PDA

צפייה בגרסה מלאה : הבדלים בין סרנים

ד ו ר ו ן
03-07-03, 12:06
מה הרעיון מאחורי ההבדל בין סרנים בתצורת DANA כמו אלו המותקנים בג'יפים למיניהם ובין הצורה של THIRD MEMBER שמאפיינת סרנים של פורד וטויוטה?
את ההבדל במבנה אני מכיר אבל האם יש איזה יתרון למי מהשיטות?

נמרוד
03-07-03, 12:20
יש יתרון ברור לסרנים בתצורת third member (טויוטה, סוזוקי, פורד) וזה קלות ונוחות העבודה על הדיפרנציאל כשהוא מפורק ומונח על השולחן. יתרון אדיר. כיף לעבוד על סרנים כאלו. חשוב במיוחד ברכבי מירוץ, כי זה אומר שאפשר בקלות להחליף דיפרנציאלים מסוגים שונים ויחסי העברה שונים, בזמן אמת.

יש, אני מנחש, יתרון בעלויות הייצור לסרן מסוג דנה (וגם GM ואחרים). באלו יש למעשה יציקה מרכזית אחת בלבד, שמאחדת את כל הפונקציות. אליה מחברים שני צינורות רגילים, ומכסה פח דפוק זול. בשיטת הthird-member יש את היציקה המרכזית שהיא בית הדיפרנציאל המתפרק, שעלותה דומה לסרן דנה. אבל הסרן עצמו עשוי כולו מחתיכה אחת, שנקראת banjo (על שם כלי הנגינה) ומנופחת בשיטה מאד מעניינת מצינור אחד.

מוני דיסקו
03-07-03, 16:48
גם ללנדרובר לסוגיו יש את ה"איבר השלישי"
לא כולל את הסרן האחורי של 110.

נמרוד
08-07-03, 18:37
גם ללנדרובר לסוגיו יש את ה"איבר השלישי"
לא כולל את הסרן האחורי של 110.

בגלל זה אתם מכנים את הסרן האחורי של ה110 "סליסברי". סליסברי הוא השם המקורי של החברה שהפכה אח"כ לספייסר ואח"כ לספייסר-דנה, והוא הכינוי המקצועי לסוג הזה של סרנים.

עמי
08-07-03, 20:32
אגב, אם כבר בעיברית אז "סולסברי" - Salisbury. מה לעשות - ככה מבטאים את זה.

יוני5
08-07-03, 21:28
נמרוד אתה בטוחלגבי מקור השם?

אני לא יודע, אבל גבעות סולסברי הן איזור ידוע בארץ מוצאו של הלנדרובר, ולי היה נדמה שהסרן נקרא על שם האיזור, כמו שנשקים בארץ קרויים "נגב" או "גליל".

יוני5

polar bear
08-07-03, 22:48
וכן כלי רכב בשם - "סופה" על שם סופות הטורנדו הפוקדות את ארצנו..........

נמרוד
09-07-03, 08:43
תבטאו את זה איך שאתם רוצים, באנגלית, באמריקאית, או במרוקאית... זה השם המקורי של החברה האמריקאית שמוכרת היום כדנה-ספייסר. תעשו מחקר היסטורי קטן באדיבות גוגל.

-->