PDA

צפייה בגרסה מלאה : מפגע בכביש 6

עוזי עידן
24-10-13, 19:11
חבר נסע השבוע בכביש 6 הסביבות שבע בבוקר באיזור מחלף קסם , לרוע מזלו היה מונח על הכביש שק של חומר בנייה כלשהוא שככל הנראה נפל מרכב חולף. לרוע מזלו פגע בשק עם סקודה אוקטביה . הנזק מכה ופלסטיק שבור בבית גלגל ימין ,כמו כן מכה במצנן שמן אשר התעקם כולל הצינורות.
השאלה שלי , אם יש עם מי לדבר? עבר שם סייר של כביש 6 אשר צילם את אשר קרה.
יש מה לעשות?

עוזי

raanan
24-10-13, 19:20
לפנות לחברת דרך ארץ לתשלום הנזק. להוציא כמובן הפניה במכתב רשום .
לציין תאריך ושעה מדוייקת כולל הימצאות הסייר (אם יש את השם שלו זה מצויין) ושהוא צילם האירוע.

דרך ארץ כבר יתמודדו ויאתרו בקלות המשאית.

בהצלחה
רענן

דרור ברלי
24-10-13, 19:53
כביש 6 עצמו הוא מפגע.
וחברת דרך ארץ היא מפגע בריבוע.

zviki
24-10-13, 20:29
כביש שיש לו מדינה.

נמרוד
24-10-13, 21:17
לכביש 6 יש אחריות במקרה כזה, או שזה כמו בכל כביש אחר - תאונה שבשבילה בדיוק יש ביטוח?

boaz avrahami
24-10-13, 21:19
שאלה טובה שהמשפטנים יענו עליה.
אני מנחש שעצם התשלום בגין השימוש משנה משהו בנוגע לאחריות שלהם.
מצד שני הם אקס טריטוריה ובשבילם חוקקו חוקים ייחודיים

נמרוד
24-10-13, 21:27
ברמת העיקרון הביטוח המקיף אמור לשלם נזקים כאלו כמו בכל תאונה. במה כביש 6 שונה? איזו דרך יש למפעילי כביש 6 למנוע משקית מלט ליפול ממשאית? מה שכן, יש מצב שהם יאתרו את המשאית ברמה של הוכחה מספיקה לחברת הביטוח לתבוע את הנזק צד ג' מבעל המשאית, מה שבכביש רגיל בלי מצלמות ובלי בקרה אין סיכוי.

ואני חייב להגיד שעבירת העליהום הדמגוגית הכללית שצומחת פה בכל שרשור שני, בלי שום קשר לנושא השרשור (חפשו דיון בכותרת "הירוקים הרגו את הדפנדר") לא ממש תורמת לרצינות האתר.

boaz avrahami
24-10-13, 21:34
יש במאמר הבא תשובה חלקית לנושא.
אני מניח שהם לא יקחו על עצמם אחריות מרצון והניזוק ידרש להוכיח רשלנותם בבית משפט.
בכל מקרה אינני משפטן ואני רק מנחש...

ובפס"ד 5128/05 (שלום נתניה) דראושה מריאנה ואח' נ' דרך ארץ הייוויז 1997 בע"מ מיום 30/1/2006, נדון מקרה בו ארע נזק לרכב שפגע בלוח עץ גדול בכביש 6. שם נקבע: " מדיניות משפטית ראוייה יש בה לקבוע, לעניות דעתי, כי קמה חובת זהירות קונקרטית של הזכיין כלפי התובעים, מקום בו מוטלים מכשולים על הכביש... הטעם לכך ... החשש לסיכון חיי אדם בכביש מהיר ביותר והן נוכח גביית דמי האגרה על ידי הזכיין... הנתבעת ... לא פעלה להגדלת תדירות הסיורים ובכך התרשלה והפרה את חובת הזהירות שלה כלפי התובעים ...".

http://www.articles.co.il/article/24886/אחריות%20רשויות%20ציבוריות%20לנזק%20שארע %20לרכב%20כתוצאה%20ממפגעים%20בכביש%20אשר %20בתחומן

וגם כאן

http://www.etty-eshed.co.il/news.asp?id=1259

polar bear
24-10-13, 23:17
לדעתי - תנסה לדבר איתם - אם לא ילך - תפנה לחברת הביטוח והם כבר יפנו לדרך ארץ.

עוזי עידן
25-10-13, 07:45
מישהו יודע או שמע על מיקרים על תאונות או רכבים שניפגעו בגלל ליקויים כאלה ואחרים בכביש?

-->