PDA

צפייה בגרסה מלאה : השוק בעיר העתיקה בירושלים - האם פעיל בימי שישי?

amitaikl
17-10-13, 23:05
ג'יפולוג יודע הכל, נכון?
האם השוק של העיר העתיקה בירושלים פעיל בימי שישי?
אני מתכוון לשוק ברחוב השלשלת, שמתחיל ברחבה ליד שער יפו, ממשיך ברחוב דוד ונפגש בקצהו עם הקארדו

sos4u
17-10-13, 23:11
פעיל מאד.
מחר אבקר שם. תבוא לחומוס אצל לינה ...

זרקו
17-10-13, 23:19
השוק פעיל מאוד בכל יום.
אם אתה לא נצמד רק לרובע היהודי הייתי מציע דווקא סיבוב בשוק שברובע המוסלמי- מהשער החדש עד לשער שכם,
כן כן עוברים דרך לינה אבל גם דרך הרבה מקומות קטנים ולא ממש מוכרים- למשל ברחוב הקצבים יש אחלה מסעדות (הם יופתעו שתקרא להם מסעדה...).
תוכל לעבור דרך סנדוקה- הקפה השחור הכי טוב, לדעתי. תקנה- נשמר מעולה בפריזר.
אחריו תגיע לג'אפר- אחלה מתוקים.
תרצה עוד?

amitaikl
17-10-13, 23:22
אני מכיר את השוק, את המקומות הקטנים, את המקומות שמתחת לאדמה ואת המקומות שמעל הגגות :)
פשוט כבר כמה שנים לא הייתי שם ולא זכרתי אם לא עובדים בשישי או לא עובדים בראשון.

וסנדוקה, לטעמי, הוא over rated, אבל לך תתווכח עם טעם של ירושלמים :)

boaz avrahami
17-10-13, 23:31
עובדים בשישי כמו גדולים.

אפרופו, לפני שנתיים גרר אותי חבר לכמה ימי שישי שבת לצלם טקסי דת נוצריים.
ואז בפעם הראשונה גיליתי את העיר העתיקה מחוץ לרובע היהודי והרחוב של השוק.

עולם מעניין ומופלא במרחק יריקה. ממש חוצלארץ...
מצאתי את עצמי במשך כמה חודשים מגיע לעיר העתיקה כל שישי או שבת בשבע בבוקר למשך כמה חודשים וחופר את הסמטאות.
חוויה מומלצת.
מבחינה בטחונית עדיף שבת...

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

IlanHadar
17-10-13, 23:37
לא לגמרי מדוייק, עובדים בבוקר וחלק מהחנויות (המוסלמים) סוגרים בזמן התפילה, לקראת צהריים.

8ball
17-10-13, 23:55
משעה 11:30 עד אחרי 13:20 שזה סוף תפילת יום השישי באל אקצה החנויות של המוסלמים לא פעילות מה גם שאם אתה לא אוהב את הלחץ והדוחק עדיף להגיע באמצע השבוע ולהנות מהרובע כשהוא לא עמוס או מכלל העיר העתיקה במידה והראש קצת יותר פתוח. לגבי הביטחון האישי, כל עוד לא נכנסים לכפרים העיר כולה מלאה לוחמי מג"ב שוטרים ומאבטחים

IlanHadar
18-10-13, 00:00
8Ball +1.

מפתיע כל פעם מחדש שאנחנו הישראלים תופסים את העיר העתיקה כלא בטוחה... מי שלא מטייל שם פשוט לא מכיר. השוק מפוצץ ישראלים ותיירים, האינטרס של כולם שיהיה שקט, ככה יש יותר פרנסה לכולם. החרדים מסתובבים שם חופשי בדרך לכותל. מי שמחפש צרות ימצא בכל מקום, אין בעיה להסתובב חופשי בכל העיר העתיקה, בכל הרבעים והסמטאות.

לגבי חומוס, לינא זה לתיירים ולמתחילים, יש יותר אוטנטיים.

8ball
18-10-13, 04:09
הפכנו לפרנואידים והיסטריים במדינה שלנו. אין ספק שההעסטוריה המבצעית והבטחונית של העיר העתיקה בעייתית אבל היום המצב הוא שונה גם מתוך מצב בטחוני פוליטי וגם מתוך תפיסה מבצעית של המדינה פשוט להציף את העיר בלוחמי מגב בעלי הכשרה וכשירות מבצעית, כולל ציוד מתקדם ומותאם לסמטאות החל מטרקטורונים לתנועה בסמטאות כלי נשק קלים ומדוייקים ואמצעי אל הרג לטיפול בהפרות סדר אלימות כל זה על חשבון הקטנת הכמות של שוטרים כחולים שפשוט לא מתאימים לאופי העיר. המצב שם הוא יחסית טוב מאוד ביחס לשנים עברו.

לגבי החומוס לא להתפתות ללכת לאזורים התיירותיים אלא דווקא לסמטאות הקטנות ולעסקים הביתים. באב חותה זה אזור מעולה

boaz avrahami
18-10-13, 08:49
8Ball +1.

מפתיע כל פעם מחדש שאנחנו הישראלים תופסים את העיר העתיקה כלא בטוחה... מי שלא מטייל שם פשוט לא מכיר. השוק מפוצץ ישראלים ותיירים, האינטרס של כולם שיהיה שקט, ככה יש יותר פרנסה לכולם. החרדים מסתובבים שם חופשי בדרך לכותל. מי שמחפש צרות ימצא בכל מקום, אין בעיה להסתובב חופשי בכל העיר העתיקה, בכל הרבעים והסמטאות.

לגבי חומוס, לינא זה לתיירים ולמתחילים, יש יותר אוטנטיים.

בואו לא נהיה שאננים ונזכור שמדובר על שטח מאוד מאובטח ולא סתם...

מצד שני לא ימנעו מאיתנו לטייל בכל חלקי הארץ שלנו אבל תמיד נהיה ערניים ולא שאננים.

לגבי לינה, גם אני לא הבנתי ממה ההתפעלות. די מעופש האמת.

המלצה שלי על בועה אחרת בעיר העתיקה- ההוספיס האוסטרי.
נמצא ליד תחנה 3 של הויה דולורוזה.
בפינה הימנית של הרחוב שמגיע מתחנה אחת ושתיים.
שער ברזל ולצלצל בפעמון עד שיפתח השער.
אז מטפסים במדרגות ומגלים הפתעה.
בית מלון אוסטרי פשוט ומטופח בעל חצר יפה ומרווחת ביחס לצפיפות של העיר העתיקה.
יש פינות ישיבה בחצר ובית קפה בטעם אוסטרי עתיק.
אפשר לעלות לתצפית נהדרת על העיר מגג המלון ותוך כך להתרשם מהקומות במלון המטופח והנקי.
הנוף מהגג מרהיב.

הכניסה חינם. הקפה והשטרודל בסכום סמלי.

שעות מומלצות לביקור בעיר העתיקה הן 7-11 בבוקר.
ממליץ גם למי שלא מכיר לעבור על הויה דולורוזה תוך הסתפחות לאחת מהקבוצות דוברות אנגלית.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

-->