PDA

צפייה בגרסה מלאה : בדיקה לפני קניה סוזוקי גרנד ויטרה

felixb
26-10-13, 10:31
שלום לכולם. אשמח לקבל דעתכם על תוצאות של בדיקה לפני קניה של סוזוקי גרנד ויטרה 1600 3 דלתות מודל 2002. 200000 ק''מ

asypeer
26-10-13, 15:40
תראה, מדובר על רכב בן 12 שנה כמעט עם לא מעט ק״מ, לא חושב שהרבה רכבים היו יוצאים טוב בבדיקה
רוב הרג׳קטים לא קריטיים אבל ידרשו השקעה.
1. רדיאטור נוזל - לא יודע אם זה צנרת או הרדיאטור עצמו. לא זול להחליף רדיאטור במידה והוא לא בר תיקון.
2. מחזיר שמן בין מנוע לגיר, אם הנזילה רצינית תצטרך להחליף וזה כרוך בהורדת גיר - הרבה עבודה (800₪ בערך) המחזיר עצמו זול.
3. בריחת לחץ מצילינדר, אני לא יודע אם זה מתאים לגיל הרכב ומה המשמעות. עדיף שתשאל מישהו אחר.
4. חופש במשולשים - האם הרכב מוגבה?

מה שכן מעט מדאיג זה שנורת check engine לא דולקת, יכול להיות שהממיר הקטליטי גמור וחיישנים שונים ופשוט לא ניתן לדעת מבלי להתחבר למחשב הרכב. ממליץ לך להתחבר למחשב הרכב ולשלוף קודי תקלות במידה ויש. החיישנים האלו לא זולים ונסיעה עם חיישן תקול יכולה לגרום לצריכת דלק מוגברת, חוסר סחיבה וכישלון בטסט.

בקיצור - נדרשת השקעה לא מעטה ביישור קו בכדי לנסוע עם הרכב מבלי למלא שמן/מים כל כמה ימים. בדוק את נושא המנורה. אם הבעלים ביטל אותה - לא הייתי נוגע ברכב, מעיד על הזנחה.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m?id=1)

felixb
26-10-13, 17:36
תודה על התגובה. הרכב לא מוגבה. מה היתה אומר אם אני מקבל את הרכב ב9 אלף מתחת למחירון?

felixb
26-10-13, 17:38
עוד דבר. הפרש לחצים בין צילינדרים 12% כאשר תקין 10%

asypeer
26-10-13, 19:23
תבקש ממוסך הערכת מחיר לתיקון הליקויים המכניים, לדעתי זה ייצא פחות מ9, אבל עניין ההתחברות למחשב חייב להתבצע. לא ניתן לדעת אם הממיר הקטליטי גמור או הEGR הלך בלי להתחבר.
אין לרכב היסטוריית טיפולים מסודרת?

felixb
26-10-13, 19:42
לרכב אין היסטורית טיפולים. ביקשתי הצעת מחיר ממוסך מורשה סביבות 5500 ש''ח לא כולל בדיקת עניין המנורה.עובדה שהרכב עבר בהצלחה בדיקת זיהום לא מצביעה שאין בעיה בממיר קטליטי? מה זה egr?

asypeer
26-10-13, 21:30
מאוד תלוי היכן הרכב עבר טסט. לפחות
תתחבר למחשב לראות אם יש קודי תקלות.
EGR אחראי על מחזור גזי הפליטה ועלותו לא זולה.
אם אין תיעוד לטיפולים זה מחשיד מעט לא?
תעשה כבר טיימינג ומשאבת מים אם החלטת כבר לקחת את הרכב וליישר קו, בנוסף לכל השמנים והפילטרים שזה מאסט. השוק של הרכב הזה לא מאוד חזק, אתה בטוח שאין אופציות פחות חשודות במחיר הזה?

felixb
26-10-13, 22:57
תודה על התגובה. בדיקת זיהום הרכב עבר עכשיו תוך כדי בדיקה לפני קניה. שאר המכוניות יותר יקרות. את האמת אין לי גם אפשרות לבצע את כל התיקונים אחרי הקניה, רק דברים דחופים כמו רדיעטור וגומיה של הציריה.

regevzuki
27-10-13, 19:39
אתם לא נורמאלים- אל תיגע ברכב!!!!
תושבות מנוע פגומות, נזילות שמן, רדיאטור נוזל, פגיעה בבודי, תיקוני תאונות ופח, בקיצור חצי רכב להחלפה....רק רדיאטור חדש יעלה לך 2000 שח. אטמים ותושבות עוד אלפייה. צילינדרים לא שווים= מנוע עייף ובורח לחץ. גם 9000 מתחת למחיר לא הייתי נוגע.
שלי מודל 99 רכשתי אותה לפני 3 שנים בדיקה חלקה , אמנם השקעתי מיגונים, הגבהות, רדיאטור, אלטרנטור וציריות וצמיגים אבל הרכב בבסיסו היה טוב ונשאר כך עד היום.
סבלנות ותמצא משהו יותר טוב...

-->