PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריכה של 1:4.5 , האם זהו מצב נורמלי? [הכותרת נערכה]

רותם
07-06-05, 08:16
בבעלותי סופה גיר רגיל שנת 94 שקניתי לא מזמן וצריכת הדלק שלה לא נראת לי נורמלית, מדובר
על צריכה של 1:4.5 בנסיעה סופר רגועה.עשיתי ניקוי מזרקים אך זה לא שינה דבר.
שאלות : 1) האם זו צריכה נורמלית?
2) אם לא מה יכולה להיות הבעיה?
3) המלצה על מוסך לטיפול בבעיה זו.

תודה מראש :lol:

shay1
07-06-05, 12:02
אני עים סופה 92 בפעם האחרונה שבדקתי [ וזה היה מזמן ]

1: 6:6.5 ממוצע כשרוב הנסיעות הם עירוניות

נמרוד
07-06-05, 13:18
4.5 ק"מ לליטר בסופה ידנית זה לא נורמלי. המספר ההמוצע הוא יותר בכיוון של 5.5-6-6.5 ק"מ לליטר. לפני שמפרקים לך פה את הג'יפ, כי יש כמה תקלות אפשריות, בוא רק נוודא שאתה מודד את צריכת הדלק בצורה מדויקת ונכונה - איך אתה מודד?

רותם
07-06-05, 18:21
ממלא מיכל עד הסוף , מודד ק"מ ובתדלוק הבא ממלא עד הסוף ועושה את החישוב של מ"ס הקילומטרים שעברו מהתדלוק האחרון ומחלק בכמות הליטרים שנכנס. לציין כי חזרתי על הבדיקה
מספר פעמים והתוצאה הייתה זהה.

skhaikin
07-06-05, 22:26
רותם,
אצלי זה 1 ל 5.5 ממוצע - קצת שטח קצת עיר וקצת בינעירוני. אחרי שעשיתי מס' פעולות שאמורות לשפר :
1. התקנת חיישן חמצן (יש לך ?)
2. תוסף ניקוי מערכת הדלק (K44)
3. ניקוי בית מצערת
4. החלפת פילטר אוויר

...נחש מה ? השתפר ל 1 ל 6.0 ואחרי חודשיים חזר ל 5.5... כלומר לפחות לפי נסיוני קשה לשכנע סופה להרגיע את תאבונה. מה שכן, 1 ל 4.5 באמת נשמע מוגזם. מה מצב הסדק בסעפת הפליטה אצלך (רוב הסיכוים שהוא קיים, אלא אם כן כבר תיקנת) ? אני יודע שזה משפיע לרעה על צריכת דלק, אם יש חיישן חמצן. אני בקרוב אחליף את הסעפת הסדוקה שלי ואספר איך זה ישפיע על צריכת דלק (אם בכלל). מעבר ל 4 דברים שאמרתי קודם, תבדוק נזילות מצנרת הדלק, במיוחד ליד מיכל הדלק - צינורות יבשים שם בהרבה מקרים.

אשמח אם חכמים ממני יוסיפו שיטות נוספות :)

-סרגיי

AvigdorAharon
08-06-05, 07:50
ממלא מיכל עד הסוף , מודד ק"מ ובתדלוק הבא ממלא עד הסוף ועושה את החישוב של מ"ס הקילומטרים שעברו מהתדלוק האחרון ומחלק בכמות הליטרים שנכנס. לציין כי חזרתי על הבדיקה מספר פעמים והתוצאה הייתה זהה.

הערת אגב, שאני לא יודע איך היא משפיעה:
אם החלפת צמיגים למידה של "31, אזי יכול להיות שמדידת הק"מ לא מדויקת, הרי הסופה הגיעה במקור עם צמיגים קטנים יותר.
לדעתי (לא שעשיתי את זה עד היום), כדאי למדוד ק"מ עם GPS ואז לחלק במספר הליטרים שנכנסו במיכל.

אביגדור

זאביק
08-06-05, 23:37
הערת אגב, שאני לא יודע איך היא משפיעה:
אם החלפת צמיגים למידה של "31, אזי יכול להיות שמדידת הק"מ לא מדויקת, הרי הסופה הגיעה במקור עם צמיגים קטנים יותר.

ברוב רובם של המקרים, כל המדידות והתוצאות (1:5.5-6.6.5),
נעשו בסופות ידניות עם צמיגי 31".
כך השטעות מדידות בספידומטר, כבר "מובנת" בתוך התוצאות :lol:

AvigdorAharon
09-06-05, 06:44
כך השטעות מדידות בספידומטר, כבר "מובנת" בתוך התוצאות

ולא כדאי לדעת מהי המדידה המדויקת?
אם כבר מודדים, אז שיהיה כמה שיותר קרוב למציאות, ולא, אין לי מושג מהי צריכת הדלק ב CJ שלי, כי עד היום עדיין לא מצאתי זמן למדוד...

אביגדור

-->