PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך מנסרים רבע עיגול מעמוד?

זרקו
23-10-13, 21:35
כנראה שהכותרת מעפנה אבל בכ"ז-

אני רוצה לבנות שולחן קטן לילדה,
לטובת זה יש לי 4 רגלי עץ עגולות בקוטר של 8 ס"מ.
אני רוצה לנסר רבע עיגול ( או יותר) כדי שהפינה של השולחן תהיה "שקועה" בתוך הרגל. כך ששאר הרגל והפלטה תהיינה באותו המפלס.
מקווה שהוסבר בצורה ברורה.
תודה

נועם

shmil
23-10-13, 21:46
לא מנסרים.
עובדים עם מפסלת.

lizard
23-10-13, 21:51
לא יותר פשוט לשים את הפלטה על הרגל ואת הפינה לשייף? אני מניח שאתה לא רוצה פינות חדות

ishc
23-10-13, 22:18
לא מנסרים.
עובדים עם מפסלת.

+1 אבל היא צריכה להיות מושחזת כראוי

glaydi
23-10-13, 22:54
בונה ג"יג משתמש במסור עגול, מכוון עומק וחותך פעמים [זוית לעומק]
הרבה עבודה.
גם עם רוטר אפשרי

אפיז
24-10-13, 00:04
מכוון שלא מדובר ביצירת אומנות אלה פרקטיות , תנסר פרוסה בעובי הפלטה מהרגל (סמן ליפני כן קו לסימון מיקום של כל פרוסה ) ואז בקקלות תחתוך בכל זוית שתרצה מהפרוסה את המיגרעת לפלטה , תדביק מחדש לקומה לפי הסימון מראש ולא יראה בכלל שזה חתוך (תהייה המשכיות של כוון סיבי העץ )שיוף קטן וזהו

זרקו
24-10-13, 06:23
לא מנסרים.
עובדים עם מפסלת.
תודה.
אני יודע שזו השיטה המקובלת.
אין לי מפסלת ולא עבדתי עם כזו.
יש לי תחושב שזה לוקח יותר זמן, ואני קצת קצר.

זרקו
24-10-13, 06:24
מכוון שלא מדובר ביצירת אומנות אלה פרקטיות , תנסר פרוסה בעובי הפלטה מהרגל (סמן ליפני כן קו לסימון מיקום של כל פרוסה ) ואז בקקלות תחתוך בכל זוית שתרצה מהפרוסה את המיגרעת לפלטה , תדביק מחדש לקומה לפי הסימון מראש ולא יראה בכלל שזה חתוך (תהייה המשכיות של כוון סיבי העץ )שיוף קטן וזהו
זה היה הפתרון היצירתי הראשון שהיה לי.
אכן לא מדובר ביצירת אומנות.
רציתי לפסול- אבל החלטתי בכז לנסות. אעדכן.

shmil
24-10-13, 07:30
תודה.
אני יודע שזו השיטה המקובלת.
אין לי מפסלת ולא עבדתי עם כזו.
יש לי תחושב שזה לוקח יותר זמן, ואני קצת קצר.
מפסלת עולה שקלים מועטים.
ל"עבוד" עם מפסלת זה לדפוק עליה עם פטיש, ברגישות ובנחישות.

זה ייקח פחות זמן מהשיטה שאתה הולך לנסות.

אבל - זה הזמן שלך.... :)

זרקו
24-10-13, 12:53
שמיל. אני מרים את הכפפה והולך לפסל. קונים בכל חנות כלי עבודה? אפשר לעבוד על כל עץ? גם גזע לא מעובד, אני מניח
יש סוג מומלץ?

יואב פולס
24-10-13, 16:10
שולחים את האישה עם הילדה לקנות באיקאה.
בזמן שהן שם - צא לטייל.

אפיז
24-10-13, 16:12
מיפסלת זה למיקצוען , קשה לדייק למתחיל יש משיכה של הסיבים וכוונם משפיע , קשה להגיע לפני שטח מושלמים להדבקה במיוחד אם מפסלים לרוחב הסיב , מנסיון רב ב-2 השיטות בימים שלא הייה משהו אחר פשוט ביותר עם דיוק רב יותר ושטח הדבקה טוב יותר זה בחיתוך מדוייק (לא ממליץ ידני אלה מכני ) זה הרבה יותר מהיר אפילו מזמן הכוון לפרייזר או אחר , הכי חשוב זה הכיף לעשות לבד הפיניש זה שולי ברהיט כזה בהצלחה

אייל
24-10-13, 16:29
ניתן, בעזרת ג'יגסאו לחתוך בראשו של העמוד שני קווים בזוית של 90 מעלות (חשוב לעבוד לאט כדי שקצה הסכין לא ייזרוק את הכלי כלפי מעלה). לאחר מכן לקדוח כמה חורים מהצד ואז בעזרת המפסלת לשבוא את המעט שנותר. לעשות את זה מהתחלה עם מפסלת כעבודה ראשונה נראה לי קצת בעייתי.

shmil
24-10-13, 18:11
שמיל. אני מרים את הכפפה והולך לפסל. קונים בכל חנות כלי עבודה? חיובי אפשר לעבוד על כל עץ? חיובי גם גזע לא מעובד, אני מניח חיובי
יש סוג מומלץ? ואללה, יש לי מפסלת כבר 25 שנה. שומר לה על הראש עם המגן, היא עדיין מצויינת ולא קרה לה כלום.
יצאתי לבדוק בשבילך - היא של stanley

...

חנן גולומבק
24-10-13, 18:57
עושים שני חיתוכים עם ג'יגסו
אח"כ עושים חור בקוטר הרוחב של משורית הגיגסו בתחילת אחד החיתוכים
מנסרים עם הג'יגסו לכיוון החיתוך השני
את השאר עם מפסלת.

שחר 9
28-10-13, 18:02
חור במרכז הרגל
ניסור 1 עם גיקסו מהקדח בזווית 0 לעומק עובי הפלטה.
ניסור 2 כנ"ל בזוית 90 לעומק עובי הפלטה.
ניסור בגיקסו על היקף הרגל בין שני הניסורים שלעיל דהינו רבע ההיקף (תתחיל מהאמצע והחוצה)

ועכשיו הרבה ניסורים כמו ניסור 1 ו 2 אבל צמודים ככל האפשר .

בגדול אתה מייצר פלחים שיהיה ממש קל להסיר אותם עם מפסלת ואח"כ ללטש.

jase
17-11-13, 11:21
השולחן כבר בטח עומד… אבל למקרה שלא.. סתם רעיון

לא יותר פשוט לחתוך חצי עיגול מכל רגל ולשים את הפלטה העליונה בתוך המגרעות כאשר הרגליי בצידי השולחן ואין פינות חדות..?

ואז לחתוך את זה זה עניין של שניות וגם הפלטה יושבת בתוך הרגליים..

בכל אופן בהצלחה

-->