PDA

צפייה בגרסה מלאה : פראדו 2001-2003 VS פראדו 1999-2000

oferziv1
08-10-13, 21:49
שלום לכם,

כבר זמן מה אני מתמקד בחיפושים אחר פראדו בין השנים 2001-2003, בעקבות המלצות וכדומה.
לצערי בעקבות פער בין התקציב עדיין לא הצלחתי לשים את ידי על הנכספת.

התחלתי לאחרונה להסתכל על הדגם הישן יותר שנים 1999-2000, שם התקציב שלי קצת יותר מאפשר מרווח.

אשמח לשמוע מכם, מה ההבדלים בין הדגמים

תודה רבה רבה,

עופר

נ.ב, אני מעוניין בדגם הקצר

ori abr
08-10-13, 22:00
היי עופר ברוך הבא לפורום. ההבדל העיקרי בין הדגם הישן לחדש יותר מתבטא במנוע. החדש בא עם אינטרקולר ו 163 כ"ס לעומת 125 כ"ס. אני נוהג על פראדו שנת 2000 ארוך והוא אצלי מאז 2007. אני יכול להגיד לך שגם עם המנוע החלש הוא סוחב לא רע למרות שהמוטו שלי אומר שתמיד חסר קצת כח...בדגם הקצר אפילו עם 125 כ"ס הוא מרגיש "עצבני" כך שצריך להיזהר. יש באתר מבחן שגיפולוג עשו בזמנו לפראדו קצר עם מערכות מיתלים שונות, כדאי לך לקרוא אותו. מקוה שעזרתי לך ובהצלחה.

tooshey
08-10-13, 22:11
אל תתפשר.
אם יש לך את הכסף, אז קנה רק דגם 2001-02.
מנוע שונה לחלוטין, עולה על הקודם גם בהספק, גם בתצרוכת הדלק וגם באמינות.
מערכת הזרקה מסוג מסילה משותפת, מעט רגישה יותר והרבה יותר יקרה לתיקון.

בנוסף, תקבל רכב צעיר בשנה שנתיים.

בברכה,טושי

oferziv1
08-10-13, 22:12
אורי שלום,

את האמת שחיפשתי באתר כל מיני מבחני השוואה אך לא מצאתי אחד כזה.
אם אפשר איזה הסבר קצת מה זה אינטרקולר?

תודה,

עופר

היי עופר ברוך הבא לפורום. ההבדל העיקרי בין הדגם הישן לחדש יותר מתבטא במנוע. החדש בא עם אינטרקולר ו 163 כ"ס לעומת 125 כ"ס. אני נוהג על פראדו שנת 2000 ארוך והוא אצלי מאז 2007. אני יכול להגיד לך שגם עם המנוע החלש הוא סוחב לא רע למרות שהמוטו שלי אומר שתמיד חסר קצת כח...בדגם הקצר אפילו עם 125 כ"ס הוא מרגיש "עצבני" כך שצריך להיזהר. יש באתר מבחן שגיפולוג עשו בזמנו לפראדו קצר עם מערכות מיתלים שונות, כדאי לך לקרוא אותו. מקוה שעזרתי לך ובהצלחה.

oferziv1
08-10-13, 22:27
מסתבר ש 60000 +- לא מספיק לשנים האלו

אל תתפשר.
אם יש לך את הכסף, אז קנה רק דגם 2001-02.
מנוע שונה לחלוטין, עולה על הקודם גם בהספק, גם בתצרוכת הדלק וגם באמינות.
מערכת הזרקה מסוג מסילה משותפת, מעט רגישה יותר והרבה יותר יקרה לתיקון.

בנוסף, תקבל רכב צעיר בשנה שנתיים.

בברכה,טושי

שחר 9
09-10-13, 19:10
אני נוסע על ה125 כבר כמעט ארבע שנים .
במקביל אלי נוסעים כמה חברים עם ה163 כ"ס ויש הבדלים !

ה 125 אוטו מטומטם בפשטותו אמינות מוחלטת מנוע של מלגזה וככה גם נוסע !
חסרון יחיד שצריך להיות ערני להתחממות הגיר במאמץ קיצוני - לא משהו דרמתי.(הכוונה לטיול מעלות באוגוסט).

163 מנוע בסה"כ אמין אבל מחלות זקנה של כל המסביב מגיעות בגיל הזה - מערכת הזרקה , מצערת חשמלית ,מחשב הרבה יותר החלטי שמשבית את האוטו בתקלות,ונראה על פניו שגם אורך חיי המנוע של ה163 קצר יותר , מישהו צריך לשלם על יצור עוד 40 סוסים מכמעט אותו מנוע....

בקיצור ה125 מעיין היילקס משופר - חלש בכביש אבל בשטח לא מורגש שום הבדל לטובת ה163 שהוא כבר מנסה להיות לנדקרוזר ועוד לא מצליח !!!

בכביש זה כבר סיפור אחר ה163 יודע לתת שצריך , עם ה125 שיוט ב130 סוחט אותו - רכב שנבנה לנסיעה לפי חוקי התנועה מבחינת מהירות .

המקום היחיד שאני מרגיש נחיתות זה בחזרה מהטיולים על כביש 6 אני מגיע 10 דקות אחרי .....

כמובן שבסה"כ ה163 הוא סוס מצויין יחסית אבל ה125 הוא לאוהבי הפשטות והאיטיות.

Orang
12-10-13, 02:46
ידידי היקר,
ההבדלים העיקריים בין הדגמים הישנים (99-00) לחדשים יותר (01-02) הם:
1. מנוע חזק יותר משמעותית בחדשים.
2. סרנים חלשים יותר בחדשים.
3. לוח שעונים מודרני יותר ומקודד למפתחות בחדשים.
שאר המכלולים נותרו ללא שינוי.
בסכום שציינת תוכל למצוא דגמי 99 , חפש אחד מטופל טוב ושמור מבפנים.
בהצלחה

ד ו ר ו ן
12-10-13, 10:29
לפי מה שאני מכיר, הסרנים לא חלשים יותר, המנוע חזק יותר.
8" אחורי, ו-7.5 קדמי.
(להשוואה, היילקס ישן, עם 50-35% פחות הספק, קיבל דיפ׳8״ קדמי ואחורי).
בשנתונים הבאים האחורי הפך גם הוא להיות 7.5, שזה אכן דפ׳ חלש יותר, עם מנוע עוד יותר חזק, ויש לא מעט סיפורים על שבירות.

Orang
12-10-13, 13:30
לפי מה שאני מכיר, הסרנים לא חלשים יותר, המנוע חזק יותר.
8" אחורי, ו-7.5 קדמי.
(להשוואה, היילקס ישן, עם 50-35% פחות הספק, קיבל דיפ׳8״ קדמי ואחורי).
בשנתונים הבאים האחורי הפך גם הוא להיות 7.5, שזה אכן דפ׳ חלש יותר, עם מנוע עוד יותר חזק, ויש לא מעט סיפורים על שבירות.
אותו הדין לגבי פראדו, בדגמים עם המנוע החזק הותקנו דיפרנציאלים עם יחס העברה מהיר יותר = חלש יותר, ומכאן סיפורי השבירות במודלים החדשים יותר.
בדגמים הישנים יותר עם המנוע החלש יותר הותקנו דיפרנציאלים עם יחס העברה איטי יותר = חזק יותר, ומכאן שבדגמים אלו סיפורי השבירות פחות מורגשים.
אם אני זוכר נכון גם שם הותקן רינג גיר 8" ובחדשים 7.5"
מכל מלמדי השכלתי...
בברכת שבת שלום, אורן

tooshey
12-10-13, 14:17
כשמשווים חוזק של סרן, עמיד לעומת שביר, חזק לעומת חלש, יש כמה ערכים שצריך לבדוק.
משקל הרכב. פראדו שוקל יותר מהילקס.
הספק ויותר חשוב מומנט המנוע. טוב, כאן ברור מי יותר חזק.
רוחב הסרן. בפראדו הסרנים רחבים יותר, ולכן הציריות מתעקמות יותר בקלות.
גודל הגלגל.
יחסי ההעברה. ביחס 4.10 למשל, פראדו 01-02, למשל,הקורונה דקה משמעותית והשיניים קטנות יותר מאשר ביחס 4.56 של הילקס.
יחסי העברה בטרנספר. ככל שהיחס איטי יותר עוברים את המכשול יותר בעדינות בלי לפרפר גלגלים.
נעילה קדמית. כשיש נעילה קדמית יש פחות איבוד אחיזה ופרפור בסרן האחורי.
מבנה הדיפרנציאל הקדמי. דווקא כאן אמור להיות יתרון לפראדו, ביצה קדמית HIGH PINION.
שחיקה ובלאי שגורמים לאובדן PRE LOAD במיסבים, מוציאים את הדיפרנציאל מכיוון וגורמים לעיוות ושבר תחת עומס.
נהג. היה פעם מחקר על ההבדלים בין נהג פראדו לנהג הילקס, אבל אני לא מוצא אותו כרגע...

בטח ישנם עוד גורמים ששכחתי.

בברכה,טושי

ד ו ר ו ן
12-10-13, 16:49
ח'ברה,
אם לא היה ברור, ההשוואה באה לחזק את סוגיית הדיפ' החלש יותר בפראדו..
על רכב חלש אבל שמיועד לעבודה קשה התקינו אובר-קיל רציני, ועל זה שמיועד לפנאי+ התקינו מע' פחות מסיבית.

אלי טמבור
13-10-13, 17:37
אותו הדין לגבי פראדו, בדגמים עם המנוע החזק הותקנו דיפרנציאלים עם יחס העברה מהיר יותר = חלש יותר, ומכאן סיפורי השבירות במודלים החדשים יותר.
בדגמים הישנים יותר עם המנוע החלש יותר הותקנו דיפרנציאלים עם יחס העברה איטי יותר = חזק יותר, ומכאן שבדגמים אלו סיפורי השבירות פחות מורגשים.
אם אני זוכר נכון גם שם הותקן רינג גיר 8" ובחדשים 7.5"
מכל מלמדי השכלתי...
בברכת שבת שלום, אורן

על מה אתה מסתמך שאתה כותב יחס העברה איטי יותר חזק מיחס העברה מהיר יותר ממש לא נכון זה שהשיניים בקורונה יותר דקות לא הופך אותם לחלשות יותר הפיניון יהיה גדול יותר וכך תהיה חפיפה של יותר שטח מגע בין הפיניון לקורונה .מה שקובע את חוזק הרינג פיניון זה הקוטר 8 אינץ לעומת 7 אינץ או 9,5 אינץ זה הפרמטר היחידי שקובע את החוזק וכמובן הרכב החומר של השיניים .
לדוגמה ב488 יש 39 שיניים ברינג ו 8 בפיניון ,ב4,56 יש 41 ברינג ו 9 בפיניון ב 4.3 יש 43 ברינג ו10 בפיניון מנסיוני אין הבדל בחוזקים שברתי את כולם ..
או שיש פה למישהו נוסחה אחרת להציג

אלי טמבור
13-10-13, 17:43
דריפנציאל 7.5 אינץ קדמי היי פיניון שווה בחוזק לדריפנציאל 8 אינץ רגיל ,בהיי פיניון הגירינג מניע על הצד החזק של הקורונה

ד ו ר ו ן
18-10-13, 13:13
אלי,
לעובי של הקורונה יש בהחלט השפעה על החוזק שלה.

גם כשאתה משנה את יחס ההעברה בדיפ׳ נתון, אתה מחליש אחד על חשבון השני ( מעבה קורונה ומקטין פיניון, מעלה מס׳ שיניים בצד אחד ומקטין בשני וההפך),

-->