצל, סע ליניב מהייטקמוטורס והוא יעשה לך אבחון מקיף על הרכב לפני קנייה. הוא מומחה לרכבי שטח.
דרך אגב, במגבלות התקציב שלך, לא חשבת על רכב אחר? מדוע להתקע על פראדו (שהוא טוב מאוד כשלעצמו, אבל מחיר בשמיים), כשאתה יכול בתקציב שלך לקנות טרופר בנזין או גראנד-שירוקי משודרג? - שניהם רכבי שטח מצוינים ומהנים מאוד (יש כאן אחד בפורום, בדיוק בתקציב שלך והוא רכב מעולה).
חן

מוני אורבך
29-09-13, 12:44
חן יש הבדל בין גראנד שרוקי או טרופר לבין פראדו, מכל מני בחינות. אם תשאל השאלה אחווה דעה גם בענין זה.
בכל מקרה הם לא שווי ערך לפראדו (והמחיר בהתאם).
עופר אל חשש.
אתה שאלת לגבי בדיקות שלך לפני שאתה הולך למוסך ומשקיע הרבה כסף בבדיקה.
לבדוק אם החימום קירור מראות עובדות הלוכים עובדים אני מניח שאתה יודע איך (אתה הרי לא נהג חדש).
לגבי השאר, נזילות קל מאוד לראות (רק תסתכל מתחת לרכב).
בולגוינטים עין לא מקצועית תתקשה לזהות אבל כמה שאלות עניניות יוציאו מהמוכר את האמת.
כנל לגבי מסנן שמן ואיכות המים.
אם תשאל את המוכר אם החליף שמן ומי קירור ובאיזה איכות והוא יענה לך שהוא לא יודע ושהוא באופן עיוור הולך לפי המלצות מוסך...
דע לך או שלא איכפת לו מהרכב או שהוא משקר במצח נחושה
גלון שמן איכותי (ונדרשים שניים) עולה כ 120 שח במוסך. מסנן מקורי 120 שח מי קירור טובים עולים גם משהו בכיוון (נדרשים שלוש גלון)
במחירים כאלו אתה מתענין יפה מאוד מה הכניסו לך למנוע, או שאתה פתי...
בכל מקרה מי שלא מתענין במה מכניסים לו לרכב ומתי והולך "באופן עיוור אחרי המוסכניק" הוא לא אדם שאתה רוצה לקנות ממנו רכב.

מכוני בדיקה לרכב הם מאוד בעיתיים באיכות הבדיקה שלהם. אני כבר שנים לא הולך למכון כזה.
הם טובים מאוד להורדת המחיר אבל לא יותר מזה.
הם יכתבו שהכול דופק ובעיתי ונוזל (כדי לכסות את התחת של עצמם) אבל בעל פה יגידו לך הרכב מצוין יחסית לשנתון..
ואז אם קורה משהו, הם כתבו שהגיר דופק )-:
עדיף ללכת למוסך אמין עליך שמכיר את הרכבים הללו ויכול לתת לך חוות דעת אמיתית.

oferziv1
29-09-13, 12:50
חן יש הבדל בין גראנד שרוקי או טרופר לבין פראדו, מכל מני בחינות. אם תשאל השאלה אחווה דעה גם בענין זה.
בכל מקרה הם לא שווי ערך לפראדו (והמחיר בהתאם).
עופר אל חשש.
אתה שאלת לגבי בדיקות שלך לפני שאתה הולך למוסך ומשקיע הרבה כסף בבדיקה.
לבדוק אם החימום קירור מראות עובדות הלוכים עובדים אני מניח שאתה יודע איך (אתה הרי לא נהג חדש).
לגבי השאר, נזילות קל מאוד לראות (רק תסתכל מתחת לרכב).
בולגוינטים עין לא מקצועית תתקשה לזהות אבל כמה שאלות עניניות יוציאו מהמוכר את האמת.
כנל לגבי מסנן שמן ואיכות המים.
אם תשאל את המוכר אם החליף שמן ומי קירור ובאיזה איכות והוא יענה לך שהוא לא יודע ושהוא באופן עיוור הולך לפי המלצות מוסך...
דע לך או שלא איכפת לו מהרכב או שהוא משקר במצח נחושה
גלון שמן איכותי (ונדרשים שניים) עולה כ 120 שח במוסך. מסנן מקורי 120 שח מי קירור טובים עולים גם משהו בכיוון (נדרשים שלוש גלון)
במחירים כאלו אתה מתענין יפה מאוד מה הכניסו לך למנוע, או שאתה פתי...
בכל מקרה מי שלא מתענין במה מכניסים לו לרכב ומתי והולך "באופן עיוור אחרי המוסכניק" הוא לא אדם שאתה רוצה לקנות ממנו רכב.

מוני, ראשית אם זה לא יטריח אותך אשמח גם לשמוע על ההבדל בין השרוקי הטרופר והפראדו.
שנית, כמובן את הבדיקות הבסיסות של דברים שעובדים בתוך האוטו אין לי בעיה לעשות, ונזילות גם כן אני מניח אחרי שעושים נסיעת מבחן.
אשמח אם תוכל לכוון אותי יותר לגבי שאלות מנחות אשר יש לשאול ( גם כדי להראות בקיאות, וגם כדי לבדוק האם תקין).

לגבי הבדיקה של יניב מהייטיקמוטורס, האם זוהי נחשבת בדיקה מספיקה לפני קנייה, ומה עלותה אם מישהו ביצע זאת לאחרונה?

תודה רבה,

עופר

raanan
29-09-13, 13:10
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות?
כמות האנשים היא 2-4, 2 הבסיס עם נלווים מדיי פעם לטיולים (מניח שלרוב יהיו נלווים)

אתה יכול לפרט קצת יותר ? מי הנלוים ? (ילדים , זוג חברים) , הערכה האם הנלווים יצטרפו אחת לכמה טיולים או על בסיס קבוע ?
בכלל כדאי שתתן יותר פרטים על מצב משפחתי והגיל שלך. משום מה עדיין אתה דיי חידה ורצוי שנמקד אותך לרכב שטח שתפור למידותיך .

רענן

מוני אורבך
29-09-13, 13:36
שירוקי וטרופר שהוצעו הם בנזין ולא סולר, מה שאומר שהם הרבה יותר שתינים בדלק (אחד ל 6 ופחות), וכבר מנתון בסיס זה קשה להשוות בינהם.
אני אוהב מאוד מנוע סולר בשטח עם המומנט המעולה שלו כבר בסל"ד נמוך.
טרופר בנזין הוא הוא לא רע בכלל אבל אין לו (במקור) נעילה אחורית ולכן פחות עביר. מעבר לכך האמינות שלו יותר נמוכה (לעניות דעתי כמובן)
מבחינת הסחירות שלו הרבה יותר בעיתי (ובגלל זה המחיר שלו הרבה יותר נמוך) וזה אולי מרמז שלא רק אני חושב שהאמינות שלו פחות טובה..
מבחינת גודל הוא משתווה לפראדו אבל פחות אולי בנוחות.
שירוקי הוא עולם ומלאו והרים של מלל נכתב עליו. היתרון הגדול שלו זוג סרנים חיים.
החסרון הגדול שהוא במקור מאוד נמוך ודורש שדרוג רציני כדי להביא אותו לרמת עבירות טובה (אפילו מעולה).
שדרוג כזה מוריד מאוד מהאמינות שלו (שבמקורי היא לא משהו).
סרן קידמי חי גם מביא לצרות אחרות של הגה מעורפל ועוד..
בפראדו ההגה גם לאחר הגבהה הוא כמו של פריווט, בשרוקי לא בדיוק (וזה בלשון המעטה) במיוחד כאשר הרכב עובר הגבהה מסיבית.

שאלות נוספות אני יכול להסיף למכביר, אבל מה יעזרו לך השאלות אם לא תדע בשביל מה לשאול אותם.
אתה חיב רקע טכני בשביל לשאול שאלות נבונות, אחד תצא צנצנת (-:
יניב מהיטקמוטורס אני לא מכיר, אני מחיפה וזה לא איזור המחיה של יניב.

raanan
29-09-13, 14:03
טרופר בנזין הוא הוא לא רע בכלל אבל אין לו (במקור) נעילה אחורית ולכן פחות עביר.
צודק . אבל לזכות הטרופר מוגבל החלקה יעיל ומהלך מתלה טוב יותר.

מעבר לכך האמינות שלו יותר נמוכה (לעניות דעתי כמובן) .
טוב שציינת שזה לעניות דעתך ... טרופר בנזין מאוד אמין !

מבחינת הסחירות שלו הרבה יותר בעיתי (ובגלל זה המחיר שלו הרבה יותר נמוך) וזה אולי מרמז שלא רק אני חושב שהאמינות שלו פחות טובה..
תמצא ארוך שמור במחיר המחירון ...
התדמית והמחירון נפגעו מהאח עם המנוע דיזל 3.0

מבחינת גודל הוא משתווה לפראדו אבל פחות אולי בנוחות.
טעות . הטרופר נוח יותר מפראדו .

יתרונות הטרופר על הפראדו :
א.חוסן מכלולים (סרנים, טרנספר)
ב. איכות בניה גבוה יותר (אין קרקושים מהדשבורד שזה מחלה ידועה בפראדו)
ג. יכולת תנועה ב 4X2 ולטרופר עם TOD יכולת 4X4 ב HIGH (יכולת נסיעה על הכביש עם הנעה קידמית מתוגברת בהתאם לדרישה.מצויין לגשם, קרח, בוץ ) דומה ל 4X4 קבוע כמו בפראדו.

יתרונות הפראדו על הטרופר :
א. נעילה אחורית מקורית
ב. מע' בלימה חזקה יותר
ג. היגוי עם תחושה טובה יותר
ד. גיר אוטומטי שורד יותר

השוואה בין טרופר בנזין לפראדו בנזין זאת ההשוואה הנכונה. שם יש הפרש משמעותי בכוח לטובת הטרופר (215 כ"ס לעומת 180 כ"ס).

שורה סופית, הפראדו בהתנהגות הכביש טוב יותר מהטרופר.
בשטח, הפער מצטמצם ולא משמעותי לטובת הפראדו מבחינת עבירות.
מבחינת שרידות, הטרופר חזק יותר (לא גוזר ציריות, לא נופל על הגחון עקב שבירת בולג'וינט, טרנספר לא דופק עקב חופש בשרשרת).

הכי חשוב, למצוא רכב שמור ומתוחזק (וזה לא משנה אם מדובר בטרופר, פאג'רו או פראדו).

רענן

oferziv1
29-09-13, 14:04
אתה יכול לפרט קצת יותר ? מי הנלוים ? (ילדים , זוג חברים) , הערכה האם הנלווים יצטרפו אחת לכמה טיולים או על בסיס קבוע ?
בכלל כדאי שתתן יותר פרטים על מצב משפחתי והגיל שלך. משום מה עדיין אתה דיי חידה ורצוי שנמקד אותך לרכב שטח שתפור למידותיך .

רענן

רענן שלום,

אשמח לתת עוד פרטים לגבי השימוש שלי, הנלווים יהיו חברים, הערכה שלי שלרוב יצטרפו לטיול עוד 1-2 אנשים, כמו כן הבסיס תמיד יהיה זוג.
קצת קשה לי להעריך את כמות הפעמים שהנלווים יצטרפו אבל כמו שאני מכיר את חבריי, לרוב זה יקרה. בנוסף אני מניח שחלק מהטיולים יהיו ללילה אחד לפחות. ומקום לציוד הוא דבר חשוב.

אני בן 28 רווק+ חברה :)

זהו נראה לי, אם אני יכול לספק עוד פרטים אשמח לרשום

תודה רבה,

עופר זיו

oferziv1
29-09-13, 14:07
רענן ומוני, המון תודה לכם.

האם יש טרופר קצר? ואיזה שנתונים מתאימים לי מבחינת התקציב?
בנוסף רציתי לדעת האם יש למישהו חוו"ד על הפאגרו כי עד עכשיו אין שום התייחסות לגביו.

תודה לכם על המידע, זה עוזר מאוד.

עופר

raanan
29-09-13, 14:13
רענן שלום,

אשמח לתת עוד פרטים לגבי השימוש שלי, הנלווים יהיו חברים, הערכה שלי שלרוב יצטרפו לטיול עוד 1-2 אנשים, כמו כן הבסיס תמיד יהיה זוג.
קצת קשה לי להעריך את כמות הפעמים שהנלווים יצטרפו אבל כמו שאני מכיר את חבריי, לרוב זה יקרה. בנוסף אני מניח שחלק מהטיולים יהיו ללילה אחד לפחות. ומקום לציוד הוא דבר חשוב.

אני בן 28 רווק+ חברה :)

זהו נראה לי, אם אני יכול לספק עוד פרטים אשמח לרשום

תודה רבה,

עופר זיו

שמע, כול הכבוד על ההקרבה ודאגה לחברים. אבל, אני הייתי דואג לאנטימיות ובעיקר לחשבון הבנק והייתי רוכש רכב לזוג (שהחברה יקנו לעצמם ג'יפ משלהם ...).
פשוט העלות האחזקה בין ג'ימני לפראדו היא פי שניים או שלוש.

בנוסף, אם בכול זאת חשקה נפשך ברכב גדול וחזק יותר מג'ימני (אך עניין החברים הנלווים בעדיפות שניה), לא תהיה מוגבל לרכב ארוך.
אז המבחר שלך יגדל (פראדו קצר, פאג'רו קצר, טרופר קצר).

בקיצור, תחליט עד כמה החברים חשובים ובהתאם יעלו לך בהוצאות האחזקה.

רענן

oferziv1
29-09-13, 14:20
שמע, כול הכבוד על ההקרבה ודאגה לחברים. אבל, אני הייתי דואג לאנטימיות ובעיקר לחשבון הבנק והייתי רוכש רכב לזוג (שהחברה יקנו לעצמם ג'יפ משלהם ...).
פשוט העלות האחזקה בין ג'ימני לפראדו היא פי שניים או שלוש.

בנוסף, אם בכול זאת חשקה נפשך ברכב גדול וחזק יותר מג'ימני (אך עניין החברים הנלווים בעדיפות שניה), לא תהיה מוגבל לרכב ארוך.
אז המבחר שלך יגדל (פראדו קצר, פאג'רו קצר, טרופר קצר).

בקיצור, תחליט עד כמה החברים חשובים ובהתאם יעלו לך בהוצאות האחזקה.

רענן

תראה, בהתחלה חשבתי רק לכיוון הג'ימני, אבל אחרי מספר טיולים, הבנתי שבא לי רכב קצת יותר גדול וחזק. אני לא מזלזל חס וחלילה בגימני אבל הוא נראה לי קצת עדין.
בנוסף לכך שאפילו בטיול של לילה אחד הג'ימני מגביל אותך מבחינת כמות הדברים שניתן לקחת וצריך לצמצם, ואני אוהב שיש איתי את כל הציוד שצריך.

אני מודע לכך שהעלויות גבוהות יותר, אך אם תוכלו לפרט לי קצת הבדלים אני אשמח מאוד!

אם כך נושא השרשור הזה צריך להיות פראדו קצר\ פאגרו קצר\ טרופר קצר, וגם פה אשמח אם מישהו שמבין יוכל לעזור לי בהשוואה בינהם.

תודה רבה,

עופר

יוש
29-09-13, 14:27
מצטרף לדברי רענן.

למה אתה כל כך מביא בחשבון את החברים?
דחילק, על זה אתה מחליט איזה אוטו לקנות?
החברים מצטרפים לטיול פה ושם, שיהיה להם לבריאות. אם מאד ירצו, שיקנו גם רכב שטח.

במצבך - גיל, מצב משפחתי ונסיון כולל בתחום, אין מה לחשוב - לך על הג'ימני.

אתה לא יודע כמה תתעסק בפועל עם פעילות השטח, ולקפוץ ישר לפראדו או דומיו לדעתי זה כניסה לסיכון הוצאות לא מחושב
ביחס לנסיבות.
ואת זה אני אומר כמי שהיה לו ג'ימני, פראדו ועוד כמה רכבי שטח יותר אקזוטיים.

הפראדו ודומיו הוא רכב מעולה, אבל כבר ישן וגם במצב חדש עלויות האחזקה שלו גבוהות מהג'ימני בהרבה.
זה רכב שאתה מביא בחשבון שיהיו לך איתו התעסקויות שונות ומשונות בהנחה שאתה מטייל איתו ולא בטוח שבשלב הזה זה מה שאתה צריך.

לטעמי לקנות רכב כזה כדאי, אך לא כרכב שטח ראשון. לא בגילך ולא במצבך.

גם אם יש לך רכב פריווט ואתה מבין במה זה כרוך ברמת ההוצאות, ב SUV גדול וישן אתה תכנס לעולם חדש של הוצאות
עיסוקים ועוד ועוד. נכנסים לשם ממקום של יכולת ונסיון, לא כטבילת אש.

הג'ימני לא עדין. רד מזה. הוא בנוי חזק.
אתה צריך רכב שאפשר לטייל איתו ואין שום מניעה לעשות זאת גם במצבו הסטנדרטי.
האמן לי, בלי להכירך, סביר שיש לך הרבה לעבור כדי שתוכל למצות את היכולות שלו בשטח.

מקפלים את המושבים האחוריים, מוסיפים גגון ואתה יכול להעמיס מלא ציוד.

מוני אורבך
29-09-13, 14:33
אני לא מכיר אישית טרופר לכן לא אגיב לרענן. רק אצין שאני שמעתי דברים קצת אחרים על טרופר.
אבל היות ואני לא יכול לצין דברים מנסיוני האישי, אניח לענין.
לי אישית אין שום קירקושים בדשבורד והוא יציב ואיתן ללא שום שברים או סדקים.
כל פראדו אחר שראיתי מהשנים 01 ו 02 אין להם סדקים.
יש שמועות על קרקושים, אבל הבנתי שהם ניתנים בקלות לתיקון (שוב לא יודע באופן אישי ולכן לא אגיב).
השמועות על סדקים וקרקושים רצינים הם מ 03 והלאה.
אשר לתפוח, אכן היו מקרים (נדירים) אבל עם החלפה יזומה ובדיקה תקופתית כולם תממי דעים שאין בעיה.
דפקות בשרשרת מעולם לא שמעתי, ומיותר לצין שלא נתקלתי אישית.
לא הבנתי מה היתרון לנו ב 4X2 מלבד חסכון בדלק אולי, וגם זה מאוד שולי.

פאגרו דגם ישן היה לי, רכב נחמד ואמין אבל לא משתווה לפראדו בכוח מנוע או נוחות (הוא גם משמעותית קטן יותר).
עופר לעניות דעתי מספיק (ואולי אדאלי) הדגם הקצר.
בגיל 28 עדין לא צריכים 4 דלתות וגם החברים יכולים להסתדר עם קצת (ממש קצת) צפיפות.
אני לא נסעתי לטיולים של מספר ימים עם 4 נוסעים אלא רק טיול יומי, אבל ממש לא היתה בעיה.
הבעיה בדגם הארוך היא (איזה פלא) הגודל. להסתובב בעיר ולהחנות מפלצת כזו ממש לא נעים.
הקצר הרבה יותר קרוב לפריווט.
אם אתה מסתדר בעיר עם דגם ארוך, לך על זה.

לגבי גימיני...
היה לי גם אותו, אכן רכב חמוד.
בעבירות ממש מפתיע, ובידים הנכונות עושה ניסים ונפלאות.
זהו ממשיכו הישיר של הסמוראי, וזה אומר הרבה.
אבל, וזה אבל גדול.
הוא מאוד מאוד לא נוח !!!
הוא קופץ כמו משוגע, הוא נמוך במקור, ובשיפועי צד הוא מפחיד מאוד.
בכל טיול מעל ליום אתה צריך לשחק בפזל איפה להכניס מה, ולחשוב שלוש פעמים מה לקחת ומה לא.
הלכת לקניות איתו, יום לימודים ארוך היכן להכניס מה...
ובשטח, יכול להיות עז הרים רצינית.
אבל היכן שבפראדו פשוט מכוונים ישר ועוברים
בגימיני זה היה תכנון קו מעמיק, מחשבה היכן לא להכניס אותו לבולדרים ועוד ועוד..
יום לימודים ארוך !!!
תאמין לי, אם אתה יכול להרשות לעצמך יותר מגימיני, עשה זאת...

פלג_
29-09-13, 15:03
מוני...הדשבורד בפראדו מקרקש.
אכן ניתן לטיפול אך זה קיים, אם אצלך זה לא קיים כניראה שמישהו כבר טיפל בזה לפנייך (במידה ואתה לא יד ראשונה)
בלאנד קרוזר 2003 ומעלה אכן יש סדקים בדשבורד, אבל קירקושים ממש לא.

בתור אחד שנוסע על שניהם במשפחה אני מרגיש שהשיפור הכי מהותי בין הפראדו 2002 שלי לה 2005 של אבא, מעבר לעיצוב (פנים וחוץ)
זה דווקא בידוד הרעשים ששופר פלאים (והפראדו אכן היה זקוק לזה ) ונותן תחושה אחרת לגמרי, מה שפחות אפשר לומר על הפראדו.

סתם היה חשוב לי להדגיש, הדגם גם ככה לא בתקציב.

oferziv1
29-09-13, 15:28
מסכים עם חלק מהאנשים שאומרים, שלא צריך לקחת בחשבון חברים שמצטרפים, ובגלל זה להגדיל את התקציב.
אבל מעבר לזה צריך גם להסתכל על דברים אחרים, הרבה אומרים שג'ימני בעל עבירות טובה ורכב טוב למתחילים אבל לא לשכוח (כמו שמוני ציין ורשם) צריך לחשוב כל פעם לפני מעבר בכל מיני מקומות, דברים שלנהג חדש לא תמיד טרוויאליים.
והשאלה היא האם בתקציב שלי וברצונות שלי הפראדו\פאגרו\טרופר למרות העלויות הגבוהות (שאשמח אם תציינו את העלויות מעבר לדלק) מפנק אותך יותר, הן בכביש והן בשטח.

ותסלחו לי על הבורות מה זה מקרקש?

Saar
29-09-13, 15:30
מה עם ויטרה?
יותר מרווחת מגימני וקטנה מהאחרים, אך עדיין, זולה יותר ופשוטה יותר.

כל רכב מתקלקל, גם טויוטה. השאלה כמה יחסי ציבור יש לתקלות האלו (אני אומר את זה כאחד ששאל לפני חודש בערך לגבי לנדרובר וגילה איך תקלה של 1$ עלות מניעה הופכת להיות היסטריה כללית...)
בסוזוקי סביר שהתיקונים יהיו זולים יותר משמעותית.

oferziv1
29-09-13, 15:34
מה עם ויטרה?
יותר מרווחת מגימני וקטנה מהאחרים, אך עדיין, זולה יותר ופשוטה יותר.

כל רכב מתקלקל, גם טויוטה. השאלה כמה יחסי ציבור יש לתקלות האלו (אני אומר את זה כאחד ששאל לפני חודש בערך לגבי לנדרובר וגילה איך תקלה של 1$ עלות מניעה הופכת להיות היסטריה כללית...)
בסוזוקי סביר שהתיקונים יהיו זולים יותר משמעותית.

חשבתי בהתחלה על ויטרה אבל אם כבר אנחנו מתעסקים באותו השנתון של 97-98 ועם התקציב שיש לי אז נראה לי שעדיף קצת להשקיע בפראדו\פאגרו\טרופר, לא ככה?

תודה,
עופר

מוני אורבך
29-09-13, 15:52
עופר, היה לי הרבה (יותר מדי) רכבי שטח.
אני יכול להשוות לך בין הרבה מאוד סוגים של רכבים.
לצערנו הרב אין רכב אידאלי, גם עביר גם נוח גם מפנק גם זול לקניה גם עלויות אחזקה ודלק נמוכות, גם מחיר קניה נמוך, ומחיר מכירה גבוהה....
הכול ענין של פשרות ומה עדיף לך, והדגש הוא לך!
יש לך עבודה? אתה מרוויח סביר ויש לך יכולת נשימה? אתה יכול לקנות ולהחזיק את כל הרכבים שמנינו.
מקסימום תצטרך להתפשר על מה אתה חוסך כדי להחזיק את הרכב.
היות ותיסע יחסית מעט, עלויות הדלק פחות חשובות לך.
עלויות הביטח והטסט בגימיני קרובות לפריווט קטן, בגדולים (פראדו וכו) קרוב למכונית מנהלים, ביטוח 5000 טסט 1400 שח
עלויות החלפת שמן כ 400 שח. מעבר לזה עלויות חלפים בטויוטה יקרות, יש לך שוק חלפים זולים, אבל אז אתה מתפשר על אמינות.

לי (ודגש על לי) הפראדו היה פשרה טובה מאוד.
גם תצרוכת דלק סבירה (אחד ל 9).
גם מנוע מאוד חזק (אפס למאה ב 11 שניות)
גם רכב אמין יחסית לאחרים.
גם עבירות טובה מאוד (גם במקור).
גם רכב גדול ונוח.
התפשרתי על מחיר הקניה(הגבוה) וביטוח וטסט גבוהים יחסית.

Saar
29-09-13, 16:11
יש גם גראנד ויטרה 4 דלתות - פשרה לא רעה בכלל.
אני מאמין שאם מישהו משווה פרדו/פג'רו/גימני כנראה שהג'ימני זה מה שבאמת מתאים לו (אני מתנצל אם אני פוגע או מעליב מישהו, לא זו הכוונה)
בדיוק כמו שאם תשאל על צריכת דלק כאשר אתה מחפש סופה, כנראה שזה לא האוטו בשבילך...

האם אתה תהיה מסוגל לעמוד בהוצאה פתאומית של 10K (או יותר) תיקון? אם לא, אני לא בטוח שהדיזלים הגדולים מתאימים.
האם רכב בנזין שתיין בא בחשבון? (צריכת דלק של 1 ל 5-6)? אם כן, אולי בכלל גראנד צ'ירוקי יתאים?
מה לגבי חניה? האם ישנן בעיות חניה במקום העבודה/מגורים?
איזה ניסיון יש לך בנסיעת שטח? האם השטח שלך זה חוף הים ומעט שבילים או שמעלה זיק ועשוש הם מה שאתה מחפש?
תגדיר את הצרכים טוב יותר, תוכל לקבל תשובות מדוייקות יותר, כאשר בסופו של דבר מה שיקבע זה הלב והארנק שלך...
סער

oferziv1
29-09-13, 16:22
עופר, היה לי הרבה (יותר מדי) רכבי שטח.
אני יכול להשוות לך בין הרבה מאוד סוגים של רכבים.
לצערנו הרב אין רכב אידאלי, גם עביר גם נוח גם מפנק גם זול לקניה גם עלויות אחזקה ודלק נמוכות, גם מחיר קניה נמוך, ומחיר מכירה גבוהה....
הכול ענין של פשרות ומה עדיף לך, והדגש הוא לך!
יש לך עבודה? אתה מרוויח סביר ויש לך יכולת נשימה? אתה יכול לקנות ולהחזיק את כל הרכבים שמנינו.
מקסימום תצטרך להתפשר על מה אתה חוסך כדי להחזיק את הרכב.
היות ותיסע יחסית מעט, עלויות הדלק פחות חשובות לך.
עלויות הביטח והטסט בגימיני קרובות לפריווט קטן, בגדולים (פראדו וכו) קרוב למכונית מנהלים, ביטוח 5000 טסט 1400 שח
עלויות החלפת שמן כ 400 שח. מעבר לזה עלויות חלפים בטויוטה יקרות, יש לך שוק חלפים זולים, אבל אז אתה מתפשר על אמינות.

לי (ודגש על לי) הפראדו היה פשרה טובה מאוד.
גם תצרוכת דלק סבירה (אחד ל 9).
גם מנוע מאוד חזק (אפס למאה ב 11 שניות)
גם רכב אמין יחסית לאחרים.
גם עבירות טובה מאוד (גם במקור).
גם רכב גדול ונוח.
התפשרתי על מחיר הקניה(הגבוה) וביטוח וטסט גבוהים יחסית.

מוני, המחשבות שלי בדיוק כמו שלך.
המצב הנוכחי שלי הוא שאכן יש לי עבודה מסודרת, משכורת סבבה וכרגע אין ילדים ומחויבות רציניות, מה שמאפשר לי קצת להינות מהחיים. ולהשקיע קצת בתחביב (גם אם בסוף לא אתמיד בו)
הבעיה העיקרית היא למצוא אחד כזה, את האמת שאני יושב כבר שבוע על יד 2 ולא מוצא משהו רלוונטי, בקטגוריות האלו, בנוסף לפחד שלי בגלל חוסר ההבנה שלי בתחום, ליפול על איזה משהו שידפוק אותי.

oferziv1
29-09-13, 16:40
יש גם גראנד ויטרה 4 דלתות - פשרה לא רעה בכלל.
אני מאמין שאם מישהו משווה פרדו/פג'רו/גימני כנראה שהג'ימני זה מה שבאמת מתאים לו (אני מתנצל אם אני פוגע או מעליב מישהו, לא זו הכוונה)
בדיוק כמו שאם תשאל על צריכת דלק כאשר אתה מחפש סופה, כנראה שזה לא האוטו בשבילך...

האם אתה תהיה מסוגל לעמוד בהוצאה פתאומית של 10K (או יותר) תיקון? אם לא, אני לא בטוח שהדיזלים הגדולים מתאימים.
האם רכב בנזין שתיין בא בחשבון? (צריכת דלק של 1 ל 5-6)? אם כן, אולי בכלל גראנד צ'ירוקי יתאים?
מה לגבי חניה? האם ישנן בעיות חניה במקום העבודה/מגורים?
איזה ניסיון יש לך בנסיעת שטח? האם השטח שלך זה חוף הים ומעט שבילים או שמעלה זיק ועשוש הם מה שאתה מחפש?
תגדיר את הצרכים טוב יותר, תוכל לקבל תשובות מדוייקות יותר, כאשר בסופו של דבר מה שיקבע זה הלב והארנק שלך...
סער

סער,
קודם כל אתה ממש לא פוגע, המטרה שלי העלאת השאלה בפורום הוא שכן יפקחו לי את העיניים אתם (אלו שמנוסים הרבה יותר ממני), וכל דבר שאתם אומרים יותר ויותר עוזר לי.
לגבי השאלות, הוצאה פתאומית בהחלט זה משהו לא נעים, ואני מקווה שלא אצטרך אותו וזה לא יהיה לי פשוט אבל אעמוד בזה (בתקווה שזה לא יקרה פעם בחודש)
לגבי רכב בנזין שתיין, כמובן כמו שמוני כתב צריך להתפשר איפשהו אז אם אני מתפשר על מחיר הגיפ אני מעדיף שבדלק באופן יחסי כמו בפראדו יחסית אחסוך עם מנוע דיזל.
חניה, כפי שציינתי במהלך השבוע הרכב חונה ולא זז כמעט לחלוטין, רק בסופ"שים. עם החנייה מסתדרים.
לגבי הניסיון בשטח הוא רק כנלווה שנוהג מדי פעם ברכב, והשטח המתוכנן הוא לא חופי ים ומעט שבילים אלא הרבה יותר בכיוון של מעלה זיק ועשוש (שדר"א הייתי בסופ"ש האחרון והיה מדהים!!)
קצת קשה לי להגדיר צרכים, הרבה יותר קל לי לענות על שאלות, ככה שאם תוכל לתת לי עוד שאלות מכוונות אני אשמח לענות.

המון תודה,
עופר

raanan
29-09-13, 16:40
חשבתי בהתחלה על ויטרה אבל אם כבר אנחנו מתעסקים באותו השנתון של 97-98 ועם התקציב שיש לי אז נראה לי שעדיף קצת להשקיע בפראדו\פאגרו\טרופר, לא ככה?

תודה,
עופר
בעבר הייתי כותב לך, "לפני שרצים, עדיף ללמוד ללכת ..." . דהיינו תתחיל עם ויטרה/גראנד ויטרה ואח"כ אם "החידק תפס אותך", תרכוש משהו גדול יותר. אבל,
נראה שאתה כול כך רוצה "לשחק במגרש של הגדולים", אז אני אומר, לך על זה ! אם יש לך יכולת כלכלית, לך עם הלב תעשה מה שבא לך (עדיין אין שייבה על האצבע).
אגב, אני מכיר בחור צעיר בדיוק באותו סטטוס כמו שלך (רווק בזמנו ללא ניסיון שטח) שנסע פעם אחת בטרופר (בנזין איך לא ...), מייד נדלק ורכש אותו.
היום הוא עמוד תווך בקהילת ג'יפאי איסוזו (וטרופר בנזין בפרט) בידע המקצועי ובנסיון השטח שצבר תוך זמן קצר .
לבחור המדהים קוראים ניק ולטרופר שלו ביגי .... תמונה להמחשת ביגי80218

Saar
29-09-13, 16:47
OK, עכשיו קיבלנו (או לפחות קיבלתי) קצת יותר תשובות.
אם הבנתי נכון אתה מחפש רכב פאן לסופי שבוע.
אם הפאן שלך הוא פראדו, לך על זה.

אבל, לפני שאתה שם 60 אלף או יותר בחניה למשך השבוע, כדאי לך אולי לעשות איזה סיבוב על גראנד צ'ירוקי משופר - מנוע 4.7 או 5.2 - תלוי בשנה ובדגם.
גם איסוזו טרפור בנזין יכול להתאים.
בשני המקרים כנראה תשאר עם עודף משמעותי לעומת הפראדו וכנראה שלא תהיה נחות מהם בשטח (בטח לא עם הגראנד)
הגראנד קל לטיפול עצמי - אם הרכב ישמש רק לסופ"ש, זה יכול להיות שיקול חשוב.
החסרון המשמעותי הוא צריכת הדלק - 1 ל 5-6.
אם תצליח לשים ידך על צירוקי XJ - זה גם יכול להתאים.

oferziv1
29-09-13, 17:07
שאלה, למה אף אחד לא מדבר על פאגרו שנים 98-00?, מבחינת מחיר משמעותית זול יותר מפראדו?

ואם מישהו יכול ויודע לתת לי עוד מידע על צריכת דלק של פראדו, טרופר, פאגרו, וצירוקי

תודה,
עופר

raanan
29-09-13, 17:15
ואם מישהו יכול ויודע לתת לי עוד מידע על צריכת דלק של פראדו, טרופר, פאגרו, וצירוקי

תודה,
עופר
טרופר בנזין ארוך, מנוע V6 3500
נסיעה בעיקר מחוץ לעיר ורגל עדינה על דוושת ההאצה 1:6.3
בשטח 1:4

רענן

oferziv1
29-09-13, 17:17
טרופר בנזין ארוך, מנוע V6 3500
נסיעה בעיקר מחוץ לעיר ורגל עדינה על דוושת ההאצה 1:6.3
בשטח 1:4

רענן

מה זה אוכל יותר ממטוס...

ניר_לב
29-09-13, 17:23
היי עפר,

אחלה שרשור יצרת פה, עם הרבה מידע ומיטב המוחות שתרמו לו.

אחרי שקראתי אותו החלטתי שבכל זאת יש לי משהו להוסיף, ולו רק מכיוון שעברתי בדיוק את המסלול שאתה מתאר:
לפני כשנתיים קניתי ג'ימני ידני שאהבתי מאוד. לפני כחצי שנה כבר עברתי לפראדו בנזין קצר שהוא אהבת חיי (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=74853)(להוציא כמובן את אשתי).

הג'ימני הוא רכב שקל להתאהב בו. התחושה בו היא כמו בטרקטורון, הוא קטן וממש מתלבש עליך כמו כפפה. בנסיעת שטח אתה מרגיש את השטח והאדמה והבורות והסלעים (כמעט) ללא מתווכים. גם הגב מרגיש אותם יופי. זה כיף וזה נחמד ובאמת שעם חלון פתוח ומזג אוויר קריר של סתיו או סוף החורף, אתה באמת מרגיש מדהים. האחזקה והתחזוקה שלו זולות מאוד והאמינות של סוזוקי היא באמת אגדת עם שנטועה עמוק במציאות מוכחת.
אבל חוץ מהאמור, אני אישית, מאוד לא נהניתי אתו בנסיעה יום יומית. הוא צפוף מאוד גם לשני אנשים שרוצים בסך הכל להעמיס גם צידנית לטיול (חייב לקפל מושב בשביל צידנית). רעש הנסיעה עצום (אתה ב- 3K סל"ד כבר ב- 85 קמ"ש), הייתי עם צמיגי 50-50 שגם כן הוסיפו לרעש ובכלל, מדובר ברכב ספרטני מאוד שאין בו גרם של פינוק (ואזכיר שוב ששלי היה ידני).

לעומת זאת הפראדו. מה לא נכתב עליו כבר, באמת שאין לי מה להוסיף על כל הסופרלטיבים שנכתבו לעיל ובכלל (גם אין לי כל כוונה להיכנס להשוואות עם פג'רו, טרופר או גראנד, רק אגיד לך שאני הייתי בהתלבטות שלך ואת ההחלטה שלי אתה כבר מכיר).
הפראדו שלי הוא מנוע בנזין. היתרונות של הבנזין הם בשקט שהוא נוסך בך ובעצמה האדירה והזמינה בקצה הדוושה. בניגוד למה שנאמר לעיל, ניתן להשיג כאלו עם הרבה פחות מ- 200K. שלי עם 169K מוכחים (היסטוריית טיפולים מלאה כמעט ממוסך מורשה יבואן). אם אני זוכר נכון יש אחד ביד 2 של בחור מהדרום, עם מערכת גז וכ- 215K. למחירון אין כל משמעות לגבי הרכבים האלו.
צריכת הדלק של הרכב שלי נעה בין 1 ל- 6 לבין 1 ל- 7. עם כמות הנסועה המינימלית שסיפרת שאתה עתיד לנסוע בו, יכול להיות שאין כבר משמעות לעוד 2-3 ק"מ לליטר שהסולר ייתן לך, זאת לאור מחירי הסולר הגבוהים יותר, עלות ביטוח החובה הגבוהה יותר והיות המנוע מורכב יותר.

בסופו של דבר התחביב הזה הוא תחביב. הוא איננו מורכב משיקולים קרים בלבד. אם היה כזה היינו כולנו עם ג'ימנים כנראה. יש ערך לפינוק ולעתים הוא גבוה.
לי נשמע שאתה יכול ושאתה רוצה להוציא את הסכום האמור על פרדו. אתה יכול למצוא כזה טוב, גם אם ייקח לך קצת זמן (לי לקח חודשיים למצוא, להבנתי זה נחשב זמן סביר ואפילו קצר. רשימת המכולת שנתנו לך בשרשור לבדיקות לפני קנייה היא מעולה).
הייתי ממליץ לך ללכת עם הלב שלך, לראות את הרכבים הכי טובים שאתה מוצא בלוחות השונים (ביד 2, באתרי ג'יפאים וכיו"ב) ובסוף לקנות את האחד שעשה לך את זה הכי הרבה (כשאני חזרתי מהפעם הראשונה שראיתי את הפראדו שלי לא הפסקתי לצעוק באוטו מהתלהבות).

כך או אחרת שיהיה בהצלחה, אתה מוזמן לשאול כל שאלה, אשמח לענות לך.

raanan
29-09-13, 17:28
מה זה אוכל יותר ממטוס...
ברוך הבא למעדון השתיינים ...
אל דאגה עוד מעט יכתבו האופטימים על צריכות פנומנליות ....

חידה, ויטרה ארוכה אוטומטית מנוע 1600, הגבהה, צמיגים שטח מלא במידה 215/75/15
נחש (ושאר הקוראים) כמה צרכה דלק ?

רענן

Saar
29-09-13, 17:34
צירוקי (לא גראנד) - 1 ל 6.5 מחוץ לעיר. משולב עיר/בין עירוני 0 1 ל 5.5 בערך
בשטח - לא בודקים! :) כנראה שפחות....
למיטב ידיעתי, גראנד 5.2 או 4.7 - צריכה דומה לשלי.

כאמור, צריכת דלק היא לא אחד היתרונות של הרכבים האלו.

oferziv1
29-09-13, 18:35
היי עפר,

אחלה שרשור יצרת פה, עם הרבה מידע ומיטב המוחות שתרמו לו.

אחרי שקראתי אותו החלטתי שבכל זאת יש לי משהו להוסיף, ולו רק מכיוון שעברתי בדיוק את המסלול שאתה מתאר:
לפני כשנתיים קניתי ג'ימני ידני שאהבתי מאוד. לפני כחצי שנה כבר עברתי לפראדו בנזין קצר שהוא אהבת חיי (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=74853)(להוציא כמובן את אשתי).

הג'ימני הוא רכב שקל להתאהב בו. התחושה בו היא כמו בטרקטורון, הוא קטן וממש מתלבש עליך כמו כפפה. בנסיעת שטח אתה מרגיש את השטח והאדמה והבורות והסלעים (כמעט) ללא מתווכים. גם הגב מרגיש אותם יופי. זה כיף וזה נחמד ובאמת שעם חלון פתוח ומזג אוויר קריר של סתיו או סוף החורף, אתה באמת מרגיש מדהים. האחזקה והתחזוקה שלו זולות מאוד והאמינות של סוזוקי היא באמת אגדת עם שנטועה עמוק במציאות מוכחת.
אבל חוץ מהאמור, אני אישית, מאוד לא נהניתי אתו בנסיעה יום יומית. הוא צפוף מאוד גם לשני אנשים שרוצים בסך הכל להעמיס גם צידנית לטיול (חייב לקפל מושב בשביל צידנית). רעש הנסיעה עצום (אתה ב- 3K סל"ד כבר ב- 85 קמ"ש), הייתי עם צמיגי 50-50 שגם כן הוסיפו לרעש ובכלל, מדובר ברכב ספרטני מאוד שאין בו גרם של פינוק (ואזכיר שוב ששלי היה ידני).

לעומת זאת הפראדו. מה לא נכתב עליו כבר, באמת שאין לי מה להוסיף על כל הסופרלטיבים שנכתבו לעיל ובכלל (גם אין לי כל כוונה להיכנס להשוואות עם פג'רו, טרופר או גראנד, רק אגיד לך שאני הייתי בהתלבטות שלך ואת ההחלטה שלי אתה כבר מכיר).
הפראדו שלי הוא מנוע בנזין. היתרונות של הבנזין הם בשקט שהוא נוסך בך ובעצמה האדירה והזמינה בקצה הדוושה. בניגוד למה שנאמר לעיל, ניתן להשיג כאלו עם הרבה פחות מ- 200K. שלי עם 169K מוכחים (היסטוריית טיפולים מלאה כמעט ממוסך מורשה יבואן). אם אני זוכר נכון יש אחד ביד 2 של בחור מהדרום, עם מערכת גז וכ- 215K. למחירון אין כל משמעות לגבי הרכבים האלו.
צריכת הדלק של הרכב שלי נעה בין 1 ל- 6 לבין 1 ל- 7. עם כמות הנסועה המינימלית שסיפרת שאתה עתיד לנסוע בו, יכול להיות שאין כבר משמעות לעוד 2-3 ק"מ לליטר שהסולר ייתן לך, זאת לאור מחירי הסולר הגבוהים יותר, עלות ביטוח החובה הגבוהה יותר והיות המנוע מורכב יותר.

בסופו של דבר התחביב הזה הוא תחביב. הוא איננו מורכב משיקולים קרים בלבד. אם היה כזה היינו כולנו עם ג'ימנים כנראה. יש ערך לפינוק ולעתים הוא גבוה.
לי נשמע שאתה יכול ושאתה רוצה להוציא את הסכום האמור על פרדו. אתה יכול למצוא כזה טוב, גם אם ייקח לך קצת זמן (לי לקח חודשיים למצוא, להבנתי זה נחשב זמן סביר ואפילו קצר. רשימת המכולת שנתנו לך בשרשור לבדיקות לפני קנייה היא מעולה).
הייתי ממליץ לך ללכת עם הלב שלך, לראות את הרכבים הכי טובים שאתה מוצא בלוחות השונים (ביד 2, באתרי ג'יפאים וכיו"ב) ובסוף לקנות את האחד שעשה לך את זה הכי הרבה (כשאני חזרתי מהפעם הראשונה שראיתי את הפראדו שלי לא הפסקתי לצעוק באוטו מהתלהבות).

כך או אחרת שיהיה בהצלחה, אתה מוזמן לשאול כל שאלה, אשמח לענות לך.

ניר שלום,

ראשית המון המון תודה על התתייחסות, את האמת היה מרגש לקרוא את התגובה שלך וניכרת העובדה שאכן אתה מאושר מהבחירה שעשית.
רציתי לדעת מהם ההבדלים בין גרסת הדיזל לגרסת הבנזין? והאם בחרת בבנזין, כי נמצאה מציאה טובה או מסיבות אחרות.
מה
דבר נוסף מקריאת התגובה שלך להבנתי, המחשבה שלנו די זהה, אך אני בחרתי לקפוץ על שלב הג'ימני (ככה"נ) ולדלג שלב אחד קדימה, יש לי תכונה כזאת תמיד לרוץ לטופ (באופן יחסי כמובן).
האם אתה חושב שזאת טעות?

אשמח לשמוע עוד,

עופר

oferziv1
29-09-13, 18:49
ברוך הבא למעדון השתיינים ...
אל דאגה עוד מעט יכתבו האופטימים על צריכות פנומנליות ....

חידה, ויטרה ארוכה אוטומטית מנוע 1600, הגבהה, צמיגים שטח מלא במידה 215/75/15
נחש (ושאר הקוראים) כמה צרכה דלק ?

רענן

אין לי מושג...
מה באמת?

מוני אורבך
29-09-13, 18:50
פראדו בנזין חזק יותר מהדיזל == יותר פאן. הרכב יותר קליל ומהיר.
אם אני לא טועה מדובר על 0 עד 100 ב 9 שניות (וזה כבר מביא אותך לרמה של מכוניות ספורטיביות)
עד כמה צריך את זה - תחליט אתה.
מבחינת אמינות עד כמה שאני יודע שניהם באותה רמת אמינות.
רוב הרכב מלבד המנוע זהה.
מנוע בנזין פחות מורכב מהדיזל ולכן יש חלקים פחות יקרים (יש פחות מה שיתקלקל)
חסרון - הבנזין אוהב טורים גבוהים והמומנט מגיע מאוד מאוחר.
בדיזל אתה עובר בנינוחות את מה שבבנזין אתה חיב להתפרע כדי לעבור.
יש כאלו שאוהבים יותר בנזין ויש כאלו שדיזל.
מי שאוהב דיזל יתכנן את המסלול ויעבור אותו לאט ועם קו מנחה.
הבנזין יתן מכת גז ויהיה מה שיהיה.
אני מקצין לצורך המחשה, אבל זה הכוון.
צריכת דלק 1 ל 6 בבנזין לעומת 1 ל 9 בדיזל.
הבנזינים בדרך כלל עשו פחות קילומטר כי הבנזין תמיד היה יקר...
אין הרבה בנזין הם די נדירים והביקוש להם די נמוך (משמועות בלבד)

כמו שכבר כתבתי היה לי פגרו 98 - 2000. יש שני סוגים אחד עם 100 כוח סוס והשני עם 125
המאה הרבה יותר נפוץ והוא בהחלט אמין. חסרון - עגלה חבלז. ה 125 קצת יותר טוב אבל לא מטוס.
אני מדבר על ידני בלבד, אוטומטי פשוט לא זז (יחסית כן..). כמו כן על הקצר הארוך קצת יותר איטי.
עבירות, לא רע בכלל, יש לו נעילה אחורית ול 125 יש אפשרות לנעילה קידמית, ואז הוא בכלל גיבור.
הוא גם רכב לא קטן ויש שפע מקום ל 2. לגבי 4 לא היתי בונה על זה.. די צפוף (שוב בדגמי הקצר)
די נוח ואפשר לנסוע איתו די טוב, תצרוכת דלק בקצר ידני 1 ל 10.
סך הכול רכב אמין ונוח, טוב ברמה מעל גימיני או ויטרה, אבל נחות ברמה מהפראדו.
חלקים יש בשפע (למנוע עם ה 100 כוח סוס), ואם אתה לא מתעקש על מקורי גם די זולים.

לגבי הגראנד...
הרכב הזה יכול להיות מאוד מאוד מהנה. עם השיפורים המתאמים אין גבול לרמת העבירות והנוחות שאתה יכול להגיע.
אבל... השיפורים האלו עולים הרבה מאוד כסף. ואין מה לעשות הם מורדים מאוד מרמת האמינות של הרכב.
עם השיפורים המתאימים אתה יכול בקלות להגיע לרמת הפראדו (ואולי גם באותו מחיר של הפראדו, על אף שאני די בספק)
אבל אתה צריך לדעת טוב טוב מה אתה עושה.. זה במפורש לא רכב למתחילים!!
כאשר אתה משפר גראנד אתה חיב לדעת מה היתרונות והחסרונות ומה אתה הורס ומה אתה משפר במה שאתה מתקין.

oferziv1
29-09-13, 19:11
פראדו בנזין חזק יותר מהדיזל == יותר פאן. הרכב יותר קליל ומהיר.
אם אני לא טועה מדובר על 0 עד 100 ב 9 שניות (וזה כבר מביא אותך לרמה של מכוניות ספורטיביות)
עד כמה צריך את זה - תחליט אתה.
מבחינת אמינות עד כמה שאני יודע שניהם באותה רמת אמינות.
רוב הרכב מלבד המנוע זהה.
מנוע בנזין פחות מורכב מהדיזל ולכן יש חלקים פחות יקרים (יש פחות מה שיתקלקל)
חסרון - הבנזין אוהב טורים גבוהים והמומנט מגיע מאוד מאוחר.
בדיזל אתה עובר בנינוחות את מה שבבנזין אתה חיב להתפרע כדי לעבור.
יש כאלו שאוהבים יותר בנזין ויש כאלו שדיזל.
מי שאוהב דיזל יתכנן את המסלול ויעבור אותו לאט ועם קו מנחה.
הבנזין יתן מכת גז ויהיה מה שיהיה.
אני מקצין לצורך המחשה, אבל זה הכוון.
צריכת דלק 1 ל 6 בבנזין לעומת 1 ל 9 בדיזל.
הבנזינים בדרך כלל עשו פחות קילומטר כי הבנזין תמיד היה יקר...
אין הרבה בנזין הם די נדירים והביקוש להם די נמוך (משמועות בלבד)

כמו שכבר כתבתי היה לי פגרו 98 - 2000. יש שני סוגים אחד עם 100 כוח סוס והשני עם 125
המאה הרבה יותר נפוץ והוא בהחלט אמין. חסרון - עגלה חבלז. ה 125 קצת יותר טוב אבל לא מטוס.
אני מדבר על ידני בלבד, אוטומטי פשוט לא זז (יחסית כן..). כמו כן על הקצר הארוך קצת יותר איטי.
עבירות, לא רע בכלל, יש לו נעילה אחורית ול 125 יש אפשרות לנעילה קידמית, ואז הוא בכלל גיבור.
הוא גם רכב לא קטן ויש שפע מקום ל 2. לגבי 4 לא היתי בונה על זה.. די צפוף (שוב בדגמי הקצר)
די נוח ואפשר לנסוע איתו די טוב, תצרוכת דלק בקצר ידני 1 ל 10.
סך הכול רכב אמין ונוח, טוב ברמה מעל גימיני או ויטרה, אבל נחות ברמה מהפראדו.
חלקים יש בשפע (למנוע עם ה 100 כוח סוס), ואם אתה לא מתעקש על מקורי גם די זולים.

לגבי הגראנד...
הרכב הזה יכול להיות מאוד מאוד מהנה. עם השיפורים המתאמים אין גבול לרמת העבירות והנוחות שאתה יכול להגיע.
אבל... השיפורים האלו עולים הרבה מאוד כסף. ואין מה לעשות הם מורדים מאוד מרמת האמינות של הרכב.
עם השיפורים המתאימים אתה יכול בקלות להגיע לרמת הפראדו (ואולי גם באותו מחיר של הפראדו, על אף שאני די בספק)
אבל אתה צריך לדעת טוב טוב מה אתה עושה.. זה במפורש לא רכב למתחילים!!
כאשר אתה משפר גראנד אתה חיב לדעת מה היתרונות והחסרונות ומה אתה הורס ומה אתה משפר במה שאתה מתקין.

כמה כ"ס יש לפראדו? וכשאתה רושם 1 ל 9 בדיזל זה בנסיעה משולבת?

מוני, אולי תמצא לי פראדו? :)

עופר

ניר_לב
29-09-13, 19:43
ניר שלום,

ראשית המון המון תודה על התתייחסות, את האמת היה מרגש לקרוא את התגובה שלך וניכרת העובדה שאכן אתה מאושר מהבחירה שעשית.
רציתי לדעת מהם ההבדלים בין גרסת הדיזל לגרסת הבנזין? והאם בחרת בבנזין, כי נמצאה מציאה טובה או מסיבות אחרות.
מה
דבר נוסף מקריאת התגובה שלך להבנתי, המחשבה שלנו די זהה, אך אני בחרתי לקפוץ על שלב הג'ימני (ככה"נ) ולדלג שלב אחד קדימה, יש לי תכונה כזאת תמיד לרוץ לטופ (באופן יחסי כמובן).
האם אתה חושב שזאת טעות?

אשמח לשמוע עוד,

עופר

בשמחה רבה עפר.
למיטב הבנתי, ההבדלים בין הגרסאות הם במנוע ובו בלבד. מוני הסביר יפה מאוד למעלה. לגבי מדוע החלטתי לרכוש בנזין, אומר לך כך- הכוונה הייתה לקנות את האקזמפלר הכי טוב שאמצא וזה מה שעשיתי. אבל מהרגע שעליתי על רכב בנזין והרגשתי את הדוושה המגיבה מיידית ואת השקט של המנוע הבנתי שזה מה שאני רוצה (אני נוסע עם האוטו 60 ק"מ בשבוע ולא מטייל בכל שבוע ואפילו לא בכל שבועיים, כך שלא מפריע לי לתדלק מיכל בנזין בחודש לעומת 2/3 מיכל סולר בתקופה המקבילה).

אני לא חושב שזו טעות לקפוץ שלב. אם אתה יודע שזה מה שאתה אוהב, אז זה טוב לוותר על החלפת רכב, כי כל החלפה עולה כסף. כמו כן, הפראדו לדעתי הוא אחד הרכבים ששומרים על הערך שלהם בצורה הכי טובה, כך שגם אם תתחרט ותחליט שאתה לא ג'יפאי, אתה לא תפסיד הרבה כסף במכירת הפרדו.

אגב, לפני שקניתי את שלי נסעתי על פג'רו Q קצר בנזין שנת 2000, שהיה ממש מרשים, מוני לא סקר אותו בתגובה שלו, למיטב ידיעתי יש לו מנוע 3.0 ו- 180 כ"ס. גם רכב מעולה.

זהו חביבי, עכשיו זה רק להחליט, ראיתי כמה מציאות די מדהימות ביד 2, אמנם חלקן מעל לתקציב שלך אבל תזכור- הכי חשוב בסופו של דבר זה רכב מטופל, עם עבר מוכח ושמציג בריאות במערכות החשובות שלו (גיר, מנוע, שילדה) וזו חוכמה קטנה מאוד לרכוש בזול גרוטאה על גלגלים.
בעניין הזה, הייתי מוסיף עוד בדיקה לרשימת הבדיקות שציינו לעיל- תראה אם מיכל הדלק מעוך, זה החלק הכי נמוך בפראדו ומקבל מכות מסלעים ואבנים בשטח, זו אינדיקציה טובה לרכב שהיה הרבה בשטח (מאפשר לזהות שקרנים ונהגים גרועים) וגם עלול להוות בעיה מהותית, כי עלול להקטין את נפח מיכל הדלק.

ניר_לב
29-09-13, 19:45
כמה כ"ס יש לפראדו? וכשאתה רושם 1 ל 9 בדיזל זה בנסיעה משולבת?

מוני, אולי תמצא לי פראדו? :)

עופר

פראדו דיזל- עד שנת 2000 (כולל) 125 כ"ס.
פרדו דיזל משנת 2001 - עד שנת 2003 (כולל) 163 כ"ס.
בנזין - 180 כ"ס (לא זוכר מאיזו שנה יובאו לארץ).

oferziv1
29-09-13, 19:50
בשמחה רבה עפר.
למיטב הבנתי, ההבדלים בין הגרסאות הם במנוע ובו בלבד. מוני הסביר יפה מאוד למעלה. לגבי מדוע החלטתי לרכוש בנזין, אומר לך כך- הכוונה הייתה לקנות את האקזמפלר הכי טוב שאמצא וזה מה שעשיתי. אבל מהרגע שעליתי על רכב בנזין והרגשתי את הדוושה המגיבה מיידית ואת השקט של המנוע הבנתי שזה מה שאני רוצה (אני נוסע עם האוטו 60 ק"מ בשבוע ולא מטייל בכל שבוע ואפילו לא בכל שבועיים, כך שלא מפריע לי לתדלק מיכל בנזין בחודש לעומת 2/3 מיכל סולר בתקופה המקבילה).

אני לא חושב שזו טעות לקפוץ שלב. אם אתה יודע שזה מה שאתה אוהב, אז זה טוב לוותר על החלפת רכב, כי כל החלפה עולה כסף. כמו כן, הפראדו לדעתי הוא אחד הרכבים ששומרים על הערך שלהם בצורה הכי טובה, כך שגם אם תתחרט ותחליט שאתה לא ג'יפאי, אתה לא תפסיד הרבה כסף במכירת הפרדו.

אגב, לפני שקניתי את שלי נסעתי על פג'רו Q קצר בנזין שנת 2000, שהיה ממש מרשים, מוני לא סקר אותו בתגובה שלו, למיטב ידיעתי יש לו מנוע 3.0 ו- 180 כ"ס. גם רכב מעולה.

זהו חביבי, עכשיו זה רק להחליט, ראיתי כמה מציאות די מדהימות ביד 2, אמנם חלקן מעל לתקציב שלך אבל תזכור- הכי חשוב בסופו של דבר זה רכב מטופל, עם עבר מוכח ושמציג בריאות במערכות החשובות שלו (גיר, מנוע, שילדה) וזו חוכמה קטנה מאוד לרכוש בזול גרוטאה על גלגלים.
בעניין הזה, הייתי מוסיף עוד בדיקה לרשימת הבדיקות שציינו לעיל- תראה אם מיכל הדלק מעוך, זה החלק הכי נמוך בפראדו ומקבל מכות מסלעים ואבנים בשטח, זו אינדיקציה טובה לרכב שהיה הרבה בשטח (מאפשר לזהות שקרנים ונהגים גרועים) וגם עלול להוות בעיה מהותית, כי עלול להקטין את נפח מיכל הדלק.

אשמח לדעת לאיזה מציאות התכוונת ביד 2.
תודה,
עופר

Saar
29-09-13, 21:24
מוני, הערה קטנה ביחס לגראנד,
היום אפשר למצוא גראנדים משופרים היטב לשטח במחירי רצפה יחסית (סביב ה 40 ואולי אף פחות)
קיט הגבהה איכותי לא פוגע באמינות הרכב בגראנד ובאופן אישי אני לא מכיר אנשים שהתעסקו עם המנוע ושיפרו אותו בגראנדים (גם ככה האוטו הזה טס)
אני בהחלט חושב שגראנד מהווה תמורה נהדרת למחיר במגבלות מחיר הדלק.

גם גראנד לא משופר ניתן להגביה 2" בעזרת אוקולונים ולקבל רכב שעובר 95% מהמסלולים בארץ בעלות שיפורים של 2500 ש"ח (בהגזמה כלפי מעלה - עלות אוקולונים + 4 בולמים...)
הבעיה שעם האוכל בא התאבון :)

סער

שלומי
29-09-13, 21:42
מציע לך מאוד לגבש דיעה על סמך נהיגה במס' אקזמפלרים ולא להנעל על דגם מסוים מהשוואות תאורטיות.
יש מספיק רכבים ומוכרים בלוחות המכירה שישמחו שתבוא לראות את הרכב שלהם.
לדעתי, מצב הרכב הספציפי שתקנה - תחזוקה,שיפורים,התאמות חשוב לפחות כמו הדגם.
לא תוכל להעריך רכב טוב כשתתקל בו אם לא תבדוק פיזית רכבים.

אני איתך בנושא התחלה מרכב שאתה רוצה ולא בדרך ארוכה דרך רכבי ביניים.

תתחדש וסע בדרכים ישרות

oferziv1
30-09-13, 08:59
מציע לך מאוד לגבש דיעה על סמך נהיגה במס' אקזמפלרים ולא להנעל על דגם מסוים מהשוואות תאורטיות.
יש מספיק רכבים ומוכרים בלוחות המכירה שישמחו שתבוא לראות את הרכב שלהם.
לדעתי, מצב הרכב הספציפי שתקנה - תחזוקה,שיפורים,התאמות חשוב לפחות כמו הדגם.
לא תוכל להעריך רכב טוב כשתתקל בו אם לא תבדוק פיזית רכבים.

אני איתך בנושא התחלה מרכב שאתה רוצה ולא בדרך ארוכה דרך רכבי ביניים.

תתחדש וסע בדרכים ישרות

שלומי תודה רבה על ברכת הדרך, גם אני חשבתי בהתחלה שאני אלך לראות הכל, כל מה שנראה טוב אבל מצאתי את עצמי נאבד בכל המגוון שיש,
ובאמת שצריך להיות אדם חופשי בלי עבודה וכל היום לחפש ביד 2 בשביל לחפש בתוך ככ הרבה מגוון.

בגלל זה ניסיתי למקד את עצמי ל 2-3 דגמים ולנסות למצוא משהו מהם.

סער, שאתה מדבר על גרנד ויטארה על איזה שנים מדובר?

ניר_לב
30-09-13, 09:21
אשמח לדעת לאיזה מציאות התכוונת ביד 2.
תודה,
עופר

קודם כל יש את זה (http://www.yad2.co.il/Cars/4X4_info.php?CarID=386787), אמנם נראה לי שמעל התקציב שלך, אבל אולי הוא ירד קצת. יד 1 זה נדיר ושווה מאוד לראות.

שנית יש את הבנזין הזה (http://www.yad2.co.il/Cars/4X4_info.php?CarID=385271), גם מעל התקציב שלך, אבל עם ק"מ ממש נמוך, לכל הפחות שווה ללכת ולראות.

יש גם את הבנזין הזה (http://www.yad2.co.il/Cars/4X4_info.php?CarID=385852) של הבחור מהדרום שהזכרתי קודם, עם מערכת גז.

את הרכב הזה אני רואה באשקלון (http://www.yad2.co.il/Cars/4X4_info.php?CarID=378335), הוא חונה ממש שני רחובות ממני. נראה ממש טוב (אבל לא יודע לומר מעבר לזה), משופר מאוד. אם תרצה לבוא לראות אותו ושאצטרף גם אין בעיה.

גם הדיזל הזה (http://www.yad2.co.il/Cars/4X4_info.php?CarID=386306) נראה מעניין ושווה לך ללכת ולראות אותו.

אני יודע שכולם מעל לתקציב שלך, אבל זה מחיר פתיחה ותמיד אפשר להוריד במו"מ לפני הבדיקה וכמובן לאחר הבדיקה.

בהצלחה!

oferziv1
30-09-13, 10:36
קודם כל יש את זה (http://www.yad2.co.il/Cars/4X4_info.php?CarID=386787), אמנם נראה לי שמעל התקציב שלך, אבל אולי הוא ירד קצת. יד 1 זה נדיר ושווה מאוד לראות.

שנית יש את הבנזין הזה (http://www.yad2.co.il/Cars/4X4_info.php?CarID=385271), גם מעל התקציב שלך, אבל עם ק"מ ממש נמוך, לכל הפחות שווה ללכת ולראות.

יש גם את הבנזין הזה (http://www.yad2.co.il/Cars/4X4_info.php?CarID=385852) של הבחור מהדרום שהזכרתי קודם, עם מערכת גז.

את הרכב הזה אני רואה באשקלון (http://www.yad2.co.il/Cars/4X4_info.php?CarID=378335), הוא חונה ממש שני רחובות ממני. נראה ממש טוב (אבל לא יודע לומר מעבר לזה), משופר מאוד. אם תרצה לבוא לראות אותו ושאצטרף גם אין בעיה.

גם הדיזל הזה (http://www.yad2.co.il/Cars/4X4_info.php?CarID=386306) נראה מעניין ושווה לך ללכת ולראות אותו.

אני יודע שכולם מעל לתקציב שלך, אבל זה מחיר פתיחה ותמיד אפשר להוריד במו"מ לפני הבדיקה וכמובן לאחר הבדיקה.

בהצלחה!

כן את האמת שאת כל אלה ראיתי כבר, בהחלט רובם הרבה מעל התקציב שלי, ולפי מה שהבנתי בקטגוריה הזאת של הפראדו, מחיר מחירון הוא המלצה בלבד ורוב המחירים הם מעל.
אני מתחיל לחשוש שהפראדו מחוץ לטווח המחיר שלי.

אשמח אם מישהו יוכל לרשום לי את ההבדלים בין דגם 2002 וקודמיו.

תודה רבה,

עופר

Saar
30-09-13, 10:41
הי,

לגבי הגראנד ויטרה, אני דיברתי על הדגמים של 99 עד 2004 (אולי 2005, לא זוכר בודאות מתי הוחלף הדגם)
לגבי מחירים, אני לא יודע לומר.
סער

הויטרה הנ"ל היא לא הרכב האידאלי לעשוש וזיק (למען ההגינות, לזיק הייתי מתקרב רק עם ויטרה משופרת היטב - צמיגי שטח מלא, הגבהה טובה וגם אז לא בטוח...), אבל היא בהחלט תעבור בכבוד את רוב השבילים והמסלולים בארץ.

oferziv1
30-09-13, 10:58
הי,

לגבי הגראנד ויטרה, אני דיברתי על הדגמים של 99 עד 2004 (אולי 2005, לא זוכר בודאות מתי הוחלף הדגם)
לגבי מחירים, אני לא יודע לומר.
סער

הויטרה הנ"ל היא לא הרכב האידאלי לעשוש וזיק (למען ההגינות, לזיק הייתי מתקרב רק עם ויטרה משופרת היטב - צמיגי שטח מלא, הגבהה טובה וגם אז לא בטוח...), אבל היא בהחלט תעבור בכבוד את רוב השבילים והמסלולים בארץ.

הבנתי, טוב אז זה פחות מתאים לי, במיוחד בעקבות חוסר הניסיון שלי.

Saar
30-09-13, 11:23
הבנתי, טוב אז זה פחות מתאים לי, במיוחד בעקבות חוסר הניסיון שלי.

זו הסיבה שבאופן כללי לא הייתי מתקרב לזיק בהתחלה...
יש מספיק מקומות יפים ומאתגרים אך לא מסוכנים. ללא קשר לסוג הרכב הנבחר.

gruyon
04-10-13, 22:23
רק צריך קלמיני ושתי נעילות - בשמו של דיויד.

https://www.youtube.com/watch?v=B5hrQzkqdMU

https://www.youtube.com/watch?v=hqB9zF4-tnA

gruyon
04-10-13, 22:28
ודרך אגב זיק זה מעלה שקשה להרבה סוגי רכבים :

https://www.youtube.com/watch?v=wI7dUqBxOX0

-->