PDA

צפייה בגרסה מלאה : רודאו או פראדו ארוך?

יואב פולס
05-10-13, 07:53
בעקבות השרשור הזה:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=79049
אני עדיין מחפש את הרכב שישאיר אותי בשטח וישמש לשטח בלבד.
הכיוון הכללי - בגלל שמדובר בנסיעה נמוכה מאוד יחסית, לחפש מנוע בנזין, לא מוסב לגז (אמינות), ולדעת שבכמה טיולים בשנה שאני עושה אני אשלם עוד כמה מאות שקלים על דלק. בתמורה אקבל מנוע שקט וחזק, ואהנה מנסיעה נעימה מאוד בדרך אל ומ השטח.
רודאו או גרנד צ'ירוקי - יש יותר מבחר של רודאו ויותר גמישות במחיר.
איתרתי רודאו שלא יצא לרשת לפרסום, יד ראשונה עם כ 98000 ק"מ, מהדגם הפשוט (ללא ריפודי עור, ללא סאןרוף, ועם רזרבי על הדלת האחורית ולא מתחת לתא המטען). הרכב גם יפה מאוד. שימש אישה, מורה. בעיה - מכאנית, למרות שטופל במוסך יבואן, פח אשפה. ההגה מושך חזק ימינה (גם כשהוא לא ליד תחנת דלק...), בעיה משמעותית בבלמים שחייבת טיפול, חיישני מנוע תקולים, צמיגים עלומי שם - בקיצור די מאעפן. כל הדברים ניתנים לתיקון בסכום של כ 7000 - 8000 שקלים. לא דרמטי. הבעלים חושב שיש לו יהלום ביד וממש קשוח על המחיר. גם עם זה אני משלים. ב 42.0 אלף שהוא מבקש, אני אגיע להשקעה באוטו בסך של כמעט 60.0 אש"ח (מוסיף עלות של נעילה אחורית, (כל זאת שטח) ובכזה מחיר יש כבר פראדו ארוך (או קצר), גבוה יותר במקור, עם נעילה מקורית, ועם סחירות משמעותית יותר גבוהה.
נכון, הפראדו יהיה עם ק"מ משמעותית יותר גבוה - פי 2.5 או 3 מאותו רודאו אומלל.
פתאום כל ההנחות המקוריות קרסו כמו מגדל קלפים, וחזרנו לנקודת ההתחלה.
אני מודה שאם הבחור היה מתגמש במחיר לכיוון ה 35.0 - 37.0 הייתי מרגיש יותר נוח לרכוש ממנו את האוטו, איכשהו המחיר שלו שוב גרם לי לחשוב.
מה דעתכם?

ד ו ר ו ן
05-10-13, 08:28
שהפראדו מתחיל מנקודה גבוהה יותר, תרתי משמע בכל מה שקשור לאיכות חיים,בכביש ובשטח.
מתלים, מרווח גחון, מנוע, מרחב מחיה בתוך הרכב , נעילה מקורית, וזה עוד לפני השיפורים.

הרכב שתיארת נשמע כמו מתקון לצרות, אז מה אם הוא יד ראשונה?
בעצמך ראית שספר טיפולים לא אומר בהכרח רכב מטופל, וזה פועל גם בדיוק לכיוון השני.
בלי קשר להתלבטות לסוג הרכב, הרודאו הספציפי כבר נשמנלא משהו.

רוכברודאו
05-10-13, 09:07
מניח שזה רודאו 2004 לפי המחיר. אל תיגע ב 2002 בגלל גיר לא מוצלח
מצטרף לדורון. יש היצע רב ברודאו. אל תסתנוור מהיד הראשונה. מי שקונה רודאו לדעתי ע"פ רוב לא מייעד אותו לטיולי הארד קור. יש הרבה הרבה מציאות.
אני מסכים שזה המון אוטו בשביל קצת כסף (היה לי שנתיים), עם מנוע אמין מאד (ושתיין בלתי ניתן לגמילה) . ואפילו בנוי די קשוח למטה (חולק הרבה מכלולים עם טרןפר אבל שוקל 200 קג פחות)

אבל... שים לב שאם אתה מייעד רודאו לאתגרים שפרדו יודע לעשות (בזלזול מה), ישנה נקודת חולשה לרודאו: מיקום מיכל הדלק..
מיכל הדלק ממוקם נמוך נמוך ובאמצע. גם אם תמגן אותו ותגביה את הרכב באופן סביר הוא ימשיך להוות נקודת חולשה במכשולים מסויימים.
מאידך את רוב רובם של המסלולים ה"קשוחים" בנגב הוא יעשה בלי בעיה. אחרי הגבהה כמובן (בלי הגבהה הרכב בקושי עובר באמפים בדרך לסופר).

יואב פולס
05-10-13, 09:17
מניח שזה רודאו 2004 לפי המחיר.
2003. בגלל זה המחיר פשוט מופרז.

נדב ש.
05-10-13, 09:33
לדעתי האישית לפי הנתונים שהצגת רכב עם מנוע בנזין עדיף, מכאן תבין שכדאי ללכת על הרודאו(לא הספציפי הזה) אם כבר אתה בוחן אותו כאופציה.
הפראדו אולי נעול וגבוה אבל זה לא אומר הרבה, מנוע דיזל ישן עייף ושחוט(120 כ"ס בקושי) , מרפרוף קצר ביד 2 תראה שמבקשים על רכבים כאלה כמעט 70K שנת 2000, ממש בדיחה.

גם ברודאו שמצאת לא הבנתי איזה תיקונים עולים 8K? נורת מנוע דולקת? מושך ימינה? תיקונים שמסתכמים בהרבה פחות, צמיגים מן הסתם יהיו צמיגי כביש, בטח שתרכיב משהו יותר נורמלי.
קח בחשבון שאם הרכב עד 2002 חייב להתקין קולר גיר ושעון חום, הגיר הוא כמו טרופר בנזין 4L30E, בדגמים של 2003/4 כבר הגיר שונה.

חפש לך רודאו אחר, יש הרבה שכבר מוגבהים וממוגנים ועוד תוספות ונימכרים באותו המחיר, תחסוך חלק מהעלויות, מה גם כמעט בטוח שלקנות מאחד שמבין יהיה יותר מטופל. אם כבר התכוונת להשקיע 60K על פראדו, תשקיע 50K על רודאו "מוכן".
נעילה אחורית אוטומטית עולה 3000 ש"ח, עושה את העבודה.

raanan
05-10-13, 09:45
אם אתה בעניין בנזין זללן, עבירות, נוחות, מרווח, אמינות, קשיחות ושרידות מכלולים, תא נוסעים מפנק ובנוי איכותי , התשובה פשוטה .
טרופר בנזין ארוך ! לא נופל מאף אחד ...
8045780456
רענן
נ.ב - שלי לא למכירה !!!

ishc
05-10-13, 10:14
יואב, למה פסלת אינדיאנים? כרכב לטיולים בלבד זה נשמע כמעט כמו הרכב המושלם ואפשר למצוא אחד משופר ומושקע.

יואב פולס
05-10-13, 10:43
לאט לאט -
נדב -
סט בולמים וקפיצים כולל הגבהה מינימלית - סביבות ה 6000 שקלים
חיישן - כ 1200 שקלים
תיקון ההגה ותיקון המעצורים - בעדינות אני ב 2000 שקלים.
ועוד לא שמתי נעילה.
נעילה אוטומטית ב 3000 שקלים - בהחלט מעניין אותי. של מי?

רענן -
חיפשתי. באמת. לא מצאתי כלי ראוי לרכישה. כשאני כותב ראוי לרכישה של שיקלול של מצב הרכב, הנתונים שלו (יד, ק"מ), והמחיר המובקש. חיפשתי. אם יש לך מידע על רכב הולם - אשמח לשמוע.

צחי-
לא פסלתי גרנד. בכלל. אני מחפש גם / או גרנד.

כשאמצא רכב עם יד נמוכה, ק"מ סביר, מצב טוב - אסע לראות אותו גם אם הוא באילת או במטולה.
אני לא 'נעול' על יצרן/דגם כזה או אחר. בהינתן רכב טוב - אני בעניינים. הרודאו מצא חן בעיני גם בגלל שאינו מנקר עיניים, יחסית קטן ו'צנוע', ידיים נמוכות, לא קשה למצוא רכב מ 2004 עם פחות מ 150.0 א' ק"מ, אז למה לא? בסופו של דבר אני רוצה רכב שיעמוד ברוב הימים, יהיה נעים לנסיעה

יואב

מוני אורבך
05-10-13, 11:00
אני חושב שאתה טועה בענין הידים והקילומטרז.
יד נמוכה וקילומטר נמוך בתור כלל אצבע זה מאוד נחמד, אבל הרבה מאוד פעמים זה פשוט לא נכון לעבוד על פיו.
דוגמא הרכב שמצאת. הוא יד ראשונה יופי, אבל ניכר שהבעלים מאס בו בשנים האחרונות והוא מזניח.
הגה מושך בלמים דפוקים וחישנים תקולים זה משהו שבעלים שדואג לרכב לעולם לא היה מזניח.
עכשיו השאלה מה עוד הוזנח שאתה לא ראית (החלפת שמנים? גיר שמתחמם ועוד..)
קילומטר נמוך זה יופי, אבל למה הקילומטר כל כך נמוך?!
אולי כי רוב הנסיעות היו קצרות בעיר, והרכב לרוב נסע קר?
במקרה כזה יש למנוע בלאי הרבה יותר גדול מהרגיל.
בכלל אני שונא לקנות רכב שאני יודע שמשהו משמעותי לא תקין בו.
כי אם זה לא תקין, הבעלים דלפון ו\או מזניח. מה שאומר שיש סיכוי טוב שהרכב תיבת פנדורה
הבעלים יודע שמשהו רציני הולך להתקלקל והוא מנסה להעביר את הרכב הלאה.
בקיצור, אתה לא ילד, אל תפעל רק על פי כללי אצבע, תפעיל את ההגיון והאינטואיציה שלך.

raanan
05-10-13, 12:46
רענן -
חיפשתי. באמת. לא מצאתי כלי ראוי לרכישה. כשאני כותב ראוי לרכישה של שיקלול של מצב הרכב, הנתונים שלו (יד, ק"מ), והמחיר המובקש. חיפשתי. אם יש לך מידע על רכב הולם - אשמח לשמוע.
חבל, עד לא מזמן פורסם טרופר במצב מצוין (של מאיר אלוני). אם אני אשמע משהו בברנזה אני אעדכן אותך.

כשאמצא רכב עם יד נמוכה, ק"מ סביר, מצב טוב - אסע לראות אותו גם אם הוא באילת או במטולה.
אני לא 'נעול' על יצרן/דגם כזה או אחר. בהינתן רכב טוב - אני בעניינים. הרודאו מצא חן בעיני גם בגלל שאינו מנקר עיניים, יחסית קטן ו'צנוע', ידיים נמוכות, לא קשה למצוא רכב מ 2004 עם פחות מ 150.0 א' ק"מ, אז למה לא? בסופו של דבר אני רוצה רכב שיעמוד ברוב הימים, יהיה נעים לנסיעה
עם כול הכבוד לרודאו, הוא לא בר השוואה לטרופר בשטח (בהשוואה לסטנדרטים שיצאו מהמפעל).
הורדאו יותר מכוון לכביש אך עם יכולת שטח לא רעה לאחר שיפורים.

אני בעד לא להתפשר ! הסבלנות בסוף משתלמת (לי לקח מעל שנה למצוא דוגמן שיעמוד בקרטריונים והסטנדרטים שלי).

בהצלחה
רענן

יואב פולס
05-10-13, 13:40
חבל, עד לא מזמן פורסם טרופר במצב מצוין (של מאיר אלוני). אם אני אשמע משהו בברנזה אני אעדכן אותך.

תודה.
המצחיק הוא שיש לי שני שכנים עם פראדואים ארוכים. ברור לי שיומיים אחרי שאמצא רכב שטח, הם ישימו מודעה על האוטו.

ג'ק וריאנס
05-10-13, 16:43
ולמה שלא תשאל אותם?

זרקו
05-10-13, 20:43
יש רודאו שנראה מבחוץ במצב מעולה עם מודעת מכירה קרוב לשנה... 2003. נשיג לך מספר.

-->