PDA

צפייה בגרסה מלאה : מסלול טיול בדרום

OFF-RoaD
28-10-13, 11:16
אהלן,

אני מתכנן מסלול לסופה"ש הקרוב, באזור הדרום

כרגע יש ויטארה קצרה נעולה ופראדו קצר מוגבה וממוגן.

ביום הראשון חשבתי לעשות את המסלול שעשו במפגש הסוזוקים האחרון, רק הפוך. להתחיל בעין יהב, לעלות דרך הנקרות למכתש. כמה שעות זה יקח +-? בקצב סביר, לא לאט מדי ולא מרדף?

ביום השני (מתחיל בחניון בארות), יש שתי אופציות. אחת לנסוע לכיוון מעלה רמון, ולנסות לעלות אותו (אפשרי? עם הרכבים המדוברים?) והשני צפון מזרח, לכיוון שדה בוקר, דרך מעלה נוח (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=3047-%D7%9E%D7%A1%D7%9C%D7%95%D7%9C-%D7%92%D7%95%D7%9C%D7%A9%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%A7%D7%98%D7%A0%D7%94-%D7%9C%D7%9E%D7%93%D7%91%D7%A8-%D7%9E%D7%A9%D7%93%D7%94-%D7%91%D7%95%D7%A7%D7%A8-%D7%9C%D7%9E%D7%A2%D7%9C%D7%94-%D7%A8%D7%9E%D7%95%D7%9F). איך מעלה נוח בעליה? איזה מסלול עדיף לדעתכם?

אשמח לכל עצה, הערה או הארה. זה הטיול הראשון שאני מתכנן ככה בכוחות עצמי....
תודה, עודד.

ואגב, מוזמנים בחום להצטרף. אנחנו חברה בני 22-24, ונשמח לפגוש מטיילים חדשים.

sam1g
28-10-13, 11:28
היי עודד
אוכל להמליץ לך על חלק מהמסלול של היום הראשון כולל קובץ מוקלט כדי שיהיה לך קל

דבר איתי (או בוא לקפה אצל רועי)
סמי

יורם-דרומי
28-10-13, 11:33
קצב הנסיעה הינו גורם משמעותי לשעת הסיום - המסלול נוח וניתן לרוץ בו - כנס מוקדם ככול שניתן על מנת שתסיים בשעות האור (זכור, השקיעה מתחילה בשעה 16:30)
לקראת מעלה דקלים יש מספר מדרגות נחמדות - לא נראה שתהיה לך בעיה ברכבים הללו
בנוגע למעלה רמון מול מעלה נוח - הייתי ממליץ לך שלא להיכנס עם הרכבים האלה למעלה רמון - סע למעלה נוח
הייתי בשבת האחרונה בדרך הבשמים מעלה דקלים - מעלה נוח - שדה בוקר - ציר נוח ומהיר

נמרוד
28-10-13, 13:15
עין יהב - נקרות - חאן בארות - מסלול קלאסי ומרהיב. חלקו הראשון, מעין יהב עד אזור הר משא, מהיר ביותר וכיף לנהיגה. אחרי זה כמה קילומטרים איטיים וגם מהנים לנהיגה, שפעם נחשבו למאתגרים. יש את מיצד נקרות ובור נקרות בצד הדרומי של הנחל מולו. יש לך לטפס את מדרגת הנקרות ואת מעלה דקלים (לא חובה) שניהם דורשים שילוב הילוך כוח וכיוון מהקרקע. סך הכל זה חצי יום טיול, או יום טיול רגוע מאד, עם הפסקות, ואין לך מה להלחץ על שעת הכניסה בבוקר. אפשר לשלב הלוך חזור מהר משא לחרבת קצרה לקפה קטן.

מעלה רמון מאתגר הרבה יותר ממעלה נוח, שלא מאתגר, אבל בהחלט אפשרי ומומלץ - אני מבין ששני הכלים עם נעילות אחוריות ואתה יודע לנהוג ולכוון. אל חשש, קצת אדרנלין צריך להיות חלק מכל טיול.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

OFF-RoaD
31-10-13, 07:46
בתחזיות מתפרסמת אזהרות שטפונות בנחלי הדרום. האם נחל נקרות ביום שישי מסוכן?

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

נמרוד
31-10-13, 08:05
אם יש סיכוי לשטפונות זו סיבה מצויינת לא לדחות את הטיול, אבל כן להיות עם היד על הדופק, לעקוב אחרי התחזית והחדשות ולהתאים את הטיול במידת הצורך כדי לצפות בשטפונות אם יבואו בצורה בטוחה. חשוב לחנות בלילה במקום שבו אין סכנה לשטפון, בכל מקרה.

שמור את הקישור הזה בסמארטפון שלך - http://www.ims.gov.il/IMS/TAZPIOT/RAINRADAR.HTM

OFF-RoaD
31-10-13, 09:20
תודה נמרוד. יש לך (או למישהו אחר) מסלול for a rainy day? רצוי שנגמר על כביש 40, שהלינה בבארות תישאר בעינה

נמרוד
31-10-13, 11:35
זה תלוי איפה הגשם...:) צריך לעקוב אחרי המכ"מ ואחרי עדכונים באינטרנט. מה שקורה בדרך כלל בשנים האחרונות, זה שבכל ארוע שטפוני משמעותי, עולה מייד שרשור עדכונים כאן בפורום, ובעזרת החברים שגרים בנגב ואלו שיוצאים במיוחד לטייל, מתקבלת תמונת מצב לא רעה. לתפוס גשם שוטף במדבר, או שטפון, זה חוויה, לא משנה בדיוק איפה, גם אם זה כמה מטרים מכביש ראשי. גם אל תבנה את הציפיות שלך יותר מדי, רוב הסיכויים שלא יהיה כלום ותהנה מסתם טיול מדברי במזג אוויר נעים... סע למסלול שתכננת, לפחות תהיה בנגב, ואם יהיו שטפונות באזור מסויים תוכל לדלג לשם.

OFF-RoaD
31-10-13, 12:12
נשמע מעולה, תודה :)

idanw
02-11-13, 10:09
נקרות זרם אתמול! יש תמונות?

ד ו ר ו ן
02-11-13, 10:45
גם באזור ירוחם-שדה בוקר, וכנראה גם גם לכיוון ניצנה.

שלמי
02-11-13, 22:54
אל תבנה את הציפיות שלך יותר מדי, רוב הסיכויים שלא יהיה כלום ותהנה מסתם טיול מדברי במזג אוויר נעים... סע למסלול שתכננת, לפחות תהיה בנגב, ואם יהיו שטפונות באזור מסויים תוכל לדלג לשם.

נקרות זרם אתמול! יש תמונות?

נקרות זרם יפה מאוד
לצערי לא הייתי אחראי על הצילום
הנה דוגמה קלה לזיהוי ליד הנקרות
ואל תקשיב לנמרוד...

81501

OFF-RoaD
02-11-13, 23:25
מים בנקרות לא ראינו. מה היה לנו בכל זאת?
שישי נקרות + מעלה רמון, שבת נחל אלות, רכס חמרן, נחל עקרב.
בנחל עקרב תפס אותנו השיטפון, בצורת פס כהה שמתקרב באופק... לראות גל ראשון באמצע המדבר - חוויה שלא תשכח בחיים!
לאחר שהזרם נרגע יצאנו מהשטח בתוך נחל זורם, עוד חוויה מדהימה, ולבסוף קצת בוץ (וחילוץ כמובן...) כדובדבן שבקצפת.
יחד עם הפוייקע, השקשוקה, החברים ומז"א - לא יכולתי לבקש טבילת אש טובה יותר! תמונות וסרטונים מחר, אני מותש...

נמרוד
03-11-13, 08:47
שיחקתם אותה! מזל זה חלק חשוב מהעניין, להתחיל עם מזל זה נפלא! וגם אם לא נופלים על שטפון... אין כמו יומיים בנגב לטעון מצברים. וזה לא מפסיק לעבוד גם אחרי עשרים שנה.

-->