PDA

צפייה בגרסה מלאה : שלום חברים...:) חדש פה...קצת עזרה

assf
13-10-13, 01:35
שלום לכולם ...אני אסף בן 26 מאשדוד ושבוע שעבר קנייתי את הגייפ הראשון בחיי
מדובר בגאלופר קצרה 2500 טורבו דיזל ידני!

אני שמתי לי קצת כסף בצד (5--10 K) ואני רוצה להשקיע בה....חשוב לציין שאני לא מבין כלכך בעולם הזה ובעיקר שואב מידע מהאינטרנט

בראש ובראשונה שמתי לב שיש רעש מעצבן של חריקה כל פעם שהגה מסתובב ולא שמנה לאיזה צד...מישהו יודע מזה??

דבר שני הסתכלתי קצת מתחת לאוטו ושמתי לב שכל אבל ממש כל הגומיות של הרכב יבשות(מוט מיצב,תפוחים,משולשים,אפילו אלה שכל הבודי יושב עליהם)
השאלה מה עושים..מחליפים רק גומיות או כל המשולש? מה + - הטווח מחירים? ואם מישהו מכיר מוסך רציני ואמין באשדוד?

מקווה שתעזרו לי תודה :):)

asafk
13-10-13, 12:21
ברוך הבא..
לגבי הרעש מההגה - בדרך כלל זה סימן לבעיה במשאבת הגה כוח או בשסתומי הפריקה בתיבת ההגה.
בתור צעד ראשון, אני מציע להחליף את הנוזל, ולשים לב אם הישן נראה או מריח שרוף.

אסף.

assf
13-10-13, 13:22
תודה חבר...:)
היום הכנסתי אותו למוסך מחליפים לי את כל התפוחים מקדימה (4 אם אני לא טועה)
וגם את כל בגומיות שכבר היו שחוקות וקרועות הרבה זמן.
אני ייבדקו גם את המשאבה ואת הנוזל שלה...

קריקשו
12-10-18, 12:32
אני פונה אליך, כיוון שניסיתי להצטרף לפורום ללא הצלחה (קיבלתי הודעת שגיאה). פניתי למנהלי הפורום באמצעות האתר, אך עד כה פנייתי לא נענתה.
הייתי שמח לו היית מפנה עבורי הודעה למנהלי הפורום.
נייד שלי: 054-2236022

בברכה,
"קריקשו"

שלום לכולם ...אני אסף בן 26 מאשדוד ושבוע שעבר קנייתי את הגייפ הראשון בחיי
מדובר בגאלופר קצרה 2500 טורבו דיזל ידני!

אני שמתי לי קצת כסף בצד (5--10 K) ואני רוצה להשקיע בה....חשוב לציין שאני לא מבין כלכך בעולם הזה ובעיקר שואב מידע מהאינטרנט

בראש ובראשונה שמתי לב שיש רעש מעצבן של חריקה כל פעם שהגה מסתובב ולא שמנה לאיזה צד...מישהו יודע מזה??

דבר שני הסתכלתי קצת מתחת לאוטו ושמתי לב שכל אבל ממש כל הגומיות של הרכב יבשות(מוט מיצב,תפוחים,משולשים,אפילו אלה שכל הבודי יושב עליהם)
השאלה מה עושים..מחליפים רק גומיות או כל המשולש? מה + - הטווח מחירים? ואם מישהו מכיר מוסך רציני ואמין באשדוד?

מקווה שתעזרו לי תודה :):)

GodsFather
12-10-18, 15:55
איבדתי אותך חבר...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

עמוס ק.
12-10-18, 16:55
בפרונט יש לך בוקסות במשולשים תחתונים הניתנים להחלפה, בעליונים צריך להחליף משולש קומפלט או להכנס לפרויקט, למרות שהם לרוב בסדר ולא דורשים שום תיקון.

תפוחים - תחליף את כולם, במשולשים ןבמוטות ההיגוי, הוצאה לא הכי גדולה ושיפור משמעותי בהכל. על הדרך תחליף זרוע פיטמן וזרוע עזר.

בוקסות במשולשים תחתונים אני הזמנתי מ"בוקסות כתום" של סופר פרו, יותר זולים מהמקוריים כי חליפיים זולים לא הצלחתי למצוא.

גומיות של המוטות המייצבים - אם לא ממש קרוע והחלק לא רופף אז לא הייתי ממהר.
(תורם טיפונת למהלך מתלה, ממש טיפה [emoji1]).

תושבות מרכב -שוב, אם לא קרוע בצורה מוגזמת ושום דבר לא רופף אז לא דחוף.

מה עם שאר הרכב - מתי היה טיפול אחרון? האם הגיר, דיפרנציאלים, תיבת ההעברה, הלוקרים הקדמיים, במצב טוב?
מתי הוחלפו נוזלים בכל הנ"ל?
מה עם מערכת/צינורות הוואקום לשילוב ההניה הכפולה, יבשים? הכל עובד?
מה מצב מערכת הקירור? מתי הוחלף נוזל קירור?
מתי היה טיימינג?
האם הרכב מעשן? אוכל שמן?

את כל זה צריך לבדוק ו/או לוודא אחרי או בקניה של רכב כזה ישן.

מומלץ לבדוק ולהחליף את הבוקסות במוטות הרדיוס האחוריים כי הזנחה שלהם יכולה להתבטא בקריעה של כל תושבות מערכת העברת הכוח, מהמנוע עד ציר ההינע האחורי.
זה המהלך הבא שלי למשל..

בהצלחה!

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

erezgur
12-10-18, 17:01
זה שרשור מ-2013 שהוקפץ כנראה ע"י טרול... אפשר להתעלם

עמוס ק.
12-10-18, 17:03
אז אולי כדאי לנעול את השרשור..

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

avikkllk
12-10-18, 21:33
אני פונה אליך, כיוון שניסיתי להצטרף לפורום ללא הצלחה (קיבלתי הודעת שגיאה). פניתי למנהלי הפורום באמצעות האתר, אך עד כה פנייתי לא נענתה.
הייתי שמח לו היית מפנה עבורי הודעה למנהלי הפורום.
נייד שלי: 054-2236022

בברכה,
"קריקשו"

Dem...🤯

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

-->