PDA

צפייה בגרסה מלאה : אשמח לרעיונות לג'יפ שיחליף לסמוראי ארוך

זרקו
07-10-13, 22:55
אהלן,

לא בלי לבטים רבים ושבועיים בלי שינה... הרכב שלי ככל הנראה יוחלף.
מדובר על סמוראי ארוך משופר בכל טוב ויועד לטיולי עבירות קשה ועומד במשימה בכבוד.

כיום מחזיק שני רכבים- ג'ימני ליום יום וסמוראי כרכב טיולים.
עד היום הסתדרנו עם רכב אחד.
בקרוב נזדקק לשני רכבים שיכולים לשמש גם כפרייבט: אחד לאשתי שישמש בעיקר לנסיעות קרובות, עד 20 ק"מ, ואחד לי כ-35 עד 40 ק"מ ביום.
אחד מהם ישמש כפרייבט של המשפחה ואחד כרכב טיולים שלי ושל המשפחה בהמשך.
אני מניח שאשתי תיסע ברכב שהוא גם רכב הטיולים כי היא תזדקק לו פחות פעמים בשבוע ולמרחקים קצרים יותר.

הבת שלנו בת שנתיים ועוד מתחרפנת מנסיעות ארוכות אבל אני מניח שבתוך שנה זה הולך להשתנות.

חשבתי על אחת מהאופציות הבאות (בעד ונגד) אבל מאוד אשמח לקבל רעיונות נוספים.

דרישות מהרכבים:
הפרייבט- אוט', עד היום הסתדרנו עם ג'ימני (כבר 5 שנים) אבל נשמח לעוד איזה שתי דלתות וצריכת דלק טובה מ: 1:9.5
רכב טיולים-
לא כזה שיפחת ביכולות שלו מלפחות גימני משופר (נעול כפול, מוגבה ורצוי מאוד גם יחסי העברה).
אבל שייתן נוחות נהיגה (סגור), מזגן, הגה כח גם בנסיעה מנהלתית עירונית ובין עירונית וגם בשטח עם הקטנה.

תקציב כולל כ-100 אש"ח עם אפשרות למתיחה עד 120 אש"ח.

אפשרות ראשונה:
רכב טיולים- היילקס94-97: נעול כפול גבוה ויחסי העברה
מחיר: 40-60 אש"ח

יתרון- לרוב כבר משופר, מחיר סביר, טיולי משפחה - יש מקום להעמיס, טיולי עבירות- לא רע.
חיסרון- תחזוקה יקרה יותר, ישן, לרוב סבל קשות

אפשרות שניה:
TJ שנים 98-02: נעול כפול, מוגבה, לחלקם גם יחסי העברה
מחיר 80-100 אש"ח
יתרון- לא יפול מגימני, צמיגים גדולים יותר, מרווח יותר, וגם כמה סיבות לא רציונאליות כמו: "בא לי"
חיסרון- תחזוקה? שיפורים יקרים, חלקים יקרים, אוט'

אפשרות שלישית
ג'ימני- להישאר עם הרכב שלי שכבר נעול ומוגבה רק 2''- אבל זה יוחלף ולשדרג : יחסי העברה הגבה רצינית יותר+צמיגים
עלות שידרוג 20-25 אש"ח גג.
יתרון- אני מכיר את האוטו, אין הפתעות, זול לתחזוקה, זול לשדרג יחסית לאחרים

אפשרות רביעית:
צירוקי משודרג בכ-60 אש"ח , נעול , מוגבה וכו.
חיסרון- לא מכיר בכלל את האוטו
יתרון- כנ"ל.

מה דעתכם? איזה רכב לטייל איתו בעבירות קשה?
לא כתבתי כלום על פרייבט פשוט כי זה פחות מטריד,כרגע.

תודה לכל מי שקרא עד כאן.
נועם

raanan
07-10-13, 23:53
תודה לכל מי שקרא עד כאן.
נועם
אכן באמת התודה מראש היתה במקום ...

לעצם העניין, לדעתי אתה מנסה להאחז בעידן שעבר ( וגם לא יחזור) ! במאמר מוסגר, זה קרה לרבים מאיתנו וגם אנחנו ניסינו להתכחש ....
העידן שעבר זה הרווקות (או זוג טרי ללא ילדים), החופש והאפשרות לטיולי גברים בכול רמת עבירות.

להערכתי, אתה זקוק לפרייבט (קטן וחסכוני) ולצידו SUV מרווח, אמין ותא נוסעים נוח לנסיעות רחוקות + נוחות בשיכוך בשטח.
כמובן שרצוי גם יכולת עבירות טובה.
זה יוביל אותך לעידן החדש, טיולי משפחות רגועים לחווית השטח והנוף. קצת "פלפל" (הפעלת נעילה) במסלול לא יזיק. אבל,
כיבוש מעלות=יוק. זה העידן הישן ....

במידה והנקודה הובהרה, נשאר רק לבחון איזה SUV מתאים לדרישות והתקציב.

רענן

דרור ברלי
08-10-13, 00:00
TJ לא הרבה יותר מרווח מהג'ימני שלך. יותר רחב ונוח - כן. אבל המושב האחורי הוא בדיחה ואותה בעיית כניסה ויציאה (2 דלתות, אם אתם מתכוונים לטייל עם הילדה) ואותה בעיית מקום לציוד.
תחזוקה - כבר לא פשוט כמו סמוראי, אבל עדיין לא מסובך מדי בפני עצמו. המנוע מעולה לפי כל קנה מידה.
חסרון גדול לדעתי - הרוב המוחלט בישראל הם אוטומטיים. לטעמי זו רעה חולה ואני הייתי משתדל להימנע, יש כאלה שיחלקו עלי. בסוף כנראה מתרגלים גם לזה.
כמו הסמוראי - זה אוטו שבונים לאט לאט ואף פעם לא מסיימים. שיפורים בלי סוף.

היילקס - אתה רואה את אשתך נוסעת בדבר כזה?.......

צ'רוקי - זה כבר אוטו משפחתי. הוא יותר קטן וצפוף ממה שנדמה לך, אבל בכל זאת יש לו חמש דלתות והוא פרקטי והמימדים הקומפקטיים הם יתרון למי שמסתובב איתו בעיר.
אחרי השיפורים, העבירות לא נופלת מ-TJ או סופה במפרט דומה ולעתים אפילו קצת יותר (גחון מתוכנן טוב יותר).
אמינות ותחזוקה - דומה מאוד ל-TJ וסופה. קצת יותר אבזרי חשמל, איכות כללית לא גבוהה, אבל בסופו של דבר אלה כלים שמחזיקים מעמד.
חיסרון גדול - למעט בודדים באמת, כל הצ'רוקים בארץ הם אוטומטיים. אתה תתרגל לזה כי גם עם גיר אוטומטי זה אוטו קל שנוסע מצויין..
אבל הבעיה הגדולה - אין שילדה. רכב משופר מאוד שעובד קבוע ברמת הקושי שאתה אוהב, יתחיל לפתח סדקים ושברים במרכב.

מוני אורבך
08-10-13, 08:12
אני אתחיל עם מה לא (לדעתי) ואמשיך עם מה כן (שוב לדעתי).

הייליקס הוא רכב לעובדי רס"ר לא למשפחה, לכן הוא בפרוש לא.
אלא אם כן המשפחה שלך מאוד ספרטנית כמובן (ויש כאלו) ואז זהו רכב מצוין לדרישותך.
יקפצו אלו שיגידו שאפשר לשפר את הנוחות באופן משמעותי, נכון, אבל עדין רכב לא נוח.

גימיני בפרוש לא - הוא קטן לזוג, תוסיף תינוקת (ואולי עוד ילד?) ואתה מקבל מתקון לאסון

מה כן?

אינדינים למנהם וסוגיהם, נחמד מאוד.
צריך להביא בחשבון רכב משופר משמעותית כדי להגיע ליכולות עבירות טובות. זה בה על חשבון האמינות וחשבון הבנק.
בנוסף תצרוכת דלק מזעזעת, אפשר להתקין גז אבל גם עלות התקנה גבוהה וגם אמינות בעיתית.
גם אם אתה לא נוסע הרבה, כל טיול ארוך לדרום יעלה יותר (הרבה יותר) מאלף ש"ח. פסיכולוגית זה די מבאס.

עוד הצעות שכדאי לדעתי להביא בחשבון.

1. דיסקו דור 1 או 2. נוח מאוד אבל האמינות )-:
2. דיפנדר - נוחות לא משהו, אבל בנוי לדבר האמיתי. גם האמינות בעיתית.
3. פאגרו דור ישן, נוח עם נעילה אחורית מובנת, ודי גבוה כבר במקור. עם נעילה קידמית והגבהה אתה יכול להגיע רחוק איתו
הדיזלים עושים 1 ל 10 בקלות (ידני כמובן). חסרון - אין סרן קידמי חי, מנוע חלש משהו.
4. פראדו מ 2001 - רכב מאוד חזק (שווה ערך לסופה ויותר) מאוד נוח ומאוד אמין. מגיע עם נעילה אחורית ודי גבוה במקור.
עם נעילה קידמית והגבהה אתה כבר מקבל רכב עבירות רציני (שווה ערך לסמו ארוך ויותר, הרבה יותר) וזה מנסיון.
תצרוכת דלק באוטומט סבירה (אחד ל 9).
חסרון (שהוא גם יתרון לדעתי מבחינת נוחות) מגיע רק אוטומט, מחיר קניה מאוד גבוה. כמו כן אין לו סרן קידמי חי.

ItayWitzer
08-10-13, 09:24
את הלבטים והשבועיים ללא שינה אני מבין מצויין, השאר פחות ברור לי.

אצלנו במשפחה גם היה מצב בעייתי מבחינת הרכבים ושקלנו הרבה פעמים לבצע שינויים בתמהיל.

אם אתה רוצה שאזכיר לך את הפרטים, או סתם לבכות על כתף תומכת ומבינה :) תתקשר.

מסקנותי בקצרה:

אחזקה שוטפת כוללת של סמוראי מתקרב לאספנות ובמצב טוב כמו זה שבידך היא אפסית לעומת כל סרט חדש שתכניס את עצמך אליו.
בנוסף אל תשלה את עצמך שתקבל מחיר ראוי לרכב במכירתו.

35-40 ק"מ ביום נסיעה זה כמעט חצי ממה שאני הייתי נוסע עם הרכב שלי, מעבר לרכב משפחתי חסכוני יחסוך לך גג 300 שקלים בחודש דלק, אותם תוציא על ביטוחים, טיפולים יקרים (להזכירך מורי עובד רק עם סוזוקי) ואובדן ערך.

הצ'רוקי של אבא שלי מעולה, אמין ומתאים לצרכיך, אבל הכל יותר יקר. ההוצאות עליו להערכתי פי 3 משל הסמוראי.

הג'ימני צריך לעוף ולקנות במקומו רכב שיתאים לאשתך ולנסיעות רגילות. אין טעם להחזיק שני רכבים שטח במשפחה, זו פנטזיה שלא מתאימה למציאות הכלכלית של היום.

בסמוראי אתה תסע לעבודה ואם תהיה מעוניין יש לי הצעות איך להפוך אותו לרכב יותר משפחתי, נוח ונגיש.

אל תשכח שמי שאין לו סמוראי או ג'ימני מטייל הרבה פחות מהרצוי בגלל הוצאות הדלק.

בסופו של דבר אין פה פתרון קסם והחיסכון שמושג בעמודה אחת בטבלה מבוטל בעמודה אחרת.

אשמח לעזור.

asypeer
08-10-13, 09:37
אתה יכול ללכת על גרנד ויטארה ארוכה דור קודם (רכישה באיזור 25-30 אלף) ולשפר אותה (הגבהה, נעילה אחורית) או למצוא אחת משופרת.
אם ממש תרצה להשקיע גם נעילה קדמית תוכל לשים (דורש החלפה של הביצה הקדמית לברזל ולוקרים ידניים.

ככה תקבל רכב למשפחה ביומיום שדי נוח להתנהל איתו וגם עבירות טובה ועלויות אחזקה שפויות. אפילו די אמין.
כמובן שישנם גם כמה חסרונות - אין צמיגי שטח מלא במידה המקורית, רכב בן 10 עם כל השתמע מכך.
אבל נראה לי שלעומת האלטרנטיבות זו בחירה לא רעה.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m?id=1)

omri_t
08-10-13, 10:20
אחזקה של סמוראי, אחרי שכבר יישרת אותו כראוי אינה גבוהה.
לכן אולי תוכל להחזיק אותו כרכב שלישי בעוד אתה ואשתך תעברו לפריווטים- אחד קטן יותר שפחות נועד להסיע את הילדה אבל אפשרי. והשני משפחתית נורמאלית.

ככה אנחנו מסתדרים מזה כמה שנים.
הסופה משמשת לטיולים בלבד, עלויות האחזקה נמוכות מה גם שאין לחץ תמידי לשמור על כשירות כי היא אינה משמשת ביומיום.
ויש לנו שני פריווטים לא חדשים במיוחד ולא יקרים במיוחד.

SUV כלשהו יתן לך מענה, אבל הוצאות האחזקה והדלק למיטב ידיעתי יורגשו חזק בהשוואה למצב הקיים.
היילקס הוא לא טריוויאלי בכלל, ומהווה ויתור על הרבה מאוד דברים בכל מקום- יקר לאחזקה, לא נוח כל כך ביומיום (לאישה ולילדה).

אם הייתי במצב שלך, וצריך לבחור שתי מכוניות לצרכים שתארת- הייתי קונה צ'רוקי ובנוסף פריווט קונבנציונאלי כלשהו.
הצ'רוקי נהנה ממכלולים פשוטים בדומה לסופה, הוא קל וזול לאחזקה. אינו גדול במיוחד אבל בהחלט יכול לשמש משפחה ביומיום.
ולטעמי, הוא גם משאיר מעט יותר ניחוח של רכב שטח אמיתי משאר האלטרנטיבות בקטגוריה.

ד ו ר ו ן
08-10-13, 14:16
כן מוני, הנה הקפיצה..

היילקס עמוס לטיול עם קפיצים ובולמים נורמליים הוא רכב נוח גם למשפחה לא ספרטנית.
המתלים הארוכים מאפשרים שיכוך יעיל במקומות וקצב שרכבים רכים יותר נחבטים בו בגלל סגירת מתלה, או נדנודי מרכב בגלל אותה הסיבה.
זה לא יהיה suv כל עוד אתה רוצה לשמור על יכולת ההעמסה, אם ויתרת עליה, אתה יכול להגיע לתוצאה מאד נוחה, הייתי שם וויתרתי.
אם זה רכב טיולים, חוסר נוחות זו לא היתה הסיבה בגללה הייתי שולל היילקס.
נכון,
זה מחייב השקעה, אבל התמורה מובטחת.

אם כבר הייתי מתייחס למרחב הפנימי ומנוע עצל למדי, אבל למי שעולה מסמוראי יכול להרגיש אפילו כשיפור.
מנוע טורבו בהחלט משפר את המצב.

אם זה רכב יום-יומי זה משהו אחר, וכאן אכן זה לא הדבר הכי פרקטי, במיוחד אם אתה חי בעיר צפופה.
זה עניין אישי לגמרי, כי פנים הרכב זה סוג של קורולה סטנדרטית, פשוט ופונקציונלי, יש מה שצריך, אין פינוקים.

אני חי איתו ביום-יום די הרבה שנים בלי תלונות, והילדים מעדיפים לנסוע בו מאשר הפרייבט המודרני.

אבל שוב, אם בת הזוג אמורה להתנייד איתו, כדאי שהיא תדע למה נכנסים ( יש נטייה למי שלא מורגל במימדים האלו ובמגבלות התמרון לגרוף עצמים שונים בתמרונים, כולל פינות רכבים, עמודי חנייה וכו׳, והבעיה שהרכב לא ממש נעצר בהם..).

תחזוקה?
יעלה לא מעט לאתר רכב מתוחזק שמישהו אחר ייצב אותו והשקיע מה שצריך, אבל השוטף מאד נמוך,ונמוך ביחס לפרייבט מודרני במוסך.
זה רכב פשוט לתחזוקה ידנית, מה שיכול לחסוך הרבה בתחזוקה.

שבר זה שבר, אבל חוסן המכלולים, במיוחד מול המנוע העצל, משאיר מרווח בטיחות ואמינות גבוה מאד.
ואת זה אני מסכם אחרי 13 שנים עם אותו הרכב כפרטי, ועבודה עם אחרים.

יואב פולס
08-10-13, 14:36
נועם,
אין שום היגיון להחזיק שני רכבי שטח, אם אחד מהם הוא לא בשביל השטח.
רכב משפחתי נוח לאישה + SUV בשבילך או SUV לאישה ורכב קטן בשבילך.
לגבי רכב השטח - אם אתה עדיין קורא לנסיעה מנהלתית על הכביש שלאחריה לעיסת סלעים- 'טיול', קח משהו שאתה יכול לשפר אותו לאקסטרים.
אם חלילה תתאהב בטיולים שבהם חווים נופים, מרחקים, חניות לילה, מדורה וצ'יזבאטים, ולפעמים גם אתגרי עבירות בדרך - קנה SUV טוב.
ובסוף, בשביל לסתור הכל - מהיכרותי איתך - דיפנדר יתאים לך. ארוך. קנה לאישה משפחתית / ג'יפון נטול הילוך כח שהיא תיסע בסבבה.

נמרוד
08-10-13, 15:02
מהיכרותי איתך - דיפנדר יתאים לך. ארוך...

מה הוא עשה לך שאתה מעליב אותו ככה?

זרקו
08-10-13, 15:02
תודה למגיבים עד כה.
רכב לעבירות בפרמטרים של היום לא יוכל להיות suv וגם לא פאגרו ואו פרדו.
אופי הטיולים הוא שונה מפעם לפעם- טיול חברים אומק סלעים בגודל מקרר טיול משפחות (ואולי יואב תבוא לטייל איתי סוף סוף) יכלול שביל מדבר מדורה ושמח מסוג אחר.
תחזוקת סמוראי ללא שדרוג או שבירה היא כ-7500 שח לפני דלק. זה לא יקר.
אבל הוא לא יכול לשמש לדעתי לטיול עם ילדה בת שנתיים.
מי כאן עושה טיולי עבירות קשה אם רכב שיתאים גם למשפחה?*

מוני אורבך
08-10-13, 15:15
זרקו למה אתה פוסל פאגרו או פראדו כל כך מהר??
האם אתה מכיר את הרכבים הללו? נסעת עליהם פעם?
גם הפאגרו (דגם ישן) ובמיוחד הפראדו (ובמיוחד הדגם חדש מ 2001) יכולים להיות רכבי עבירות מדהימים.
פראדו עם פגושי ברדל (אחרת אתה משאיר את הפלסטיק בשטח) הגבהות ושני נעילות יכול להוות רכב עבירות מדהים
ואני אומר זאת מנסיון עכשווי, ולי היה היליקס משופר וסופה משופרת, ועליתי את כל המעלות ה"מפורסמים"
קח פראדו ארוך, תגביה אותו 2 אינץ נעילה קידמית וגלגלי 33 ואני מבטיח לך שהוא משאיר מאחור את הסמו הארוך שלך
אם לפראדו הנל היה סרן קידמי חי (חלום רטוב) הוא היה יכול בקלות להשתוות לסופה משופרת או כל רכב עבירות hard core שאתה יכול לחשוב עליו
אבל גם כך הוא בליגה הראשונה.
מהלכי המתלה האחורי של הפראדו כסטנדרט הם מצוינים, וגם הקידמי טובים מאוד (בגבולות המתלה הנפרד)

אגב בהמשך לדברי על ההיליקס..
הבעיה שלי עם ההיליקס היא המנוע העלוב שיש לו, זה פשוט עונש לנסוע עם רכב כל כך חלש.
מנוע טורבו עוזר, אבל לא ממש (ואתה מחבל באמינות האגדית)
חלום רטוב שלי היה לקנות הייליקס עם מנוע של פראדו 3.0. זה כבר להנות מכל העולמות.
פעם כמעת קניתי אחד כזה...
אבל אז תפסתי את עצמי בידים, כי נזכרתי שאני חי בארץ ולא באמריקה )-:

ד ו ר ו ן
08-10-13, 15:35
זאת היתה הכוונה.
רכב טיולים משפחתי, (2מבוגרים+2 ילדים), שיוכל לסחוב כל מה שמשפחה צריכה לכמה ימים בחוץ, בנוחות מספקת+, וגם נעול כפול וטרנספר משופר לטיולי עבירות.

להגיד שזה קורה?
לא ממש, אבל בגלל האילוצים הרגילים של זמן פנוי, ולדעתי גם אתה תגיע בסוף למינון שרובו טיולי משפחות, אבל בלי הגבלת מסלול בגלל שיקולי קושי, המסלולים יהיו פשוט ״שקופים״ לרכב.

ומצד שני, אם וכאשר יש זמן, יש כלי עבירות למשחקים.

הקריטריונים שלך די מגבילים לרכב עם 2 סרנים חיים, בגודל מלא, שיש לו שוק שיפורים מתאים, ויש מעט אופציות בארץ שעונות להגדרה הזו.

יואב פולס
08-10-13, 16:48
מה הוא עשה לך שאתה מעליב אותו ככה?

ראשית - אני מכיר אותו והוא חרא בנאדם. מגיע לו.
שנית - אם הייתי ממש לא אוהב אותו הייתי ממליץ על דיסקברי.
לגופו של עניין - נפח הטענה גדול, שני סרנים חיים, נוח לנסיעה בכביש ואפשרות לתחזוקה במחיר סביר*.

* אין להתייחס לאמור כאל המלצה לרכוש לנדרובר מכל סוג הוא, בכפוף לבדיקה איכותית של הרכב, בכפוף לחתימה של הנמלץ על כתב ויתור אחריות מהממליץ.

foxy
08-10-13, 18:20
השאלה הנשאלת היא עד כמה אתה מוכן להשקיע בתור בעלים של wj משופר אין יום שיש שקט איתו לדוגמא היום בישרו לי שהלך הגיר רכב עם 70000 מייל והגיר הלך לעולמו תעשה לעצמך חיים קלים ושקט בכיס לך על טויוטה יותר שקט בראש

nirs
08-10-13, 18:29
אם כל הכבוד (ויש כבוד) למגיבים, לנדקרוזר הוא סוג של פשרה...
אני החלטתי שלא להיפרד מהדיפנדר לטובת לנדקרוזר. זה פשוט לא זה.

ishc
08-10-13, 18:54
היי זרקו,
אני מכיר את אופי טיולי העבירות שלכם. כל רכב שתיקח במצבו הסטנדרטי לא יהיה מספק ולדעתי אחרי שראיתי איפה אתם אוהבים לנסוע שני סרנים ושוק שיפורים רחב זה MUST.
מכיוון שאתה מכוון רכב רב שימושי שיכול לצאת לגיחות עבירות וגם לטייל עם כל המשפחה לסופ"ש במדבר הכיוון צריך להיות טיוטה היילקס/לנד קרוזר 70/אינדיאני.
לכל אחד סביר להניח יתרונות וחסרונות אבל את שלושת אלו אפשר לקבל בגירסא סגורה וממוזגת, שלושתם רכבים מסיביים ועם שוק שיפורים רחב מספיק כדי לנסוע איפה שאתה אוהב ועל שלושתם אתה תוציא מלא כסף כדי להגיע לרמת הסמוראי.
האישה והילדה מטיילות איתך בכלל או שזה אעיון עתידי? אם לא, תשאיר בינתיים את הסמוראי זה הכי אקסטרים לעניים.

Saar
08-10-13, 18:58
צ׳ירוקי xj הוא רכב נהדר לטעמי. החיסרון - צריכת הדלק והוא גם קצת קטן לפעמים.
הרכבים האלו אמינים למדי ואם אתה מטפל לבד, עלויות הטיפול זולות.
אם הכיוון הזה מעניין אותך, אתה מוזמן לשאול.
ה xj אצלי כבר מעל 9 שנים ואני בהחלט מרוצה (ולא מוכר :) )
סער

זרקו
08-10-13, 19:54
היי זרקו,
אני מכיר את אופי טיולי העבירות שלכם. כל רכב שתיקח במצבו הסטנדרטי לא יהיה מספק ולדעתי אחרי שראיתי איפה אתם אוהבים לנסוע שני סרנים ושוק שיפורים רחב זה MUST.
מכיוון שאתה מכוון רכב רב שימושי שיכול לצאת לגיחות עבירות וגם לטייל עם כל המשפחה לסופ"ש במדבר הכיוון צריך להיות טיוטה היילקס/לנד קרוזר 70/אינדיאני.
לכל אחד סביר להניח יתרונות וחסרונות אבל את שלושת אלו אפשר לקבל בגירסא סגורה וממוזגת, שלושתם רכבים מסיביים ועם שוק שיפורים רחב מספיק כדי לנסוע איפה שאתה אוהב ועל שלושתם אתה תוציא מלא כסף כדי להגיע לרמת הסמוראי.
האישה והילדה מטיילות איתך בכלל או שזה אעיון עתידי? אם לא, תשאיר בינתיים את הסמוראי זה הכי אקסטרים לעניים.

האישה טיילה איתי עד חודש חמישי שיל ההריון.
מאז הלידה אנחנו על בסיס טיולי קמפינג כי היא עדין קצת קטנה לטיול נסיעה.
ברור לי שאחזקת סמוראי היא הזולה ביותר (אולי למעט ג'ימני).
את הסמוראי קניתי סטנדרטי כמו מהמפעל (עם צמיגי 195...) ושידרגתי.
בדיעבד הייתי צריך לקנות משופר- היה יוצא זול יותר.
לא נורא- היתה חוויה.

***אפשרות שלא העליתי עד כה- רכישת אופנוע ובא לציון גואל (נשארים עם שני הרכבים ומקווים שאף אחד לא ידרוס אותי)

זרקו
08-10-13, 19:56
צ׳ירוקי xj הוא רכב נהדר לטעמי. החיסרון - צריכת הדלק והוא גם קצת קטן לפעמים.

סער

סער-
הגודל יכול רק להוות שיפור מהג'ימני. יתרון מבחינתי.
מה צריכה ממוצעת ועל איזה בסיס שיפורים היא מתבססת? יחסי העברה? צמיגים? הגבהה?
נמרוד- תוכל לשתף בצריכה אצלך? מה סדר גודל תחזוקה שוטפת?

זרקו
08-10-13, 19:58
[QUOTE=יואב;539327]לתחזוקה במחיר סביר*.
QUOTE]

יש הלוואת טובות עכשיו?
בוא נביא זוג רוביקונים ולא נאכל שנה. מה אתה אומר?

Saar
08-10-13, 22:26
צריכת דלק: 1 ל 5.5 בערך , אני לא באמת בודק.
מחוץ לעיר 1 ל 6.5 +-
אני עם צמיגי שטח מלא 245/75/16 ( מקביל ל 31 בגובה)
הגבהה של 3.5״ וגגון עם גלגל ספייר עליו.
גודל - אנחנו זוג עם 2 ילדים, אין בעיה לצאת לכמה ימים במדבר , אבל אין מקום לעוד ילד.
יתרון הגודל - בחניה זה לא משאית...
יחסי העברה - מקוריים, לא החלפתי.
תחזוקה: במשך 8 שנים כמעט ולא הוצאתי כסף על תחזוקה למעט שמנים/ פילטרים וכו.
בשנה האחרונה התפוצץ לי רדיאטור שגרם לנזק לראש המנוע, בפעם הראשונה שעשיתי ״ראש״ פישלתי קלות ולכן היה צורך בפעם שניה.
בשני המקרים עבודה עצמית, הפעם השניה עלתה 700 ש״ח - יישור משטח ואטם
חלפים זולים: רדיאטור אלומיניום מלא 1200 ש״ח מאיביי כולל הובלה מיסים וכופאן קלאב 360 ש״ח כולל משלוח עד ההבית חיישנים למיניהם גם לא יקרים.
הכל זמין אצל ינוביץ ובחו״ל.
בקיצור - תחזוקה תלויה בנבלה שתמצא :)
אם אתה מחפש xj, שווה לך אולי להסתכל גם על zj מודל 97-8, אוטו גדול יותר, מאוד דומה מכנית, נוח יותר וזול יותר משמעותית.
סער

ishc
08-10-13, 22:45
***אפשרות שלא העליתי עד כה- רכישת אופנוע ובא לציון גואל (נשארים עם שני הרכבים ומקווים שאף אחד לא ידרוס אותי)

אופציה לא רעה בתנאי שאתה מודע לסיכונים

נמרוד
09-10-13, 09:08
סער-
הגודל יכול רק להוות שיפור מהג'ימני. יתרון מבחינתי.
מה צריכה ממוצעת ועל איזה בסיס שיפורים היא מתבססת? יחסי העברה? צמיגים? הגבהה?
נמרוד- תוכל לשתף בצריכה אצלך? מה סדר גודל תחזוקה שוטפת?

צריכת דלק כמו אצל סער. 5.5 קילומטר לליטר בממוצע רב שנתי.

הגי'פ שלי מודל 94, אצלי עוד מעט שמונה שנים. קניתי אותו במצב מקורי לגמרי. מנוע, גיר, טרנספר, סרנים - טפו-טפו רק טיפולים שוטפים בזמן. את כל המסביב החלפתי במהלך השנים. מערכת קירור כולה (מצינורות, פקקים, משאבת מים, ועד רדיאטור לפני שנה), סטרטר, מדחס מזגן, נדמה לי שגם אלטרנטור. הוא עבר אצלי גם פחחות וצבע לאחרונה, הגבהה (רוביקון 4.5 אינץ') איך שקניתי אותו, ושאר שיפורים ודיגומים ג'יפאיים.

הג'יפ אמין ואפשר לסמוך עליו הן ביום-יום והן בטיולים. אשתי נוסעת איתו לטכניון כל יום. היתה תקופה שהוא היה ספק רכב טיולים ספק רכב יומיומי, כלומר מוזנח אבל לא מוזנח. זה לא עשה טוב. צריך להחליט אם זה רכב שצריך לסוע כל יום, כל השנה, לאסוף ילדים מהגן, ואם כן להשקיע ולסדר בו הכל ולתחזק ברמה גבוהה. זה מה שאנחנו החלטנו בסופו של דבר.

לדילמה שלך זרקו - דילמה של מתקדמים. ברור שאתה דורש רכב עם סרן קדמי חי.

האופציות מתחלקות לשתיים, ותסלח לי אשתך אם הכללתי הכללה גסה מדי לצורך הדיון...

אם היא נוסעת לעבודה בפרייבט שהוא גם רכב המשפחה העיקרי, ואתה בג'יפ - אז יש מצב להיילקס ישן או לדיפנדר.
אם אתה ברכב קטן והיא בג'יפ - אז הברירות הן צ'רוקי/גראנד צ'רוקי/דיסקברי.

(לנדקרוזר 70/80 ופטרול הם גם אפשרות תיאורטית)

עכשיו אתה ג'יפאי מתקדם. אתה מסוגל להחזיק כל אחד מהרכבים האלו, והבחירה היא לגמרי עניין של התחברות אישית. היילקס זה להשאר במשפחה שאתה מכיר - זה סמוראי מוגדל בשקל תשעים. זה רכב מדהים באיכות הבנייה שלו, יש לו את מכלולי העברת הכוח המקוריים הכי טובים, אמין בטרוף ולא משנה למה. הבעייה שלו היא חוסר כוח, בעייה שאתה מכיר כבעל סמוראי. אין כמעט מה לשפר עבור רמת הטיולים שאתה מכיר - הוא גבוה מספיק, ממוגן מספיק, הסרנים מעולים, כל מה שצריך זה להתקין מקדימה נעילה אחורית מקורית ואתה מסודר. שלב הבא - יחסי העברה בטרנספר כמו בסמוראי. וסע לשלום. רכב טיולים משפחתי מעולה, כולל 2-3 ילדים לפחות עד גיל בר מצווה, או עד שיתלוננו על מרווח רגליים במושב האחורי.

דיפנדר - אם אתה מתחבר לעניין - אין מה לדבר. רכב טיולים אולטימטיבי. איכות נסיעה הרבה יותר טובה מהיילקס, איכות גימור זוועה, על תנוחת הנהיגה וכולי נאמר מספיק.

שני אלו הבעייה שלהם היא ביום-יום. דברים כמו חלונות חשמליים ונעילת דלתות מרכזית מאד מפריעים - כשאין אותם. וצריך להתמודד עם להעמיס ילדים וקניות ולדבר עם הגננת וכולי... בגלל זה אני אומר שאם אתה הולך על הכיוון הזה אז זה כנראה יהיה הרכב הראשי שלך ולא של אשתך.

על דיסקברי אין לי הרבה מה להוסיף על מליוני המילים שנכתבו בפורום. לא היה לי (אגב מלריה כן הייתה לי, אם כבר מדברים על מחלות טרופיות).

צ'רוקי (או גראנד צ'רוקי)- היתרון שלו ביום-יום הוא קבינה נורמלית ואפילו מפוארת אם כי בטעם של שנות ה80'. חלונות חשמל, נעילה מרכזית, מזגן טוב, כסאות חשמליים, מחממי תחת, תלוי ברמת הגימור שתמצא. רוב הדברים עובדים, מה שמתקלקל אתה מחליט אם לתקן - לרוב מדובר על חלקים בגרושים מאיביי והתעסקות אישית שלך.

בניגוד למה שאתה מכיר, יש להם המון כוח, וגיר אוטומטי שמאד מקל על נסיעה בשטח קשה, אז אין מה להתעסק איתם בעניין של יחסי העברה, לפחות בהתחלה. מה שהם כן דורשים זה הגבהה ונעילות. ברור שהכי כלכלי לקנות אחד משופר איכותי.

כשהם מוגבהים 4.5 אינץ' על צמיגי 31 (חייב בשביל לטייל בשטח ברמה שאתה רגיל) איכות הנסיעה שלהם כבר לא ברמה גבוהה, ואם בני המשפחה לא גבוהים - אז עלולה להיות בעייה אמתית בשימושיות היומיומית.

GodsFather
09-10-13, 13:22
נקודה אחת לא נגעו בה עם כל ההמלצות לכלים המתקדמים כמו היילקס/דיפנדר וזה העובדה שהרכבים האלה גניבים ברמה לא שפויה. הרבה מעבר לאחרים (סופה לא עלתה כהצעה).

ד ו ר ו ן
09-10-13, 23:00
נקודה אחת לא נגעו בה עם כל ההמלצות לכלים המתקדמים כמו היילקס/דיפנדר וזה העובדה שהרכבים האלה גניבים ברמה לא שפויה. הרבה מעבר לאחרים (סופה לא עלתה כהצעה).

אם לצטט תשובה של גנב רכב, בשאלה של מכר לגבי נסיון לאתר היילקס 2001 שנגנב לא מזמן:
״ אתה בטוח שגנבו לך 2001? אין ביקוש לדברים כאלו.. מסמן עברנו לויגו.. אם גנבו לך היילקס ישן, זו רק הזמנה״..

Scrusher
10-10-13, 00:36
היילקס מוגבה מצליח להיכנס אליך לחניה של הבניין בלי לכסח את התקרה?
חשבת על פרויקט של סמוראי ארוך עם 5 דלתות? זה יהיה אותו המרווח הפנימי של TJ,רק עם חצי\רבע מנוע

זרקו
11-10-13, 06:55
היילקס מוגבה מצליח להיכנס אליך לחניה של הבניין בלי לכסח את התקרה?
חשבת על פרויקט של סמוראי ארוך עם 5 דלתות? זה יהיה אותו המרווח הפנימי של TJ,רק עם חצי\רבע מנוע

חחח... צודק- היילקס לא יכנס בחניה. גם הסמוראי כבר ממש קרוב לתקרה.
סמוראי ארוך כפרוייקט 5 דלתות- אלוהים יודע כמה זה יעלה

asafk
11-10-13, 09:13
יש לך את הארוך תחת היד? תשיג עוד בודי של קצר ותתחיל לעבוד... לאט לאט.
בסוף יהיה סמוראי סטיישן.

אסף.

GodsFather
11-10-13, 17:47
סופה סימן 2؟

זרקו
11-10-13, 21:59
אחרי טיולון היום הבנתי שג'ימני משופר כנראה לא יעמוד באותם מקומות שיעבור הארוך.כנראה שהתשובה היא היילקס.
אם כי גם הרעיון של סופה 2 קורץ...., נראה לי שהדלת האחורית קטנה משהו.

Scrusher
11-10-13, 22:03
אם אתה יכול להשיג סופה סימן 2,רוץ לקנות אותה!
השלבים בפרוייקט סמוראי 5 דלתות:
קונים 2 דלתות של סמוראי (כולל צירים כמובן). מקצרים אותן באמצע ומרתכים בחזרה. (אני אבדוק בכמה - רשום לי איפשהו...)
חותכים את הבודי מהקשת המקורית עד לחצי בית גלגל אחורי ועושים שבלונה לצורת חיתוך של שתי הדלתות הנוספות (הכנפון נחתך לחצי. חצי מחובר לבודי והחצי השני מחובר לדלת וזז איתה כשפותחים אותה)
חותכים את הדלתות לפי השבלונה,מרכיבים,הולכים לזגג שייצר 2 זכוכיות סטטיות (אין להן לאן לרדת כי הבית גלגל יושב מתחתיהן) ו2 שמשות מקוצרות שניתנות להורדה
אם אתה רוצה להשקיע אז גם גומיות חדשות לדלתות ונעילה מרכזית...
אני מאמין שהכלוב שלך יכול לשמש בתור אחלה נקודת עיגון לחגורות חדשות. ספסל ל2 אתה יכול לקחת ממני בכיף (או לקנות אחר של 3 בגרושים מפירוקיה)
דהיינו,שמשות,דלתות,צירים,חגורות וספסל. אני מאמין שזה יעלה פחות מTJ
זמן ומחיר לעבודה - אני אבדוק אם תרצה להריץ את הפרוייקט הזה

-->