PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית ארגז מגירות - עזרה בצורת חיבורים, מידות וכו

opl
24-10-13, 19:01
ציפיתי למצוא המון מידע בחיפוש ובפועל לא מצאתי כלום... מוזר.

אני רוצה לבנות ארגז כמו בתמונות
81114811138111281111

מחר אני במחסן העצים מברר אילו סוגי עצים/פלטות יש לו ומה הכי משתלם. הכי חשוב לי זה לקבל מידת עובי כדי לקחת בחשבון בשרטוטים.

מה שאני לא מוצא זה:
1.מה המרחק שאותו אני צריך לשמור בין המגרה למסגרת? - לטובת המסילות
2.איפה באיזור ראשון וכו יש לקנות מסילות ופרזול ?
3.איפה באיזור ראשון יש לקנות ריפוד שחור סטייל ריפוד רכב? אני כותב סטייל כי אני יודע שהחומר המקורי יקר מאוד.
4.איך מומלץ לחבר את הלוחות השונים יחד? לדוגמא מגירה - האם חיבור בעזרת זווית וברגי עץ קודחים או אומים וברגים?
5. אני מצפה לסגור את הבניה באיזור האלף שקל, האם אני אופטימי? פסימי? או ריאלי?

אלירן

boaz avrahami
24-10-13, 19:13
בראשון יש לך את מחם קשיחים במשה לוי מול בית umi.
יש באתר שרטוטי מסילות עם מידות מדויקות.

http://www.mhm.co.il/?CategoryID=201

לדעתי קצת תעבור את המחיר עם העלות של המסילות.
מצד שני אתה יכול לוותר על המסילות אולי

amitaikl
24-10-13, 19:53
נסה לחפש "hydraulic ball bearing drawer slide" בebay. המחירים, כרגיל, זולים במאות אחוזים מהמחירים בארץ, כולל משלוח.
תקפיד לבדוק את המידות של המסילות ואת העומק שלהן וכן את המשקל המקסימלי שהן נושאות לפני​ הקניה.

דרור ברלי
24-10-13, 20:06
תדביק על זה שטיח מקיר לקיר, רצוי בצבע שתואם לריהוט הפנימי באוטו.
חומר זול ועמיד שניתן ליישום בקלות רבה על לוחות עץ.

ואם כבר, אני תופס טרמפ על השרשור... איזה לוחות עץ/סנדביץ מומלצים לשימוש חיצוני?
אני צריך לבנות משהו מעץ, שיהיה כמובן צבוע, אבל מדי פעם חשוף לשמש/גשם/אבק. עמידות בפני שמש ורטיבות הם הדרישות העיקריות.

gasgas
24-10-13, 20:44
לפני כמה שנים בניתי בבית שער חשמלי וציפיתי אותו בפלטות עץ ליבנה (בירץ). העץ עדיין נראה חדש.

אבנר ברוך
24-10-13, 20:53
דרור, אלירן ושאר הכותבים -
סנדביץ הכי זול אבל הכי חלש
בירץ' הכי כבד אבל הכי חזק וכמובן הכי יקר
בירץ' יכול לעמוד בגשמים, בוץ, רטיבות ושמש מבלי להתנפח
יש פירוט ודוגמאות בכתבה על בניית אוהל הגג

אבנר ברוך
24-10-13, 20:56
אני לא ממליץ על הדבקת שטיחים מסיבה אחת - ניקיון. השטיח נוטה לקלוט לכלוך וקשה לנקות. בירץ' עם ציפוי מאפשר ניקוי בעזרת מטלית לחה....

ד ו ר ו ן
24-10-13, 21:07
אל תבנה לפני שיש לך את המסילות ביד, אחרת תכנס למסכת התאמות ותיקונים.

amirk
24-10-13, 21:09
1. קנה תחילה את המסילות ואז תדע בדיוק
4. אני חיברתי עם ברגי משיכה ודבק נגרים.
5. תלוי מה המידות וכמה מגירות, אם פלטת עץ אחת + שתי מסילות ריאלי לחלוטין.
אני עוד כשעה מסיים את הפינישים על המגירות שלי אעלה תמונה בסיום, אגב לציפוי השתמשתי ב בפיויסי עם זוית אלומניום. 37 שקל למטר.

Sent from my XT910 using Tapatalk

asafk
24-10-13, 21:38
בדיפנדר שלי היו מגירות בסגנון הזה. בלי שום מסילות.

אסף.

opl
24-10-13, 21:38
תודה לכולם, מחר נרוקן את התא מטען ונתחיל מדידיות.
יש היצע לא רע באי ביי למסילות. http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0&_from=R40&_nkw=hydraulic+ball+bearing+drawer+slide&_sop=15
השאלה האם הם שוות משהו.

אני כנראה אלך על עץ סנדביץ, ואולי PVC כהה מלמעלה.

amirk
24-10-13, 22:42
לא מצליח להעלות תמונות מהנייד, אם חשוב לך אני יכול להעלות תמונות של המוצר המוגמר מחר.
אני השתמשתי עם בסנדוויץ מצופה פורמייקה 17 ממ.
איזה אורך מסילות אתה צריך? יכול להיות שאוכל לעזור.
בנוסף תחשוב גם על איך אתה מקבע את כל גשטלט הזה לרכב.

Sent from my XT910 using Tapatalk

דרור ברלי
24-10-13, 22:49
השטיח מתנקה בקלות עם שואב אבק. צבע כהה כמו אפור כהה או שחור גם לא יפתח כתמים. מנסיון רב מאוד עם החומר הזה.

KOOKE
24-10-13, 23:17
לא חייב מסילות. מייקר את העסק ומסבך את הבנייה כולל הצורך בנעילת המגירות למקומן במצב סגור או כשהרכב בשיפוע. אצלי זה היה בלי מסילות עבד יופי. החיכוך אומנם קצת הקשה על הפתיחה והסגירה אבל גם שמר אותן במקום בכל מצב.

חומר הציפוי הכי מומלץ זה פי. וו. סי. יעני לינולאום שמיועד למשטחים מחליקים ( יש לו דוגמא של עיגולים בולטים) מיוד למטבחים וכו׳ מגיע בשחור או באפור כהה. מאד עמיד קל לניקוי והכי חשוב מונע תזוזה והחלקה של ציוד שמאופסן על המגירות כמו צידנית וכו׳ שפשוט יטיילו על משטחים חלקים כמו פורמייקה או הציפוי של עץ הבירץ׳.

לגימור יפה אפשר כמו שהציעו לעשות שימוש בקנטים (זויות) אלומיניום.

העיגון הכי פשוט של יחידת המגירות הוא באמצעות רצ׳ועת ראצ׳ט לרוחב היחידה שמעוגנת משני הצדדים לטבעות או נקודות עיגון בגוף הרכב.

opl
25-10-13, 07:18
האם אני באמת חייב לקבע הכל לרכב? יש לולאות עגינה ברצפה אבל קיוותי שלא להתעסק עם זה. קיוותי שזה פשוט ישב במקומות ולא יזוז בגלל המשקל העצמי והסיבה שזה בנוי למידת תא המטען.

לגבי מסילות. מאחר ואין לי ניסיון אני מוכן ללכת עם דעת הרוב. אז כן מסילות או לא מסילות? זה קורץ לי לבנות בלי מסילות כי זה מוזיל ומפשט את הבנייה אבל מצד שני אני לא רוצה מגירות שבקושי נפתחות.

ד ו ר ו ן
25-10-13, 09:17
אתה חייב עיגון, ולו בשביל הבטיחות, למקרה של תאונה.
אתה ממש לא רוצה דברים מטיילים ברכב, וכמה שזה אולי נשמע מופרך, אבל עצמים גדולים מאד מוצאים את המרווח לטוס בתוך חלל הרכב בתאונה.

דבר נוסף,
קיבוע ימנע ויברציות ועיוות של הקונסטרוקציה בנסיעה ויתרום לשלמות שלה לאורך זמן.

boaz avrahami
25-10-13, 09:18
חייב לעגן.
מסילות זה פינוק נחמד אבל דורש לא מעט התעסקות.
אם המגירות לא ישקלו המון אז לך בלי.
מקסימום תשים מתחת שני סרגלי אקולון להחלקה קלה.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

amirk
25-10-13, 10:13
עם מסילות לגר
עם עיגון
לגביי ה PVC \ שטיח, אין לי מספיק ניסיון ע"מ להמליץ, ראיתי מערכת כזו באחד הפורומים בחו"ל ואהבתי איך שזה נראה.
לעבוד עם מקדח שקען גם על בעץ וגם על המתכת, כך מתקבלים משטחים חלקים ללא ברגים בולטים.
מה לא:
- ציפויי בפח מגולוון \ נירוסטה (היה אצלי עד שעברתי ל PVC), הציוד בהחלקה על הקרח תמידית
- השארת עץ חשוף (גם אם בירץ), לאורך זמן החלק החשוף נשחק.
my 2 cents
81118811208111781119

יוש
25-10-13, 10:23
הי אלירן.

אני הלכתי על עץ סנדוויץ' אדום, מה שנקרא. איכותי יותר מהרגיל ופחות יקר מהבירץ'.
לקחתי מידות חיצוניות והלכתי הפעם לנגר שיבנה. בעבר לדיפנדר בניתי בעצמי ממש ארונות מטבח,
אבל הפעם העדפתי שתהיה בניה מדוייקת ויפה. גם לאור יישומן של מגירות והצורך למדוד ולדייק בחישובי המרווחים למסילות וכו'.
בחרתי 3 מגירות: 1 לציוד חילוץ, 1 לכלי עבודה ואביזרים נלווים, 1 לדברים קטנים - כלי מטבח ושאר פיצ'יפקעס.
השתמשנו במסילות רגילות.
על הקונסטרוקציה הדבקתי שטיחון לבד עם דבק מגע (צריך פח של ק"ג לפחות).
את כל העסק קיבעתי עם שתי גומיות שמרלינג ושאקלים לאוזנים שקיימות בפראדו, אחת בכל צד של תא המטען. אם אין לך כאלו, צריך לחשוב על פתרון אחר.
כדי לשמור על המגירות סגורות שמתי בריחים קטנים. מסביב למסגרת הפנימית של כל מגירה הדבקתי פסי דבק דו צדדי ספוגי כשהצד הגלוי נשאר עם נייר הכיסוי. המעין פס ספוג מאפשר למגירה להיסגר באופן מהודק ובלי רשרושי תנועה כאשר סוגרים עם הבריחים (תמיד נשאר מרווח קטנטן).

נגר - הלכתי לבית מלאכה "פשוט" באזה"ת בחולון שהיה סבלני לכל בקשותיי. עלות 1.5K. לא זול, אבל מוצרי מתכת מקבילים עולים כפול.
שטיחון לבד - קניתי בחנות שטיחים בבילו סנטר. יש שפע גוונים ובחרתי מה שמתאים. בטח יש בכל חנות שטיחים גדולה.

לאחר שנה וחצי של שימוש ומגירות עמוסות לעייפה,
הכל יציב ויצוק כמו חדש.
היתרון של העץ הוא שניתן לשפצר ולהבריג עליו מכל טוב.
ממליץ לבקש שכל השטחים החיצוניים של המסגרת יכוסו בפורמייקה, גם בהנחה שתדביק עליהם את הלבד,
על מנת לשמור על אטימות למים.

בהצלחה

opl
25-10-13, 12:05
או קיי נתתם לי הרבה מידע. אני יורד למדוד ולהתחיל לשרטט.

אני כרגע הולך להשתמש בסנדוויץ פשוט וחסר לי מידע לגביו:
מה המידה של הפלטות שאיתן עובד מחסן עצים? על מנת שאדע לתכנן בהתאם למה שקיים במלאי. מה העובי?
המחסן שהיה באיזור תעשייה הישן של ראשון נסגר ככה שאין לי כרגע את מי לשאול.

שאלה: מה עםMDF? ישים למוצר הזה? זול יותר? עמיד?

gasgas
25-10-13, 12:26
מידות פלטות סטנדרטיות 1.22 על 2.44.
עוביים מגוונים מ-6 ממ ומעלה.
אם אתה בוחר עץ ״זול״ רק שים לב לאיכות ההדבקה בין שכבות העץ. בפלטות מאוד זולות הם נפתחות בקצוות הפלטה.

amit1
25-10-13, 13:03
בדיסקו 2 שלי התקנתי מגירות עץ . עובדות כבר 8 שנים ללא תקלות/בעיות למעט החלפת זוג מסילות לפני כשבוע, במגירה שנושאת את המשקל הכבד.ארגז המגירות עשוי מדיקט סנדוויץ 16 מ"מ.המגירות עשויות בהיקף מסנדוויץ 16 מ"מ ותחתית מדיקט 8 מ"מ.מסילות באורך 70 ס"מ (אם תמצא 75 ס"מ עדיף) למשקל 200 ליברות (כ 90 ק"ג).בתחתית ובגב הארגז פיניתי דיקט מיותר להקטנת המשקל והגעתי למשקל ריק של 26 ק"ג.עיגון מקדימה ומאחורה לטבעות האחיזה שקיימות בריצפת עם מוט הברגה 8 מ"מ שמחובר לוו תלייה סטנדרטי. .המסילות של מחם קשיחים, טיוואניות באיכות בינונית מינוס, אם תמצא משהו באיכות טובה יותר , עדיף.. דגשים: חשוב להתקין מסילות איכותיות. לחבר את לוחות הדיקט עם הדבקה + סיכות/ברגים (אם עובדים עם ברגים יש להשתמש בשקען) . לעגן את המסילות למגירה עם ברגי הידוק 5 מ"מ + אומים עם אבטחה.. בניית הארגז והמגירות רק לאחר רכישת המסילות!! אין צורך בריפודים למיניהם למעט החלק העליון של הארגז. מומלץ ריפוד מ PVC , זול, מונע החלקה, אטום למים וקל לניקוי. עדיף שחזית המגירה תכסה את המרווח בין המגירה לארגז המגירות כדי למנוע כניסת אבק למסילות. אשמח לספק מידע נוסף במידת הצורך תמונות בפוסט האחרון בשירשור http://www.jeeptrip.co.il/start/forum/start.asp?p=1&ForumId=1&id=913002

amit1
25-10-13, 14:07
המסילות קצרות. עומק/אורך המגירה 80 ס"מ מה שגוזר מסילה באורך 70/75 ס"מ.

toy4FUN
25-10-13, 14:19
http://www.eyal-ron.com/LandRover/drawers.htm

opl
25-10-13, 14:29
טוב, לקחתי מידות, מקווה שעד מחר בערב יהיה לי תכנון וסקיצות ללוחות.

8113481135

חיבור/קיבוע לרכב - בשני הצדדים על הכנפיים ישנם 4 אומים במקום שבו הכיסאות היו מחוברים, אני חושב שאשתמש בפלח מתכת ואקבע את הארגז לשם.

ידיות - מה דעתכם על אלו:
זוג כאלה על כל מגירה
http://www.ebay.com/itm/Cabinet-Drawer-Fitting-Metal-Screw-Mounting-Handle-Pull-/350655164496?pt=AU_Building_Materials&hash=item51a4ad3050
זוג כאלה על כל מגירה
http://www.ebay.com/itm/Home-Cabinet-Drawer-4-1-Length-Oval-Tube-Pull-Handle-Brass-Tone-/360522884761?pt=AU_Building_Materials&hash=item53f0d6a699
או אחד כזה במרכז כל מגירה
http://www.ebay.com/itm/Home-Cabinet-Drawer-7-9-Length-Oval-Tube-Pull-Handle-Silver-Tone-/300821974956?pt=AU_Building_Materials&hash=item460a630fac

האם בארץ ניתן להשיג ביותר זול?

סוגר: הסוגר ישב בחלק העליון והלשון תשב על המגירה עצמה
עם הסוגר הזה אוכל גם לנעול (לא שאני רואה עצמי עושה זאת):
http://www.ebay.com/itm/Suitcase-Toolbox-Spring-2-2-Metalic-Draw-Loop-Latch-Silver-Tone-/300844418192?pt=AU_Fasteners&hash=item460bb98490

amitaikl
25-10-13, 20:27
קח בחשבון כי העץ כבד. פלטות של 17 מ"מ להרכבת המגירה + פלטה עליונה + הארגז שבתוכו יושבות המגירות יתנו לך מפלצת במשקל של 35 ק"ג בערך.
הייתי מציע לבנות קונסטרוקצית ארגז מפרופיל ברזל את המגירות והפלטה העליונה מסנדויץ' 12 מ"מ.

opl
25-10-13, 20:31
ברזל וריתוך אינם אופציה בשבילי... תודה.

zoharami
25-10-13, 21:03
אם מעניין אותך http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=80107

בהצלחה.

opl
25-10-13, 21:24
אם המידות היו מסתדרות אז הייתי... אבל הם לא. תודה

asafk
25-10-13, 21:50
בדיפנדר, המגירות היו באורך די גדול, אחת קטנה יותר והשניה גדולה, ושתיהן עמוסות במשקל גדול (ארגזי כלים, כלי נהג, ציוד חילוץ... כל מה ששוקל). מדובר בסדר גודל של 100 עד 150 קילו הכל יחד.
בלי מסילות.
את ה"תיבה" בניתי מסנדוויצ' עם פורמייקה חלקה בצד הפנימי. את המגירות בניתי מסנדוויצ' עם פורמייקה חלקה בצד החיצוני. הן לא נפתחו בקלות מדי, אבל ממש לא היה צריך כוח. מבחינתי זה לא היה חיסרון - תחשוב על זה ככה.... אם מגירה נפתחת ממש בקלות זה יכול להיות מפתיע כשחונים בעליה.

את התיבה חיברתי בברגים לריצפה. פשוט וקל, אבל צריך לזכור שריצפה של דיפנדר פחות רגישה לחלודה משל רכבים אחרים.
על התיבה הכנתי נקודות עיגון, ומאחד הצדדים שלה נשאר מקום בדיוק לשני ג'ריקנים, שהיו קשורים מצד אחד לבית הגלגל ומהצד השני לתיבה.

אסף.

amit1
26-10-13, 10:29
טוב, לקחתי מידות, מקווה שעד מחר בערב יהיה לי תכנון וסקיצות ללוחות.

8113481135

חיבור/קיבוע לרכב - בשני הצדדים על הכנפיים ישנם 4 אומים במקום שבו הכיסאות היו מחוברים, אני חושב שאשתמש בפלח מתכת ואקבע את הארגז לשם.

ידיות - מה דעתכם על אלו:
זוג כאלה על כל מגירה
http://www.ebay.com/itm/Cabinet-Drawer-Fitting-Metal-Screw-Mounting-Handle-Pull-/350655164496?pt=AU_Building_Materials&hash=item51a4ad3050
זוג כאלה על כל מגירה
http://www.ebay.com/itm/Home-Cabinet-Drawer-4-1-Length-Oval-Tube-Pull-Handle-Brass-Tone-/360522884761?pt=AU_Building_Materials&hash=item53f0d6a699
או אחד כזה במרכז כל מגירה
http://www.ebay.com/itm/Home-Cabinet-Drawer-7-9-Length-Oval-Tube-Pull-Handle-Silver-Tone-/300821974956?pt=AU_Building_Materials&hash=item460a630fac

סוגר: הסוגר ישב בחלק העליון והלשון תשב על המגירה עצמה
עם הסוגר הזה אוכל גם לנעול (לא שאני רואה עצמי עושה זאת):
http://www.ebay.com/itm/Suitcase-Toolbox-Spring-2-2-Metalic-Draw-Loop-Latch-Silver-Tone-/300844418192?pt=AU_Fasteners&hash=item460bb98490

אין צורך בידיות, תחכום יתר. עדיף פתח קטן בצורת חצי עיגול במרכז החלק העליון הקדמי של המגירה סגר קטן בסגנון הסגרים של ארגז תחמושת נותן פתרון מצוין.

amit1
26-10-13, 10:32
קח בחשבון כי העץ כבד. פלטות של 17 מ"מ להרכבת המגירה + פלטה עליונה + הארגז שבתוכו יושבות המגירות יתנו לך מפלצת במשקל של 35 ק"ג בערך.
הייתי מציע לבנות קונסטרוקצית ארגז מפרופיל ברזל את המגירות והפלטה העליונה מסנדויץ' 12 מ"מ.

סט של שתי מגירות עשוי מדיקט 16 מ"מ בגודל 30*100*83 ס"מ שוקל כ 26-30 ק"]ג. בוודאות, קונסטרוקצית מתכת לא שוקלת פחות.

toy4FUN
26-10-13, 10:38

ממליץ לך לבקר בנעה פרזול, א.ת .ראש העין.
שם קניתי את כל הפרזול למגירות, חוץ מהמסילות.

boaz avrahami
26-10-13, 11:00
נועה פרזול זה המלצה מצויינת והם העלו לאחרונה אתר.

http://www.noap.co.il/

תנסה להמנע מפרזול שירעיש לך בזמן הנסיעה.
האם מגירות בגובה של 35 סמ יעלימו לך את הערימה בתא המטען?
לטעמי רצוי יותר גבוהות.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

zoharami
28-10-13, 23:02
אל תסתבך כנס לכל נגריה עשה זאת בעצמך תן לו מידות והוא יחתוך לך כל מה שתצטרך גם אם יעלה עוד כמה שקלים עדיין שווה הזמן שלך אם הגעת לאחד רציני לרןב גם יש חנות מוצרים ויוכל להזמין לך פרזול ולחתוך בהתאם ישאר לך רק להרכיב הלגו ...זוכר??
יש בנתניה ואור עקיבא שניים בסדר

opl
21-02-14, 10:43
היום קיבלתי הצעה - שני מגירות 90/95/40 מעץ סנדוויץ פורמייקה דו צדדית כולל מסילות 80 ס"מ = 1600 כולל מע"מ - מה דעתכם?

אבנר ברוך
23-02-14, 09:18
היי אלירן,

השרשור מ 2013, אני מקווה שאני מגיב למשהו רלוונטי ולא אצא מלפפון בגלל פתיחת הודעה מעלת אבק...

בכל מקרה, אני חושב ש 1600 ש"ח זה מחיר מוגזם. לשם השוואה:

לוח עץ בירץ' מצופה 15 מ"מ - 400 ש"ח (הטוב ביותר, החזק ביותר והעמיד ביותר)
שתי מסילות גרמניות, כל מסילה מיועדת לנשיאת משקל של 90 (!) ק"ג – 300 ש"ח.
הלוח מתאים לשתי מגירות.
זוג מסילות מתאים למגירה אחת. המסילות נותנות פתיחה של 70 ס"מ.

אופציה להוזלת המחיר:

לוח בירץ עובי 12 מ"מ
מסילות למשקל מקסימלי של 45 ק"ג או פחות

אני בניתי מגירה מחומרים אלו, אני מאוד מרוצה. העץ כל כך חזק שהוא מחזיק צידנית מלאה בשטח בלי שום בעיה.

החיבור בין צלעות התיבה שמכילה את המגירה נעשה בעזרת ברגים ודבק נגרים. התיבה תפוסה לרכב בעזרת פינות ברזל המוברגות ללוח בירץ' נוסף שמהווה בסיס למרחב הרכב. הבסיס מעוגן לרצפת הרכב.

רצפת המגירה היא לוח דיקט המעוגן לצלעות המגירה בצורה המונעת בטן או שבירה. עדיף כמובן לוח אלומיניום מצופה ספוג דק אבל בדיוק אזל לי.
תוכל לחזק את פינות התיבה בעזרת זוויות אבל במידה והשתמשת בלוח הבירץ' 12 מ"מ או יותר אזי הזוויות מיותרות.

אני יכול לעזור לך ברעינות נוספים בכל מה שקשור לספקים, תאורת פנים אוטומטית (מאוד זולה) בתוך המגירה ועוד...

והכל בתמורה לדוגמית צנועה ואיכותית מבית מבשלת חטאים.

opl
23-02-14, 09:41
אם תוכל/ו להמליץ על נגרייה באיזור המרכז זה יהיה אחלה. פשוט אין לי כרגע זמן פנוי לבנייה עצמית (תינוקת בבית) ואני מחפש מקום שיעשה הכל קומפלט.
לגבי הבירה - כרגע בתסיסה קוואדרופל 12%, אימפריאל IPA ובלגית עם דבש אבל רק עוד חודשיים יהיה אפשר לפתוח בקבוק. :-(

אבנר ברוך
23-02-14, 09:59
לצערי לא מכיר נגריות באזור המרכז אבל אני בטוח שבטירה תמצא הכל ובחצי מחיר. אתמול מצאתי שם נגרייה ופרזליה.
בקשר לבירה - יש עוד מעט מפגש קולינרי בשטח....

opl
19-04-14, 20:19
עדכון - מחר מתחילה הבנייה אצל הנגר - החלטתי ללכת על פשוט ובסיסי. עץ סנדוויץ 17ממ פורימייה בשני הצדדים.

עניינים פתוחים:

- ציפוי עליון - בהתחלה חשבתי על ציפוי אותו חומר/לבד שמצופה רצפת הרכב אבל מאחר ואני אחד שנוטה לשפוך דברים אני מתחיל לחשוב לכיוון הלינולאום או משהו בסגנון שיהיה קל לנקות ושהשמן לא ייספג בבד. מי מכיר ויודע לייעץ?
איך מדביקים? קילו דבק מגע או שיש חומר מתאים יותר?

עוגנים: הייתי רוצה על החלק העליון לקבע כ-4 לולאות D לעיגון. בסגנון:
86496

משום מה באיביי רוצים 60 שקל לאחד ובהשוואה שאר מוצרי הפרזול שם זה ממש ממש יקר. מישהו מכיר מקום באיזור ראשון - תל אביב שמחזיק כאלה? המחירים נמוכים יותר?

asafk
19-04-14, 21:04
כמו שהמלצתי בעבר... זטא. א"ת שהם

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

amirk
19-04-14, 21:45
כבר עניתי לך בנושא. ראה הודעה #18 . ישנה יריעת PVC שחורה בדוגמאת מטבעות אני קניתי בחנות שמוכרת בדים ושטיחים, השידוך לפלטה עם דבק מגע בהתזה שים לב שאם החיבור הוא לפורמיקה אז צריך "לשרוט" אותה שהדבק יתפוס. אני הוספתי זוית אלומיניום לאורך הפינה, יפה, מחזיק את ה PVC ושומר על הפינה.
אוזן כפי שבתמונה ששמת קניתי בנעה פרזול בראש העין, המחיר לא היה קרוב ל 60 שקל ליחידה אלא, משהוא כמו 5-10 שקלים ליחידה.

Sent from my Nexus 4

opl
19-04-14, 21:47
המון תודה לשניכם. תאמת שעברתי על ההודעות לפני ששאלתי, כנראה שפספסתי.

נעלה תמונות כשיהיה מה להראות

yscheiner
20-04-14, 00:21
אופציה נוספת שקיימת בנעה פרזול בראש העין:
כשאחי בנה ארגז מגירות הוא קיבע בחלק העליון 2 מסילות לעוגנים.
http://img.tapatalk.com/d/14/04/20/8unege2a.jpg
הדבר מאפשר גמישות גדולה במיקום העוגנים לאורך כל מסילה בהתאם לציוד והמהדרין יוסיפו מסילה אמצעית שתאפשר להם קשירה על חצי ארגז ומקום לעיגון צידנית בחצי השני :-)

opl
20-04-14, 13:13
8650686507

אני שזה גדול... אבל אלה הדרישות שלי, אני רוצה שרק העגלה והסנדל יהיו בחוץ ושאר הציוד מאוחסן בפנים במידת האפשר.

נשאר לי לקבע את הארגז לרכב - חובה כי בפתיחה מלאה הארגז פשוט נופל החוצה, להוסיף ידיות ונעילות (הוזמנו) - גם חובה - בעליה המגירות נפתחות.
כרגע יש מסילות פשוטות - המסילות האיכותיות יוזמנו מחול ויותקנו.

סה"כ עלות לארגז - 650 שקל.

eysham
27-04-14, 09:23
הדליק אותי השרשור הזה... מנפלאות הסופ"ש האחרון...

https://lh4.googleusercontent.com/-hfVNJjg1PtY/U1yYuf8FrBI/AAAAAAAAOGg/7O5TsjOmg48/w737-h553-no/20140426_110229.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-7mnVLrmX4ag/U1yZBZpYeJI/AAAAAAAAOGo/v_qr42D0qFo/w737-h553-no/20140426_110224.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-Lcv3eVmoOQg/U1yYJ2L8dbI/AAAAAAAAOGY/r_4676YPhYI/w737-h553-no/20140426_110245.jpg

עדיין לא סופי, צריך להוסיף חזית נורמלית עם ידיות יותר חזקות ונעילות, ולהחליף את השטיח של המדף לשחור כשאמצא שלא יעצבן לי את העין.... :).
זה בלי מסילות ונראה לי שטוב שכך, זזות רק בהפעלת כח סביר.

איל

amirk
27-04-14, 10:01
למרות שאני בעד שימוש במסילות, צריך להודות שזה לא ההכרח נחוץ. יש את הבחור הזה (Drifta) שמייצר דברים מדהימים ללא שימוש במסולות אלא בשני פסי טפלון אחד מול השני.
https://www.youtube.com/watch?v=T_jQMoU4-vM

חבר ישם את הדבר בעזרת ארבעה פסים שנחתכו מסנטף, עובד יפה.

asafk
27-04-14, 10:08
אייל, נראה טוב.
מאוד דומה למה שהיה לי בדיפנדר. בלי מסילות...
אני בעד מיתקונים כאלו, שעושים לבד בשבת אחת, לא עולים יותר מדי וגם לא כואב אחר כך לעשות שינויים כשצריך..

אסף

opl
09-05-14, 09:42
87067

ציפוי בלבד, המחיר -45 ש"ח ל2X1 מטר. מודבק עם דבק מגע ומחובר עם ברגים בנקודות קיפול.

בינתיים העיגון הוא עם ראצט לטבעות שברצפה.

עדיין ממתין לידיות וסוגרים שיגיעו בדואר.

amit1
09-05-14, 09:56
כעשור עם סט מגירות שבניתי לבד בדיסקו. 2 מגירות, דיקט 16 מ"מ, מסילות 80 ס"מ HD , זוג סוגרים של ארגז תחמושת, משקל כולל 30 ק"ג. כל הסיפור עלה 500 ש"ח....keep it simple

opl
09-05-14, 10:05
simple זה בלי מסילות בכלל...

לדעתי זה קצת פספוס לבנות מגירות ועדיין להישאר עם ארגזי תנובה באוטו.

KOOKE
09-05-14, 12:59
אומנם תגובה מאוחרת לאייל.
במקרה שלך הייתי שוקל להחליף את המגירות בקפסאות פלסטיק או תיקים בגודל המתאים. שליפה מהירה יותר של כל המכלול לצורך הגישה לחלל האחסון הקייםמתחת לרצפת תא המיטען ברנגלר. חבל להפסיד אותו למגירות שלשלוף את כולן החוצה קשה יותר.
כך אני עשיתי אצלי. מעין מדף שמתחתיו הכל מאוחסן בתיקים או קופסאות נשלפיםקלות החוצה ומאפשרים גישה לחלל האיחסון התחתי.

ד ו ר ו ן
09-05-14, 13:20
נראה לי שהגיע הזמן לפתוח שרשור שמרכז רק דיגומים, של כל חברי האתר.

asafk
09-05-14, 13:42
דורון.. לך על זה. פתח שרשור כזה עם קישורים לשרשורים המפורטים, ואנחנו נדביק או אולי נעביר לדף הראשי

eysham
09-05-14, 14:02
אומנם תגובה מאוחרת לאייל.
במקרה שלך הייתי שוקל להחליף את המגירות בקפסאות פלסטיק או תיקים בגודל המתאים. שליפה מהירה יותר של כל המכלול לצורך הגישה לחלל האחסון הקייםמתחת לרצפת תא המיטען ברנגלר. חבל להפסיד אותו למגירות שלשלוף את כולן החוצה קשה יותר.
כך אני עשיתי אצלי. מעין מדף שמתחתיו הכל מאוחסן בתיקים או קופסאות נשלפיםקלות החוצה ומאפשרים גישה לחלל האיחסון התחתי.

שלמה,
אכן זה התחיל ככה:

http://img.tapatalk.com/d/14/05/09/dagega3y.jpg

ואחרי טיול אחד נשארתי עם כמה חתיכות ארגז ביד... :eek:

הם פשוט לא בנויים למשקלים שיש במגירות, דברים כמו תיק כלי עבודה ומעט ברגייה וח"ח מזדמנים.
מן הסתם ארגזים יותר מאסיביים או מזוודות פליקאן למיניהן היו עושים יופי של עבודה.

ארגזי ה"מגירות" שלי אמנם יותר כבדים מארגז פלסטיק אבל ניתנים לשליפה והוצאה מהרכב בלי בעיה ומאפשרים גישה לתא התחתון.
עוד סיבה לא לשים מסילות...

מן הסתם, דברים פחות דחופים מצאו את מקומם שם, כמו הוו גרירה הנשלף, והג'ק המקורי. אבל כשצריך זה לוקח חצי דקה להגיע אליהם.

איל

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

KOOKE
10-05-14, 01:38
אז זהו שאצלי הסדר הפוך. כלי העבודה הברגייה וכו׳ בחלל האיחסון התחתון ( תודה לאל הם פחות שמישים ברכב הזה....טפו טפו בלי לפתוח פה) והדברים היותר שמישים כמו גרלנדת תאורה, רצועות חילוץ, ערכת עזרה ראשונה וכו׳ בפאוצ׳ים ייעודיים מבד המאוחסנים מתחת למדף.

opl
22-05-14, 21:01
טוב, לבינתיים אני סיימתי, היום הגיע הפרזול בדואר:

87396

87397

בנוסף על הרצועה של הראצ'אט ישנו שאקל שמחברים לעגלה כך שהיא לא יכולה לעוף קדימה בזמן בלימה חזקה/תאונה

-->