PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה - נורת A/T נדלקת בעזיבת גז, טורים נמוכים מאוד עד כדי כיבוי.

שמוליקו
29-09-13, 10:47
שלומות,
הרכב לא שלי,
מדובר ברכב פאג'רו ארוך אוטומט בנזין מודל 2000.
ייבוא אישי (מנוע 3.5 V6 עם קאמשאפט בודד)
השאלה,
בעיקר בבוקר, תחילת נסיעה בכל עזיבת דוושת הגז נורת ה A/T מהבהבת.
ליטוף הגז מפסיק את ההבהוב.
במקביל הטורים נמוכים מאוד, הגיע למצב שהרכב נכבה לי בכניסה לכיכר.... (אפילו לא עצירה מלאה, למרות שקרה רק פעם אחת).

קצת רקע,
שמן הגיר נראה אדום ויפה, לא חסר שמן גיר.
הרכב נוסע מעט מאוד (פעם פעמים בשבוע ולא יותא מ 10 ק"מ כל פעם), שבוע שעבר המצבר החזיר את נשמתו לבורא (אחרי ארבע שנים +-).
הוחלף מצבר (התופעה המדוברת התחילה לפני החלפת המצבר), על פניו הטעינה נראית בסדר. (בדיקה עם אוומטר באמצעים ביתיים).
כבר תקופה ארוכה מאוד שנורת המנוע נדלקת וכבית לפרקים (בדיקת מחשב במוסך העלתה חיישן למדה אחורי, אחרי הדוד ???, בהמלצת המוסך הנושא לא טופל והרכב המשיך לנסוע כך, לא נראה לי שקשור לבעיה העכשוית, אבל אולי...).

יש למישהו כיווני בדיקות או המלצות?

תודה רבה

bel1bel
05-10-13, 12:13
אהלן
יש לי בנזין קצר מודל 2000
התופעה של הבהוב נורת ה AT ביחד עם צ׳ק אנגין או בלי, בעיקר כשהרכב קר קיימת גם אצלי לסירוגין.
מידי פעם נעלם ושוב חוזר.
הגיר מתפקד מצויין, שמן ופילטר חדשים.
בבדיקה מקיפה עם סורק הגענו למסקנה שאיפשהו החיווט שיוצא מהחיישן גורם לתופעה, וכל ליטוף גז גורם להיעלמות ההתראה כנראה בגלל הוויברציות מהמנוע.
גם לי המליצו לא לתקן, החיישן עצמו תקין.
אפשר לחיות עם זה, וזה נעלם לתקופות ארוכות.
לגבי הבעיה השנייה שכתבת שלדעתי לא קשורה לראשונה, גם עברתי ופתרו לי בדיוק בדקה וחצי וללא עלות.
לא יודע מה בדיוק עשו, אבל אמרו שזה לכלוך בסעפת יניקה והמליצו על תוסף, אבל פתרו בכלל על ידי שחרור אויר (לא הבנתי בדיוק איפה) בדקה וחצי ובעזרת מברג.
חשבתי שפשוט העלו את הטורים אבל אז הם צחקו עליי והסבירו שברכב יש מחשב...
אם לא תסתדר, אשלח אותך למוסך מדרכה עם בעל מקצוע בעל נסיון של 35 שנה שראה כבר הכל בתחום הגיפים.

יצא לי ארוך, מקווה שעזרתי.
אני נהנה מהרכב הזה בטירוף, יש לו אופי, ובשטח הוא לא מאכזב.

שמוליקו
06-10-13, 07:53
תודה רבה על העזרה.
בנתיים נורת הגיר דלקה בעקבות חיישן TPS מלוכלך.
הטורים הנמוכים - חיישן מצערת מלוכלך :)
מנורת המנוע - מעבר לשניים האלה - חיישן למדה אחורי
נוקה וכוון ה TPS - נורת גיר לא נדלקת, נוקה איזור המצערת + החיישנים - טורים חזרו להיות נורמאליים.
נשאר להחליף חיישן למדה אחורי, אבל זה יעשה רק אחרי שאנקה את כל המערכת (אינפוזיה :))

בעל הרכב כבר מאושר .....

שוב תודה.

-->