PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה שאלות למבינים ב WK

grand
20-10-13, 23:07
לצורך בדיקת היתכנות של פרויקט כלשהו זקוק לכמה הבהרות.

1.למיטב הבנתי יש בWK טרנספר 251, אין שם את אותה שטנגה מכנית כמו בעבר אלא הפעלה חשמלית של הילוך הכח, האם הוא קשור בצורה כלשהיא למחשב הרכב? ז"א האם ללא חיבור למחשב הרכב הוא יעבוד היטב.
2. QD2 ELSD - הנעילה מופעלת חשמלית ע"י פקודה מחיישן כלשהו.. האם גם כאן ישנו חיווט הקשור למחשב הרכב? , או שניתן לעקוף את החיישן ולחבר למנוע הנעילה ממסר ומתג הפעלה ידני?
3. האם ישנם הבדלים בין מחשב של WK עם QD2 לזה שמגיע עם QTrack
4. בדגמי OVERLAND 5.7 2WD מגיע סרן DANA44 פתוח, זה סרן ברזל כמו בSRT? או 44A.
5. איפה יש גרנד WK 4.7/5.7 לפירוק.

סיבכתי בשאלות?
אני מצטער...חיפשתי.. אך אין תשובות בכל הרשת.

IlanHadar
21-10-13, 12:07
ראה תשובות:
1.למיטב הבנתי יש בWK טרנספר 251, אין שם את אותה שטנגה מכנית כמו בעבר אלא הפעלה חשמלית של הילוך הכח, האם הוא קשור בצורה כלשהיא למחשב הרכב? ז"א האם ללא חיבור למחשב הרכב הוא יעבוד היטב.

ל WK עם QT2 או QD2 יש טרנספר 245.
אכן הפעלה חשמלית של הילוך הכוח ע"י מתג ליד מוט ההילוכים.
למערכת 4X4 מחשב רכב נפרד אשר יושב בצד שמאל מתחת למושב הנוסעים מאחור, המחשב מחובר ומתקשר רציף עם מחשב המנוע, מקבל חיוווים למשל ממצב מצערת.
אם יעבוד ללא מחשב, אני לא יודע, זה לא טרנספר טיפש של 1 או 0, יש בו מערכת חלוקת מומנט בין הסרנים, קח בחשבון.

2. QD2 ELSD - הנעילה מופעלת חשמלית ע"י פקודה מחיישן כלשהו.. האם גם כאן ישנו חיווט הקשור למחשב הרכב? , או שניתן לעקוף את החיישן ולחבר למנוע הנעילה ממסר ומתג הפעלה ידני?
חיובי, ישנה צמת חוטים בכל דיפ' שמחובר למחשב ה 4X4, המידע העיקרי מגיע מחיישני מהירות הגלגל ("חיישני ה ABS")
לא מכיר שמישהו חיבר מתג נפרד לנעילה עצמאית.

3. האם ישנם הבדלים בין מחשב של WK עם QD2 לזה שמגיע עם QTrack
כן, המחשב נקבע לפי ה VIN של הרכב, לפי סוג המערכת שקיימת ברכב. היה ניסיון, מוצלח, בארה"ב להפוך רכב QT2 ל QD2, בסוף התהליך המחשב לא זיהה את המערכת, היה צורך בהתערבות מהנדסים מקרייזלר ש"רימו" את המחשב לחשוב שה VIN של הרכב שונה.

4. בדגמי OVERLAND 5.7 2WD מגיע סרן DANA44 פתוח, זה סרן ברזל כמו בSRT? או 44A.
אין לי מושג, יש כזה בארץ?

5. איפה יש גרנד WK 4.7/5.7 לפירוק.
תגיד לי איזה חלקים אתה מחפש ואנסה לעזור, יש לי קשר למישהו שמתמחה בחלקי חילוף חדשים / משומשים לרכבים אלה.

grand
21-10-13, 13:28
אילן תודה, עזרת לי מאוד.

יותר נכון, הורדת לי את הרוח מהמפרשים עם כל החשמל והמחשבים........

Saar
21-10-13, 13:30
רמי,

אולי אפשר בכלל מכיוון אחר...
כמה יעלה/האם אפשרי לקחת אוטו כזה (2 על 4) ולהוסיף לו מערכות 4X4 "טפשות" של פעם.
טרנספר פשוט, נעילות פשוטות?
אולי אפשר לפתור את זה כך?

asafk
21-10-13, 13:51
זה לא כמו מכוניות של פעם עם מחשב נפרד לכל מערכת. מדובר בשתי רשתות מקבילות, ואם אחד מהבקרים מנותק או לא מתאים לקונפיגורציה השמורה, הרכב לא יעבוד.
אפשר להשאיר את מחשבי המנוע והגיר ולהרוג את כל השאר.
אבל פשוט זה לא.

אסף.

IlanHadar
21-10-13, 14:59
הבנתי הפרוייקט...

השאלה לגבי המרת WK מ 2x4 ל 4x4 נדונה בפורומים בחו"ל. לא בוצע ולא יבוצע משיקולי עלות.

grand
21-10-13, 15:00
סער
היתרון הכי שווה לטעמי לפחות ברכב הזה היא מערכת ה QD2, תוריד אותה והפכת אותו לאימפוטנט. גם ככה יש לו IFS מקדימה ומהלך מתלה לא משהו.

מה שכן, יש לו מנוע!!!!

IlanHadar
21-10-13, 15:16
רמי - אתה מה זה צודק, הלך לי חיישן ABS בחורשן, בעלייה הסלעית, אצלי זה QT2, באותו רגע מערכת המשיכה הושבתה. חוץ מלהרים אבק לא התקדמתי יותר.

foxy
21-10-13, 17:02
חשבתי להרכיב גיר שלwk אצלי בגרנד ואחרי בדיקות מעמיקות לא כידאי ברמת הטימטום

grand
23-10-13, 11:12
עוד קצת תהיות....

הרצון שלי - רנגלר אנלימיטד, בגלל בעית תקציב שלא מספיק לאחד משופר וראוי אולי הייתי מגרד רנגלר 2007-2008 ספק נעול, וכנראה בתול, אין מבחר בשוק ומה שיש מוצע במחירים הזויים של 120-140K, תוסיפו שיפורים מינימליים של 2.5" + צמיגים .... בקיצור סכום גבוהה מאוד. לרכב שישב רוב היום בחניה, יטייל ממוצע של 4-5 טיולים דו-יומיים בנגב, ועוד איזה פעם בחודש טיול קל"ב.
אין רצון לטיולי עבירות אקסטרים, אך מצד שני אוהב את הנגב ובד"כ עולה כל מקום שכולם עולים....לא מחפש מסלולים יותר קשים נניח מורדית, מעלה רמון וכאלה בסגנון.

סיבוב אקראי ב WK אוברלנד 5.7 בשבוע שעבר גרם לי לחיוך טיפשי שלא ירד מספר ימים, ובעיקבותיו לשריטה שלא מגלידה במוח, חווית הנסיעה והמנוע ברכב הזה פשוט מאפילים על הזכרון שלי מהחוויה המפוקפקת משהו בנהיגה ברנגלר.

וכאן מגיעים לשאלה האם 5.7 WK נעול QD2 , מוגבה 2.5-3" בקיט של קפיצים + בולמים OME HD, וצמיגי שטח בגודל 32" לא יספק את הסחורה בסוג המסלולים האלה, ייתכן שאפשרי שהוא אף עביר יותר מרנגלר בתצורה מינימלית כזאת בגלל מערכת ה QD2? או שאני מפנטז..

ברור לי שאת הרנגלר אפשר לקחת יותר רחוק בשיפורים, ברור לי שהרנגלר יותר כייפי טופלס, ושיש לו סרנים חיים וחופשיים לשחק על הסלעים, ויתורים גדולים מבחינתי.
אבל מספיק לי שהג'יפ יתפקד לפחות כמו ה WJ זצ"ל שהיה לי.

אפשרי?

Saar
23-10-13, 11:34
רמי,

איך שזה נשמע כעת, הלב רוצה WK... תנסה, מקסימום, תמכור.
לעניות דעתי, לא תרגיש הבדל משמעותי בשטח מבחינת עבירות (מבחינת צילומים וגלגלים באויר - בודאי שכן :) )
על הכביש - עולם אחר - כמו שאתה אוהב.

IlanHadar
23-10-13, 12:39
אחחח, איזה שרשור, הלוואי כל יום, כיף לענות לך רמי:

וכאן מגיעים לשאלה האם 5.7 WK נעול QD2 , מוגבה 2.5-3" בקיט של קפיצים + בולמים OME HD, וצמיגי שטח בגודל 32" לא יספק את הסחורה בסוג המסלולים האלה, ייתכן שאפשרי שהוא אף עביר יותר מרנגלר בתצורה מינימלית כזאת בגלל מערכת ה QD2? או שאני מפנטז..

ברור לי שאת הרנגלר אפשר לקחת יותר רחוק בשיפורים, ברור לי שהרנגלר יותר כייפי טופלס, ושיש לו סרנים חיים וחופשיים לשחק על הסלעים, ויתורים גדולים מבחינתי.
אבל מספיק לי שהג'יפ יתפקד לפחות כמו ה WJ זצ"ל שהיה לי.

אפשרי?

לגבי המנוע, ה 4.7 מבציר 2008 לא נופל בהרבה מההמי, 303 לעומת 325 כ"ס, נכון מומנט קצת יותר נמוך, אבל גם ה 4.7 עושה ביה"ס... עד 2008 בפירוש להעדיף את ההמי, אם אין רגישות לצריכת הדלק.

OME נותן הגבהה של 2", הרכב ישאר נמוך.
צמיגים - אני מפחד מחברות הביטוח / משטרה, לא משנה לגדול יותר, הלוואי והייתי, זה היה משנה ממש את הרכב.

WK משופר עושה כל מה שצריך, ויש טיולים שהחברים עומדים פעורי פה מול הצורה שהוא מתקל מכשולים, אצלי עם ה- QT2 בקצת תקתוקים, החלקת צמיגים, אבל עולה. בנחל צין בעליה מהנחל הבנתי שברכב הזה לא ממש משנה הנהג, אתה מכוון, לוחץ (לא משנה כמה תלחץ המחשב יחליט....) ואתה למעלה, לאט ובשקט. אותו דבר במעלה יבנאל, שם האוטו עבד יותר עם 4 אנשים וציוד, עלה הכל, נכון המגינים נגעו אבל ללא שום בעיה.

נכון זה לעולם לא יהיה WJ או רנגלר משופרים, אבל לטיולים בארצנו, שחלק גדול מהטיול זה הגעה לשטח בכביש 6, אני באמת אומר שמי שיכול שילך על זה.

אתה מכיר את המותג, אבל בשביל מתעניינים אחרים - קחו בחשבון, זה קרייזלר, מהנדסים שהמטרה שלהם זה Cost לא Quality, התחביב יקר עם ג'יפ, להערכתי יותר מיפני / קוריאני (וזה לא משנה אם זה WK, WJ או רנגלר), אמינות בטיולים זה לא הצד החזק של המותג (טפו טפו טפו...)

asafk
23-10-13, 14:17
לגבי ההורה האחרונה...
את היפנים מה שמעניין זה לא איכות אלא
Value
מה שהלקוח מוכן לשלם עליו יהיה. מה שלא- לא.

אסף.

tsvikac
02-11-13, 18:43
הי רמי
אזכיר לך בקטנה את הטיול בעליה של מעלה זרון
תיזכר מה קרה שם לרכבים IFS וזה יספיק לך כדי לרדת מהעיניין.
צביקה

grand
03-11-13, 00:00
חחחחחח....

אתמול חזרתי מטיול במעלה זרון, טיילתי עם גיסי ב WJ האקס שלי, מלבדנו היו עוד כ 11 רכבים, כמה טיוטה ל"ק , דיסקו, סורנטו, פג'רו קינג, טרופר ועוד WJ משופר.
למעט שני ה WJ שטיילו את המעלה באדישות הגובלת בזלזול, כולם קצת נלחמו, בעיקר במדרכה השנייה בהמשך המעלה.
כך שאין ספק שה WJ שייך לליגה אחרת.
רנגלר אנלימיטד לצערי עדיין לא נכנס לתקציב. תמצא לי אחד ב 60-80K אני קונה!!

כשרכשתי את ה ZJ הראשון לפני איזה 14 שנה, כולם צחקו ממני, גראנד צ'רוקי לא מתאים לשטח אמרו.. אפילו בעלי דעה כמו עידו שללו אפשרות להגביה ולשפר אותו,
הבאתי את קיט הרוביקון אקספרס הראשון שנכנס לארץ, ומשם הכל שייך לדפי ההיסטוריה.

בשבילי לקחת WK ולשפר אותו לרמה של לפחות ה WJ הקודם זה אתגר שמאוד בא לי לנסות, למרות ה IFS מקדימה, לדעתי לאחר שיפורים אפשר יהיה להגיע אתו רחוק, ולהנות מחבילה שכוללת בנוסף מנוע כמו שצריך, ותוספות כמו שרק הגרנד יודע להעניק. אז פאק.. נתפשר על מהלכי המתלה ונצטרך לסמוך על האלקטרוניקה, אין ברירה.

נמרוד - מערד
03-11-13, 19:50
רמי
למה לנסות לשפר ולא להגיע לרמת הWJ, קנה WJ שפר אותו כרצונך, תמצא אחד עם המנוע החזק וסע לשלום, (או תציע לגיסך הצעה שלא יוכל לסרב לה).
נמרוד

tsvikac
04-11-13, 03:48
חחח
חוץ מזה WK זה כבר לא גראנד
לא בשביל לזלזל אבל איך שנכנסים איליו אפשר להבין שזה צר יותר קטן יותר
פחות מפנק והרבה יותר פלסטיק בצבע אלומינים שמתאים יותר ליפני או קוראני חצוף.
אבל אתה יודע מה תזרום רמי
ואז
1- או שנגיד אמרנו לך
2- או שנגיד שחקת אותה
אבל עם (IFS) זה לא ממש יהיה דומה
אלה אם תשקיע איזה 100,000 כדי להוכיח שנתן
אבל ברור שלא זו הכוונה.
רמי שכחת לספר פה על החיבור הראשון ושל מפגש האינדיאנים מס' 1 תמונות ונוסטלגיה
וואו איזה זקנים אנחנו.

grand
04-11-13, 07:41
נמרוד תאמין לי שחשבתי על זה.
לצערנו ה WJ מזדקנים, הסיכוי שאמצא WJ במצב מכני / חיצוני הקרוב למה שהיה לי קטן מאוד, ואז ליישר קו ולהביא אותו לרמה המתאימה...... וואללה מיצינו... כבר לא בא לי.
מצ'עמם , צריך קצת אתגר וחידוש בחיים לא כך?

Bernard
04-11-13, 14:31
ריינג' רובר... זה מה שאתה צריך, רמי.

IlanHadar
04-11-13, 14:44
רמי הלוואי ותצטרף ל WK יהיה מעניין בשבט.

לגבי ה הIFS ורכבים מזדקנים, תוך עשור זה כל מה שישאר, סרנים חיים יהיו רק בדגמי רכב אחד שניים אם בכלל

grand
23-11-13, 20:29
אילן עוד כמה שאלות...
עדיין אין WK, אבל קצת שיעורי בית למקרה ש...

עד כמה אפשר להגביה מבלי לשגע את מערכות בקרת היציבות ESP וכל שאר האלקט'

היכן ניתן להשיג תרשים מידות לחריטה של ספייסרים אחוריים? או לחילופין היכן משיגים כאלה של 1" , ברשת יש רק 2"

בהגדלת צמיגים צריכים לשנות משהו במחשב כמו ב JK?

בולמים אחוריים, באיזה תצורה הם באים עין-עין או משהו אחר.

עד כאן לבינתיים

IlanHadar
23-11-13, 20:52
אפשר להגביה ללא חשש למערכות בקרת האחיזה ובקרת ההתהפכות.

ספיייסרים אני לא מומחה, כל הגבהה מעל 2.5" נהיית יקרה בגלל שזה כבר לא בולמים קפיצים בלבד, גם זרועות, גלי הנעה וכו'

אין בעיה להגדיל צמיגים אם אני לא טועה עד 33" בלי בעיות מחשב / גיר. לגבי בעיות אחרות ;-) מקווה שתעזור בבוא העת.

בולמים אחוריים עין בעין.

grand
30-11-13, 14:27
מישהו זוכר איך מכיילים את הרדיו לתדרים אירופאים ב FM?

איזה מצבר צריך להיות ברכב?, כרגע מותקן אצלי שנפ 66 אמפ', נדמה לי שהוא חלש ממה שהיצרן תכנן.

IlanHadar
30-11-13, 15:29
לגבי הרדיו תעשה חיפוש, יש בחור שעשה את זה לרכבים, לפי מה שאני מבין בגדול צריך לשנות אזור במחשב הרכב לא ברדיו. מוסך מורשה עפ starscan אמור לדעת.

יצרן - מצבר 72 אמפר, השנפ אצלי הראה היום חולשה אחרי שנתיים וחודש.

-->