PDA

צפייה בגרסה מלאה : T1 של עידו לדקאר - כתבה חדשה

מערכת ג'יפולוג
05-06-05, 16:30
http://www.jeepolog.com/j6tech_ido_T1.htm

המון תמונות, טרי מהתנור. תהנו!

rhni0
05-06-05, 18:17
נדהמתי מרמת הביצוע כל הכבוד!

six 4 life
06-06-05, 00:03
מדהים

אך לצערי אני סקפטי אם יוכל להתמודד מול המפלצות בעלי המימון השמיימי של מליוני הדולרים.

אבל אכן גאים בו, ומחזיקים לו אצבעות

עד היום הוא הביא רק הישגים.

-ארז 8) -

תומר א.
06-06-05, 08:00
כל הכבוד על הכתבה ובמיוחד על התמונות.
ונעבור לשאלות:

http://www.jeepolog.com/images/ido4x4/IDOT1_159.jpg

1. מה תפקיד הרצועה (הכחולה)
2. למה יש ספייסר ביין הקפיצים שעל הבולם
(3. למה הקליפרים לא צבועים באדום? שמעתי שזה מוסיף :twisted: )

אלון_ק
06-06-05, 08:42
1. גובל מהלך.
2. זה תושבת תחתונה לקפיץ הצהוב ועליונה לקפיץ השחור. ככה מחברים בינהם.
3. כי לעידו אין תקציב של מיליונים כמו שיש לשאר המתחרים, אז הקליפר שחור.

נמרוד
07-06-05, 13:28
1. מה תפקיד הרצועה (הכחולה)
2. למה יש ספייסר ביין הקפיצים שעל הבולם

1. רצועה גובלת מהלך. ברכב סטנדרטי אין רצועה כזאת, אבל תמיד תמצא איזשהו מגע מתכת-במתכת או משהו דומה שגובל את המתלה לפתיחה, בדומה לבאמפ-סטופ הגומי שכולנו מכירים שגובל את מהלך הסגירה.

ברכב יעודי שהמתלים בו נבנו מאפס, השיטה הקלה והטובה ביותר להגביל את מהלך הפתיחה היא על ידי רצועה אלסטית, שאפשר גם לכוון את האורך שלה בקלות. זה קריטי, כי מהלך המתלה מוגבל בתקנות ל250 מ"מ, וגם נבדק ומושמת "פלומבה" על חיבורי הרצועה כדי למנוע שינויים במהלך המרוץ- אם מתגלה שהרכב בעל מהלך עודף, הנהג עלול להפסל.

2. תדמיין קפיץ אחד ארוך במקום השניים שבציור - קפיץ ארוך מדי ביחס לקוטר שלו ועובי החוט, יקרוס - יקבל בטן - מעצמו. הפתרון הוא חלוקה לשני קפיצים עם טבעת מרכוז בינהם. הטבעת מחליקה על גוף הבולם כמובן. זה מאפשר עוד משהו נחמד - אם רוצים, אפשר להתקין שני קפיצים בעלי קבועי קפיץ שונים אחד מהשני, והתוצאה היא קפיץ פרוגרסיבי - רך יותר עד שהקפיץ הרך נסגר והקפיץ הקשה יותר מתחיל לעבוד. אני לא יודע אם במקרה הזה מדובר בקפיצים שונים או זהים - אפשר לשאול את עידו.

אלון_ק
07-06-05, 13:35
נמרוד, נראה לי שהקפיצים שונים. השחור צר יותר ובעל פסיעה גדולה יותר.

אמנון
07-06-05, 18:29
מתלים אחוריים!

http://www.jeepolog.com/images/ido4x4/IDOT1_181.jpg
מתלה של זרוע A כפולה אבל לא אנכית לקו השלדה.

שאלות:

1. למה נבחרה דווקא כזו תצורה של המתלה האחורי?

2. למה לא לבחור במתלה זרוע עוקבת חלקית?

3. האם זה בעצם הכלאה בין מתלה A כפול וזרוע עוקבת למחצה?

rhni0
07-06-05, 19:12
3. האם זה בעצם הכלאה בין מתלה A כפול וזרוע עוקבת למחצה?

אני חושב שענית לעצמך על השאלה

Tom Bril
07-06-05, 19:14
בפג'רו קינג תצורת המתלים היא ככה אבל אצל עידו זה פשוט יותר ארוך

lizard
07-06-05, 19:17
יש עיוות בתמונה (עקב זווית צילום) או שיש לו שם זוויות קאסטר/קאמבר (אני מתבלבל בין שניהן) ?

הזרוע העליונה לא מקבילה לזרוע התחתונה.

lizard
07-06-05, 19:19
טעות שלי.
הן ככה בשביל מקום לבולם ולקפיץ.

asafk
07-06-05, 21:06
הזרועות לא אחת מעל השניה משתי סיבות עקריות:
1. קאמבר משתנה- ככה הגלגל ניצב לקרקע במשך יותר מהמהל, ולא רק במצב אחד (כן, כמו בזרוע עוקבת למחצה)
2. נוחות חיבור לשני בולמים- חוסך את הצורך בייצור משולשים בעלי צורות משונות.

אסף.

אמנון
07-06-05, 21:20
בכל זאת, אשמח לתשובות ספציפיות לשאלות:

1. למה נבחרה דווקא כזו תצורה של המתלה האחורי?
2. למה לא לבחור במתלה זרוע עוקבת חלקית?
3. האם זה בעצם הכלאה בין מתלה A כפול וזרוע עוקבת למחצה

arnonshoshani
08-06-05, 04:44
1. נראה לי שהיו שתי סיבות לבחירה הזו אחת היא שימוש בנאבות של הקינג מצריך שימוש בזרועות A במבנה והזוית הנ"ל בנוסף כמו שאתה רואה אצל עידו בטאראקן (רכב העירות שלו) גם שם הוא משתמש בזרועות A וזה מוכיח את עצמו.
2. 3. המתלה פה הוא שילוב קטן ונסיון להרוויח מתצורת שני המתלים גם זוית קלה שתתן תנועה גם קצת לאחור בכל מקרה של פגיעה באבן וגם תנועת זרועות A רגילות על כל הייתרונות שלהם (זווית גלגול, נוחות נסיעה וכו')

redbaron
08-06-05, 08:07
איזה דרק של ג'יפ.... דרק שהוא לא חונה אצלי :lol:
עכשיו ברצינות טיפה...
נראה שהבחור יודע את העבודה, ולאור הניסיון הרב שלו בארץ ובחו"ל, נראה שיש לו סיכוי טוב בראלי!
אני מחזיק לו אצבעות (ביידים וברגליים :lol: )...

בקשר לטענה שהוא לא יכול להיתחרות במיפלצות של התעשיה עתירת המילונים, זה לא ממש נכון...
אל תשכח שאת הטיטניק בנו מיקצוענים, ואת תיבת נוח בנה חובבן אחד!!!
ובקיצור, אם תרצו, תהיה זו אגדה!!!

המון בהצלחה!!!
גילי

ERAN NO 1
08-06-05, 08:52
קודם כל שהיה הרבה בהצלחה :o :o :o
אין הרבה מתחרים בדאקאר שבונים בעצמם רכב כזה וגם מתחרים בו .כל הכבוד!!!

לגבי היכולת שלו לתת פייט לגדולים אני קצת סקפטי הקבוצות הגדולות מפרקות את הרכב שלהם כל ערב ומרכיבות אותו מחדש מלאי החלפים שלהם הוא כמעט בלתי מוגבל ואם אינני טועה גם אם חסר אפשר להטיס חלק זה או אחר באותו לילה

לגבי תכנון הרכב כמה שיהיה מתקדם ומרשים ביחס למה שרואים בארץ ואפילו בעולם עדיין קשה להתחרות עם צוות מוחות של מהנדסי החברות הגדולות וכמו בפורמולה 1 אפילו שקבוצות כמו ג'ורדן סאובר ומינרדי משקיעות מליונים המהנדסים הטובים והממון עושים את שלהם

אבל בדאקאר יש אלמנט גדול יותר מF1 והוא הנהג כנראה שעידו יצטרך שוב להוכיח את עצמו
יכול להיות שזה מה שיקדם אותו למקום טוב כלומר 5 מיצובישי 3 טוארג (ניסאן לא מתחרה השנה אבל יכול להיות שהרכבים שלהם יהיו בידיים פרטיות) 2 שלאסר . מקום 10-15 מבחינתי זאת הצלחה ענקית

elad000
19-06-05, 21:37
בדקאר 2006 מתכננים להשתתף שני ישראלים נוספים ברכבים מתוצרת עצמית- של הלל סגל ושל ארז אברמוב. נשמח לכתבות דומות על רכביהם....

נמרוד
19-07-05, 12:05
התקבלה "תמונת ריגול" נוכחית של הרכב, שמתחיל לקבל צורה וצבע...
http://www.jeepolog.com/ext_images/idot1_7_2005.jpg

-->