PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'ימני ידנית מחירון + 15k?

avraham234
27-10-13, 22:06
שלום לכולם,
אני מתעניין לגבי קניית סוזוקי ג'ימני ידנית ואני שם לב שאנשים מבקשים על הכלים שלהם גם אם לכאורה אין סיבה מיוחדת, עשרות אחוזים מעל המחירון גם של יד 2 וגם של לוי יצחק, השאלה שלי היא האם הרכב באמת שווה כמו המחירון או כמו שאנשים מבקשים.
ולסיכום האם סתם יש מודעות של כמה אנשים שמגזימים כי אין הרבה הצע כרגע או שתמיד מוכרים את הכלים האלה הרבה מאוד מעל המחירון?
תודה מראש
אבי

זרקו
27-10-13, 22:28
כפי שאני מכיר את הרכב- נמכר מעל המחירון.רכב ידני שמור- אין הרבה.

אלדר
27-10-13, 22:50
במצב שיש שני מחירונים המוכרים רוצים למכור לפי הגבוה והקונים לפי המחירון הנמוך.
בפועל ג׳ימני שמור סטנדרטי או משופר ושמור ימכרו מעל למחירון הקובע.

Saar
28-10-13, 08:17
רק אתה יכול לדעת כמה שווה לך האוטו, המחירון לא אומר הרבה ברכבים כאלו.
בזמנו, קניתי את הויטרה שלי (סיידקיק ידנית, פתוחה, מודל 89) ב 25% מעל מה שאמר לוי יצחק על מודל 90.
נהנתי מכל רגע איתה ולרגע לא הרגשתי "פראייר"...

מוני אורבך
28-10-13, 08:32
גימיני ידני הוא נדיר, האוטומטי הרבה יותר נפוץ.
הידני יותר אמין (הרבה יותר אם השנתון מתחת ל 05) וכמו כן מרגישים יותר את המנוע.
מה לעשות, המנוע מאוד חלש, וכל טיפה של יתרון כבר מרגשים.
היות ורוב קהל היעד צעירים, שאותם לא מענין הנוחיות של אוטומט..
הפועל היוצא מזה שהידני יותר מבוקש (מה שהפוך ברוב רובו של שוק הרכב).
כמה יותר? זה כבר בינך לבין מוכר הרכב.
עד כמה אתה רוצה ועד כמה הוא לחוץ למכור.

לעניות דעתי, ואחרי שנסעתי בידני ובאוטומט, עדיף האוטומט ובמיוחד אחרי 05.
הרכב גם ככה פדלאה, וידני או אוטומט לא משנה מאוד.
בשטח ממיר המומנט נותן לך יתרון גדול של גמישות שאין לך בידני (ועם מנוע חלש זה עוד יותר חשוב)
נעילה אוטומטית אחורית וגיר ידני לא הולך כול כך טוב ברכב כזה קצר, באוטומט זה הולך מצוין (כמעת ולא מרגישים אותה)
אשר לאמינות - עזוב אותך מכסימום תחליף גיר, לא ממש יקר, וגם קלץ להחליף עולה לא מעט..

אבל בסופו של דבר הגיל הוא זה שקובע (-:
אם אתה מתחת ל 30 תהיה חיב ידני (ותחלום שיש לך פרארי).
מעל תלך לכיוון אוטומט.

שגיא S
28-10-13, 11:55
שום ג'ימני לא שווה 15 מעל המחירון אלא אם הוא ממש משופר.
הייתי נותן לו פופקורן ואומר שימשיך לחיות בסרט.

חוצמזה - התגובה של מוני הוציאה לי את המילים מהפה

אלי כהן
28-10-13, 13:31
עדיין לא הבנתי למה כל הזמן מנפנפים במחירון, המחירונים של היום לא משקפים את המחירים בפועל, לא ברכב פרטי ובטח שלא בג'יפים, מה גם שבג'יפים יש תמיד מרכיבים נוספים שהמחירונים לא משקללים, בסופו של דבר כמו שאמר איש חכם אחד: המחיר האמיתי של כל דבר הוא כמה שמוכנים לשלם עליו. לי יש ג'ימני ששוה ב"מחירון" של יד2 51500, מישהו הציע לי עליו 65000 ולא מכרתי..

liontamer84
28-10-13, 13:52
אז זהו, שמחירון כן שווה משהו, לפחות בעיני הביטוח המקיף.

לא חסרים פלצנים שבאים למכור ג'ימני סטנדרטית במחירון + כמה שבא להם בהתאם לאיך נראה הבנאדם.
ולא חסרים הפראיירים שגם יישלמו להם על זה.

בסופו של יום, עם כל הכבוד, זה עדיין ג'ימני. לא תרנגולת שמטילה ביצי זהב.

אלי כהן
28-10-13, 13:54
אז מה שנשאר הוא רק למצוא מישהו שמוכר במחיר המחירון... בהצלחה!
מה שניסיתי לומר הוא שמחירון מעצם הגדרתו אמור לשקף את המציאות,
ואם הוא לא משקף את המציאות אז הוא שווה לתחת

liontamer84
28-10-13, 14:03
המחירון מהווה איזשהו בסיס.
נכון יש מכוניות שאין שום קשר בין כמה הן שוות לכמה הן מופיעות במחירון.

אבל,
כשיש מכוניות שהן לא עשויות מזהב / משופרות ברמות אחרות, שווה להתייחס למחירון.

בסופו של יום שכל אחד יעשה הטוב בעיני רוחו.

דרור ברלי
28-10-13, 21:46
זה רק מראה מה באמת שווה המחירון הזה.

ואיך יכול להיות שרוב שוק הרכב מתגלגל הרבה פחות מהמחירון?

ואיך זה שכמה דגמ ירכבי שטח עם מחירון בקנטים והמחירים בפועל גבוהים יותר מפי 2?

אז איך קובעים את מחיר המחירון אם למחירים בפועל אין שום קשר אליו?...

מכוניות רבות הגיעו לישראל עם גיר ידני במספרים נמוכים מאוד, מה שהופך אותן לנדירות ומבוקשות - ולא חסרות דוגמאות - ג'ימני, פורסטר, פוקוס ועוד ועוד. והן מבוקשות על ידי מביני עניין שרוצים ואוהבים גם לנהוג, לא רק להתנהל בפקק, ליפול מקומה שלישית של חניון או לדרוס את הילדים שלהם כשהם נוסעים אחורה ומתבלבלים בין גז וברקס ובין D ל-R. איך כתבו בעיתון? "איבד/ה שליטה". איבדו שליטה בתחת שלי. ברכב ידני זה לא קורה.

וקצת לא מסתדר לי ההיקש בין גיל הנהג לגיר שהוא מעדיף. ככל שאני מזדקן (כבר 47) ונוהג ביותר מכוניות כך אני נגעל יותר ויותר מהגירים האוטומטיים ומעדיף ידני בכל רכב, עם כל דבר ובכל מצב - בגיר ידני הביצועים תמיד טובים יותר, האמינות תמיד עדיפה, צריכת הדלק תמיד נמוכה יותר - ושלא יספרו לכם סיפורי סבתא. לא כל מה שמתאים לנכים או לצרכים של גופים/חברות שמפעילים צי רכב גדול שחלק ניכר מהנהגים שלו מאוד לא מנוסים (כמו צבא למשל) וזקוקים לרכב שסלחן לטעויות נהג, נכון גם למשתמש פרטי שעושה חשבון להוצאות שלו.

אולי רק הגירים הרובוטיים כפולי המצמד החדישים מציגים ביצועים וצריכת דלק דומים/זהים לגיר ידני, אבל הם עדינים ומסובכים להפליא לתחזוקה ולתיקון וה"אמינות" הירודה שלהם היא כבר לא סוד - ואתם לא רוצים לחוות אותה אחרי תום תקופת האחריות. בעצם גם לא לפני...

זהירות ושוב זהירות! למען הכיס שלכם - העדיפו פשטות בכל מחיר.

מוני אורבך
28-10-13, 21:59
אז איך זה דרור שביום יום בפקקים של תל אביב אתה מתנהל במשפחתומטית פוקוס כסף??

הכי כיף ידני, מסכים!
אבל כאשר אתה צריך לשהות כל יום בפקקים, גז ברקס גז ברקס, זה כבר לא כל כך כיף...
ובשטח, מאוד כיף ידני!
אבל כאשר אתה רוצה לנסוע יום שלם בשטחולא ממש לבחוש כל הזמן בידית, או לעבור שטח טכני, זה כבר פחות כיף

אז צעירים יכולים יותר לסבול את המאמץ והמונוטוניות של ידני, למבוגרים יותר זה כבר יוצא מהאף.
אישית, אם זה טיול שטח ועוד עם סיקס פתוח לא מזיז לי (ואולי אפילו כיף) ידני.
אבל לך תסע אתה עם סיקס בפקק )-:

דרור ברלי
28-10-13, 23:19
רשמית, הפוקוס שייכת לאמא.
2002, דור ראשון. 1.6 אוט', ליסינג אדישן. היא היתה של בעלה המנוח ואמא לא מוכרת אותה כי היא קשורה אליה רגשית... אבל מכיוון שאינה נוהגת ואני גר ממש ליד, האוטו אצלי ואני דואג לו ומשתמש בו ומסיע את אמא כשהיא צריכה. כשאחותי מגיעה פעם בשנה לחופשת מולדת קצרה הוא עובר אליה ואני מתנייד בג'יפ.

זה אוטו מבריק גם בסטנדרטים של היום בכל מה שקשור לנוחות, התנהגות כביש והיגוי - ובינתיים גם אמין (הק"מ אצלנו נמוך יחסית), אבל הגיר האוטומטי הופך אותו לעגלה עצלה ושתיינית שלא ברא השטן. בנהיגה הלא אכפתית של אחותי הוא מצליח לעשות 8-9 ק"מ לליטר בקושי. אצלי, אני סוחט ממנו 11.5-12 ק"מ לליטר בנהיגה מעורבת ו-14 מחוץ לעיר, אבל זה בנהיגה מאוד מחושבת ו"מתוכננת" ובמהירויות זחלניות, לעתים תת-חוקיות, שהיו מעניקות לי את תואר יקיר עמותת אור ירוק, כולל עיטור מיוחד משמואל אבואב בכבודו ובעצמו. מה לעשות, אלה לא המצלמות שלכם, מנוולים - זה רק כי הדלק יקר היום.
אחרי סיבוב קצר בפוקוס זהה אבל ידנית - אני יכול להגיד לך שגיר אוטומטי זה פשע נגד האנושות הבריאה בגופה ובנפשה. ככל שזה תלוי אך ורק בי אישית, כל עוד אין הכרח פיזי כלשהו, רכישת רכב אוטומטי מכל סוג שהוא לא תעמוד על הפרק, אלא אם הסבה לגיר ידני תהיה אפשרית מהבחינה הטכנית ולא כבדה מדי בכסף.

אני אמנם חי בעיר לצערי, אבל לא נמצא כל היום בפקק. בינינו - אף אחד לא. גם אתה לא.
יום שלם בשטח עם גיר ידני? זה תענוג צרוף. אני לא רואה בבחירת הילוך נכון או החלפת הילוכים בכלל את מה שאתה קורא "בחישה בידית". הרי זה חלק מפעולת הנהיגה. חלק מהשליטה שלך ברכב. מאמץ? מונוטוניות?... אני אוהב לנהוג. זה חלק מהעניין.

לא הייתי מחלק את ההעדפה לפי גיל אלא לפי מי אוהב לנהוג ומי לא. וזה בסדר - לא כל אחד מוכרח לאהוב נהיגה. בסופו של דבר האוטו צריך לשרת את בעליו ולא להפך.
חסרים צעירים מאוד שלא אוהבים לנהוג/נוהגים רע ולא בא להם ידני? אוטומטי זה פתרון מצוין בשבילם. רק שיכינו את הארנק.
בעבודה אנשים שואלים אותי כל הזמן איזה אוטו יד שניה לקנות. רובם די צעירים. כולם מוגבלים בתקציב ורוצים אמין וחסכוני. אבל לא מוכנים לשמוע על ידני - בגלל האישה, בגלל הפקקים. כשאני מסביר שמשומש, אוטומטי, חסכוני ואמין לא תמיד מסתדרים ביחד וצריך להתפשר על משהו, האזהרות נופלות על אזניים אטומות. אז שיהיה לבריאות. אני הזהרתי. אחר כך כשמייללים על צריכת הדלק או באים לשאול אם אני מכיר מוסך טוב להחלפת גיר, מה נשאר לי לומר חוץ מ"אמרתי לכם"?....

סיקס בפקק? סיקס ביומיום בכלל? הייתי בסרט הזה. 6 שנים. סופה ביומיום? בפקקים? עוד 14 שנה.... הגיר הידני זו באמת הבעיה האחרונה בתרחיש שכזה...

דרור ברלי
29-10-13, 00:08
הבעיה היחידה של ג'ימני ידני לטעמי היא מחסור במומנט. זה שקיט יחסי העברה בדיפ'/טרנספר פותר וזהו.
הרבה יותר הפריע לי שהתחמם לנו הגיר האוטומטי בג'ימני-מבחן חדש, לא עמוס (נהג + צידנית) בעליות מים המלח לירושלים....

raanan
29-10-13, 06:29
הרבה יותר הפריע לי שהתחמם לנו הגיר האוטומטי בג'ימני-מבחן חדש, לא עמוס (נהג + צידנית) בעליות מים המלח לירושלים....
לא עמוס ?, מהנדס יפני תכנן אוטו במקור ליפנים, לא לדרור ברלי .....;)

רענן

landY
29-10-13, 06:46
ג'ימני אוטומט זה סוג של עגלת סופרמרקט ממונעת. הידני לעומת זאת הוא רכב צעיר עם משקל קל וזנב שובב .
בשני המקרים מדובר על רכב אמין מאוד.
לדעתי יש גבול לכמה אחוזים מעל אפשר לבקש על רכב בלי תוספות מיוחדות. פשוט מהסיבה שיש שנתונים חדשים יותר.

motorica.net
29-10-13, 07:10
אולי רק הגירים הרובוטיים כפולי המצמד החדישים מציגים ביצועים וצריכת דלק דומים/זהים לגיר ידני, אבל הם עדינים ומסובכים להפליא לתחזוקה ולתיקון וה"אמינות" הירודה שלהם היא כבר לא סוד - ואתם לא רוצים לחוות אותה אחרי תום תקופת האחריות. בעצם גם לא לפני...

דרור ZF-8 הילוכים פלנטרית עם נעילה מכאנית בכל הילוך מציע ביצועים טובים יותר מגיר ידני וגם חסכוני יותר.
למעשה עם סידרת הגירים האלה אני לא רואה עתיד לגירים כפולי המצמד, גם במכונית קצה כמו 135M הוא בחירה טובה יותר מהגירסה הידנית.
הוא עושה את זה טוב יותר וכנראה באמינות הרבה יותר טובה מכל DSG יבש או רטוב.

VAG ממשיכים להתעקש אולי יהיה נכון יותר לאמר להתאבד עם ה DSG הגירסה עם המצמדים היבשים מוצצת להם את הדם בהתמדה.
נראה מה יהיה בעתיד מה שבטוח הוא שבעידן שמחשבים כל גרוש אגו של יצרן לא יכול להמשך לזמן ארוך.

לגבי ג'ימני ידני VS אוט'

יצא לי לנהוג בשניהם בגירסאות VVT פער הביצועים בידני משמעותי ! ואפשר לראות את זה גם בנתוני היצרן.
זה לא רק מנוע זה גם יחסי העברה קצרים יותר בידני.

יתרון נוסף בגירסה הידנית היא האפשרות בעלות נמוכה לקבל low עוד יותר קצר מבלי לבצע השתלות טרנספר של סמוראי עם קיט יחסי העברה עם כל החסרונות ויש.

לגבי המחירון.
אין כזה דבר. המחיר של רכב הוא המחיר שעליו הוסכם ונלחצו הידיים.
אם הייתי מחפש ג'ימני והייתי מוצא אקזמפלר ידני מלוקק נקי מכל רג'קט לא הייתי מהסס לשלם סכום נכבד מאד מעל המחירון כי הוא שווה את זה.
כשאני קונה רכב העוגן שלי הוא לא רק המחירון אלא גם מה האלטרנטיבות האחרות. אם אין כאלו להתעקש מול מספר אמורפי ולא לקנות את מה שרציתי מלכתחילה נראה לי מטופש.

מוני אורבך
29-10-13, 07:22
לקרוא לגימיני ידני "רכב צעיר עם זנב שובב" נו נו..
אם גימיני הוא כזה אז איך אתה מגדיר סופה??
טיל בליסטי חסר מעצורים ??
מצד שני אם נקודת ההשוואה שלך היא דיפנדר ארוך, אני בהחלט מבין את הקביעה הזו.
כמו שנאמר כבר על ידי רבים וטובים - הכל יחסי בחיים.

לגימיני יש הרבה יתרונות, מנוע ומקום זה שני החסרונות הגדולים שלו.
היה לי רכב כזה כחצי שנה ובהחלט נהנתי ממנו בשטח.
מה ששבר אותי זה בעיקר המקום, או חוסר המקום ליתר דיוק.
אישית לא היתי פוסל גימיני אוטומט (בעיקר בגלל שיש הרבה הרבה יותר אוטומט מידני)
אלא מסתכל יותר על מצב הרכב.
אבל זה שיקול קר, שלא מתחשב באמוציות.
ואמוציות הם בעיקר מה שמניע אותנו לקנות רכב שטח.
זו הסיבה שקניתי בסוף פראדו, למרות שהוא הרבה יותר יקר לקניה וגם לאחזקה.
אבל המנוע שלו והגודל שלו שווים לי את המחיר.

אז אם מה שעושה לך טוב זה ידני, לך על זה.

אלדר
29-10-13, 11:47
הבעיה היחידה של ג'ימני ידני לטעמי היא מחסור במומנט. זה שקיט יחסי העברה בדיפ'/טרנספר פותר וזהו.

את בעית התחממות אפשר לפתרון עם קולר גיר, בעלות נמוכה מיחסי העברה.
מי שמחפש תא מטען גדול ביצועי מנוע ג׳ימני לא הכתובת.

דרור ברלי
29-10-13, 11:58
לקרוא לגימיני ידני "רכב צעיר עם זנב שובב" נו נו..
אם גימיני הוא כזה אז איך אתה מגדיר סופה??
טיל בליסטי חסר מעצורים ??
ענק! כי בדיוק ככה. תרתי משמע. סופה זה טיל שמאיץ ומאיץ ומאיץ כאילו אין מחר (וגם צורך דלק כמו רקטה לשיגור לוויינים), אבל לך תעצור אותו עם הברקסים המחורבנים האלה....

מצד שני אם נקודת ההשוואה שלך היא דיפנדר ארוך, אני בהחלט מבין את הקביעה הזו.
כמו שנאמר כבר על ידי רבים וטובים - הכל יחסי בחיים.

לגימיני יש הרבה יתרונות, מנוע ומקום זה שני החסרונות הגדולים שלו.
היה לי רכב כזה כחצי שנה ובהחלט נהנתי ממנו בשטח.
מה ששבר אותי זה בעיקר המקום, או חוסר המקום ליתר דיוק.
אישית לא היתי פוסל גימיני אוטומט (בעיקר בגלל שיש הרבה הרבה יותר אוטומט מידני)
אלא מסתכל יותר על מצב הרכב.
אבל זה שיקול קר, שלא מתחשב באמוציות.
ואמוציות הם בעיקר מה שמניע אותנו לקנות רכב שטח.
זו הסיבה שקניתי בסוף פראדו, למרות שהוא הרבה יותר יקר לקניה וגם לאחזקה.
אבל המנוע שלו והגודל שלו שווים לי את המחיר.

אז אם מה שעושה לך טוב זה ידני, לך על זה.

לדעתי, ג'ימני זה אחד הכלים הכי טובים בעולם רכבי השטח. גם האוטומטי, שלא תטעו.
זה האיזון של הנתונים והמכלולים שלו שעושה אותו כל כך כייפי ואפשרויות השיפורים שנותנות אופציה לגדול איתו. יחד עם הפשטות, קלות התחזוקה והאמינות שהם פיצ'ר מובנה בכל מוצרי סוזוקי, מתקבלת חבילה מנצחת. זה פשוט אוטו מתוק שמאוד קשה לא להתאהב בו. מי שהמימדים הקטנים והמרחב המוגבל לא מפריעים לו - לדעתי אין אוטו מתאים יותר.

אבל השילוב של מנוע מאוד צנוע עם גיר אוטומטי עושה אותו קצת גבולי מבחינת ביצועים ובהחלט מרגישים את זה - אלה לא המספרים שעל הסטופר אלא התחושה שאתה קורע את האוטו. עם גיר ידני המנוע פתאום נושם לרווחה. האוטו מרגיש הרבה יותר חי והרבה פחות מתאמץ. תרגיש את זה בצריכת הדלק ולדעתי גם באמינות.

-->