PDA

צפייה בגרסה מלאה : פחחות כללית וצבע ל 8 ארוך סגור

yogibear
06-06-05, 13:13
נכון להיום , הגיפ עדיין תקוע בגלל הגיר :cry: , לא היה לי זמן אפילו להתקרב אליו ולראות מה הבעייה ....החלטתי להשביתו לפרק זמן של לפחות חודשיים, הקפאתי את הביטוח לפני מס' ימים.....
אני זקוק לכמה עיצות טובות :
1. ברצוני לנצל את הזמן הזה לתיקוני פחחות יסודיים (והכוונה יסודיים מאוד), חשבתי להתחיל מבפנים החוצה, להסיר כליל את הצבע הקודם (מסיר צבע כימי + שיוף) , לצבוע צבע מגן ועליו צבע נוסף.
אני חייב לפרק את הגג הקשיח, ואת קשתות ההתהפכות, את מסגרות החלונות וכו' . למישהו כאן יש נסיון בכך? (אני לא רוצה להפוך את הג'יפ לפתוח, אלא להסיר את הגג כליל לתקן, ואז להחזיר...) יש מוקשים שצריך להיזהר ? ראיתי את כמות הניטים שצריך לפרק בגג ויש לי חררה מזה ....
2. כלי עבודה - הסרת צבע : איזו מלטשת מומלצת? סרט או סיבובית? ( לצביעה אני שוקל לקנות מדחס 2 כ"ס כ 650 ₪ + פיסטולט כ 200 ₪ )
3. מילוי חורים – יש חומר מסויים לפחחים שעמיד בכל הקפיצות ותנאי השטח?
4. חיתוך פח במקרה של רקבון - לחתוך את החלק הנגוע , ואח"כ לרתך , או , להדביק באמצעות דבקים מיוחדים?
5. צבע חיצוני לג'יפ, משהו מיוחד מומלץ? (עמידות לשריטות וכו' )

מצטער על אורך ההודעה, אבל אני מקווה שאני לא נכנס לפרוייקט גדול מידי שיגזול זמן רב מידי , ברור לי שזו עבודה רבה ולא קלה.. לכן אודה לכל טיפ שיכול לעזור, אני מתכונן לצלם כל חלק בעבודה לשם תיעוד.
מישהו כאן כבר אמר שג'יפ בונים ולא קונים :wink:

תודה מראש לתשובות :)

חנן-ג'יפולוג
06-06-05, 13:31
אין לי תשובות בשבילך בנושא הפחחות. אני פעם בשנה מכסה את הג'יפ בעוד שכבת צבע, על הלכלוך והכול, כמו בצבא :wink:
SO FAR SO GOOD, בתנאי שזה לא מעניין אותך, כמוני.

אבל... מקריאת כל ההודעות שלך ניתן להבין שיש לך עוד הרבה יישור קו מכני בג'יפ שלך, כזה שאתה כבר יודע עליו, ומן הסתם יש עוד תקלות שאתה עוד לא גילית, ובסופו של דבר, עם כל הכבוד לג'יפאי החופים והפוזות, מה שחשוב באמת זה שתוכל לסמוך על הג'יפ שלך בטיול שהוא לא יאכזב, ולזה פרויקט הפחחות שלך לא יעזור בכלל.

מתוך הנחה שאין לך משאבים בלתי נדלים של זמן וכסף, העצה שלי אליך היא שתעזוב את הפחחות, סדר את הגיר, ההגה, הבלמים, וכו' . אם המצב הוא ממש אקוטי אז תפרק ותרכיב את המכניקה של הג'יפ מהיסוד- כמו בפרויקט של עירא.

והעיקר, סע לטייל, זה הכי חשוב.

yogibear
06-06-05, 13:54
חנן, אתה צודק ... יש יישור קו מכני, אבל אם אשאל גם על יישור קו מכני תהיה לי הודעה כאורך הגלות :wink: :P

לא, הג'יפ לא יצבע למטרות "שופוני" או פוזה כי לא זו המטרה.. אני מתכוון להחזיק בו זמן רב ואין לי שום כוונה למכור, הג'יפ גם ככה מושבת, כך שאני מנצל את ההזדמנות...
הג'יפ ישמש לטיול משפחות רגוע יותר או פחות , וחבל לי שהחלודה תנגוס בו , לדעתי ה 8 הארוך הוא ג'יפ יפיפה, ועם טיפת השקעה הוא יותר מיפיפה :wink: ....
ולא, אין לי עודף מזומנים או זמן .... :evil:

יישור קו מכני יעשה במקביל ולאט לאט , הרי גם ככה הג'יפ יעלה על בלוקים, וגלגלים יוסרו, או אז יפורקו משאבות הבלם הקדמיות, יוחלף פקונג מכסה שסתומים, בית הטרמוסטט +טרמוסטט, כל הפילטרים, פלגים, תושבות מנוע, במפ סטופ, בולמי זעזועים.. והיד עוד נטוייה...
גם על נעילה אחורית התחלתי להרהר בקול רם....

בחיי שאני הולך "להציק" ולשאול שאלות, בכל הקשור לקטע הטכני, אבל "שוואייה שוואיה " ... מהירות מהשטן ... בשבוע שבועיים הקרובים אני רוצה להתחיל פחחות, וכל פעם לתת נגיעה בקטע הטכני ...
אני עדיין מחכה לספר של היינס, ומשלים לאט לאט את ארגז הכלים ... יש לי רעיון מוטרף לבנות את מערכת החשמל מחדש, רק שאני מפחד שמרוב עצים כבר לא אראה את היער...

בקיצור, אשמח אם יש למישהו טיפים לפחחות ... :lol:

ניר ל
07-06-05, 10:32
לגבי הפחחות - יש אפשרות לחתוך תלאים מפח ולרתך עם רתכת CO במקטעים, או להלחים עם ברנר ואלקטרודת פליז. מה שאני עושה בשנתיים האחרונות זה שימוש בפיברגלאס שהיתרון הגדול שלו הוא שהחלודה לא חוזרת יותר בחיים לאותו מקום. הכל תלוי גם בכמה המצב אצלך גרוע. לגבי הקומפרסור, ברר לפני כן אם קומפרסור קטן הוא פרקטי בכלל לצביעה, לדעתי לא.

vito11
08-06-05, 19:11
או קיי אז ככה.....
לי יש cj8 ארוך סגור פח כמו לך
אני עומד לפני פרויקט דומה למה שאתה רוצה לעשות
יש לי את כל הכלים כמעט המקום והידע
אשמח אם נעזור אחד לשני
אתה מוזמן להתקשר אלי
0525402602 רוני
ולידע כללי...קופרסור בסדר גודל כזה לא עושה את העבודה וכמו כן גם לא פיסטולט ב-200
יש צורך גם ב-מייבש אוויר ובקומפרסור שמספק לפחות 400 ליטר בדקה
תתקשר

joecamel
09-06-05, 00:28
אני עם CJ6 קצר פתוח ומת לעשות כבר פחחות
אין לי את כל הכלים אבל יש לי מקום או לפחות קצת מקום
אשמח אם תשתפו אותי בעניין

asafk
09-06-05, 00:55
יהיה לך קשה מאוד להוריד את הסגירה ולהחזיר אותה למקום. טוב, להוריד זה לא בעיה... הבעיה היא בהחזרה.

כמה החלודה קשה? יש רקבונות של ממש, או רק חלודה שטחית?
מה מצב החלק התחתון? אם הוא רקוב, קל, יחסית, להחליף אותו בשלמותו, כמו שעירא עשה, אבל אז לא בטוח שהבודי החדש יתאים לסגירה שיש לך.

אסף.

עירא
09-06-05, 07:58
טוב, להוריד זה לא בעיה... הבעיה היא בהחזרה.

אסף.
כשהחלודה מדביקה את הקשתות שבתוך הסגירה לתושבות שלהן בבודי,
גם שלב הפירוק מצריך שימוש בדיסק 9" לום פטיש 5 ושאר ירקות

עירא

yogibear
09-06-05, 10:07
תודה לעצות ולתגובות .

כתבתי תגובה שמשום מה התעופפה...

הרעיון הכללי הוא לעשות פחחות יסודית שלא תצריך תיקונים כל שני וחמישי.
אני מתכוון לנסות וליישם את העיצה של ניר בנוגע ליריעות פיברגלס, (המטרה הכללית היא לנסות ולהמנע מריתוך), במקביל ביקשתי מטמבור חומר כתוב בנוגע לדבקים אפוקסיים מתקשים.

בעיות:
1. לא צפיתי בעייה בהסרת הגג אבל לאור מה שעירא ואסף כתבו האופטימיות שלי ירדה....
אצלי תושבות הקשתות שמתחברות לרצפה קצת חלודות והשאלה מה קורה מתחת לפלטה שמחזיקה את הקשתות... :shock:
2. פירוק והרכבת חלונות ... נראה לי קשה במיוחד הקטע של החזרת החלונות, כי אם אצטרך לבנות מסגרת לחלק מהחלון (תלוי במצב החלודה ) אז אני מתחיל להסתבך. :evil:
3. המצב בתחתית הרכב (החיצונית) לא כ"כ גרוע .צריך שיוף, אמנם קשה לגישה, ואולי צריך לפרק מיכל דלק, אבל אם אין ברירה ...
4. החיבור בין הדופן לרצפת הרכב באזור מושב נהג\נוסע אכול וצריך לחתוך בלי רחמים, הבעייה שאזור זה נושא עומס ושם אני רוצה לשים חיזוק חתיכת פח שאכופף אותה.
5. דלתות – הדלתות אינן ישרות, וקיים רווח של מס' ס"מ בין תחתית הדלת ובין המרכב– כלומר צריך ליישר דלתות.
6. כנפיים שבורות , הכנפיים ממש חתוכות , אין לי מושג כמה עולות כנפיים אבל הבנתי שזו בעייה שכיחה, לפחות זה מה שסיפרו לי ...
7. תושבת לגלגל רזרווה : יש מתקן סטנדרטי על הדלת, אבל הגלגל גדול 15R10 וכבד ויש לי תחושה שבסוף הדלת תתלש מהצירים. לכן כרגע הוא על הגגון אבל זה לא מעשי כי הוא כבד וקשה להזיז אותו משם במקרה הצורך. בהתחלה חשבתי לבנות מתקן על מכסה המנוע כמו בדיפנדר אבל זה יוצר לפחות 3 בעיות : מגביל את הראות, מקשה מאוד על פתיחת מכסה מנוע , יכול לגרום למכסה להתעוות אם אין חיזוק . לכן זה ירד מהפרק. נותר לבנות\להשיג מפרוק מתקן כזה.

לא קל להיות פחח או מכונאי לג'יפ.. אבל זה חלק מהתענוג. רכישת כלי עבודה מייגעת ויקרה וקצב הרכישה שלי איטי משחשבתי ... (מינהל הבנק אשם ... בחיי ... :cry: )

tayrie
09-06-05, 10:29
7. תושבת לגלגל רזרווה : יש מתקן סטנדרטי על הדלת, אבל הגלגל גדול 15R10 וכבד ויש לי תחושה שבסוף הדלת תתלש מהצירים. לכן כרגע הוא על הגגון אבל זה לא מעשי כי הוא כבד וקשה להזיז אותו משם במקרה הצורך. בהתחלה חשבתי לבנות מתקן על מכסה המנוע כמו בדיפנדר אבל זה יוצר לפחות 3 בעיות : מגביל את הראות, מקשה מאוד על פתיחת מכסה מנוע , יכול לגרום למכסה להתעוות אם אין חיזוק . לכן זה ירד מהפרק. נותר לבנות\להשיג מפרוק מתקן כזה.

אני משער שיעלה לך פחות ליצר מתקן נורמלי על הפגוש(לחפש זה גם חתיכת כאב ראש) , יש כתבה באתר של נמרוד , ואם אין לך מושג\חשק\כלים יש את 'נקסוס' עדין יצא זול...

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=8058&start=0

שלומי
10-06-05, 01:46
מוזמן לאסוף ממני זוג כנפיים במצב סביר ,

שלומי 0506632896

-->