PDA

צפייה בגרסה מלאה : ברצלונה, המלצות וטיפים ממי שהיה...

lior_b.s
14-10-13, 20:57
אז כמו בכותרת, עוד יומיים נוסע (טס) לברצלונה , מי שהיה ויכול להמליץ על מקומות שהם חובה, טיפים לתחבורה וכל מידע שאפשר יתקבל בברכה, אטרקציות, מסעדות , כל מה שעולה לראש... מתאכסן ברחוב ראשי (la rambla)...
תודה מראש

ליאור

opl
14-10-13, 21:16
בוא נראה...
רגליים יש לך ? יופי כי ברצלונה זה אחלה מקום פשוט ללכת לאיבוד בו, הסמטאות הגותיות מדהימות. מילת המפתח בברצלונה היא גאודי, הוא הארכיטקט הגאון שעשה פלאים בעיר, יש לו מספר בתים בלה רמבלה (או בהמשך) שנחמד לסייר בהם.
הכנסייה המרכזית - סגרדה לה פמלייה היא מדהימה וחובה לבקר בה - יותר מרשימה מבחוץ מאשר מבפנים. - לידה יש אגם קטן שווה להיות בו בשקיעה ולראות את ההשתקפות של הכנסיה במים (מכיר אנשים שהציעו שם נישואין). יש גם את גן הדרקונים שלו שהוא נחמד, והפארק של גאודי שהוא שווה ביותר.
גם אם אתה לא חובב כדורגל (ואני לא) שווה לקפוץ לראות משחק בקאמפ נו, כרטיסים קונים בלה רמבלה (וגם כרטיסים לעוד אירועים וכו) בעלות של 9 יורו למשחק זול ביציע גבוה (לבוא לבוש טוב טוב). זו חוויה כיפית ועוצמתית.
אני חובב בירה אז מצאתי לי מבשלה מקומית בוטיק ועוד חנות שמתמחה בבירה, אם זה מעניין אמצא לך את שמות, אוכל ברמבלה הוא דיי מלכודות תיירים... אוכל זול וטוב יש בפרסקו שזו רשת אכול כפי יכולתך שכזו בעלות של 10 יורו תצא משם מפוצץ. מסעדות דגים יש באיזור ספציפי בברצלונה שאני כבר לא זוכר את שמו (כשאתה עם הפנים לים הוא מצד שמאל קדימה)
זהירות מכייסים, ניסו ולא הצליחו לכייס אותי ברכבת התחתית. הרכבת התחתית מאוד נוחה כמו בכל אירופה.

וזה בערך מה שעולה לי בראש... אם אתה טס דרך חברת תיירות תמיד שווה לקחת את הסיור המודרך המקיף שלהם, עוברים בכל המקומות השווים ומחליטים לאן לחזור ולאן לא. אגב - מוזיאון השוקולד... לא.

nirs
14-10-13, 21:50
חזרתי לפני 3 שבועות...
ממליץ מאוד להוריד את אפליקציית ״שיחור״ ולו בגלל שבכל רגע נתון אתה יודע איפה אתה על המפה + כל האטרקציות, מסעדות (מומלצות), תחנות מטרו וכו׳ בקרבתך.

גילוי נאות, אין לי שום קשר עסקי או אחר עם בעלי המדריך / אפליקציה.

לגבי העיר עצמה, כפי שכתב אלירן, לא להחמיץ את האתרים הקשורים לגאודי (כנסיה, פארק, וילה אחת או שתיים).
שווה גם לקפוץ לשוק הבוקריה (על הרמבלס) להסתובב ולאכול שם (בדוכנים הפנימיים).

אם אתה חובב מוזאונים וציור שווה להיכנס למוזיאון פיקסו ברובע הגוטי (ובכלל כדאי להסתובב ברובע).

אם אתה חובב ביגוד ספורט וטיולים קפוץ לחנות דקטלון ברובע הגוטי, 3 קומות של ביגוד ואביזרים במחירים מגוכחים (מ 2 יורו לחולצה מנדפת ו3 יורו לחולצת פליז).

גם אני לא חובב כדורגל גדול ובכל זאת הלכתי למשחק של ברצלונה וממש לא התאכזבתי, אווירה מחשמלת.
אם זאת הכרטיסים הכי זולים שאני מצאתי מתחילים באיזור ה 80יורו ביציעים הכי גבוהים.

בקיצור, בערב תפוס איזה טאפסבר (יש לי אחד מומלץ, אם תרצה אחפש את הכתובת המדוייקת) ותעשה חיים.

אורי ק.
14-10-13, 22:21
ממליץ להוריד לסמארטפון את אפליקציית TripAdvisor City Guide, אפליקצייה offline המכילה מפה ומכוונת אותך לאטרקציות/מסעדות/פאבים/מלונות וכו' כולל המלצות ממשתמשים אחרים. לגבי אטרקציות, אז הדברים המרכזיים הם כמובן הרמבלה והסמטאות שיוצאות ממנה לכיוון העיר העתיקה והרובע הגותי, שוק לה בוקריה המדהים והצבעוני, שכונת ברצלונטה שנמצאת על החוף ומציעה טיילת נחמדה עם מסעדות רבות. כל מה שקשור לגאודי- סגרדה פמילייה (בהצלחה עם התור להיכנס פנימה... יש לי איפשהו תמונה של התור... כמעט שני רחובות...) ופארק גואל, ועוד כמה מבנים ברחוב פאסייג' די גראסיה (מקביל לרמבלה) ובטח עוד אינספור דברים אם מעניין אותך אדריכלות. אם אתה מתעניין בכדורגל אז כמובן שביקור בקאמפנואו הוא בגדר חובה, גם לא במשחק, המוזיאון והסיור באצטדיון פשוט מדהימים בעיני (20 יורו לדעתי). לגבי תחבורה, המטרו בברצלונה הוא אחד היעילים שנתקלתי בהם, מגיע לכל פינה בעיר. כרטיס של 10 נסיעות עולה 9.80 יורו. ליד פלאזה אספנייה (כ-20 דקות הליכה מפלאזה קטלוניה המרכזית, או 3-4 תחנות מטרו) יש את הר היהודים, שבכניסה אליו יש מופע מזרקות מזמרות בערב (בעונה זו רק בסופי שבוע, תבדוק), נחמד מאוד.
אחלה עיר, אחלה אווירה, אחלה חופשה.

sam1g
15-10-13, 08:45
שווה ביותר לעשות "סיבוב הכרות" באוטובוס התיירים שיוצא מהכיכר המרכזית ועובר בכל חלקי העיר.
אתה יכול לרדת בכל תחנה ולעלות שוב באוטובוס הבא, תדירות גבוהה, המתנה של דקות ספורות.
לחובבי רוכל מסעדות הטאפס הם חגיגה לעיניים ולחיך

מי שמעוניין יכול "לבזבז" יום וליסוע למוזיאון של סלבדור דאלי בעיירה גירונה (או חירונה) מרחק שעה וקצת מברצלונה

Pageup
15-10-13, 10:34
המטרו הוא כלי תחבורה מצוין ומאוד נגיד. קנה לך מנוי לפי מס' הימים שאתה נמצא בעיר
ותשתולל.
לגבי האטרקציות: כמו שפירטו: מוזיאון פיקסו (בראשון הוא בחינם אם אני זוכר נכון), הבתים
של גאודי שפזורים ברחבי העיר, שוק לה בוקריה, כל הרובע הגותי, משחק בקאמפ נואו (שזה
מול קבוצות יותר מוכרות המחירים עולים)
בימי ראשון (ב 12:00 אם אני זוכר נכון) יש את הריקוד המסורתי ברחבת הקתדרלה ברובע הגותי.
לגבי אוכל: יש מסעדות איכותיות ולא זולות כמו:
http://www.7portes.com/angles/ עם הפאיה השחורה מהטובות שאכלתי.
יש את העממיות כמו לה בומבטה (על שם המנה), ששם לא ממש מדברים אנגלית
אבל יש תפריט עם ציורים ואתה תמיד יכול להראות למלצר את מה שיש על השולחן ליד.
http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187497-d799065-Reviews-La_Bombeta-Barcelona_Catalonia.html
ויש את הקראבסריות כמו:
http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187497-d782944-Reviews-Cerveceria_Catalana-Barcelona_Catalonia.html
אי אפשר להזמין מקום ואתה יכול לחכות לא מעט אם תגיע בשעות העומס.

בפינה הדרומית מערבית של הרחבה של הקתדרלה ברובע הגותי יש טפאס (בחוץ יש 2 שמשיות) מומלץ ולא יקר.
בוחרים מה שרוצים, בסוף המלצר סופר קיסמים ומתמחר לפי האורך שלהם.

המזרקה בהר היהודים (http://en.wikipedia.org/wiki/Magic_Fountain_of_Montju%C3%AFc) נחשבת לאחת המיוחדות בעולם
עם מופעים של אור, מים ומוזיקה - צריך לברר מה בדיוק שעות ההופעה (ובשוער במלון לא תמיד צודק).

מעבר לזה, פשוט לך לאיבוד.

RIMOK
15-10-13, 11:05
אז כמו בכותרת, עוד יומיים נוסע (טס) לברצלונה , מי שהיה ויכול להמליץ על מקומות שהם חובה, טיפים לתחבורה וכל מידע שאפשר יתקבל בברכה, אטרקציות, מסעדות , כל מה שעולה לראש... מתאכסן ברחוב ראשי (la rambla)...
תודה מראש

ליאור

נחמד גם אני טס לברצלונה בחמישי בבוקר (מוקדם)

lior_b.s
15-10-13, 11:12
קודם כל תודה לכולם על שטף המידע והנכונות...
נתתם לי הרבה נקודות אני מקווה להספיק את הרוב לפחות בשבוע שאהיה שם :)
אכן אוטובוס התיירים הוא ההמלצה הראשונה שקיבלתי ומעבר לזה התוכנית היא בעיקר ללכת לאיבוד ולטייל , אבל השאלה הייתה בעיקר כדי לקבל מידע (שאכן סופק בשפע) על נקודות שלא לפספס ... לא כל יום טסים לברצלונה :)

נחמד גם אני טס לברצלונה בחמישי בבוקר (מוקדם)

אכן בחמישי יוצאת הטיסה 6:40 בבוקר :)

ליאור

אורי ק.
15-10-13, 11:46
אם נמאס לך קצת מהעיר, ומזג האוויר מאפשר, הייתי נותן גיחה של יום לחופים מצפון לברצלונה, קוסטה בראבה. אני אהבתי מאוד את החוף של העיירה טוסה דה מאר tossa de mar, עיירה נחמדה מאוד עם חוף נהדר. יש רכבת מפלאזה קטלוניה לעיר בלאנס, ומשם עוד כחצי שעה באוטובוס. סה"כ כשעה וחצי אם אני זוכר נכון.

היפה והחיה
15-10-13, 12:58
טיבידאבו
אם יש ילדים, מומלץ.

lior_b.s
15-10-13, 13:40
מתוכנן יום אחד קוסטה בראבה...
עדיין אין ילדים אולי כשנחזור יהיה משהו , זה ירח דבש :)

ז"א
מה עושים עם טלפון? דיברתי עם אורנג', יותר זול לקנות כליה בשוק שחור...

asafk
15-10-13, 13:50
תלך לאיבוד בין הרובע העתיק לים.

אסף.

אוקטבה
15-10-13, 14:40
מתוכנן יום אחד קוסטה בראבה...
עדיין אין ילדים אולי כשנחזור יהיה משהו , זה ירח דבש :)

ז"א
מה עושים עם טלפון? דיברתי עם אורנג', יותר זול לקנות כליה בשוק שחור...

יש לאורנג חבילה שנקראת פספורט בכמה גדלים 199 299 ו345 שקל

אתה יכול גם לקנות סים מקומי ולגלוש ולתקשר עליו

עלות סביב ה10 יורו

תהנו

צחי

asypeer
15-10-13, 14:53
כמה טיפים מאחד שגר שם חודשיים:
1. לשמור על החפצים באזור הרמבלס - בייחוד בלילה אבל גם ביום להיות עירני. מאוד מתוחכמים החבר'ה שם.
2. הייתי מוותר על קוסטה בראבה. הים בספרד לא יותר יפה מהים בארץ, להיפך. הייתי שוכר רכב ונוהג לפיגראס (הבית של סלוודור דאלי והמוזיאון) ולאחר מכן ממשיך על קו החוף לעיירות הקטנות (רוחס וכו', לא זוכר כ"כ את השמות).
3. לתקופה קצרה לא חושב שמשתלם סים מקומי, לא הכי נוח. עדיף חבילה מהארץ (אם אפשר עם גלישה כי אין הרבה רשתות פתוחות שם כמו בארץ ואם תרצה להשכיר רכב אז שתוכל לנווט עם וויז) אם כן החלטת לקנות סים מקומי - יש בקורטה אינגלס דוכנים של מוביסטאר, חשוב להביא דרכון כשקונים כי אחרת לא ימכרו לך.
4. תכין את חברת האשראי, נשים מוצאות הרבה מה לקנות שם (זארה, מנגו וכו'..) ישנה תקופה של סיילים שלדעתי כבר נגמרה אבל ייתכן שבגלל המשבר שם אז תהיינה הנחות אל מול מחירי הארץ (ברשתות הספרדיות בעיקר).
4. תבדוק אם ברצלונה משחקת בבית, חוויה. גם אם זה משחק מול קונוסים.
5. טיול אופניים בעיר - מאוד תיירותי אבל דרך טובה לראות את העיר.
6. מדינה שיין בה זול ממים (בסופר לפחות..) - צריך להוסיף ? תהנו הרבה ומזל טוב!

אורי ק.
15-10-13, 16:03
3. לתקופה קצרה לא חושב שמשתלם סים מקומי, לא הכי נוח. עדיף חבילה מהארץ (אם אפשר עם גלישה כי אין הרבה רשתות פתוחות שם כמו בארץ ואם תרצה להשכיר רכב אז שתוכל לנווט עם וויז) אם כן החלטת לקנות סים מקומי - יש בקורטה אינגלס דוכנים של מוביסטאר, חשוב להביא דרכון כשקונים כי אחרת לא ימכרו לך
אני קניתי סים מקומי במדריד באל קורטה אינגלס, של חברת yoigo בשביל אינטרנט סלולרי. הכרטיס עולה 20 יורו וטעינה של 500 מגה גלישה עולה עוד 10 יורו. לא עבדה לי הגלישה כמעט בשום מקום, לא יודע לגבי סלולרי רגיל כי לא נזקקתי. לא יודע אם עבדו עלי, במכוון או שלא, לי זה לא עבד והלכו 150 שח לפח.

4. תבדוק אם ברצלונה משחקת בבית, חוויה. גם אם זה משחק מול קונוסים
משחק הבית הבא של ברצלונה הוא ב-26/10, קלאסיקו נגד ריאל. חוויה שלא תיאמן.

לגבי הגעה לעיר משדה התעופה והפוך, יש קו אוטובוס בתדירות של 10-20 דקות שיוצא מטרמינל 1 ו-2 ומגיע לפלאזה קטלוניה. כ25 דקות נסיעה, משהו כמו 5-6 יורו לראש.

asypeer
15-10-13, 16:09
ממליץ על השאטל מהשדה, מאוד יעיל וזול.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m?id=1)

opl
15-10-13, 18:21
אם כבר קניות וזארה... לזארה יש חנות עודפים. נקראת lefties, זארה לא יעזו כביכול לחתוך 60-70 אחוז מהמחיר שלהם אז הם מחליפים תוויות ומוכרים את זה בחנות שלא קשורה למותג. אפילו אני יצאתי משם עם מעיל עור ב-100 שקל.

lior_b.s
15-10-13, 18:57
לגבי העברות מהשדה למלון, לקחתי הכל מהארץ בדיל...
מה לגבי רשת החשמל שם? איזה מתאמים צריך למטענים וכו'?
האישה כבר שמעה על זארה, אני מחפש חנות לרכב כקונטרה :)
לגבי משחקים אני חוזר ב-25 ככה שפיספסתי את ברצלונה :confused:
תודה על הברכות :)))

asypeer
15-10-13, 19:03
למיטב זכרוני זה כמו בארץ, 2 פינים עגולים. מטענים של טלפונים וכו׳ יעבדו ללא צורך במתאם. אם יש לך תקע עם 3 פינים אז צריך מתאם ל2.

nati4x4
15-10-13, 19:10
טיבידאבו
אם יש ילדים, מומלץ.
גם אם אין ילדים מומלץ בחום....
מקום מצוין לשבת על בירה עם נוף של כל העיר פרוסה לפניך מצד אחד, וההרים מצד שני. רצוי לעלות לשם בסוף השבוע. לגבי תקשורת - כל סים פרי-פייד מקומי ייתן לך פתרון הרבה יותר טוב מחבילת שקר כלשהו מהארץ.

Pageup
15-10-13, 19:14
שקע אירופי סטנדרטי: 2 פינים עגולים שקועים, הארקה זה פסי מתכת למעלה ולמטה (Type-F).
http://electricaloutlet.org/type-f
תוודא שיש לך "הארכה" לפינים אחרת הם לא יכנסו פנימה.

lior_b.s
15-10-13, 19:42
לזה יש לי מתאם מוכן מגנרטור גרמני שיש לי... הרשת שם 220V , 50HZ או שזה 110V שם?

asypeer
15-10-13, 19:43
220
לגבי ההרצים אני לא יודע..כמו בארץ בטח. היה נינוח.

nirs
15-10-13, 19:58
לגבי שכירת רכב, על תתפתו ביום הראשון לנסוע ישר לאזורי התיירות (כמו המוזנויק). פגשתי זוג ישראלים שנשארו בלי המזוודות אחרי שפרצו לכל המכוניות במגרש...

לגבי הקלסיקו תתכוננו נפשית להשאיר 150יורו לכרטיס...

אומי5
15-10-13, 20:39
בקצרה, לה סרגדה פמיליה, תעבור גם במרתף, יש תצוגה של תהליך הבניה והתכנון, מרתק.
פארק גואל היה מיותר לטעמינו.
טיילנו בשמורה מונטסני Montseny כבישים פתלתים בשבילך ונוף הררי בשבילה.
מתחת לשמורה יש מלון רומנטי עם חוות סוסים ובריכה קטנה שאני לא זוכר את שמו, אבל יש בצמוד חוות סוסים, אז זה רמז :)

light12
15-10-13, 21:01
אם אתה מתכנן לבקר בסגרדה פמיליה כדאי להזמין כרטיסים באינטרנט , חוסכים את כל התור.
טיבידאבו - פארק שעשועים נחמד שהנסיעה אליו בטראמוואי בלו מאד מג ניבה וגם הפארק עצמו כיף/
לגבי טפאס ,אם אתה רוצה לאכול איפה שהמקומיים אוכלים נסה את ciudad condal זה ברמבלה 18.
ניתן לקנות סים מקומי ברמבלה פינת דפוטסיו .
לברצלונה יש אקווריום טוב למדי וגן חיות מדהים אז אם זה מענין אותך כדאי ..
לברצלונה יש שוק שנקרא לה בוקריה מאד יפה מאד יקר ולפעמים מאד עמוס.
תבלו טוב.

אומי5
16-10-13, 08:03
אם אתה מתכנן לבקר בסגרדה פמיליה כדאי להזמין כרטיסים באינטרנט , חוסכים את כל התור.

אוי איך שחכתי את זה?!

תור לקופות הרגילות מגיע לצמות הבאה (לפחות מאתיים איש), בתור לכניסה עם כרטיס און ליין היה זוג אחד לפנינו.
החסרון הוא שצריך לקנות לשעה מסויימת, אבל עם קצת תכנון זה יצא מעולה.

-->