PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש ג'יפ ראשון, חדש בעסק

itai14
02-10-13, 10:20
.
1. כמה אתם רוצים להשקיע?

מתכנן להוציא בין 50 ל60 אלף ש"ח, כולל שיפורים.

2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע?

רכב פנאי לסופי שבוע, חד משמעית. ואפילו לא כל סופ"ש. (בכל זאת קצין בקבע, לא מגיע הביתה יותר מדי...)

3. מי נוהג בו?

כעיקרון אני, בן 23.

4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות?

אותי ומקסימום כמה חבר'ה שמוכנים להידחס.

5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה?

לא יודע להעריך, אבל מאמין שלא הרבה.

6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'.
לא...
הארה חשובה:
מדפדוף פה באתר וברחבי הרשת,הבנתי שג'ימיני יכול להיות אחלה פיתרון בשבילי, עם קצת תוספות ושיפורים. אני ממש לא מתכוון להתעלל בו יותר מדי. הבנתי שעדיף אזור 2005, ואם אפשר אז ידני.
השאלות העיקריות שלי הן:
:confused:

האם זה באמת מה שאני מחפש?
כשאני הולך לחפש, מה בדיוק אני בודק ומה טווח מחירים סביר?
איזה שיפורים (אם בכלל) צריך לעשות? איפה עושים? כמה עולה?

גר באזור המרכז (מושב ליד רחובות).
נשמע שזה המקום לבקש עזרה,תודה מראש!

guycho
02-10-13, 16:56
הג'ימני רכב מדהים, מאוד אוהב את שלי.

אבל אם הייתי קונה אוטו אך ורק לסופ"שים עם נסועה שנתית נמוכה, הייתי פוזל לכיוון סיקס או סופה.
בתקציב שלך אתה יכול להעמיד אחד יפה בחניה.

באם חפצה נפשך בג'ימני, אתה מוזמן לסיבוב על שלי,
גם אני במושב באיזור רחובות.

גיא.

זרקו
02-10-13, 20:44
חשוב- מה אופי הטיולים?
כולם בדכ מתחילים משבילים כאלו ואחרים עם או בלי מעלה בסופם,
הרבה ממשיכים למעלה (לפעמים בלי שביל בסופו).
סוג הרכב שיתאים לכל אחד מהאופציות הוא אחר לגמרי.
כן- תמיד אפשר לקנות סטנדרטי ולשפר (רק שבסוף זה יקר יותר).
אם הטיול שלך הוא חבר שניים וטיול ארוך- לך על טנדר או אולי סמוראי ארוך- יהיה לך גם מקום, גם רכב אמיתי.
בתקציב שלך תוכל למצוא אחלה אוטו.

נמרוד
02-10-13, 21:23
ג'ימני זה הקנייה הסולידית, ובדרך כלל הנכונה - כי רוב האנשים בגילך צריכים רכב דו שימושי, גם ליומיום וגם לטיולים, ואז שיקול העלויות השוטפות קריטי.

אבל אתה מקרה קצת שונה: למה לא לנצל את התקציב ואת חוסר האילוצים הפרקטיים; ובהנחה שיש לך גם חניה סגורה ובטוחה יחסית להעמיד את הרכב במהלך השבוע, כי הבעייה היחידה היא גניבות- קצין בכיר כמוך יכול וצריך לפנק את עצמו בג'יפ אמיתי, פתוח - סופה.

itai14
02-10-13, 23:01
קצין זוטר, אין צורך להגזים..
חבר טוב בתפקיד מקביל קונה עכשיו סופה. אני רואה איזה תלאות הוא עובר בניסיון למצוא רכב במצב טוב. הקטע שאני קצת חושש מרכב ישן מדי. מעדיף לקנות משהו טיפה יותר חדש ויותר אמין שדורש פחות טיפולים והבנה מעמיקה (שכרגע אין לי).
מקום לשים רכב לא חסר, בכל זאת מושב.
השאלה כמה עיסוק דורש כזה רכב? כי מעבר לתקציב אין לי יותר מדי להוציא על ביטוח וטיפולים שוטפים..

נמרוד
02-10-13, 23:06
ביטוח זה ביטוח כמו לכל רכב. בתור רכב טיולים שלא נוסע הרבה לא יהיו לך כמעט טיפולים - ואת אלו שכן אתה יכול לעשות בכיף לבד, וזה גם נכון לכל רכב, בוודאי לג'יפים ולסוזוקים למיניהם.

החבר שלך שמחפש סופה - מה התקציב שלו? כי יש הבדל גדול בין לחפש סופה ב25-30 אלף שקל לבין תקציב של 50-60 אלף. במחירים האלו אתה יכול למצוא ג'יפים שמורים ומדוגמים בלי להתפשר.

אבל אל תיתן לדיבורים בפורום להשפיע עליך... לאיזה רכב אתה מתחבר יותר? כשאין אילוצים פונקציונאליים, תן ללב להחליט.

itai14
03-10-13, 13:47
קשה לי להגיד שיש רכב שאני מתחבר אליו יותר.. נדבק לי חיידק הג'ימני אחרי כמה מאמרים שקראתי כאן באתר. מה שכן אני יודע להגיד זה שלא הייתי רוצה רכב פתוח... אלא משהו עם גג נורמלי.

Saar
03-10-13, 20:34
תעשה סיבוב על ג'ימני, אני בטוח שיהיו כאן בפורום מתנדבים להציג אותו בפניך :)
לבחור צעיר (יש לי הרגשה שנמרוד כיוון לסרט גבעת חלפון עם ה "קצין בכיר כמוך יכול...", אם לא הכרת את זה, כנראה אתה צעיר :D )
אני חושב שמשפחת הסוזוקים הכי מתאימה גימני/ויטרה וכו'.

אם לא אכפת לך מעלויות הדלק, חפש גראנד צ'ירוקי ZJ או XJ, ההנאה מובטחת :) לפחות עד הכניסה לתחנת הדלק.
בהצלחה,
סער

itai14
04-10-13, 10:28
האמת שאני בוש ונכלם בנושא הגשש, דווקא חשבתי שאני מכיר... בכל זאת אבא לא וויתר לי על רוב המערכונים.;)
לצערי עלויות הדלק כן מדאיגות אותי, לא אשאר בקבע לנצח.
מסכים על הרעיון של לעשות סיבוב על ג'ימיני ולראות אחד כמו שצריך. אשמח אם מישהו כאן יכול לעזור ולפנות אלי בהודעה פרטית.
תודה מראש על העזרה!

yoni_0000
04-10-13, 14:33
מסכים עם סער..
בתקציב כזה ועם זה שהרכב נוסע רק בסופשים אתה יכול "להתחרע"...
גראנד צ'ירוקי או צ'ירוקי אחלה אופציה לכל סוג של טיול.
ואם כל הכבוד לג'ימני.. אחלה אוטו, אבל אתה יכול להרשות לעצמך לחשוב בגדול

ishc
04-10-13, 15:38
אם הרכב הוא לסופ"שים וטיולים ואתה בעניין עבודה עצמית ותחזוקה עצמית אז לך על הדבר האמיתי, ארוך, פתוח, עביר וספרטני. באמת שאין דרך טובה יותר לטייל ולהכנס לעולם הזה. סמוראי ארוך פתוח/סופה/סיקס/110 ארוך אם תמצא במחיר שפוי. המוכוניות האלו יתנו לך הכי הרבה הנאה וילמדו המון. יש לזה גם מינוס, לרוב זה יהיה רכב ישן וההתעסקות ותשומת הלב אליו תהיה מתמדת אבל הפלוסים עולים על המינוסים וזה באחריות אחרי כמעט חמש שנים עם סמוראי ארוך פתוח כרכב יומיומי ברוב הזמן. לא יתאים לך בהמשך הדר, תתברגן, תרצה לנסוע יום יום, תמכור ותקנה משהו בורגני יותר. אני עשיתי ככה ותאמין לי שאין יום שאני לא מפנטז על להחזיר רכב פתוח לחניה מתחת לבית. הרי אם לא תעשה את זה עכשיו בגיל 23 מתי נראה לך שזה יקרה?

raanan
04-10-13, 16:02
הבחור דיי ממוקד וביקש קצת חיזוקים להחלטה, אז למה כול "הדחיפה" הזאת לרכבי שטח זללני דלק והוצאות ?
תחשבו נכנסתם לחנות לרכוש מקדחה קלה עבור כמה דיבלים אחת ל.. שצריך לקדוח, במקום מנסים לשווק לכם פטישון חציבה מקצועי שעולה פי 10.
אני הייתי נס על נפשי מהחנות הזאת ....

רענן

yoni_0000
04-10-13, 18:48
כי ג׳יפולוג זה הגרעין הקשה..
עצם זה שאנחנו מחזיקים ג׳יפ במדינה הזו ועוד מטיילים איתו זה מזוכיזם קל..

itai14
04-10-13, 18:59
רענן קלעת בול במשל שלך, תודה!;)
כל הרעיונות האלה רק יותר חיזקו אצלי את הג'ימני.
באמת מנסה להיסגר שג'ימני זה מה שאני מחפש: סולידי, פשוט, לא דורש טיפולים שבועיים, לא יקר ובלי בעיות של עבירות.
בנוסף רציתי קצת לקבל כיוון של מה לחפש ברכב יד שניה (גיר, שנה..) ואיך לשפר אותו (אם בכלל).

raanan
04-10-13, 19:51
כל הרעיונות האלה רק יותר חיזקו אצלי את הג'ימני.
באמת מנסה להיסגר שג'ימני זה מה שאני מחפש: סולידי, פשוט, לא דורש טיפולים שבועיים, לא יקר ובלי בעיות של עבירות.
בנוסף רציתי קצת לקבל כיוון של מה לחפש ברכב יד שניה (גיר, שנה..) ואיך לשפר אותו (אם בכלל).
לפני שאתה מחליט סופית ג'ימני, שקול גם אופציה לגראנד ויטארה קצרה (1600 ).
אם רק שטח ועבירות מעניין אותך, אז בוודאות ג'ימני.
אם אתה מעוניין בשטח (עבירות פחותה משהו מהג'ימני) אך מעוניין בהתנהגות כביש קרובה יותר לפרייבט, אז גראנד ויטארה.
למה אני מציין זאת, נניח שאתה תל אביבי והחברה חיפאית, הרבה יותר סימפטי, נוח ובטוח לעשות נסיעה זאת (בפרט בחורף) עם הגראנד מאשר עם ג'ימני.

בכול מקרה, רצוי לרכוש ג'ימני אוטומטי משנת 2007 עם הגיר החזק יותר.
עדיפות למציאת רכב שטח מתוחזק היטב ובעל שיפורים מותקנים (מיגון, הגבהה, נעילה, צמיגים מוגדלים ברשיון וכו ...).

בהצלחה
רענן

itai14
04-10-13, 21:07
החברה גרה 20 דק' ממני, ככה שגם כאן אין מניעה לג'ימני:cool:

לא עדיף ידני? הבנתי שהגיר הידני נשחק ונהרס הרבה פחות (או לפחות לאט יותר).
להבנתי רכב משופר- יהיה בהכרח רכב שעבר יחסית הרבה מסעות וטילטולים. ולעומת זאת רכב יחסית חדש ושמור יהיה עדיף, בהתחשב בזה שאני גם לא רוצה להגזים עם השיפורים (כאן עולה השאלה, מה קריטי לג'ימני?)
הבנתי נכונה בכלל?

שוב, לא מחפש חיית שטח לחרוש כל עלייה תלולה ודיונה - רק רכב שיקח אותי מא' ל-ב' בתוך שטח (גם שטח בעייתי) בלי להיתקע.

תודה,
איתי

raanan
04-10-13, 22:06
החברה גרה 20 דק' ממני, ככה שגם כאן אין מניעה לג'ימני:cool:
יופי לך ! אז כשתגדל, המאהבת תהיה בחיפה ...

לא עדיף ידני? הבנתי שהגיר הידני נשחק ונהרס הרבה פחות (או לפחות לאט יותר).
אני עם קצת ניסיון ועדיין מעדיף אוטומט לשטח (ליום יום עד לפני כמה ימים התניידתי עם רכב בעל גיר רגיל).
הגיר הידני לא נשחק. מי שנשחק זה הקלאץ' וזה פונקציה של נסיון.

להבנתי רכב משופר- יהיה בהכרח רכב שעבר יחסית הרבה מסעות וטילטולים. ולעומת זאת רכב יחסית חדש ושמור יהיה עדיף, בהתחשב בזה שאני גם לא רוצה להגזים עם השיפורים (כאן עולה השאלה, מה קריטי לג'ימני?)
הבנתי נכונה בכלל?

שוב, לא מחפש חיית שטח לחרוש כל עלייה תלולה ודיונה - רק רכב שיקח אותי מא' ל-ב' בתוך שטח (גם שטח בעייתי) בלי להיתקע.
דווקא "קורעים" והורסים הם אלו שיורדים לשטח ולא משקיעים בשיפורים (קונים בשביל להתחרע). כמובן שאני לא מתכוון לרכב סופר (נסע וטיפס על מדרכות ת"א בחניה ליד הסופר ...).
עדיין חושב שעדיף לרכוש רכב עם שיפורים מותקנים.

בהצלחה
רענן

itai14
04-10-13, 22:15
תודה רבה על העצות!
אשמח להתעכב רגע על עניין הגיר - הבנתי שאם קונים אוטומט צריך לשים קולר גיר (מה זה בכלל?) וגם אז הוא לא תמיד מחזיק זמן רב.
בנוסף, שאלה קצת צעירה, איפה עוד מחפשים רכב חוץ מיד2? שם אני מתמקד כרגע.

עוד שאלה על הדרך - לקנות רכב רק מפרטי או שגם דרך סוכנות זה בסדר?

איתי

raanan
04-10-13, 23:48
תודה רבה על העצות!
אשמח להתעכב רגע על עניין הגיר - הבנתי שאם קונים אוטומט צריך לשים קולר גיר (מה זה בכלל?) וגם אז הוא לא תמיד מחזיק זמן רב.
רצוי מאוד להוסיף במידה והולכים לבצע טיפוס מעלות קשים ו/או נסיעה בחולות/בוץ. קצת הסברים על קרור גיר :
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2506-%D7%9E%D7%91%D7%95%D7%90-%D7%AA%D7%99%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%AA%D7% 99-%D7%9C%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A8-%D7%A9%D7%9E%D7%9F-%D7%92%D7%99%D7%A8-%D7%91%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A9%D7%98%D7%97-%D7%90%D7%95%D7%98%D7%95%D7%9E%D7%98%D7% 99

בנוסף, שאלה קצת צעירה, איפה עוד מחפשים רכב חוץ מיד2? שם אני מתמקד כרגע.

עוד שאלה על הדרך - לקנות רכב רק מפרטי או שגם דרך סוכנות זה בסדר?

איתי
יד 2, אתרי ג'יפים, לשים פתק מתחת למגב על כול ג'יפון צפוןבוני, לעקוב (רק לא להיסחף ולהגיע לאבו כביר) ולמשוך תשומת לב של הצעירות בת"א שנוהגות על ג'ימני ...
לדעתי רק מפרטי ! ג'ימני בסוכנות, חשוד מאד מאד !

בהצלחה
רענן

asafk
05-10-13, 21:44
למשל...

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=78681

אסף.

-->