PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיסקברי או פרדו 99 ?

lironc
07-06-05, 00:43
אני מתלבט קשות האם לרכוש דיסקברי שנת 99-00 או פרדו 99'.

אני בעיקר נוסע בכביש (לצערי) אבל אוהב לדעת שאפשר לרדת לשטח כשרוצים, בעיקר שטח טכני, פחות שבילים מהירים.

אשמח לשמוע את דעתכם.

ד.א. אני מכניס הודעה שכזו גם לפורום של לנד-רובר, לשמור על איזון.
תודה, לירון

חנן-ג'יפולוג
07-06-05, 01:45
אתה יחסית חדש כאן אז התגובה מעודנת:

זה יוצר באלאגן וזה לא הגיוני לפתוח שרשור זהה בשני פורומים שונים כי אנשים מגיבים בפורום אחד, אחרים מגיבים להם בפורום אחר בלי לראות מה שכתבו בפורום הראשון-לא מתאים.

או, או. לא בשני פורומים. אם אתה רוצה להיות גנרי אז בפעם הבאה תפתח שרשור יחיד בפורום הכללי.

השרשור בפורום ל"ר נמחק.

asafk
07-06-05, 02:09
בוא נתחיל בזה שבאופן כללי, כבר כמה שנים אין מכוניות לא טובות (למרות מה שיוני תיכף יכתוב). שתי המכוניות הן בחירה טובה, אם אתה מתכוון להישאר איתן סטנדרטיות לחלוטין, ולא לאתגר אותן יותר מדי בשטח. לא תהיה לך שום בעיה, פחות או יותר באף אחד מהטיולים ה"רגילים" שתרצה לעשות עם האוטו, כל עוד זה לא טיול עבירות או ראלי.
היתרון החשוב ביותר של הדיסקו הוא ביכולת שלו לעלות כמה כיתות, בקלות יחסית (לא אמרתי בזול, אלא בקלות= אני יודע בדיוק מה צריך לעשות בפחות מיומיים עבודה), בכל מה שקשור ליכולות שטח. יתרה מזאת, הדיסקו רכב יותר מפנק ונוח, עם יכולות שטח (גם בעבירות נטו וגם בגיהוץ שבילים) עדיפות, בתצורה הסטנדרטית. לדיסקו גם חלקי חילוף זולים יותר, אבל האחזקה בכללותה עולה בערך אותו הדבר, אבל שכתבתי כאן בעבר, הוצאות האחזקה זניחות למול הוצאות הדלק + מיסים ואגרות והוצאות קבועות, שפחות או יותר זהות בשני הרכבים- ככה שהוצאות האחזקה לא משנות.
אני הייתי בוחר בדיסקו. גם מהסיבות שרשמתי למעלה, וגם עניין של טעם. אל תשכח שיש עוד שחקנים ראויים בזירה- החל במיצובישי (אני לא אוהב את הקינג), דרך איסוזו (בעיות מזרקים טורבואים ומנועים בכלל בשנתונים מסויימים) וכמובן... ג'יפ. יש רק אחד.

אסף.

יוני5
07-06-05, 23:23
בניגוד למה שאסף כתב, אני דווקא לא אכתוב הפוך.

אני הייתי כנראה בוחר בפרדו אבל רק משום שיש לו כבר נעילה אחורית והשוק שלו כנראה יותר טוב. מצד שני אם הפרדו יקר יותר ב 15K למשל, אז בהפרש המחיר אתה מוסיף את הנעילה (ועוד כמה דברים - אבל אני לא מכיר את המחירונים שלהם).

לגבי כל השאר, אני מסכים עם אסף. שני הרכבים הללו לא מספיק ישנים ע"מ שאנחנו נוכל לדעת על הבדלים משמעותיים באחזקה וכיו"ב.

אם נסתכל על האחיות במשפחות שלהם, אז לאחד מהם תהיה בוודאות עבודה קשה להוכיח שאין לו אחות זונה, אבל כרגע, שניהם נחשבים סבירים.

יוני5

חגי
08-06-05, 10:00
אם אתה לא חושב או לא חשוב לך "יום המכירה" אז לך על הל"ר.

כמעט בטוח שהטויוטה ישמור (יותר) על ערכו וגם ימכר יותר בקלות.

שתהנה במה שתבחר.

חגי.

יוני5
08-06-05, 14:05
לא מסכים איתך חגי.

אם הדרעק בעייתי במכירה, כלומר שע"מ למכור אותו צריך לחתוך 30% למשל?
אחלה, אתה אולי מפסיד את זה במכירה, אבל מרוויח את זה בקנייה.

הסוגיה היא לא כל כך תאריך מכירה, אלא העלות שתשלם עד לשם.
אסף טוען שממשפחת רחב לדורותיה יצאה מאמא תרזה. מי שרוצה, יאמין.

יוני5

גיא
08-06-05, 15:34
מותר לי להמליץ על טויוטה ?

אני לא מכיר אותו בכלל אבל לעומת זאת אני מכיר ל"ר.....

יוני5
08-06-05, 16:46
מותר לי להמליץ על טויוטה ?

אני לא מכיר אותו בכלל אבל לעומת זאת אני מכיר ל"ר.....

מותר לך הכל, אבל צריך לציין למען ההגינות שלא מדובר כאן על רכב כמו שלך, אלא TD5, הרבה יותר חדש שיש אפשרות ריאלית שכלל לא ראה שטח. וגם את העובדה שפרדו הוא לא היילקס, ואנחנו מכירים את סיפורי הדיפ' והטרנספרים בדגמים הללו.
(נשבע לכם, במוסך טויוטה ששמעו על התקלה של הדיפ האחורי בלנדקרוזר מאוד התלפאו, והמכונאי הראשי אמר לי שלא יכול להיות, הוא לא שמע על זה בדגם החדש, לעומת הדגם הישן שם באמת היו להם בעיות עם תיבות ההעברה והדיפ הקדמיים... )

יוני5

lironc
10-06-05, 23:51
ראשית, תודה לכל מי שנרתם לנסות ולעזור לי בדילמה הלא קלה.

שנית, לצערי, כמו רובנו, לכסף יש משמעות בחיי (למרות שהייתי שמח אם לא), והבנתי שהסחירות של הטויוטה הרבה יותר טובה, העניין הוא שאני מבאר-שבע, ונראה כי הטויוטה גניב יותר מהל"ר (רק בגלל שבני דודנו אוהבים אותו, ואני כרגע מחפש רכב כי הרכב הקודם שלי (טרופר קצר ידני) נגנב, נמצא והושבת בגלל נזק רב ).

הייתי שמח לדעת מהם השינויים שנעשו בל"ר משנת 97 ועד 2000-2001, היה לי בעבר ל"ר בנזין 97, הרכב היה מאוד צמא ומאוד כבד.
האם בשנתון הנ"ל יש כריות אוויר בבולמים האחוריים, וכו'.

בקשר לטויוטה, הבנתי שיש בעיה של טחינת מכלולים בנסיעת שטח כאשר הגלגל הקידמי מתרומם באוויר ונוחת, האם זה נכון ?
ושאלה אחרונה, יש לי חבר עם טנדר 4X4 טויוטה, הרכב לא יודע מה זה מוסך, האם לצפות למשהו דומה בפרדו או שזו ליגה אחרת ?

ושוב, תודה וחג שבועות שמח.

asafk
11-06-05, 01:36
הייתי שמח לדעת מהם השינויים שנעשו בל"ר משנת 97 ועד 2000-2001,

**עולם אחר. הרכב משנת 99 - דיסקברי 2- הרבה יותר טוב מהדגם הקודם. הדגם הישן היה ריינג' קלאסיק בתחפושת, שהוא, כשלעצמו, לנדרובר ישן בתחפושת. הדגם הישן היה מאולתר למדי, עם הרבה בעיות שנובעות מחוסר התכנון המובנה בו (ולמרות זה, היה אוטו די מוצלח). הדיסקברי 2 מתוכנן מחדש, על בסיס הדיסקברי 1, עם הרבה שינויים הכרחיים, ובעיקר עם מערכות מרכב וחשמל חדשות, טובות יותר. הרכב גם יותר גדול ומרווח, והמתלה האחורי מעט אחר (עם חיבור וואט במקום מתלה 4 חיבורים עם זרוע A, אם אתה מתעקש). הפנינה האמיתית היא המנוע- TD5, עם יחידות הזרקה, מנוע מצויין.

היה לי בעבר ל"ר בנזין 97, הרכב היה מאוד צמא ומאוד כבד.

**בסדר, רק שכאן מדובר בדיזל, אז זה לא רלוונטי

האם בשנתון הנ"ל יש כריות אוויר בבולמים האחוריים, וכו'.

**תלוי ברמת הגימור.
בקשר לטויוטה, הבנתי שיש בעיה של טחינת מכלולים בנסיעת שטח כאשר הגלגל הקידמי מתרומם באוויר ונוחת, האם זה נכון ?
ושאלה אחרונה, יש לי חבר עם טנדר 4X4 טויוטה, הרכב לא יודע מה זה מוסך, האם לצפות למשהו דומה בפרדו או שזו ליגה אחרת ?

**ליגה אחרת. בוא נגיד, שלכתוב עליו לנדקרוזר, זה עלבון לשם לנדקרוזר.

ושוב, תודה וחג שבועות שמח.

אסף.

lironc
15-07-05, 00:13
נקנה במזל טוב פרדו ארוך 99.

תודה לכולכם.

חנן-ג'יפולוג
15-07-05, 23:29
לכל מי שמתפלא להיכן נעלם המשך השרשור, אני מחקתי אותו, עקב רמת התבטאות ודיון ירודה, שלא תואמת את המקובל בג'יפולוג.

תומר א.
16-07-05, 03:33
:shock: :cry: עד שסיפרו לי שיש פה משהו מעניין :evil:

ניר ששון
16-07-05, 21:14
חנן,
כל הכבוד,
עשית את המעשה הראוי.

-->