PDA

צפייה בגרסה מלאה : האח הגדול כבר כאן

דרור ברלי
22-10-13, 19:10
כשפוליטיקאי אומר לכם לבן, הוא מתכוון לשחור.
אם הוא אומר לכם שעכשיו יום, תדליקו אורות, כי בעצם לילה.
אישית, לא הייתי שואל פוליטיקאי אפילו מה השעה - כי סביר להניח שהוא ישקר לי.

כשנחשפה תוכנית משרד התחבורה להטיל עלינו "מס נסועה" (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2831-%D7%93%D7%A2%D7%94-%D7%90%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%AA-%D7%91%D7%A8%D7%9C%D7%99-%D7%A2%D7%A6%D7%91%D7%A0%D7%99-%E2%80%93-%D7%A7%D7%91%D7%9C%D7%95-%D7%90%D7%AA-%D7%9E%D7%A1-%D7%94%D7%A0%D7%A1%D7%95%D7%A2%D7%94)באמ צעות מכשיר ניטור ייעודי, מיהר כבוד השר כץ להכחיש ו"להקפיא את המכרז" למכשירי ניטור ייעודיים. זה היה ברור שאם השר מכחיש, סימן שהתוכנית כבר סגורה לפרטי פרטים ויוצאת לדרך...

אז בבקשה: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4443473,00.html

בזמנו דובר על ניסוי, פיילוט, שבמסגרתו יותקנו מכשירים כאלה במכוניות של אזרחים מתנדבים, תמורת תשלום. אישית הייתי בטוח שיהיו מספיק קליינטים לניסוי כזה - כל מיני משועממים כאלה שמתנדבים במשטרת התנועה למשל, או נאמני ניקיון/איכות סביבה למיניהם, שטינקרים של מס הכנסה או סתם כאלה שאהבו להלשין על החברים שלהם למורה עוד בכיתה ב'.
אבל התבדיתי. מוזר, אבל למרות ההבטחה לתשלום, כנראה שלא היו קופצים רבים להשתתף בפיילוט. בכל זאת, זה מהלך שבו הרשויות נכנסות לך לתוך החיים בצורה די בוטה. סופרים לך קילומטרים, יודעים כמה מהר נסעת ובעיקר לאן ומתי - ואני מנחש שגם לטרחנים הכי גדולים יש חיים פרטיים שהם מעדיפים שיישארו כאלה. אז המדינה מצאה פיתרון קל וזמין - התקנת המכשיר בכלי רכב שבבעלותה. בינתיים.
יודעים מה? זו זכותה המלאה ואם זה היה נשאר במכוניות של מינהל הרכב הממשלתי נטו, לא היתה לי טענה.

אבל, וזה אבל גדול - במדינת ישראל אני חי. מספיק זיתים אכלתי בחיים, אז שלא ינסו לדחוף לי עכשיו קקי של עז ולספר לי שזה זית סורי דפוק ומשובח. ובעברית פשוטה - אפשר כבר להתחיל לנחש מתי המדינה תתקע לכל אחד מאיתנו מכשיר כזה מתחת לדשבורד.

מה עסק המדינה אם באוטו הפרטי שלי, כל עוד לא עברתי על החוק, האם בלמתי לפני פניה או בתוך פניה וכמה חזק, או האם וכמה האצתי ביציאה ממנה?...
כמה חזק בלמתי? הרי בסופה כל האטה לפני רמזור זה נוהל בלימת חירום.
כמה מהר האצתי? יש האצה של היילקס, ויש של סופה, ויש של ב.מ.וו 330i ויש של פורשה 911....
מה הקשר בין זה לבין בטיחות וכמה תאונות זה ימנע?...
תאמינו לי, ייקח יותר זמן למצוא את החוליה החסרה באבולוציה מאשר להוכיח את כל הקשרים האלה.

דבר אחד בטוח - יהיה קל מאוד לתרגם את כל הנתונים האלה לכסף. כסף שיישדד מאזרחי מדינת ישראל בצורת מיסים.
כמובן, בראש ובראשונה מס מהירות (המכשיר הזה בעצם מייתר את כל מצלמות המהירות החדשות שעלו לנו - לכם ולי - המוןןןן כסף)
וגם מס תאוצה
מס פניה
מס "בלימה אגרסיבית"
מס "הפניית הגה חדה מדי"
אולי גם מס רוורס? כדי שלא תחשבו שאם תיכנסו לחנייה ברוורס המכשיר יספור אחורה...
כמובן מס על שימוש בדיבורית
ומה דעתכם על מס מזגן? הרי מדובר בפינוק ומותרות. המזגן מעלה את צריכת הדלק = נפלט יותר זיהום = צריך להעניש אותנו על זה, לא?
ואולי מס על הפעלת החימום בחורף?
ואולי מס על חיטוט באף בזמן עמידה בפקק? (הרי לחטט באף ולמולל בין האגודל לאצבע קוזלאך קטנים שעשויים מהתוצרת הטריה/חמימה זה כיף גדול - מגעיל אבל עדיין כיף - וכבר הסכמנו שעל כל הנאה יש לשלם מס למדינה!)
ועוד ועוד כיד הדמיון הטובה. המכשיר יישב על מחשב הרכב כמו עלוקה, ימצוץ להנאתו נתונים וינטר הכל מכל. כולל ובעיקר את שם הנהג. כדי שתהיה כתובת לדו"ח ולמשלוח השובר לתשלום.

התירוצים, איך לא, הם "בטיחות", ו"איכות הסביבה". ותסמכו על כבוד השר ויועציו, יהיו עוד שלל רעיונות יצירתיים. לא ירחק היום ואולי ימצאו קשר גם ל"בטחון המדינה", שזה תירוץ קלאסי שתמיד עובד חזק במשטרים פשיסטיים ו/או טוטליטריים. ומי שלא מבין על מה אני מדבר, שיקרא כמה ספרים שיזכירו לו עד כמה מידע = כוח, ומה קורה כששלטון נעשה שיכור מכוח.

ג'ורג' אורוול מתהפך בקברו. לא פחות. כי המכשיר הזה הוא הפשיזם הטוטליטרי בהתגלמותו, ואישית סתם חבל לי שחברה רצינית כמו פוינטר, כן, דווקא פוינטר, נתנה לזה יד.
אין ל יכלום נגד פוינטר כי ברור שזה רק ביזנס. ואם לא פוינטר, אז יהיה מישהו אחר - ואם כבר אז אני דווקא מפרגן לפוינטר על ההצלחה כי הם תומכים בנדיבות בספורט מוטורי וכו' וראויים להערכה גדולה על זה. אבל סתם צרם לי.

אלדר
22-10-13, 19:47
מי שאשם בכל זה וסוגי המס למיניהם זה רק אנחנו האזרחים, שמקבלים הכל בהבנה!!

zviki
22-10-13, 20:15
האח הגדול[האמיתי] כבר מזמן פה, לא ירחק היום שבו מחשב הרכב יבדוק אותך רפואית. שכרות,חום,לחץ דם,כולסטרול,סכרת וכו'. ישבית את הרכב בזמן עליית הערכים.
מס נהג לא כשיר. סיבה טובה לאוצר המדינה.

הקוזאלך: הרגת אותי:D

Gilad
22-10-13, 20:46
בחייך דרור
קודם כל זה די ברור שזו ״כתבה מטעם״ שמפארת את יכולות המכשיר. הרי יכלו לכתו את כל הכתבה בלי לציין מי היצרן אם הרעיון היה לתת אינפורמציה על הרעיון שמאחורי המערכת.
דבר שני, מערכת GPS לניהול ציי רכב היא מערכת מקובלת לחלוטין ונפוצה מאד. ברור שברגע שיש לך GPS שאוגר את במדי על הרכב ומשדר אותו למערכת מרכזית תה יכול לקבל התראות כאלה ואחרות על התנהגות הרכב והנהג. אני מאמין שהמחשבה העיקרית שמאחורי הרעיון היא חסכון בבלאי ובהוצאות על רכבי המדינה. האם המערכת תצדיק את עצמה מבחינת עלויות זה כבר משהו אחר...

boaz avrahami
22-10-13, 20:47
עכשיו נזכרים לבכות?
תתנחם בזה שהם לא יכולים לקחת יותר מ 100 אחוז מסוי.
וביננו הם כבר מאוד קרובים לשם.

כמה כבר נשאר לך בכיס אחרי המיסים והמזונות?
אני במקומך הייתי מתענין באופניים עם סלסלה מיד שניה בתחנה המרכזית.
אתה חושב שסתם עשו שבילי אופנים ברחבי הבירה תל אביב?
זה במיוחד לאנשים כמונו... אה, ואריתראים.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

דרור ברלי
22-10-13, 20:59
בחייך דרור
קודם כל זה די ברור שזו ״כתבה מטעם״ שמפארת את יכולות המכשיר. הרי יכלו לכתו את כל הכתבה בלי לציין מי היצרן אם הרעיון היה לתת אינפורמציה על הרעיון שמאחורי המערכת.
דבר שני, מערכת GPS לניהול ציי רכב היא מערכת מקובלת לחלוטין ונפוצה מאד. ברור שברגע שיש לך GPS שאוגר את במדי על הרכב ומשדר אותו למערכת מרכזית תה יכול לקבל התראות כאלה ואחרות על התנהגות הרכב והנהג. אני מאמין שהמחשבה העיקרית שמאחורי הרעיון היא חסכון בבלאי ובהוצאות על רכבי המדינה. האם המערכת תצדיק את עצמה מבחינת עלויות זה כבר משהו אחר...

כתבה מטעם?......................לא מאמין. האמת, ממש לא יודע אבל זה לא באמת משנה.

אתה מיתמם? למי אכפת מה קורה בציי רכב?
אכפת לך מה קורה אצלי בבית? באוטו?
אכפת לי איך אתה מנהל את משפחתך וביתך הפרטיים?
ברור שלא.
אם אתה מעסיק גדול ובעל צי רכב ומחלק מכוניות לעובדים שלך, זכותך לנטר את צורת הנהיגה שלהם. ממש כפי שזכותה של המדינה לנטר את נהיגתם של אלה שמשתמשים במכוניות ששייכות לה.

הבעיה תתחיל כשה"ניסוי" הזה יוכתר בהצלחה (כמובן, כאילו דא) ויחייבו אותך ואותי להתקין את השיקוץ הזה באוטו הפרטי שלנו. ואז לא ירחק היום שבו נצטרך להסביר לאן נסענו, מתי ולמה, וכמובן לשלם על זה. צחקנו פעם שעוד נזכה לראות איירפלומטר קטן שיושתל לכולנו בנחיריים ונשלם מס על האוויר שנשמנו - מה אני אגיד לך? זה כבר נשמע לי מציאותי מכדי להצחיק אותי, אז עברתי לקוזלאך...

riko
22-10-13, 22:10
תשמע הכל מתחיל מרעיון של בן דוד של איזה חבר כנסת
יושבים בשבת שותים קפה וחושבים איך נרביץ את המכה הבאה ..
זה מגלגל רעיון , ההוא מריץ שורה של אספירין וכך נולד החוק ..
עכשיו סוגרים עיסקה עם מי שנותן בראנה יותר גדולה , הפעם זה פוינטר לצורך העיניין
ואז כולם מרוויחים .
החבר כנסת רץ ביום ראשון לכנסת , דלוק אש מההסנפה של שבת ( ריח הכסף + ריח הבצע + ריח הסררה ) סוגר כמה עסקאות קטנות עם עמיתיו ( שבחיים לא עישנו חשיש )
והנה אנחנו מחוייבים לקנות מוצר ומחוייבים להשתמש בו - כי אם לא - אנחנו מסכנים את חיי ילדינו בכבישים .
בואו נסגור עסקה על קטנועים 250 סמ"ק , ונצפצף עליהם ..........

asafk
22-10-13, 22:37
למכירה. אופניים עם סלסלה. צבע אדום. בלי קופסה ירוקה.

אסף.

נמרוד
22-10-13, 23:48
שוב פעם מה הקשר בין הכותרת של השרשור והטקסט הדמגוגי והססמאות לתוכן.

מדובר על צי רכב, צי הרכב הממשלתי הוא צי רכב כמו כל צי רכב, אתה מקבל רכב מהעבודה אז זה חלק מהתנאים. לא רוצה, אל תיקח רכב.

ניתור אח גדול כזה למכוניות פרטיות - לא פרקטי בעתיד הנראה לעין, ולא מסיבות טכנולוגיות. לדעתי דרור אתה יכול להיות רגוע, לפחות לתקופה שאתה הולך עוד לנהוג במכוניות. לגבי הילדים והנכדים - אלוהים גדול.

boaz avrahami
22-10-13, 23:55
נמרוד,
אם יש דבר אחד במדינה שפועל מהר חלק וללא שיהוי זה המהירות שמטילים עלינו עוד מיסים.
לא הרקבת לאילת, לא תשתיות או בתים ולא כל חוק אחר שתעלה על הדעת.

דרור בסגנונו הנפלא אולי הקצין קצת את המצב ( וגם זה לא בטוח) אבל לפחות בכיוון הכללי הוא לא טועה.
יטילו בעוד זמן קצר עוד מיסוי על רכב כי זה קל וכי אנחנו שותקים. בזה אין בכלל ספק

דרור ברלי
23-10-13, 00:01
נמרוד, בחיאת רבאק, עשו אותך באצבע? אותך?.......
למרות ההכחשות ונסיונות ההרגעה של השר בזמנו - זה היה ברור שהרעיון הזה, שהמנוולים עובדים עליו כבר כמה שנים וכבר השקיעו בו כספים, לא מת ושהכל הסוואה לקראת הדבר האמיתי. הסוואה, טיוח ושקרים הם חלק מכללי המשחק במערכת הזו.

וכתבתי במפורש - ניסוי שנשאר במכוניות של מינהל הרכב הממשלתי - זה סבבה. אין לי בעיה עם זה. נהפוכו, אפילו רצוי בכל צי רכב. מי שמקבל אוטו מהעבודה - שינהג בו כמו בנאדם ואולי גם שישלם על כל ק"מ שמעבר להקצבה.
אבל לחשוב שדבר כזה יישאר בגבולות מינהל הרכב ולא יזלוג למכוניות של אלה שמשלמים את המיסים?...........הצחקת אותי. לחשוב ככה במדינה כמו ישראל זו תמימות.

לי אישית ברור שמהר מאוד יוטל עלינו מס נסועה שמבוסס על מכשירי ניטור דומים לזה. ואתה יודע שלצערי רק בדברים האלה אני לא טועה...
ועזוב את הילדים המסכנים שלנו בצד, איזה מדינה אנחנו משאירים להם. אללה יוסתור.

מתי זה יקרה? אהה, אלוהים גדול. ייקח שנתיים-שלוש-ארבע או חמש, אבל לדעתי אני ואתה עוד נזכה לשלם את המס הזה כמו גדולים בגלל שאנחנו נקניקים ולא קורצנו מהחומר ש"יעלה על הבסטיליה" כמו שכתבה מישהי באתר אחר.

אפיז
23-10-13, 00:57
אהיה קצת בוטה.
היה אדם שנוא וחכם שהתנפלו עליו כאשר אמר ''יודו נאצים '' בהקשר אחר. אבל אחרי כמה שנים, בנסיבות שונות, תיקן והוסיף: ' זה מצב השלטון וזרועותיו כלפי אזרחי המדינה העוורים''. מה שהתחיל כהערה על התנהגות לזרים, מכה בנו בפנים וכרגיל בוכים וממשיכים הלאה במקום להפוך את המדינה ולהרוס את הסדר הישן ולא ע"י יושבי בתי הקפה אלא מהפכת רחוב על כל המישתמע מכך.
כשזקנה ניצולת שואה אומרת לי - את הנאצים אני מבינה, הם שנאו אותנו. אבל את השלטון והמוסדות אני מתעבת יותר, הם גרועים יותר מרצח מהיר, התעללות איטית ופושעת והמוות ניראה כגאולה ..... לצערי אני מרגיש בדיוק כמוה ומיצטער על החיים שביזבזתי למען מיפלצת כזו ולכל מי שיכול אומר שעדיף רדיפת גויים מאשר אחייך !!!

דרור ברלי
23-10-13, 01:27
אפי, תיקנתי לך את השורות... לא נגעתי בטקסט עצמו שבאמת קצת בוטה. חוק גודווין במיטבו...

yes1952
23-10-13, 02:33
אוי ילדים טובים שלי
הסכיתו וקיראו טוב טוב ושלא תגידו"וואיי היה פה פעם איזה חטיאר שכתב על זה"
הכתבה הזו הינה זריית חול בעיניים שלא נשים לב לחוק המתרקם ובא ששמו--הצהרת הון לכל נישום(אזרח)
לאחר שיעבור החוק הזה,הרי שחוק ניטור ואיתור כלי הרכב כבר יהיה חובה על מנת שננסה להוכיח לפקיד השומה שהיינו חייבים לנסוע בדחיפות-"לא ולא"יהנהן הפקיד בראשו "אין מה לעשות תשלם מס נסועה וקנס מינהלי"הרי לא מהעשירים יקחו אלא מבני המעמד הבינוני,שכירים ועצמאים קטנים,
פעם זה היה אולי בלתי אפשרי לעקוב אחר כל האינפורמציה הזו-אך עם כח המיחשוב של היום זה צחוק ילדים,כמובן שאת בדיקת מיליוני הטפסים יפריטו ויתנו לאיזה מקורב מכתבותיו של דרור,
אך על דאגה-מישהו כבר ימציא משבש אלקטרוני,ומישהו אחר כבר ימצא פירצה בחוק לגבי המיסוי
ועד אז?
בואו נתכנן את סוף השבוע הג'יפולוגי הבא עלינו בקרוב,
עד שלא יתאחדו כל זרמי הנגד לכדי כח אחד שנקרא בעברית פשוטה--מרי אזרחי למען שיוויון בנטל שקיפות הממשל-לא יקרה דבר
מפני שרובנו ,כן גם אני,טומנים ראשם בחול ונותנים לזה לעבור,או מחפשים כל פירצה אפשרית בחוק כדי להתמודד מול פקיד השומה(כיף שלא מהעולם הזה)

אפיז
23-10-13, 11:58
כל עוד הזנות לא חוקית גם זה לא חוקי , למה ? כי מאז שהייתי ילד (מזמן) הייה שגור המושג ''זונות עובדות בכביש '' '' ותרד/' לכביש להביא כסף '' מושג מקובל , האנלוגיה לכך פשוטה כסף מהכביש = זונות !!!! ובפוסט הקודם (שוב קצת בוטות ) אנחנו יודעים באיזה מישטר זוועתי הזנות הייתה חלק מהשלטון ואמצעי מקובל . אבל שם זה היי חוקי ! וכמו שאמרה הזקנה את זה אפשר להבין .....(לא צריך למחוק מי שרצה יוכל לתבוע אותי הגיע הזמן להכניס ל ''זונוות '' אני עומד מאחרי כל מילה )כמו הזקנה גם לי ולדור של יוסי אין מה להפסיד לא השאירו לנו כלום

Micha
23-10-13, 14:59
לא נעים לי להיות עוכר שמחות, אבל אתם הולכים רחוק.
אין קשר בין המערכת לבין "מס נסועה".
זאת מערכת מסחרית שנמכרת לציי רכב. הרבה זמן ! בכל מיני רמות של ניתוח. החל מהמערכות של גרין רואד שיצאו עם "קופסא ירוקה" דרך מערכות של פוינטר, איתורן וטרפילוג.
מערכת שכזאת מותקנת בהרבה מאד ציי רכב פרטיים . בגלל שכאשר מגיעים לציים ממשלתיים צריך מכרזים, יש תהודה תקשורתית.
לכל בעל צי רכב יש זכות לנטר את הצי שלו. מכאן ולחשוב שזה יהיה לכולם וישמש לגביית מס... נו באמת. נביאי זעם היו הרבה. רובם המוחלט טעה.
למנהל צי רכב מותר גם לקבוע שהעובד יתחיל לעבוד ב- 7 . האם זה יחלחל חס וחלילה לכולנו ויאלץ אותנו לקום ב- 7:00 ?? וללבוש מדים ??

מדובר במערכת שיכולה לחסוך כסף רב לבעל צי, יכולה להתריע לנהג על סטיות מסטנדרטים ומאפשרת לו לתקן אותם בלי שמנהל הצי בכלל יידע !!! רק אם הסטייה מתגברת וממשיכה (והנהג מתעלם מההתראה) , המידע יגיע למהל הצי.

כל אחד מכם , לו היה מעסיק נהג על רכבו , היה רוצה שהנהג יקבל כזה מידע ויוכל לתקן את נהיגתו , שלא לדבר על הורים לנהגים צעירים וכו'.
אז אם זה טוב או רע ? הכל בעיני המתבונן. אם זה ישפיע על חיי כולנו ? נסחפתם.

yes1952
23-10-13, 17:39
מיכה אתה כנראה לא מבין על מה מדובר
אין לאף אחד מאיתנו שום דבר נגד מערכות השליטה בציי רכבים-נהפוך הוא
יש לנו בעיה עם זה שיקום(כבר קם)חכם ממשרד התחבורה שיושב עם גאון ממשרד האוצר ולהבנת הנושא מוזמן יועץ שבמקרה הינו בעל חברה כזו או אחרת,ומתיחלים להפעיל תקנה0לא חוק)שתחייב כל בעל רכב בארץ להתקין מכשיר ניטור שלפיו הוא ישלם בכניסה לעיר או בחניה לא חוקית או עבר על המהירות המותרת או --מיליון או---
זה הפחד שלנו,שזה יחלחל למטה על כולנו,ואז מה?
נהיה פושעים-מפני שאז אני אישית אפרסם איך ניתן לעקוף כל מערכת תקשורת ללא יוצא מהכלל

Micha
23-10-13, 17:43
מבין גם מבין וחושש מאותו דבר.
כל מה שכתבתי זה שאין קשר בין המערכות האלה, למס נסועה.
למערכות האלה יש (לטעמי) הצדקה מלאה. כלכלית, בטיחותית וחינוכית.

למערכות שרוצה לשים הדיקטטור ממשרד התחבורה - לא.

דרור ברלי
23-10-13, 19:02
היי מיכה.
אם הייתי בעל צי רכב, הדבר הראשון שגם אני הייתי עושה זה להתקין דברים כאלה במכוניות שאני נותן לעובדים.

אבל אנחנו לא מדברים על צי רכב אלא על האפשרות המציאותית לחלוטין שהמכשירים האלה יגיעו - מכוחו של חוק (אנחנו יודעים טוב מאוד מי ומה הם האנשים שמחוקקים כאן חוקים) לכל מכונית פרטית על מנת לגבות בעזרתו מס על הזזת המכונית ממקומה.

ברור כשמש בצהרים שהבעיה שלי היא לא עם המכשיר אלא עם הלקוח הנוכחי שלו שנקרא "מדינת ישראל", שלצערי ומנסיוני אני נוטה להאמין שהיא רואה דברים בדרך שונה מאיתנו. מבחינתך זהו מכשיר יעיל לניהול צי רכב - מבחינת המדינה מדובר בטכנולוגיה שפותחת עבורה ערוצים ואפיקים חדשים לגביית מיסים. נראה לך שהממשלה תתאפק ולא תטיל את מס הנסועה, במוקדם או במאוחר? אתה רוצה להמר על זה? אתה מוכן לקחת את הסיכון הזה?

איזו בעיה יש כדי שהמכשיר הזה יעביר נתונים למרכז שירכז את המידע ויכמת נתונים כמו קילומטרים - לצורך חישוב מס? או נתונים של חריגות מהירות לקנסות? או נתונים של האצות ובלימות אגרסיביות על מנת להגדיר נהגים מסוימים כ"מסוכנים"? מי ערב לנו שנתונים כאלה לא יועברו לידי חברות הביטוח למשל, שיעלו לנו מחירי פרמיות רטרואקטיבית בגלל שאנחנו מסומנים כ"מסוכנים" למרות שלא עוללנו כל רע ולא היינו מעורבים בתאונות? לא מזכיר לך קצת כל מיני סרטים עתידניים/אפוקליפטיים?

גם תעודת זהות ביומטרית פרצה לחיינו לכאורה מ"כוונה טובה" ומבטיחה הרבה מאוד יתרונות, אבל מצד שני היא גם מלאת סיכונים. אפשרויות החדירה לפרטיות שהיא מעניקה לשלטון שיכור כוח הן בלתי נדלות.

אני אזרח שומר חוק שלא מאמין לאף מילה של פוליטיקאים ומאוד-מאוד חרד לפרטיות ולחופש שלי. חרד להם הרבה יותר מאשר לסיסמאות נבובות כמו "בטיחות בדרכים" או "איכות הסביבה". זה ממש לא עניינו של אף אחד לאן אני נוסע ומתי. לא עניינו של אף אחד איפה אני נמצא ברגע נתון, זה לא עניינו של אף אחד האם האצתי או בלמתי ואיזה קו לקחתי בתוך פניה. טכנולוגיה מתקדמת היא משהו נפלא, שיכול להפוך תוך שבריר שניה לאיום כבד על הפרטיות וחופש התנועה של כולנו. אני מתפלא שאנשים מתעקשים להתעלם מההשלכות של דברים כאלה ולאן הם מובילים.

אומי5
24-10-13, 00:30
דרור, הנה הבחור שתכנן את המערכת, טען,אש.
http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=503980

וכן העולם ילך ליותר ויותר שליטה בחיי האזרח, השאלה היא מה יקרה קודם, מרד ענק או מעבר נק' האל חזור שבא תקבל זץ בראש בכל מחשבה שלא תואמת את דרישות הממשל.

כל עוד זה תלוי בעם ישראל (ואני לא מוציא את עצמי מכלל האדישים האשמים), התשובה ברורה.

מוני אורבך
24-10-13, 11:00
דרור, אני פונה אליך על אף שברור לי שיש הרבה מאוד אנשים שחושבים כמוך (ואתה רק המיצג שלהם).
אני מכיר את טכנולוגית ההי טק לעומק (אפשר להגיד שאני אפילו בחוד שלה).
אף פעם בהסטוריה האנושית לא ניתן היה לעקוב ולאסוף נתונים אחר כל כך הרבה אנשים וכל כך לעומק.
אם אתה:
1. משתמש בכרטיס אנשראי ויש לך חשבון בנק.
2. בעל טלפון סלולרי, והולך איתו באופן קבוע.
3. גולש באינטרנט, ומשתמש בו (אפילו ברמה מנמלית)

ניתן ללא שום בעיה לדעת עליך:

1. היכן אתה נמצא בכל רגע נתון, ומה אתה עושה היכן שאתה נמצא.
2. מה התחביבים שלך, מה המקצוע שלך, מה מענין אותך, מהי המשפחה שלך (כולל תמונות, מסמכים ועוד).
ואם יש לך פילגש (כולל פרטים מלאים עליה).
3. לצותת לך לטלפון, מחשב מילים.
4. לדעת בדיוק ברמה של שקלים בודדים מה הרכוש שיש לך, חסכונות, שימוש באשראי ועוד.

יותר מזה ניתן (ועושים זאת) להפעיל תוכנות אנליזה המסוגלות לעבד מידע על אלפי (וגם מאות אלפי) אנשים.
בצורה זו ניתן לקבוע אם אתה שיך לקבוצה מסוימת, מי עובד איתך ועוד ועוד..

כל זה בלי להתאמץ באופן מיוחד ולהשקיע מליארדי דולרים (כמו שלדוגמא הממשל האמרקאי עושה)
או אפילו להתקין "פוינטר" ברכב שלך...
אתה רוצה להימנע מכל זה, פשוט מאוד:
1. אל תעבוד בשום מקום עבודה מסודר, קבל משכורת רק במזומן, שלם במזומן, הכי טוב אל תעבוד בכלל.
2. שום מכשיר סלולרי או כרטיס אשראי או גלישה באינטרנט.
3. בלי חשבון בנק בכלל רק מזומן, כמו כן אל תקנה שום רכוש שיהיה על שמך, או על שם מי מהקרובים שלך.

גם אז באמצעות תוכנות אנליזה מתחכמות ניתן לעלות עליך, כי גם על חור בנתונים אפשר לעלות (אתה עדין אזרח ישראלי או אזרח כלשהו).
למעשה אז מצבך הרבה יותר מסוכן, כי אתה יוצא דופן, ותוכנות אנליזה מתוכננות לאתר יוצאי דופן (הם בדרך כלל מענינים את השלטונות).

אז אתה מוטרד מאיזה מכשיר פוינטר שיגיד לממשלה היכן אתה ?!

Tourist
24-10-13, 13:06
http://www.ted.com/talks/alessandro_acquisti_why_privacy_matters. html

עם תרגום לעברית

הניסוי מעניין והישומים האפשריים שלו מטרידים
אבל, כנראה שאין מנוס...

מוני אורבך
24-10-13, 13:46
אם מקשבים ומבינים היטב את מה שנאמר (ואגב המרצה הוא אומן שכנוע בפני עצמו)
מבנים שיש דרך מוצא. היא לא קלה או פשוטה אבל היא קימת.
יש כלים שיכולים להגן על הפרטיות, אבל יותר חשוב מזה צריך לדעת מה מפורסם ומה זה משליך עליך.
מה אתה מוכן לפרסם ומה לא, ויותר חשוב מזה ללמוד את האומנות של העלמת הפרטים בתוך ההמון...

GodsFather
24-10-13, 14:56
זה הזמן לייצר זהות בדויה.

raanan
24-10-13, 15:13
זה הזמן לייצר זהות בדויה.
לא ! עדיף פעימה אלקטרומגנטית. אולי בכלל נודה לאיראנים על כך ...

רענן

-->