PDA

צפייה בגרסה מלאה : wj crd 2004 -תתחילו לשפוך מידע

kobiarava
28-10-13, 10:39
שלום לכולם. כידוע יותר או פחות, לאורך השנים תמיד הייתי איש של סופות. אחת נבנתה מהבורג הראשון ועד האחרון, וקצת אח"כ נגנבה, ומאז ועד היום עם אחרת, שגם נבנתה עם השנים ושופרה בדגש על אמינות ועבירות לטיולים ארוכים וגם משחקים ליד הבית.
עם הזמן, המשפחה לקחה חלק גדול יותר מהזמן הפנוי, ולאחרונה בסופה עומדת בצד, מוזנחת ומבואסת....
במשך הזמן חלפו בי הרהורי כפירה, להחליף את הסופה והפרייבט ברכב אחד, שיפנק בכביש אבל גם יספק את הסחורה בשטח, וזאת גם בלי לקרוע אותי בחשבון ההוצאות השוטף. על הכוונת עלה הדגם המדובר, שנדמה שהולך ותופס פופולאריות כאן בפורום, ורציתי לשמוע מניסיונכם- המלצות, הסתייגויות, חולשות וחוזקות, מחלות אופייניות ודברים שכדאי לחפש לטובה או להיזהר מהם. אשמח גם לקבל הצעות בפרטי ממי שמעוניין למכור סוכריה
שווה...
מי שמוכן גם לשתף בעלויות אמת, של האגרה השנתית, ביטוחים, תחזוקה שוטפת וצריכת דלק משולבת- תבוא עליו הברכה:-)

בתודה מראש-קובי

asafpeleg
28-10-13, 13:49
רגע- ומה עם הסופה שמתביישת בצד, מוזנחת?...

בברכה, אסף

kobiarava
28-10-13, 18:10
תימכר למרבה הצער, אין ממש ברירה

דרור ברלי
28-10-13, 18:16
קובי, אני ממש לא בטוח שמנוע עדין וחכמולוג זה משהו שאתה רוצה.
זה לא סופה. לטוב (די הרבה - נוחות, פינוקים, ביצועים בכביש, חסכון בדלק) ולרע (קצת פחות, אבל עדיין משמעותי - מנוע מתוחכם ומורכב של מרצדס, עדין, חלפים יקרים).

foxy
28-10-13, 20:42
בנזין עדיף בכול חוץ מדלק

six 4 life
28-10-13, 21:13
בנזין עדיף בכול חוץ מדלק
נכון.
במידה ואתה לא צריך להחליף מאוורר מנוע הדראולי שנתפס או התפרק/ ראש מנוע אחרי התחממות/ מנוע מיבוא או פירוק/ כל עבודה שקשורה בהרמת הראשים ברכב הזה.

kobiarava
28-10-13, 22:23
תודה על כל התגובות
ברור לי שבעולם מושלם, ללא התחשבות בהוצאות דלק של רכב משפחתי עיקרי פלוס טיולים, הייתי בוחר בבנזין, אין תחליף לחיוך האידיוטי שנמרח על הפרצוף כשנותנים בגז עם מנוע בנזין ראוי (אני אישית סבלתי מאחד כזה לפני שעתיים בערך), רבאק, הייתי נשאר עם הסופה בלי לחשוב פעמיים אם היתה לה הצדקה. עם זאת, החיים הם אוסף של פשרות, לכן אני בוחן את האופציה הזו כרע במיעוטו, כשמול האופציה הזו עומדת הברירה של suvים יפנים, או לרדת לפרייבט בלבד לתקופה. תקנו אותי אם אני טועה, אבל יש כאן פוטנציאל לרכב, שמבחינת מכלולים ומערכת מתלים זהה (לחלוטין?) לגראנד "אמיתי", רק בלי המנוע, שזה אמנם "בלי" גדול, אבל גם מה שנשאר בלעדיו עולה על 2 האופציות החליפיות?
אז מה אפשר לומר בעד הרעיון? וכמה מסובך המנוע המתוחכם הזה לעומת דיזלים אחרים בשוק? מה לגבי מיתוס ה"מרצדס", לטוב ולרע? אמין? חלפים יקרים באופן מוגזם? לא מדובר על אותם גיר ומנוע שיש גם בסניונג?
עוד דעות יתקבלו בשמחה

קובי

דרור ברלי
28-10-13, 22:40
זה לא רק "דומה" לגראנד WJ "אמיתי" - זה אותו רכב. כמעט אחד לאחד. כל היתרונות והפיצ'רים של WJ מאוד דומים.
גם הפרש הביצועים בפועל בינו לבין ה-V8 בנזין קטן עד זניח. הדיזל הזה שקט ומעודן (יחסית) ויש לו המון מומנט והאוטו נוסע מעולה. באחריות. הפער בצריכת הדלק נמדד בעשרות אחוזים.

מה אין לו? את הרעש והאופי המגניבים של ה-V8 ואת הדחף בסל"ד הגבוה (זניח). וזה כנראה לא האוטו המומלץ ביותר לתחזוקת חובבים. מצד שני גם ה-V8 לא פשוט כמו סופה.

מי כמוני מבין את הרצון להישאר עם הלוגו של Jeep... אבל לא נעים, אני חושש שבתנאים הספציפיים שלך הייתי שוקל איזה אקווריום יפני מוכח, פשוט ואמין - פאג'רו או פראדו.

kobiarava
28-10-13, 23:03
אני לא נרתע ממנועי מסילה משותפת, היום אפילו כלי צמ"ה מגיעים איתם בגלל תקני זיהום אויר. ברור שדיזל טיפש יותר, כמו בפראדו למשל, יהיה קל יותר לתחזוקה עצמית, אבל השאלה היא-כמה צריך להתעסק בכלל עם המנועים האלה?
מעבר לגיר/מנוע (וכן, כולנו פוחדים מתיבות אוטומטיות, וכנראה שכולן גרועות באותה מידה בלי קשר למי ייצר אותן), המכלולים והמערכות, כאמור, זהות לגראנד, גם הטרנספר? אפשר לשפר מהמדף מכל הטוב האמריקאי, הסרנים הם 2 סרני דנה אמיתיים, שלמדנו להכיר ולאהוב, פנים-חוץ-חשמל-פלסטיקה, במה היפני יותר טוב?

six 4 life
28-10-13, 23:45
לגביי ביצועים - שזה לא יטריד אותך. הCRD מגיב ונוסע מעולה, לא פחות מזה.
זה לא קוריאני קקמייקה ששוקל 3 טון על מנוע 2.5 טורבו דיזל.

דרור ברלי
29-10-13, 00:01
לדעתי האישית מאוד, אם נעזוב לרגע את כל היתרונות המובנים של WJ, זה הפרומו של דור המפלצות המוצצות. ולו רק מפני שהוא לא בדיוק נפוץ בארץ.

רוכברודאו
29-10-13, 00:45
החלטתי להשקיע למען הדורות הבאים בג'יפולוג...

כל בעל CRD יוכל לאשר את מה שאספר לך. לא סוד גדול. אבל המידע בפירוש לא זמין. נדרשו לי שנתיים עם הרכב כדי לגלות את מרבית מעלותיו ומחלותיו. יש בפורום להערכתי 5-6 חברים עם CRD + הבנה טכנית ראויה. ככל הנראה ישנם פי עשרה ויותר חברים שמבינים היטב בדגם הצמא לבנזין. וזהו מדגם מייצג לדעתי שמסביר את המחסור במידע על ה CRD.

אתחיל מהסוף: לדעתי (המשוחדת והאישית) ה CRD הוא רכב נדיר שמשלב את הטוב משלושה עולמות: גם פלטפורמת שיפורים אמיתית ללא פשרות ופאן אמיתי בשטח ששום יפני מודרני לא ייתן לעולם (סרנים חיים, מערכת הנעה, שילדה) . גם איכות נסיעה ברמה גבוהה מאד בכביש (כמובן - פינוק שיילך וידעך ככל שתשפר את הרכב בקיצוניות) ולבסוף גם דן חסכן בסולר למרות המנוע הבשרני עם מומנט משובח.

נתחיל:
ההבדלים המרכזיים מדגם הבנזין כאמור הם המנוע והגיר - שניהם מגיעים מגרמניה ובני דודים דרגה ראשונה של הסניונג שציינת (לא זהים לחלוטין כי ישנם התאמות שבוצעו בJEEP וגם בקוריאני). עם זאת ישנם הבדלים נוספים במערכות ההקפיות שנגזרות בעיקר מהמנוע השונה. לדוגמא מערכת הגה כח מעט שונה, אלטרנטור מע' הקירור, קולר גיר ועוד כמה. איפה תרגיש זאת בשוטף? למשל כשתגביה הרכב ותרכיב מוט פנהרד ארוך יותר תגלה שהקרטר בדיזל נמוך יותר ותאלץ לאלתר מעט ע"מ שהמוט החדש לא ייגע בקרטר בעת סגירת מהלך (הקיטים האמרקאים הקיימים מיועדים לדגמי בנזין).

כל השאר זהה אחד לאחד לבנזין.

מבחינת מחלות ידועות:
אני לא חושב שמנוע ה CRD נופל ברמת האמינות ממנועי דיזל יפנים מודרניים עם אותם מאפייני שימוש. זה מנוע שזקוק לטיפולים בזמן ויעניש את בעליו על התעללות פושעת. ישנן מוניות מרצדס שעשו למעלה מחצי מליון קמ עם המנוע הזה.
-אחת התופעות הידועות היא דליפת לחץ מאטם המזרק (אטם נחושת מפסיק לאטום). הפתרון הוא החלפת אטם. צריך לעשות עבודה טובה בניקוי ע"מ שהבעיה לא תחזור. סטטיסטית, יש סיכוי שזה יקרה לך מתישהוא (מדגימת החברים פה). אבל מצד שני יש פה אוכלי חינם עם CRD שמעולם לא נתקלו בבעיה ולא יודעים איך נראה מזרק.....
- בעיות אחרות יכולות להיות (לא תמיד) סביב מערכת הולכת הסולר למנוע - לרוב מדובר בתקלות (צינור גומי סדוק וכו) שפתירות בעלות נמוכה. שוב - לא בעיות שלא ראיתי בדיזלים אחרים.
- צינור לחץ בהגה כח יתחיל לדלוף כל 150,000-130,000 קמ בערך. 600 ש"ח.
- קולר שמן פרץ אצלי. לא מכיר אף אחד אחר שזה קרה לו. 800 ש"ח.
- גיר, סה"כ הגיר (5 הילוכים) מוכח ושימש את קבוצת מרצדס שנים רבות בעשרות דגמים. רגיש להחלפות שמן לא מאושר ע"י מרצדס. יכול להחזיק לך שנים בלי לצייץ. קולר גיר איכותי. חלק מהחברים פה נתקלו בבעיית יוניט גיר תקול שברגע שהוחלף הסתדרה הבעיה. מנסיוני, אם יש בעיות בגיר הזה הן נובעות בעיקר מהמח והחלפת סלולויד תקול סוגרת הרבה פעמים את הפינה.

לסיכום, מי שקונה CRD מטופל יכול להרוויח רכב מצויין בתת עלות אמיתית בהנתן ידידנו יצחק לוי.
אם אתה יודע (ואוהב..) להשתמש בארגז כלים ולא מפחד לפתוח מכסה מנוע מדי פעם, ניתן לחסוך הרבה זמן וכסף על מוסכים (שלא תמיד יודעים מה הם עושים). הרכב בהגדרה יותר ידידותי לחובב רכב מאשר פג'רו/לנדקרוזר/טרנו.
מצד שני לדעתי זה לא הרכב המתאים לקנייה ב "20000 מתחת למחירון" ע"מ לבצע יישור קו במוסך להזנחה של שנים - עלולה להתברר כהרפתקאה יקרה ומתסכלת.

Jacob80
29-10-13, 13:14
היי קובי,

יש לי גראנד CRD 2003 שכרגע מראה על השעון 270000 ק"מ.
לפני היו לי 3 גראנדים V8 ברצף ואני כבר מעל 7 שנים עם השושלת הזאת..

נתחיל בסוף - גראנד זה רכב מעולה ולדעתי אין לו אף תחליף ראוי (ולא משנה באיזה שנתון) שמאפשר שילוב של ביצוע כביש ושטח, תוך כדי נוחות מירבית ומינימום של בעיות אמינות. בכל פעם שבאתי להחליף גראנד הייתי פתוח לכל אופציה שתאפשר לי לא לרדת מהרף שהגראנד הציב, וכל פעם מכשלא מצאתי אלטרנטיבה כזו, חזרתי לגראנד נוסף.

אני מניח שמכל הגראנדים - האמינות הכי פחות טובה היא של ה CRD ובאה לידי ביטוי כמובן רק ברכבת הכח.
המנוע מצויין אבל שמעתי על מחלות כאלה ואחרות (שקודמי ציין) ומחירו יקרררר אם צריך להחליפו. הגיר מצוין אף הוא והוא מוגדר ע"י מרצדס כ- "sealed for life" דהיינו - לא מחליפים בו שמן אף פעם. אבל הוא הרבה יותר מתוחכם מהגיר של ה-V8 ויכולות לצוץ בעיות פה ושם בגלל שלל החיישנים שיש בתוכו.

בעיה נוספת של הרכב הזה היא שאין למוסכים ידע עליו בכלל.
לא רק זה - גם ברשת אין מספיק מידע עליו כך שאם יהיו לך בעיות מסתוריות אתה צריך הרבה סבלנות.
בשלוש שנים שיש לי את הרכב היתה לי אחת כזאת (מתוארת איפשהו בפורום הזה) ולאחר 4 ימי חקירה אצת אודי מזרחי הוא מצא את הבעיה והחליף חיישן מהירות שפתר את הבעיה.

לסיכום:
בשטח - לאחר הגבהה, ובהנחה שנעילות הוורילוק תקינות - ליגה אחרת לגמרי מכל SUV אחר (אולי למעט פטרול)
בכביש - נוסע מצוין, שקט יחסית לדיזל, מהיר מאד ובעל מומנט, מזגן מצוין, מערכת שמע פנטסטית ובכלל, מאד מפנק
עלויות:
טסט - 1600 ש"ח
ביטוח (מקיף וחובה) - 5,500 ש"ח
טיפולים - פילטר שמן 50 ש"ח, פילטר אויר 50 ש"ח, פילטר סולר (כל 30,000) 200 ש"ח, שמן (6.5 ליטר בהחלפה) 90 ש"ח/5 ליטר, ברקסים 220 לאחורי,250 לקדמי
שיפוץ גיר - בערך 7000 ש"ח (מי ששיפץ יכול לאשר את זה)
החלפת מנוע - בערך 25,000 ש"ח

צריכת דלק ממוצעת אמיתית - 1:9.5

בהצלחה,
קובי

kobiarava
29-10-13, 19:45
שאלה שעלתה לי לראש מהתשובות שלכם- מאיפה אתם רוכשים חלקים למנוע בשוטף, פילטרים וכו', וגם בעתות מצוקה, רציניים יותר שהוזכרו? ממפיץ חלפים גנרי? ממרצדס? יאנוביץ? מכשירי תנועה?

shahav
30-10-13, 06:55
עוד מעט אינפורמצייה יבשה:

*) 3300 זה מחיר החובה והמקיף יחד - אם אתה "נקי" והרכב מקוטלג נכון כפרייבט.

*) צריכת דלק נמוכה כרוכה בנסיעת סבתא - כלומר נסיעה רגועה. אני לא רוצה לפרסם את קריאת המחשב דרך שלי - אנשים לא יאמינו.

*) תוספת נעילות אמיתיות אפשרית אך לא זה לא פשוט, טוב זה לא שונה מ WJ בנזין. ובכול זאת בשונה מהבנזין, קשה יותר, עד בלתי אפשרי, להחליף סרנים ויחסי העברה בגלל חוסר בחיישנים :-)

*) אם אתה צריך מידע ולא מצאתה פה בגיפולוג, אז יש קהילה פעילה מעט יותר בפורום האוסטרלי AJOR. אבל בהשוואה לבנזין זה באמת החיסרון הבולט - חוסר מידע.

רבין

yoav21
30-10-13, 09:41
רק עכשיו רואה את השירשור.
את האמת אין לי יותר מידי מה לכתוב על האוטו( לא מכיר )

אבל לך קובי ידידי - איך נפלו גיבורים.

בהצלחה בחיפוש

יואב

kobiarava
30-10-13, 09:51
תודה, יואב, על הזיכרון החריף. חיכית לי בסיבוב? ;-)

Jacob80
30-10-13, 12:58
צריכת דלק בנהיגת סבתא אצלי הראתה 7.6 ליטר למאה קילומטר בנסיעה בין כרמיאל לרחובות.
ביום יום, שאשתי נוהגת ברכב, עם רגל כבדה מאד על הגז מחשב הדרך מראה 10.4 ליטר למאה קילומטר

kobiarava
30-10-13, 21:40
שוב, מה עם זמינות לחלקי חילוף? ניתן להשיג בלי בעיה או שנתקעים עם חוסר בחלקים מדי פעם? מאיפה קונים פילטרים לטיפול? דיסקיות נחושת למרססים? כל החלקים הייחודיים לדגם?

Jacob80
31-10-13, 00:34
אני קונה מחלפיה רגילה. שהם שואלים לאיזה אוטו אז אני זורק להם איזה דגם של אוטו עם אותו המנוע, למשל מרצדס e270 או סאניונג סורנטו. אבל הכי נפוץ זה ספרינטר 316 או 416.
פילטר חליפי למרצדס עולה 50, אם תקנה אותו עם סמל של מופאר עליו יעלה 100. כנל לגבי שאר החלפים.
אגב, גם חיישן מהירות שהלך לי היה ניתן להשיג בקלות מחנות חלפים

רוכברודאו
31-10-13, 14:24
חלפים למנוע אני קונה מדקר בתל אביב. יש להם הכל למרצדס. במחירים יותר טובים ממה שקובי משיג...:-)
פילטר מנוע גרמני 35, שמן חצי סינטטי גרמני 75 ש" ל5 קג. פילטר אוויר 40+ אחלה שירות (אין לי אחוזים אצלם)
היה להם גם קולר שמן מקורי כשנדרשתי וכו'. המחירים שלהם תמיד יותר זולים ב 40%-50% לפחות מהיבואן והרוב נמצא במלאי.
אם אתה צריך חלק שהוא לא בשוטף, תצטייד במק"ט המרצדסי שלו (לכל מק"ט של חברת ג'יפ במנוע הזה יש מקבילה במרצדס. אותו חלק רק מספרו שונה)

חלפים אחרים מזמין כמובן מאיביי וכו' אם יש לי זמן. ואם לא אז מינוביץ'

רוכברודאו
31-10-13, 14:52
אה ומבחינת מידע - הפורום עם הכי הרבה מידע לCRD נמצא בדרום אפריקה http://www.4x4community.co.za/forum/showthread.php?t=30786
יש שם כמה גורואים רציניים שקשה להתקיל אותם במשהוא שהם לא ראו במנוע הזה

kobiarava
31-10-13, 19:48
עם כל האופטימיות, אשמח גם לשמוע ממישהו שנכווה מהדגם, יש מי שקנה "לימון" ויכול לספר בגילוי לב על הנפילה?

אפרים
31-10-13, 22:36
עם כל האופטימיות, אשמח גם לשמוע ממישהו שנכווה מהדגם, יש מי שקנה "לימון" ויכול לספר בגילוי לב על הנפילה?
קניתי מודל 2004 וכנראה שהלך ראש מנוע .יש לי אחריות ומקווה שהכל ייסתדר.הרכב אצלי זמן קצר בלבד כך שקשה לי להמליץ או לשלול.
נראה לי של "רוכב http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=81411&d=1383251701&thumb=1&stc=1רודאו" יש הרבה ניסיון וגם יידע.

kobiarava
02-11-13, 15:50
עוד שאלה-איזה טרנספר מורכב בהם? 247j כמו באחיו הבנזיני? ואם כן-מישהו ראה סיבה להסב ל-242?

shahav
02-11-13, 18:59
כן אותו טרנס, פרט לקייס, לקייס בדיזל יש תוספת של משקולות...יש אחד שהחליף, חפש פה.

רבין

tsvikac
09-11-13, 17:50
חברה להזכירכם
אצלי בגינה יושב מנוע קומפלט ששבר טלטל ואת הבלוק
יש לו את כל החלקים ראש 5 אינגקטורים 2( חדשים מתוכם)
טורבו אלטרנטור מדחס מזגן קולר טורק משאבת הגה כח
בקיצור מנוע קומפלט אבל עם שבר
מעוניין למכור AS IS לחלפים
מי שמעוניין ויכול להציע מחיר הוגן
052-8018020
צביקה

kobiarava
09-11-13, 18:15
מחפש כלי במצב מצויין, אם מישהו מוכר/שמע/מכיר

קובי

AvigdorAharon
11-11-13, 22:59
שתי הארות שלי:

גראנד בן 10 הוא לא רכב אמין. מצד שני, אף רכב בן 10 הוא לא אמין... (תגובה למישהו שכתב שגראנד הוא אמין).
תשקול מנוע בנזין עם גפ"מ, צריכה של 1:7 בממוצע בחצי מחיר, והרבה יותר נפוץ בארץ.

ד"א, שיקול אישי שלי:
אני לא רוכש רכב מיוחד כרכב העיקרי בבית, משום שכאשר אתה מחפש חלק מסוים שאין בדיוק במלאי, אתה עובר לישון ברכב...

אביגדור

tsvikac
12-11-13, 05:51
WJ - זה הרכב האחרון להשים לו גפ"ם ( המנוע שלו לא סובל זאת שאלו בעלי ניסיון מר פה באתר)

kobiarava
13-11-13, 11:46
אני לא חושב שהסבה לגז היא דבר נכון לכלים האלה, אבל לי אין שום תועלת לתדלוק בגז כי אין לי תחנת דלק שמוכרת גז בטווח של 50 ק"מ מהבית. לגבי רכב מיוחד, מעולם לא הייתי איש של מזדה 3 ותמיד נסעתי על רכבים לא שגרתיים. אשתי די טולרנטית לשגעונות האלה, ובמידה מסויימת גם שותפה להם, ובלאו הכי גם אם הרכב מחכה לחלק יומיים או שבוע, שנינו לא צריכים אותו באופן יומיומי לצרכי עבודה, גנים וכו', לא נדיר שלא נשתמש בו לפעמים שבוע או יותר, ועם זאת עדיין חשוב לי לקנות רכב חסכוני יחסית כי הנסיעות שלנו מטבען הן ארוכות (100 ק"מ מהבית לסופר וחזרה...)
עוד דעות ורעיונות יתקבלו בברכה

קובי

רוכברודאו
13-11-13, 12:40
אביגדור. קובי מחפש סרן חי קדמי בתקציב שפוי. בהכרח רכב ישן. מניסיוני רכב דיזל בן 10 יהיה יותר אמין מרכב בנזין מוסב לגז בן 10 שנים. בטח כזה שנדרש לעבוד קשה או אם אתה רוצה את הרכב לצידך להרבה שנים. (היה לי מוסב גז).
אה וצביקה. טוב לדעת שאתה שם כגיבוי.. לפחות המנוע עוד קושר אותך חזק לשבט.. ואם תמתין מספיק שנים נקנה אותו חלק חלק :)

berdi
15-11-13, 09:34
שתי הארות שלי:

גראנד בן 10 הוא לא רכב אמין. מצד שני, אף רכב בן 10 הוא לא אמין... (תגובה למישהו שכתב שגראנד הוא אמין).
תשקול מנוע בנזין עם גפ"מ, צריכה של 1:7 בממוצע בחצי מחיר, והרבה יותר נפוץ בארץ.

ד"א, שיקול אישי שלי:
אני לא רוכש רכב מיוחד כרכב העיקרי בבית, משום שכאשר אתה מחפש חלק מסוים שאין בדיוק במלאי, אתה עובר לישון ברכב...

אביגדור
שום גראנד wj לא עושה 1:7!
בממוצע בין 1:5+ ל 1:6 בנסיעה משולבת.
כל חלק יש לרכב הזה בארץ אם לא מקורי אז תחליפי, השאלה האם מוכנים לשלם על המיידי ובגלל זה בד"כ מזמינים מחו"ל.
לתושבת מנוע מקורית של רנו סיניק של אשתי חיכיתי שבועיים כי לא היה בארץ אצל קרסו.
נתן

AvigdorAharon
19-11-13, 23:53
לא מכיר WJ אבל ZJ עושה בממוצע 1:6 עד 1:7 ובנסיעה בין עירונית גם 1:8 (עם קרוז קונטרול).
אני לא חושב שיש הבדל מהותי בצריכת הדלק בין ZJ ל WJ, שניהם דומים מאוד במבנה, במשקל לכן גם צריכת הדלק צריכה להיות דומה מאוד.
חבל לי לשמוע על כאלו שסבלו מהגפ"מ, אני לא מבין מדוע לשלם פי שתיים על ליטר דלק.
מצד שני אני גם לא מבין את כול אלו שנוסעים במזדה...

קובי, התכוונתי רכב מיוחד סביר אבל לא מזדה. החיים הם לא שחור ולבן, יש הרבה אפור באמצע.
מכיר בעקיפין מישהו שיש לו WJ דיזל, לא זוכר אותו מלקק דבש.

בהצלחה בחיפושים.

אביגדור

artur78
25-11-13, 13:39
שלום לכולם
את ZJ שלי מכרתי ובעתיד הקרוב נתחיל לחפש WJ .
שאלה איזה סרן יש לרכב מקדימה ?
האם הנעילה לא פוגעת ב*קוואדרה-דרייב?

eysham
25-11-13, 13:47
שלום לכולם
את ZJ שלי מכרתי ובעתיד הקרוב נתחיל לחפש WJ .
שאלה איזה סרן יש לרכב מקדימה ?
האם הנעילה לא פוגעת ב*קוואדרה-דרייב?

דנה 30 חי. דומה מאוד למה שיש ב-ZJ - אם כי לא זהה מבחינת חלקים.

מן הסתם, הנעילה מורכבת במקום הוארילוק שבאותו הסרן. (2 וארילוקים בסרנים+ טראנספרNV247 = קוואדרה דרייב)

http://wjjeeps.com/tcases.htm#QUADRA

כל אחד מהשלושה עובד בפני עצמו כך שהסרן השני והטראנספר שלא נגעת בהם נשארים ועובדים כמו שהיו.

איל

-->