PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתחיל עוד לפני שהתחלתי .. טראנו או טרופר ?

קפה טורקי
08-10-13, 14:28
שלום לכולם :)
לאחר התנסות קלה מאוד בשטח .. נדלקתי והתמכרתי עוד לפני שקניתי :)
לאחר חקירה קצרה בשוק ושיטוט בגי'פולוג, דיי קיבלתי כיוון לגבי שני רכבים שיכולים להיות לי מתאימים לשימוש היומי, לתקציב ולתחום ההתמכרות החדש - השטח :) האופציות (כמובן בעזרתכם האדיבה ) הן : טרופר דיזל ידני שנת 2000 .. או טראנו דיזל ידני 95 ..

דעות .. תשובות וכל העולה בדעתכם בנושא יתקבלו בברכה :)
תודה

Saar
09-10-13, 22:02
כמו כל יהודי טוב, אני אשאל הפוך...
למה דווקא 2 אלו?
אחד עם בעיה מסויימת במנועים (שכנראה ניתן לפתור בקלות ולכן בעיני הוא העדיף)
השני ישן וחוחלשים טרנו, לדעתי עדיף מ 97 - מנוע חזק יותר ונפוץ יותר.
הטרופר כנראה עדיף - אך כדאי לבדוק מה משמעות מניעת התאבדות המנוע.
מה עם פג׳רו q?

קפה טורקי
10-10-13, 01:03
תודה סער ..

ההתלבטות היתה יותר בנטיה לכיוון הטרופר המרווח ועם המלצות כליות לגבי היכולות שלו בשטח ...
הטרנו יותר בכיוון של אופציות בשוק .. שתיהן נבעו גם מסיבה כלכלית מובהקת .. - המחיר!
אבל היום כמובן שהמציאות חזקה מכל תכנון ורכשתי בשעה מוצלחת ניסן טרנו 96 ידני דיזל ארוך!
אמנם 100 כ"ס.
קצת יחס אוהב והשקעה שלא עשו בו כמעט למעט שנורקל ( שאני עדיין מנסה להבין למה שנורקל ולא מיגוני גחון אבל מילא) .
מכאן והלאה אני כנראה אעזר יותר בחברי הג'יפולוג המעולים :) ואהנה עם פזילה לעתיד לאיזה פראדו או מי מחיות השטח הכבדות האלו ..
תודה :)

נדב ש.
10-10-13, 09:19
בשעה טובה, תהנה.
טיפים-המנוע אמין מאוד וטיפול נכון הוא ייסע עוד הרבה.
בטראנו הפרונט קצת חלש(היה לי כזה), תשמור על המשולשים(נישברים) והבוקסות, החלפה שלהם צריכה להיות ע"י בעל מקצוע! הברגים של המשולש העליון הם ללא אום, ההברגה נימצאת בשילדה ולכן אחרי פירוק המשולש לצורך החלפה או כיוון פרונט החיזוק חייב להיתבצע עם מד מומנט ולא פטיש אויר, אחרת ההברגות בשילדה נהרסות והתיקון מגיע לאלפים.
לגבי הגיר תבדוק מתי החליפו שמן או תחליף בעצמך, הגירים האלה בעייתיים.
כדאי מאוד לעשות בדיקה כללית לרכב במוסך שמבין, ואולי צריך לעשות יישור קו באופן כללי, לא נעים להיכנס ישר לתקלות ולהיתקע בשטח בגלל שטות.

שיהיה בהצלחה, ניפגש בשטח.

קפה טורקי
10-10-13, 10:03
תודה רבה נדב

אקח לתשומת ליבי ( ואברר גם מה זה מד מומנט על הדרך :) ) .
אגב יש איזושהי המלצה למוסך הממוקצע בטרנו ? .
מכיר שיש את מוסך דרך השטח אי שם בשפיים- געש .. . עוד מישהו מומלץ באיזור המרכז -שפלה ?

תודה שוב :)

נדב ש.
10-10-13, 12:18
לא מכיר כ"כ מוסכים במרכז....
מד מומנט זה כלי לסגירת ברגים/אומים במדוייק לפי הוראות יצרן ולא ייתר על המידה כמו עם כלי אוויר למינהם שבדרך דופקים הברגות וברגים ע"י מוסכניקים שממהרים או פשוט עצלנים...

טלסקופ
10-10-13, 20:33
לגבי מוסך - המכונאי שמטפל ברכב שלי (טרופר...) הוא בעליו הגאה של טראנו.
אם רלבנטי, צור קשר בפרטי.
יובי

asafk
10-10-13, 22:52
יש את יואב, הבוס במוסך רייך של רנו וניסאן, בעצמו מחזיק טראנו...
מצד שני זה מוסך מורשה. של קרסו....
אבל בגדול זה רכב של בדואים. כך שלא נדרשת מומחיות גדולה מדי.

אסף.

קפה טורקי
10-10-13, 23:48
רכב של בדואים ? :D האם זה אומר שהטרנו פשוט לתחזוקה עד כי אפשר לתקנו בעזרת ידית של פינג'ן ?
או שאולי יש איזו דבשת נסתרת בחלון גג ויש לו קצב של גמל ( למרות שהוא אמור לשתות כמו סוס?) ?
אפנה פיזית למי מהמומלצים שיעדכן אותי ברזי הטרנו ..

תודות

-->