PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה עם ויטרה חדשה

levitsik
26-10-13, 20:17
שלום לכולם
אני חדש בעולם הויטרות אבל יחסית עם נסיון בגיפים אבל כולם היו דיזל ובעלי מנועים גדולים
אשמח לעצות מה לבדוק במעמד קנייה של ויטרה מה ״המחלות״ ואיך לאתרם בלי להוציא 1000 שקל בדיקה
תודה מראש לעונים

asypeer
26-10-13, 21:24
על איזה שנתון מדובר?

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m?id=1)

levitsik
27-10-13, 18:28
שנת 98 מנוע 1600 מוזרק

asypeer
27-10-13, 18:59
בגדול, מדובר על רכב מאוד אמין. אבל מכיוון שמדובר על רכב בן 15 שנה יש לבדוק טוב ולבקש היסטוריית טיפולים.
נקודת חולשה ידועה היא הביצה הקדמית שעשויה מאלומיניום, יש לבדוק שאין סדקים/נזילות והשילוב להנעה קדמית תקין. אם לא משתלב אז יש לבדוק לעומק מדוע (יכול להיות שציריה גזורה או לוקרים)
אם הרכב מוגבה בצורה מוגזמת ע״י אוקולונים, יש לבדוק שאין סדקים בשלדה / מרכב.
הרבה מהרכבים האלו בילו בחוף הים, חפש חלודות ורקבונות, בייחוד באיזור הדלתות.
בדוק שאין חופש בדרייבשפט (רעשים בנסיעה במהירות גבוהה)
שהגיר האוטומטי (נחשב די אמין) מעביר הילוכים בצורה תקינה, במודל הזה זה כבר גיר ממוחשב עם 4 הילוכים ולא טיפש כמו במודלים הראשונים.
הדלת האחורית עלולה לשקוע עם השנים, בייחוד עם הצמיג במידה רחבה (235) , בדוק זאת גם ברישיון.
בגדול כל השאר די דומה לפרייבט (הרכב מאוד דומה לבלאנו וחולק הרבה חלקים איתו)
אם מדובר בגרסא הפתוחה, בדוק היטב את הברזנט (חורים, תפרים וחלונות)
החזקתי ברכב דומה שנתיים ובצער רב מכרתי.

levitsik
27-10-13, 19:50
קודם כל תודה רבה על התגובה
הרכב עבר היום בדיקה נמצא שצריך החלפת תפוחים ובולגויינט תחתון אין נזילה מהפרונט אקס הרכב הוא עם המנוע 16 שסתומים הזרקה מלאה גיר ידני ולא אוטומט לוקרים ידניים לא נמצא ריקבונות בשילדה ברזנט ניראה במצב תקין ללא קרעים מיוחדים
ישנה הזעה קטנה של שמן מאחורי המנוע
אמרו שמצריך שטיפה ובדיקה חוזרת
הרכב בעל מגן גחון בלבד ונעול אחורה
המחיר קצת מעל המחירון וצמיגים 235 ברישיון מה דעתך על סמך בדיקה זו
תודה

8ball
27-10-13, 21:52
מנוע מזיע זה מחזיר שמן אחורי, אף אחד לא מטפל כי מתעצלים. קצת צפוף וסיוט שם. אפשר לחיות פחות כיף. תפוחים נזק של100-150. שקל פר תפוח או 450 בערך מוט מקשר על פניו נשמע רכב במצב טוב, אבל תבדוק טוב. היו לרוב בידיים של צעירים משמע תחזוקה לא בשמיים

8ball
27-10-13, 22:23
מנוע מזיע זה מחזיר שמן אחורי, אף אחד לא מטפל כי מתעצלים. קצת צפוף וסיוט שם. אפשר לחיות פחות כיף. תפוחים נזק של100-150. שקל פר תפוח או 450 בערך מוט מקשר על פניו נשמע רכב במצב טוב, אבל תבדוק טוב. היו לרוב בידיים של צעירים משמע תחזוקה לא בשמיים

levitsik
27-10-13, 22:40
הרכב היה אצל בחור יחסית מיושב 2 ילדים הרכב אומנם יד חמישית עם 230,000 וגם נימצא חור בסעפת הפליטה של המנוע
האם המחיר אינו גבוהה מידיי ??

8ball
27-10-13, 23:41
חור בסעפת זה כבר בעיה. ממה הוא נובע? מכה התכה של הסעפת או משהו שעף על הסעפת? יכול להיות שהיא נסדקה בגלל עבודה בטמפ גבוהה בגלל דלק שלא נשרף ונפלט אליה בגלל מנוע לא מכוון או משהו בסגנון?

asypeer
27-10-13, 23:55
יכול להיות שהיא נסדקה בגלל הגיל..כבר יצא לי לראות ברכבים פרטיים סעפת סדוקה. אגזוזיסט טוב יכול לתקן. אני לא זוכר אם יש חיישן למדא על הסעפת, צריך להיזהר במידה ומתקנים לא לדפוק את החיישן.
המחזיר שמן בין המנוע לגיר - רק במידה ומדובר בנזילה ולא הזעה הייתי מטפל. צריך להוריד גיר וזה לא מעט עבודה וכסף (סביב 800-1000₪)

levitsik
28-10-13, 07:20
האם ישנה אפשרות או האם יגרם נזק להמשיך לנסוע עם הסדק בסעפת ??
וכמה יעלה לתקן דבר זה
והאם לשלם מעל המחירון הוא ראלי לרכב עם בעיות כאלה

asypeer
28-10-13, 09:46
תבדוק עם מתקן אגזוזים, לא תמיד ניתן לתקן או שהתיקון לא יחזיק.
לגבי המחיר - אם הרכב באמת שמור ומתוחזק באדיקות הייתי משלם מחירון, אין הרבה במצב טוב מהדגם, ולי יש חולשה לויטארה.
לדעתי זה לא המקרה - לראיה עניין הסעפת, זו קצת מעיד על הזנחה. אבל אם נדלקת על האוטו, שלם ותתקן..

Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

levitsik
28-10-13, 18:52
טוב לאחר יום עמוס אפשר להגיד שאני הבעלים החדשים של ויטרה שנת 98
תודה לכל העונים עכשיו יתחילו השרשורים של רעידות וכיוצא בזה ( מקווה שלא )

8ball
28-10-13, 19:27
ויטארה או גראנד ויטארה? לפי הברזנט אני מנחש שויטארה קוביה טובה ואמינה בעיות רעידה אין שם בלי הגבהות משמעותיות, וגם אז הפתרון פשוט. להמשיך על סעפת סדוקה לא מומלץ. לתקן אני אישית נגד אבל זו החלטה שלך. להחליף יש אופציה לפירוק, צריך לבדוק טוב או לקנות משופרת סגנון הקלמיני שאמורה לתת קצת יותר אוויר למנוע ולטענתם קצת הספק, הגיוני אבל לא בדקתי.

חוץ מזה והכי חשוב, תתחדש ותהנה מהרכב שלטעמי נותן הכי הרבה שיש. שדון בשטח עם אפס שיפורים. פלטפורמה מעולה לשיפורים כיד הדימיון ועומק הכיס, פשוט לטיפול עצמי לא הורג בדלק ובניגוד גמור לגימיני ולסמוראי שכבודם במקומו מונח, גם נוח בכביש. אישית אני מעדיף את הויטארה על פני כל פרייבט לנסיעות מנהלתיות מה שקצת מעצבן את האישה.

levitsik
28-10-13, 20:32
ויטרה קצרה פתוחה וידנית מוגבהת 10 אינטצ׳ עם צמיגים 245 מאה אחוז שטח ואשמח לעזרה האם עדיף להחליף את האגזוז לזרימה חופשית או איפה אפשר לימצוא רק סעפת במחיר שפוי ולא רחוק מהדרום ושאלת השאלות האם ניתן להחליף לבד
נ.ב
ברכב ישנו ריח דמוי גז האם למישהו יש מושג מה זה הדבר הזה ואיך אפשר להיפתר ממנו

asypeer
28-10-13, 21:03
מוגבהת 10 ס״מ אולי..אם 10 אינטש אז תמונה חובה.
יודע מה? תעלה בלי קשר, נראה את הסחורה ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

levitsik
28-10-13, 21:46
זו הכלה איפה אני מוצא את כל החלקים
ומי יכול לעזור עם השאלות ?

levitsik
28-10-13, 21:47
לא מצליח להעלות תמונות

8ball
28-10-13, 22:53
סעפת יש לנתי מזוקי פרו גם דודים פרי פלואו של קלמיני. לעבוד לבד לא בשמים צריך רק להכין אטמים כלים וסבלנות ולרסס את כל הברגים בזזקל לפני רק כשהסעפת קרה שלא ידלק. אם אתה דרומי אתה מוזמן להעזר בכיף וחלפים במחירים זולים אני קונה אצל כדורי בבש. בהצלחה

asafpeleg
29-10-13, 16:49
במידה ותחליט לתקן את סעפת הפליטה: יש ברחוב פנחס החוצב בבאר שבע בית-מלאכה מכני בשם "אדיר". לבעלים קוראים שמעון. הוא וותיק וותיק בעסק. תיקנתי אצלו סעפת ל cj בהצלחה ובסכום מצחיק. לא מכיר את ראש המנוע, ברר מה תצטרך להכין מלבד אטם סעפת פליטה. בהצלחה ותהנה מהרכש.

בברכה, אסף

levitsik
29-10-13, 19:26
לאחר ביקור במוסך ליישור קו הוחלפו כל התפוחים שמנים בסרנים ופרונט סודר כמובן
עכשיו אני צריך את עזרת הפורום אמרו לי שמוט מקשר שלי מצד ימין נדרש החלפה ובולם אחורי שמאל נוזל שכמובן מביא את השאלה מה עדיף ומה טווח המחירים
עכשיו אני רוצה לעשות טיימיניג כחלק מהטיפול אשמח לעומדני מחיר ואני מאשדוד לא כל כך דרום אבל מוסך באזורי אני ישמח לבקר ו, ולא לשכוח אגוז מהסעפת עד היציאה חשוב בתגובות מחירים לצורכי השוואה והאם אפשר לעשות לבד

-->