PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול חוצה ישראל

חן אלינועם
01-10-13, 22:09
שלום לכולם
אני מעוניין לעשות את חוצה ישראל באופן עצמאי , יחד עם קבוצת חברים.
אם ישנו מישהו שעשה את המסלול אשמח לשמוע המלצות, טיפים וחוויות .
מה צריך להכין לפני?, מתי מומלץ לצאת למסלול הזה?,מקומות לינה מומלצים? וכל מה שאפשר..
תודה מראש
אלינועם

יונתןמצפה
01-10-13, 22:14
ברכב או ברגל?

חן אלינועם
02-10-13, 08:34
ברכב,סופה פתוחה....ועוד כמה כלים

נמרוד
02-10-13, 08:42
שביל חוצה ישראל הרשמי, המסומן, אם לזה התכוונת, הוא בעקרון שביל רגלי, חלקים בלבד ממנו עוברים בשבילי רכב.

אין "חוצה ישראל" אחד לרכב - יש הרבה - אינספור בעצם - מסלולים כאלו, שמחברים בין מורדות החרמון לאילת, בדרך כלל דרך הבקעה ורמת מדבר יהודה ולא מרכז הארץ.

אם כוונתך למסלול של ראלי חוצה ישראל זה גם משהו אחר, לראלי יש תוואי פחות או יותר קבוע שבוחר בכוונה בשבילים המהירים ולא היפים או המעניינים.

elro
02-10-13, 08:52
כתבתי משהו בזמנו על חוצה ישראל שעשינו בסוכות, אם תהיה לך סבלנות אתה מוזמן לקרוא:
http://elroyie.blogspot.co.il/2011/10/2011.html

הכוכב הכחול
02-10-13, 18:35
כתבתי משהו בזמנו על חוצה ישראל שעשינו בסוכות, אם תהיה לך סבלנות אתה מוזמן לקרוא:
http://elroyie.blogspot.co.il/2011/10/2011.html

מעולה!!
עשית אחלה חשק

תודה על השיתוף :)

אילן ללל
03-10-13, 00:59
אפשר גם כך. מסע שערכנו באביב האחרון.

http://www.youtube.com/watch?v=e_3DM5Svibg

חן אלינועם
03-10-13, 14:11
תענוג!!!!!! אם היו לי רגעי היסוס ....כרגע אין!
המסקנות: צריך להכין את הרכב כמו שצריך, לדאוג לחלקי חילוף בסיסיים, שמנים לכל המכלולים,ואמצעי קירור למזון .
כמו כן יש לתכנן את המסלול כמו שצריך ולדאוג לתקשורת בין הרכבים.
ציוד חילוץ חובה.
אם יש הארות או הערות,תוספות והשגות.....אשמח אם תכתבו..
שיהיה יום מקסים

חן אלינועם
03-10-13, 14:15
שביל חוצה ישראל הרשמי, המסומן, אם לזה התכוונת, הוא בעקרון שביל רגלי, חלקים בלבד ממנו עוברים בשבילי רכב.

אין "חוצה ישראל" אחד לרכב - יש הרבה - אינספור בעצם - מסלולים כאלו, שמחברים בין מורדות החרמון לאילת, בדרך כלל דרך הבקעה ורמת מדבר יהודה ולא מרכז הארץ.

אם כוונתך למסלול של ראלי חוצה ישראל זה גם משהו אחר, לראלי יש תוואי פחות או יותר קבוע שבוחר בכוונה בשבילים המהירים ולא היפים או המעניינים.

אני חושב שדווקא מסלול כמו זה שקראתי בכתבה יהיה עדיף, איך אוכל להשיג מסלול מסודר בכדי שיהווה בסיס לטיול?

דידין
03-10-13, 16:38
מצטרף לתגובתו של נמרוד.
יש אפשרות לנסוע במסלול שנסעו אחרים (יתרון, הכל מוכר וידוע - חיסרון , אתה לא "הראשון")
ויש אפשרות לתכנן מסלול לבד (יתרון עבודה עצמית על כל ההיבטים*, חיסרון כנ"ל+ השקעת זמן גדולה יותר).
הכל תלוי באופי והנחישות שלכם .
טיפ קטן שלי , במקומות שהמסלול המתוכנן שלכם עובר במקומות ישוב, קנו את המצרכים "הרכים"בדרך ואל תביאו מהבית.
עוד טיפ, אם אתם יכולים לישון במקומות מסודרים- זה עדיף מאשר שינה בשטח ולמחרת "מטושטשים" לגמרי
* בל תשכח שאחרי תיכנון לבד (כשנעזרתם בנסיון של אחרים,) הכל יראה פשוט יותר.

elro
03-10-13, 19:46
עוד טיפ, אם אתם יכולים לישון במקומות מסודרים- זה עדיף מאשר שינה בשטח ולמחרת "מטושטשים" לגמרי

עם זה אני ממש לא מסכים, אם כי זה גם תלוי במשתתפים עצמם.
אני יכול הגיד ששינה בשטח בר גורמת לי להיות הרבה יותר רענן ממקומות מסודרים, החיבור הרבה יותר טוב.
(עכשיו הייתי סוכות שישי עד שלישי בשטח)

yoni_0000
03-10-13, 20:02
יש את הספר של אבירם ברקאי "חוצה ברקאי", שם הוא מתאר מסלול שחוצה את הארץ ממטולה עד אילת דרך המרכז עם כמה אופציות אחריי באר שבע..
מה שכן, בספר שלו הוא מחלק את המסלול לעשרה ימים ואופציה ליותר.. לדעתי לא כלכך מעשי בשוט אחד, אבל מקור טוב לרעיונות למסלול.
ובכלל, חוצה ישראל לדעתי פחות טריוויאלי לג'יפאים. עדיף דימונה אילת בארבעה או חמישה ימים..

דידין
04-10-13, 14:02
:) אין לי אלא להסכים, איש איש וטעמו עימו !
רק נא לא לשכוח שמדובר ב "חוצה ישראל" משמע נסיעת הרבה קילומטרים בשטח !
אני יודע שאחרי ליל הוללות בשטח(שלא לדבר על הנסיעה קודם) עם מינומום שעות שינה בתנאים /לא תנאים אני למחרת , מאבד עניין שלא לומר על התגובות האיטיות יותר בעת הנהיגה .
ראבאק - אנחנו לא במלחמה, רוצים גם להנות ולהטמיע מה רואים / עוברים בדרך , לא רק "אודרוב סע"

יובל48
04-10-13, 14:28
את חוצה ישראל של הקבוצה שלנו חילקנו ל 3 חלקים,4 ימים בפסח,יומיים בשבועות ו4 ימים בסוכות.
חלק מהדרך היה על כביש כמובן מאילוצים שונים אבל הרוב היה בשטח,בניחותא ולא בקצב ראלי,
לצערי אני לא מוצא את הקבצים מהטיול אבל יש לי קובץ ששמרתי,לא שלי,שמישהו פירסם בזמנו.

elro
05-10-13, 02:18
:) אין לי אלא להסכים, איש איש וטעמו עימו !
רק נא לא לשכוח שמדובר ב "חוצה ישראל" משמע נסיעת הרבה קילומטרים בשטח !
אני יודע שאחרי ליל הוללות בשטח(שלא לדבר על הנסיעה קודם) עם מינומום שעות שינה בתנאים /לא תנאים אני למחרת , מאבד עניין שלא לומר על התגובות האיטיות יותר בעת הנהיגה .
ראבאק - אנחנו לא במלחמה, רוצים גם להנות ולהטמיע מה רואים / עוברים בדרך , לא רק "אודרוב סע"

'צטער אבל אתה ממש לא בכיוון.

עשינו את חוצה ישראל, (מוזמן לקרוא את מה שצירפתי למעלה) לילה אחד באמצע לינה במקום מסודר ובסוף באילת במלון, חוץ מזה ישננו בשטח את כל חמשת הלילות.
זה יותר עניין של אם אתה רגיל לישון בשטח או לא.
הסתדרנו מצוין ומה שרשמת בכלל לא בכיוון, תאמין לי שזה היה יותר רגוע הלינה בשטח ממקום מסודר וזה ממש, אבל ממש לא עניין של מלחמה אלא הנאה צרופה.
הטיולים שאני, אישית, נהנה בהם יותר הם אלו שישנים בהם יומיים/שלושה/ארבעה ואפילו חמישה ימים בשטח.

אבל כמו שכתבת, איש איש וטעמו עימו...

חן אלינועם
05-10-13, 18:31
אפשר גם כך. מסע שערכנו באביב האחרון.

http://www.youtube.com/watch?v=e_3DM5Svibg

אין לי מילים......אלופים!!!!!!!!!!
צריך תעוזה ,ביצים ,ושריטה עמוקה{כמו של רובנו ואני בניהם} כדי לעשות את זה.....
רץ להראות לאשתי ...היא חושבת שאני משוגע...חחח...

-->