PDA

צפייה בגרסה מלאה : צלילה - מי, מה, מו?

יוש
07-10-13, 21:02
אהלן.

ההודעה מיודעת למי מחברינו המנוסה בתחום.

אשתי חולמת כבר הרבה זמן על קורס צלילה (לעצמה - לי מספיק השגעונות שלי).
אחרי שהיא הראתה התמדה עקבית בהתעניינות בנושא, לאחר שנירקולים באילת וכיוצ"ב
מגיע גם לה משהו מעניין לזרוק עליו את הכסף (חוץ מהצילום/ מצלמות ברוך השם).

אבל, אני מנסה בכל זאת להבין לאן אנחנו בעצם נכנסים - כספית ואופרטיבית.

ענין הקורסים פחות או יותר מובן - כוכב אחד ואחרי זה שניים. בזמנו, מזמן מזמן כשאני עוד חשבתי לעשות את זה,
הבנתי שרצוי כבר לחבר את שניהם ברצף. זכור לי שהכוכב השני מאפשר צלילה עצמאית, או ללא מדריך.
יכול להיות שאני טועה. אשמח להבהרה.

בכל מקרה, החלק של הקורסים זה לכאורה הדבר הפשוט - כוכב או שניים, עושים וזהו.

השאלה הגדולה מה עושים אח"כ.

איך צוללים בשוטף? קונים ציוד או משכירים? מה עדיף, מה כלכלי?
אני מניח שציוד סביר עולה אלפי שקלים. בלוני חמצן משכירים גם אני מניח?

מבחינת חברותא - מטעמי בטיחות בוודאי עדיף לא לצלול לבד. איך מוצאים שותפים לצלילה?
האם יש כמו בטיולי גייפים צלילות עצמאיות וצלילות בתשלום דרך מועדון צלילה מסודר? מה מקובל, מה נכון?

בקיצור,

השאלה היא איך מממשים את החלום והפעילות בשוטף.

חבל לבצע קורס ולגלות בסוף שלעשות עם זה משהו בתכלס זה כאב ראש גדול...

תודה לעוזרים.

yes1952
07-10-13, 21:06
קצרה היריעה מלהחיל
דבר איתי טלפונית

shachar
07-10-13, 21:29
על קצה המזלג
את הרשיון יש לתחזק אחת לחצי שנה לפחות
לא צללת אתה צריך רענון בתשלום.
ביטוח עולה כ 150 שקל לשנה
שכירת ציוד ליום כ 140 שח + מילוי מיכל
צלילה מודרכת עולה כ 150 שח לצלילה כולל ציוד. היתרון לא צריך בן זוג...
אסור לצלול לבד חייבים בזוגות

ציוד
נהוג לקנות קמײס
קנה=שנורקל מסכה סנפירים
ונעליים
עלות בהתאם למבחר העצום
חד פעמי כ 800 שח אולי אפשר בפחות
יתר הציוד יקר יותר ומשתלם רק כשצוללים הרבה מכיוון שנדרש לסחוב לאכסן ולטפל... אצלנו יש גם מצלמה מחשב צלילה חגורות משקולות עם כיסים ואפילו משקולות ײרכות ײ

תוסיף נסיעה לאילת לפחטת פעמיים בשנה + לינה... אצלנו נוסעים ליומיים שלשה של צלילה מרוכזת.
לשני הילדים רשיון כוכב אחד ושניים

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

Pageup
07-10-13, 21:31
ההבדל בין כוכב אחד ל 2 כוכבים זה עומק הצלילה המקסימלי וזה שכוכב אחד יכול לצלול רק עם 2 כוכבים מלווה.
מעבר לזה, יש עוד תכנים בקורס כמו ניווט בסיסי וכו'. ההבדל הוא עוד יומיים/יומיים וחצי.
אם מצמידים ועושים רצוף אז אפשר לעשות מראשון עד שבת 2 כוכבים. ברר במועדונים באילת זה לעיתים משולב
עם לינה.
לגבי הציוד, אפשר בהתחלה לשכור ציוד ואם מתמידים אז לרכוש (עלות השכרה ליום נעה בסביבות 150 שקלים).
לרוב מתחילים עם מסכה, נעליים, חליפה ולאחר מכן מאזן. מיכלים אין טעם לקנות כי אתה צריך למלא אותם והתחזוקה
שלהם גם עולה. מחיר מילוי הוא די קטן.
חובה לצלול עם בן זוג, לעולם לא צוללים לבד. יש מסעות צלילה של כמה ימים על יאכטות בים האדום, אפשר להצטרף
לצלילות מרוכזות מטעם מועדנים גם כן. אם יש חבר שצולל זה הכי פשוט.
כדאי לדעת שאם לא צוללים חצי שנה יש צורך בצלילת רענון שעולה סביב ה 150 שקלים.

lizard
07-10-13, 22:13
אני אוסיף, תקנה עבורה בתור התחלה רק דברים אישיים, כמו מסכה, נעלים ואפשר גם חליפת צלילה (אתה לא רוצה לדעת מה קורה לאלו של המועדון...) וכדומה.
לי אישית היה קשה לצלול עם מאזן של המועדון אז קניתי מאזן טכני של דייברייט, אם היא מסתדרת עם המאזן של המועדון אז אין טעם לרכוש. אני הייתי ממליץ להחליף את הפיה שמגיעה עם הווסת שהיא מקבלת מהמועדון באחת חדשה כל פעם (אני מניח שבמשך הקורס וגם אם היא תלך למסעות צלילה אז יסכימו לשים לה בצד את הווסת כדי שהיא לא תחליף פיה כל פעם) כי זה פשוט מגעיל לשים פיה שמישהו אחר שם בפה.
אם בא לך לפנק אותה אז הייתי הולך על מחשב צלילה פשוט, היתרון הוא שהצלילה יותר דינאמית, יש רישום של הצלילות ואו טימציה של הצלילה. גם לא חייבים להסתובב עם הטבלאות צלילה וכל החישובים המסובכים שלהם (אם כי היא תצטרך לדעת לעשות את זה, זה משהו סופר חשוב שעלול להסתיים במוות אם לא מבינים את המשמעות שלו). בזמנו מחשב עלה אלף שמונה מאות שח באילת. אפשר לקנות באיביי. בכלל חוץ ממשקפת ודברים קטנים אני חושב שאתה יכול לקנות הכול באיביי. אולי לא מדחס ומיכלים אבל את כל השאר כן.

מה לעשות אחרי הקורס? אפשר לנסוע לצלול באילת למרות שזה די מת שם (לעומת מה שהיה לפני 14 שנה) אפשר לצלול בקפריסין ובמלא מקומות. תחפש תיירות צלילה.
היא יכולה לצלול באופן עצמאי, כמובן עם בן/בת זוג ועל פי החוקים והכללים, אבל לא חובה לעבור דרך מועדון. אבל במקרה הזה היא חייבת ציוד מלא או לשכור ציוד ממועדון. בדרכ לא קונים מיכלים כי זו עלות גבוהה והיא בטוח לא חייבת לקנות מיכל אלא להשכיר כל פעם. עם זאת, אתה יכול לקנות מיכלים ומדחס.
אישית אני לא אוהב לצלול בים תיכון כי אלו עלויות גבוהות יותר (צריך סירה על כל מה שמשתמע מכך) וגם אין הרבה מה לראות.
האמת? כדאי לך לעשות את הקורס איתה. לדעתי זה משהו שמאוד כיף לעשות ביחד.

בהצלחה ואם אתה רוצה עזרה/ייעוץ על ציוד אז אל תהסס לשאול.

Sent from my Nexus 10 using Tapatalk now Free ('http://tapatalk.com/m?id=10')

OFF-RoaD
07-10-13, 23:03
שלחתם את הבנאדם לקחץ משכנתא לפני שהיא הכניסה אצבע למים...
לא צריך כלום. קודם שתתחיל. ברוב המועדונים יתנו לה דיל של מסכה ונעליים מתנה במסגרת הקורס. אם לא, אלו שני הדברים היחידים שחייב לקנות. בערך 350 לשניהם. אל תרוץ לקנות שום דבר מעבר, במועדונים באילת היום יש אחלה ציוד, ואם היא תרצה להתפתח בתחום - השמיים הם הגבול.
אם אתה צריך המלצות למועדונים ומדריכים פה בעיר, תרים טלפון.
0549416181

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk 4

lizard
08-10-13, 05:56
היי הוא שאל.
אני חושב שכל מי שהריח חליפה של מועדון יעדיף לקנות אחת בכמה מאות בודדות של שקלים. לי יש חליפה מלאה 2 חלקים וחליפה קצרה חלק אחד של שרוול ומכנס קצר ולזה התכוונתי. לא עלה יותר משלוש מאות שח בזמנו. אתה היית רוצה ללבוש בגד שמישהו השתין בתוכו? מעבר לבעיות הספציפיות שהיו לי שבגללן רכשתי ציוד מלא, השדרוג הכי גדול לצלילות שלי היה מחשב. לכן המלצתי.

יוש
08-10-13, 09:24
אוקיי, תודה.

הבנתי בגדול,
אז בעצם מדברים על הוצאות מינימליות בשנה של ביטוח, וצלילה פעמיים בשנה עם מדריך שכוללת גם את השכרת הציוד, משהו כמו 450 ש"ח לשנה סה"כ.
כדאי גם לקנות משקפת ונעליים.
אם יש את הציוד, אז אפשר לצלול עם חבר ולא לשלם לאותן צלילות ריענון, למרות שתמיד תהיה עלות נלווית של השכרת בלון.

לגבי מיקום הקורס, עקב שיקולי נוחות ורצון להימנע מהעדרות ממושכת מהבית, חשבנו על קורס באזור המרכז. אפשר ת"א וראיתי שיש מועדון צלילה באשדוד, שזה כבר ממש קרוב אלינו.
האם סביר?

liontamer84
08-10-13, 09:35
לגבי מיקום הקורס -
צלילה בים תיכון שונה משמעותית מצלילה בים האדום.
זה בעיקר עניין אישי, אבל, אי אפשר להתווכח עם ענייני ראות ותנאי ים באופן כללי.

אישית אני ממליץ על כן לעשות את המאמץ ולעבור את הקורס באילת (או לפחות חלק ניכר ממנו).

בנוסף, לגבי ציוד -> ממליץ לבדוק ביד 2. יש תמיד מודעות של אנשים שישר רצו וקנו הכל דנדש,
צללו פעמיים ואז גילו שזה לא בשבילהם...

ד ו ר ו ן
08-10-13, 12:50
לגבי מיקום הקורס -
צלילה בים תיכון שונה משמעותית מצלילה בים האדום.
זה בעיקר עניין אישי, אבל, אי אפשר להתווכח עם ענייני ראות ותנאי ים באופן כללי.

אישית אני ממליץ על כן לעשות את המאמץ ולעבור את הקורס באילת .

+1
ים תיכון זה ג׳יפה בעיקרו.
מי שיעשה את הקורס בים תיכון עוד עלול לקבל רעיון שזו החוויה ולא להמשיך.
זה מעבר לתנאי ים שהרבה פחות נוחים.

lizard
08-10-13, 17:18
תראה, צלילה בים תיכון יכולה להיות חוויה אבל כנראה במהלך קורס היא לא תהיה. אני עשיתי קורס פרטי (רק אני ומדריך) בים תיכון. שש בבוקר ים פלטה וכל כך נקי שאפשר לראות קרקעית מ30 מטר. אבל לא היה ממש מה לראות. כוכב שני עשיתי בקורס באילת. היה מדהים. כולל צלילת לילה ושני דולפינים שבאו לשחק. ההמלצה שלי ביא לעשות את זה בלילה.
אבל לפני הכול, צלילת הכרות היא כבר עשתה? שנורקל זה לא כמו צלילה אמיתית. כדאי לנסות לפני שמשקיעים.

lizard
08-10-13, 17:19
התכוונתי שההמלצה שלי היא לעשות את בקורס באילת.

shachar
08-10-13, 18:07
מיכה
אתה מתכוונן לעשות את זה בלילה באילת כמו זוג דולפינים?

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

oferl
08-10-13, 22:50
חולק על קודמי המלומדים. למרות שאין עוררין על כך שהים התיכון הוא בעיקר ג'יפה ומשעמם, ידוע ש"צוללי ים תיכון" הם בעלי טכניקה טובה יותר מ"צוללי אילת". בים התיכון אין לך קיר להסתמך עליו בראיה ולכן האיזון נעשה בעיקר בהסתמכות על המכשירים. האיזון כך נכון יותר. אחרי שמסיימים את הקורס נוסעים ליהנות מהעושר באילת. אל תעשה לעצמך הנחות כבר מהקורס... קשה באימונים - קל בקרב.

baga
08-10-13, 23:03
צלילה חופשית .
סופר מומלץ .
ים תיכון מדהים . לא פחות מים סוף . אך שונה בתכלית.
ים תיכון עשיר ++
והכי חשוב ...... תהנו :+)

ד ו ר ו ן
08-10-13, 23:12
חולק על קודמי המלומדים. למרות שאין עוררין על כך שהים התיכון הוא בעיקר ג'יפה ומשעמם, ידוע ש"צוללי ים תיכון" הם בעלי טכניקה טובה יותר מ"צוללי אילת". בים התיכון אין לך קיר להסתמך עליו בראיה ולכן האיזון נעשה בעיקר בהסתמכות על המכשירים. האיזון כך נכון יותר. אחרי שמסיימים את הקורס נוסעים ליהנות מהעושר באילת. אל תעשה לעצמך הנחות כבר מהקורס... קשה באימונים - קל בקרב.
בזמנו, התלווה אלינו מדריך צלילה שאת כל ניסיונו עשה באילת, הוא היה די בשוק מצלילת לילה בים תיכון, "אתם צוללים בתוך מרק מינסטרונה בחושך, ואיך לעזאזל אתם מוצאים את הסירה בסוף הצלילה?"

אכן ים תיכון מחייב טכניקה טובה יותר, אבל בקורס, שמטרתו הכשרה בסיסית ולא יציאה לקרב, אילת מציעה סביבה ידידותית בהרבה ולא פחות חשוב, חווייתית בהרבה תו"כ הקורס.

את ההתמקצעות עושים אחרי הקורס, לא בקורס עצמו.

חנן גולומבק
09-10-13, 09:04
כמדריך צלילה בדימוס...הצלילה הנה תחביב נהדר ולא יקר במיוחד. אפשר תמיד לצלול עם בן זוג בכל מני מקומות ולא צריך אף אחד אחר חוץ מציוד ומיכל מלא.
אבל !!!!!!!!!!! בשלב זה אל תקנו שום דבר. כנסו לתחום ,צללו במועדונים השונים באילת ובים תיכון והבינו את הנושא. אחר כך תוכלו להחליט אם להשקיע בציוד פרטי או לא.
וכמו שאמר לי פעם רופא צלילה...THE BOTOM IS THE LIMIT

יוש
09-10-13, 11:05
תודה רבה לכל המגיבים.

מקבל בשתי ידיים את ההמלצה לצלילת נסיון. כבר הוזמן ויבוצע בימים הקרובים.
נראה אם הג'וק יחיה או יטבע.

יוש
05-11-13, 20:31
ובכן...

בוצעה צלילת התנסות ולאחר שהחוויה עברה בהצלחה,
החלה אשתי השבוע את הקורס עצמו. כוכב 1 בים התיכון ומתוכנן שני באילת.
תודה למגיבים.
סחתיקה לאשתי.

GodsFather
06-11-13, 09:00
זה הזמן להשקיע בערכת צילום תת מימית :)

יוש
06-11-13, 18:58
לגמרי.
היא גם ככה חולת מצלמות.

GodsFather
06-11-13, 20:57
ניתן לך לפתוח שרשור בנושא: )

יוש
17-01-14, 14:27
ובכן,

לטובת סיכום המהלך בינתיים,
הגברת השלימה את מלוא הקורס, במתכונת מתמשכת של מפגש צלילה בשבוע, במשך חודש וחצי, מהם יומיים באילת (סיום כוכב ראשון ותחילת שני).
כבר יוצאת לצלילות עצמאיות עם שותפים בחופי הים התיכון ובהזדמנות קרובה קפיצה שוב לאילת.
רכשנו עד כה חליפה, מסכה, נעליים וסנפירים.
ציוד נוסף כמו מחשב, מאזן ווסתים יחכו עוד קצת עד שתהיה תחושה שבשלה השעה.

על הדרך היתה הזדמנות לרכישת מצלמה אמפיבית קומפקטית וגם היא הועמסה אל מדף הציוד.

תחושה מעניינת להיות בצד השני של ה"שגעון".

sgill
17-01-14, 15:06
לא חייבים להיות ממש בצד השני של השיגעון.
אפשר להתקרב קצת...
ויש שם גם תשובה לשרשור אחר Is JEEP a pussy magnet -

http://www.youtube.com/watch?v=KLSvOLU8Y8A

nirs
17-01-14, 17:25
אחלה סרט...
משום מה הזכיר לי קצת את גימס בונד עם הרכב ספורט שהופך לצוללת.
אין ספק שהביצועים של יצור כלאים מסוג כזה, יהיו בינונים (ומטה) ביבשה ובים והמחיר ביחס הפוך לביצועים.

yes1952
17-01-14, 17:42
יוש
ראשית בשעה טובה
שנית-כצוללן כמעט בדימוס מלא (יותר מדבר על הצליליות שהיו מאשר על הצלילות שיהיו)ומאחר ויש לי הרבה ציוד אז,,,,,,,,,,,
סכין מעולה משומשת אני תורם לכם
פנס קטן מעולה משומש-גם כן
משקולות --שלך
הווסט כבר לא תיקני אז נוותר ונשמור למזכרת
שלישית ציוד נוסף לפני שאתה קונה(קראתי מה אין לך)דבר איתי-קשרים עדיין נשארו לי
צלילות מהנות
אה שכחתי יש גם ספר או שניים על צלילות
שבת שלום

יוש
18-01-14, 20:33
אהלן יוסי.
תודה רבה!
יום א', לא מחר, זה שאחריו אני בשיבא בבוקר, אז אוכל לקפוץ אחה"צ אליך לחנות
אם תהיה שם.
תירוץ טוב לבוא ולבקר במקום שלך.

אגב, למה הפסקת עם הצלילות?

SharonEden
23-01-14, 22:47
דרך אגב, אם אתה קונה ציוד כדאי לך לשקול מאוד את http://www.leisurepro.com. מחירים ממש זולים, במיוחד אם אתה קונה פריטים שבחיסול או עסקת חבילה (תמיד יש להם כמה). אם יש לך חבר שיכול להביא זה בכלל יוצא זול. קניתי שם כבר לא מעט תחליפים לציוד המזדקן שלי. קצת דוגמאות, סנפירים מפוצלים שבארץ רצו עליהם 1000 ש"ח קניתי ב 70 דולר. מחשבי צלילה יש שם החל מ 150 דולר.

דבר אחד חשוב, לקנות ציוד שיש לו נציג בארץ.

בהצלחה.

lizard
24-01-14, 15:30
אם אתה רוצה, אתה מוזמן לקבל את ה NOA DIVING MANUAL,, כח מה שרצית לדעת על צלילה. ספר כבד. עלה לי כמה מאות שקלים בזמנו מאמזון. מצב בסדר גמור.
ממליץ בחום לעשות קורס נייטרוקס וקורס החייאה עם אוריינטציה לצלילה. מציל חיים.

אם אתה רוצה, אני מוכר בגרושים (סביבות 300 שקל) מצלמה תת ימית מקצועית של ניקון שנקראת ניקונוס חמש, זאת מצלמת פילם לא ריפלקס. כוללת סט עדשות מאקרו ופלאש חיצוני. אין לי מושג אם היא עדיין תקינה אבל אמורה להיות. צור קשר בפרטי אם רלוונטי.

yes1952
24-01-14, 16:45
יוש
למה הפסקתי לצלול?
פשוט מאוד-לא הפסקתי
כן הפסקתי לצלול עם מיכלים כבר כמה שנים טובות מאחר וההגבלה ל 10 מטר ממש לא קסמה לי
אני כן צולל צלילות דייג עם ציוד בסיסי בלילות(סנפירים,חליפה,פנס,חגמ"ש,מסיכה .שנורקל,סכין ורובה)
כמובן שיש לי רישיון דייג בצילצל וברשתות(מחדש קבוע כל שנה)-אך ב 4 השנים האחרונות ממש לצערי מיעטתי לרדת לים מפני שאי אפשר להגיע לקו המים
(לי אין בעיה אך לשותפים לצלילה יש)
והרעיון של מיכה מעניין
אין כמו צילום תת מימי

-->