PDA

צפייה בגרסה מלאה : יש למישהו נסיון עם קמין תוצרת הארץ?

dudu
30-09-13, 08:36
החלטנו לחמם את הבית גם בעזרת קמין עצים, קר מאוד אצלנו עד כדי כך שהמזגן לא יעיל רוב החורף ובנוסף אנו סובלים מהפסקות חשמל רבות.

מגוון הקמינים הוא די גדול וברור לי שקמין תוצרת חוץ מחברה מוכרת הוא הבחירה הנכונה, אבל המחירים די גבוהים.

ראיתי שיש קמינים תוצרת הארץ ,דרוזים ,חברונים וכו' יש למישהו ניסיון או דעה לגביהם?

יש מפעל / מסגריה בקרית שמונה שמייצרים קמינים(מפעלי בירותי/ עופר בירותי) אם יש למישהו הכרות אשמח לשמוע http://www.xn--eebambl3b.com/

תודה

dudu
10-10-13, 14:04
לדברי המוכרת מדובר בקמין יציקה עתיק...
מישהו מזהה את היצרן /דגם?
תודה

80758

BlackStar
10-10-13, 15:23
הקמין הנל נראה איכותי " בתמונה "
הקמינים הדרוזים הנפוצים ב 1000 1500 שח
לא נותנים עבודה רצינית

1: הזכוכית נשברת ולא עמידה בחום
2: עובי פח דק מידי התנור מאבד צורה
3: פתחי איוורור ויציאה בוא נומר לא הכי איכותיים עם זה בצירים או בידיות שלאחר זמן מה מתפרקות

עוד נקודה למחשבה
איזה עץ אתה הולך להבעיר ואיזה עובי ארובה 4 צול 6 צול 8 צול ?
וכמובן מה פתח הדלת בכדאי שתוכל להכניס בולי עץ שלמים ולא מבוקעים או קצוצים
עם תרצה עץ מאזור חוף הכרמל אשמח לסייע לך

dudu
10-10-13, 15:48
על קמינים דרוזים וכו' ויתרתי,
ההתלבטות כרגע היא בין קמין של עופר בירותי שעשוי מברזל עבה ונראה איכותי (עד כמה שאני יכול לשפוט) או קמין איכותי מיד 2.
אני רוצה להשתמש בעץ להסקה ובגלילי גפת ,ארובה 8 צול.
תודה

asafpeleg
10-10-13, 16:47
גלילי גפת מניסיוני ולדעתי לא מציאה גדולה.עצתי היא שלפני שאתה מזמין משטח, קנה שני ארגזים (12 גלילים) לבדיקה. אמנם ירוק, נוח וזמין אך קשה להתנעה ומתכלה מהר. יחד עם זאת, אם לא הצלחת להשיג עצים מוכנים באזורך, יכול להוות פתרון.

itayhi
10-10-13, 23:41
גלילי גפת מצויינים לתת בוסט של חום לשעתיים-שלוש כשכבר יש תפיסה טובה של הגזעים בקמין.
מנסיון עם מס' ארגזים, אי אפשר להשתמש בגפת בלבד או כחומר בעירה עיקרי. רק כתוספת לגזעים.

הקמין בתמונה נראה ע"פ כאיכותי מאוד אבל אני באופן אישי מעדיף את הקמין שלי עם חלונות זכוכית.

איתי

amirk
11-10-13, 18:34
מנסיון מר עם הדגם הספציפי הזה, קמין שבתמונה רק נראה איכותי, אטימה לא
קיימת לכן שורף עץ מהר ולא יעיל.
ישנה סיבה טובה מדוע הקמינים האלו נמכרים במחירים נמוכים ביד 2.

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

dudu
13-10-13, 14:14
אמיר תודה רבה חסכת לי עגמת נפש ממש ברגע האחרון.
הקמין הבא שעל הפרק הוא טימאו חדש...אם יש למישהו הכרות עם הדגם אשמח לשמוע.

shahav
15-10-13, 18:01
תרשו לתפוס טרמפ - מה דעתכם על K9 הפולני?
http://www.raanangaz.co.il/173611/%D7%A7%D7%9E%D7%99%D7%9F%D7%A2%D7%A5KOZY

הדבר היחדי שאני יודע עלו זה שהוא לא MF, כלומר לא עמיד לשימוש בפחם, לכן לא עמיד בחום ממש גבוהה. מישהו בארץ משתמש בפחם בכלל?

רבין

amitaikl
15-10-13, 22:24
"תנור פחם" - חבר ושכן קנה לפני חמש שנים תנור של פירמה ידועה. עלה לו בסביבות 9000 ש"ח ומהיום הראשון הוא אכל ממנו רק קש.
אחרי שנה הוא גילה שאחד החלקים התעוות מהחום ואחרי שנתיים נוצר סדק בתנור. היבואן בארץ התנער ממנו וכשהוא יצר קשר עם החברה בארה"ב הם בדקו וחזרו אליו עם תשובה שהוא ככל הנראה השתמש בעץ יבש מדי (!) שבער בטמפרטורה יותר מדי גבוהה. מסקנות: 1. תקרא טוב טוב את כל החומר שיש על התנור לפני שאתה קונה. 2. כמו כן תנורים שיוצרו בארץ מתאימים לתנאים בארץ. לא הייתי פוסל על הסף.
התנור שתמונה שהעלה דודו הוא תנור פרנקלין. תנור אמריקאי מצוין. דורש שימוש בעץ יבש והכי חשוב ארובה מאוד גבוהה, מה שקשה למצוא בארץ. לשכן אחר היה תנור כזה שקנה "במציאה" רק כדי להבין שהוא לא מתאים.
לגבי גפת - גליל בוער שעתיים. בול. תשים חמישה גלילים יהיה לך חם מאוד שעתיים. בול. עץ - תשים חתכה קטנה תבער מעט זמן, תשים חתיכה גדולה תבער הרבה זמן (כמובן שיש הבדל בין אבוקדו לאורן לאקליפטוס לחרוב לזית). גלילי זפת נרטבים = ערמת נסורת רטובה = ערימת נסורת יבשה. ערימת עץ נרטבת = ערימת עץ רטובה קלות = ערימת עץ יבשה
שים לב שאתה קונה מכורת עם רישיון ולא מאיזה חאפר שמפרק יערות של קק"ל עם מסור שרשרת. אחרי הרבה שנים של ניסיון הגעתי לתמהיל של 2 קוב אקליפטוס + 2 קוב ברוש/אורן/אגוז + 3 קוב אקליפטוס/זית ואני מסודר לחורף

-->